Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

zuz11
13. júl 2006

co tak Dominik? 😀

aktak
13. júl 2006

mi to nepasuje k priezvisku, este tak Marek alebo Matej, ale neni to ono sa mi zda

mouse
13. júl 2006

A co tak Alexander? Sašo alebo Šaňo Šebesta znie celkom dobre...

newyorkgirl
13. júl 2006

aktak, mna hned pri Samko Sebesta napadol Branko Sebesta, ako rym 😀

alexandra
13. júl 2006

aktak gratulujem! 🙂 Andrej sa mi paci k Tvojmu priezvisku 🙂

zuzu13
13. júl 2006

A meno Kristián, Mário, Alex, Daniel?

aktak
13. júl 2006

Branko je pekne, ale mame ich par v rodine 🙂 manzel je ondrej takze andreja by sme asi nedavali, a z Alex, Mario a Kristian sa mi zdaju take exoticke, mozno som konzervativna 😵 tak neviem, a ten samko sa vam pozdava ci nie? je to teraz naozaj take pouzivane meno?
som asi hrozna ze? 😀 ale chlapcenske mena su tazke vybrat

alexandra
13. júl 2006

aktak zial ano, poznam par deticiek v okoli a je to Filip, David, Samko, Tomas, Peter a Alexander... len tych deti je asi 12 ☹ Daniel sa Ti nepaci?

gabriella2
13. júl 2006

Mne sa veľmi páčia mená Kristián, Adrián, Dávid, Sebastian

mixka
13. júl 2006

alex, tak aby si bola v obraze, reakcia na florenciu bola vcera taka, ze jasne, ze moze byt, ale iba v tom pripade, ak druha dievka bude zilina 😠

peja
13. júl 2006

Aktak a Adam? 😉

alexandra
13. júl 2006

mixka 😖 Tak povedz ze dobre 😀
peja, aktak, Adam je peknucke 🙂

peja
13. júl 2006

alex, ja som povodne aj na Daniela myslela, si ma predbehla 😀

adetka
13. júl 2006

Ja mam pri menach este prilis velke nejasno 🙂 Marcelka? Mirka? Janka? Ivanko? Filipko? Ale este mam asi dost casu 🙂 Na druhej strane... moja sestra nemala tyzden po narodeni meno... co sa rodina dohadovala a hadala 🙂

peja
13. júl 2006

adetka, chuda sestra .... 😉 dufam, ze potom aspon vybrali to najlepsie, co mohli 🙂

adetka
13. júl 2006

Mno....bol to taky kompromis... Mama chcela Danku...jej mame sa vsak toto meno spajalo s nejaou strasnou zenskou, tusim kolegynou...a tak s danky urobili Janku 🙂

peja
13. júl 2006

ked sa do toho zapoji rodina, to moze byt ozaj dobry chaos, toto urcite riesit nebudem s nimi, aj ked uz take naznaky boli ... 😀

dorotka
13. júl 2006

aktak mna napadol simon ale je tam riziko suslania to by sa dietatu meno aj priezvisko dost zle vyslovovalo
peji ja by som u vas fakt brala nieco ruske ale zistila som ze rusky kalendar je dost ubohy na dost dni chyba meno je to zvlastne v takej velkej krajine

peja
13. júl 2006

Dorotka, ja aj chcem ruske, pre dievcatko urcite, len moj muzik ma zatial s kazdym menom zrusil 🙂 mozem byt radaa, ze aspon Nina presla 😀 som zvedava, co budete mat vy, k vasmu neutralnemu priezvisku sa tiez vselico hodi .. 😉

dorotka
13. júl 2006

no neviem ho dokopat aby sme si sadli ku kalendaru ja som velmi chcela matka a kubka lenze matko by mal meniny velmi pri narodeninach a kubka som chcela az druheho lebo aj bratranec ma kuba inac ked spominas nase neutralne priezvisko mne sa velmi paci madarska timea a zdalo sa mi to aj originalne len som zistila ze pri hraniciach je to dost tuctove vcera sa tesil ze ked sa nebude volat roman mozno aspon narodeniny bude mat na jeho meniny
meno po otcovi a mame som zavrhla hoci to maju ako rodinnu tradiciu este si asi za to napocuvat od zvysku jeho rodiny

aktak
13. júl 2006

alex samozrejme ze sa mi daniel paci, ale nasi dvaja naj kamarati (jeden z nich mozno krsty tato) su obaja danielovia 😎
ano, Adam je jedno z mala co sa mi paci ale este som to manzelovi nespominala....lenze mne sa ten Samko tak paci, je to jemne, mile, proste som sa zalubila do neho 😎 ale este sme sa nerozhodli, takze druhy v poradi je asi Adam

tonicka
13. júl 2006

Ahojte slniečka. Pridám sa k tejto debate 🙂 súhlasim, že vybrať chlapčenské meno je strááášne ťažké. ☹ My ešte nevieme, čo to bude.Máme v zálohe Karolínku a Patrika, ja ešte Tatianku a Tamarku, ale to nemám odsúhlasené od