Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

shoshana
11. okt 2006

Ella je tiez krasne meno.

sisi_29
11. okt 2006

Silvia a David, Daniela mám už 9 ročného doma...

bubonic
12. okt 2006

mne povedal mangel, že to bude dievča a tak bude Elizabeth (skrátene Eli) - to je jeho voľba, i keď úbohé dieťa, anglické krsné a poslovenčené maďarské priezvisko 😀 . ak by to manželovi nevyšlo a bol chlapček tak bude Dominik. Ináč švagor má synov Timoteja a Olivera. Timko je ináč dosť živé dieťa ale to bol aj môj muž a on je Jakub (a skoro každý Jakub je také živé nespavé striebro 😀 ). Oliver je pekné meno, skrátene je Oli, Olinko (taká je tuším aj detská kozmetika 😀 asi ako Timotey).

kavicka33
12. okt 2006

ahojte mojmu manzelikovi sa velmi paci meno Dominik alebo Dominika tak volba pre babatko je jasna.
Ja som za tieto mena. Ale este nie je 100% iste ze to tak dopadne, mozno znemime. 😀

zuzanat
12. okt 2006

mne moj manzel hned na zaciatku vztahu prizvukoval, ze ak dievca, tak Barborka.Mne sa to meno tiez paci - ved po tych rokoch, co to pocuvam, bodaj by nie 😀 A ostatne je na mne, to uz je mu viac menej jedno, takze Dorotka, Ema,Tamara,Tara,Jakub,Matej,Timur.No neviem, tolko mien.....

melory
12. okt 2006

neviem ci oliver je teraz v mode ale my s muzikom sme ho chceli dat pred 10 rokmi ked sme spolu zacali byvat. teraz mame huga a ked sa vraj narodi druhy chlapec tak si ho muz vydobil ...uvidime, ale ludom sa paci oliver.

terezicka
12. okt 2006

Ahojte, ešte síce maličké nečakáme, ale už teraz vieme aké mená dáme prvému dieťatku-ak dievčatko tak jednoznačne Emma.A ak chlapček, tak sa rozhodneme podľa toho kedy sa narodí, ale buď Matúš alebo Matej.Lebo nechceme aby malo narodeniny aj meniny v nejakom rovnakom čase 😉

melory
12. okt 2006

u nas v rodine su moderne klasiky : matus, lukas, simon a baby dominika, nikolka a martinka

misel
12. okt 2006

Ahojte, tak sa pridávam k Vám, my máme v pláne Viktóriu alebo po tatkovi Mareka...na budúci týždeň uvidíme, čo nám prezradí ultrazvuk, čo z toho sa nám splní....pa pa

cecetka78
12. okt 2006

Tak my sme sa minulý týždeň od pána doktora na 99,9% dozvedeli, že budeme mať chlapčeka, takže pre neho máme vybrané meno Matyáš. Keby náhodou nevyšlo proroctvo pána doktora a nakoniec by to bolo dievčatko, tak by to bola Agátka...ahojte

loss
12. okt 2006

Ahojte tak ked sme cakali prve mimi chceli sme Emu,no a ked druhe tak Sofiu alebo Petko.No ked nam to nevyslo ani raz tak ak sa nam postasti a babenko donosim dam meno Sara a chlapcek Andrej alebo Adrian 🙂

bellasandra
12. okt 2006

Ahojte..tak ja mám Emu Sarah, a keby nááááááhodou to bol chlapcek 😀 tak to neviem...vôbec páci sa mi Petko...tak uvidím. 🙂

erika153
12. okt 2006

ahojte my mame tiez Emu pre dievcatko a pre chlapceka Martin, ale vraj to je asi dievatko. Este stale to lekar nevie zistit, lebo je vraj otocene, ale ja uz mam nakupenú výbavu v ružovom a kočiarik modrý. Taký zdravý kompromis. Samozrejme pre dievcatko. Chlapcek v ruzovom hmm 😒

danona
12. okt 2006

ahojte, u nás to asi bude Nina - mne sa páči Nina Ella, ale neviem presvedčiť manželíka... 😒 a ak by sa Dr. mýlila, tak to bude David 🙂

bybi
12. okt 2006

Ja chcem Ella Zara, ale tiez moj zatial nesuhlasi 😒 ale ja som este ani tehu neni, tak hadam presvedcim 😉

erika153
12. okt 2006

danona,David je nadherne meno aj ja som chcela, ale moja polovicka nesuhlasila 😎

dienka
12. okt 2006

My mame prvu dcerku Lauru a teraz cakame chlapceka- Danielka. Ale tiez sa mi paci David, Oliver, z dievcenskych Nina, Tamara 😉

melory
12. okt 2006

dnes je maximilian a pocula som uz meno max - tiez sa rozmohlo.

bellasandra
13. okt 2006

Erika- ja som na tom podobne...výbavicka v ruzovom 🙂 -kocík v modrom 😀

erika153
13. okt 2006

bella no ja som na tom trosicku horsie, pretoze mne lekar povedal, ze to bude asi dievcatko, vobec si nebol isty. a ja hned hrrr a uz som isla nakupovat. ak to bude martinko tak bude spat v ruzovej postielocke s baldachynom a v ruzovych dupacockach 😀

erika153
13. okt 2006

jeeej bella teraz som si vsimla, ze aj tvoja mala sa bude volat ema 😀 😀 super. to meno je teraz velmi popularne, ale ked ja nemozem inak, strasne sa mi paci

bellasandra
14. okt 2006

ERIKA- veru aj mne sa lubí..je take krátke..bo ja celkom dlhe priezvisko mam 🙂 . no ja ked náhodou chlapceka, tak bude spat v postielke s lienockami a ponoztickami s nápismi mala princezná , dupackami s balerinou a tak 😀

erika153
14. okt 2006

😀 "teraz sa uz necitim tak zufalo" 😀

bellasandra
14. okt 2006

Eika- ani ja.. 😀

radoslava
17. okt 2006

Ahojte my cakame dievcatko. Ja by som velmi chcela aby to bola Sabinka, len manzel s tym nieje uplne vyrovnany.
A meno Ninka je velmi pekne. Neter mame Ninku.

chelsee
17. okt 2006

zdravim vsetky mamicky 🙂 . My sme nechceli vediet c o cakame. Ja dufam v dievcatko a mam pre nu aj krasne meno Leila, pre chlapceka sme vybrali Filipko.

andrea.m
17. okt 2006

My máme Filipa,pre dievčatko sme mali vybraté Tamara.Teraz čakáme dievčatko takže Tamara.Keby sa Dr.náhodou pomýlil tak bude Daniel(tak rozhodol náš prvorodený).Mne sa okrem toho ešte páčia dievčenské-Simona,Alica,Ema a chlapčenské-Šimon,Denis,Dávid,Branislav.

vavka33
17. okt 2006

Ja neviem,co budeme mat,ale mena vieme :babenka-Lea a Alex-chlapec.Mame dost dlhe priezvisko,tak preto take kratke.Ale moznoked to male uvidim,dam mu ake ine meno,take co sa mu bude hodit 🙂 🙂

bublinkajasminka
17. okt 2006

mne veeeľmi Yasminka a asi Adriánko alebo Simon aleboooo Max

miselinik
17. okt 2006

Ahojte babenky. Aj my nevieme čo budeme mať ale máme pre našeho chrústika vymyslené
- pre dievčatko Alexandra - to som si sľúbila ešte ako dievčatko, že keď budem mať dcérku tak sa takto bude volať.
- pre chlapčeka - David, mala som aj iné mená ako Roman a Frederik ale potom som sa rozhodla pre Davida, pretože svokor chcel aby sa manžel volal Dávid.
Takže som mala rozhodovanie jednoduché.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre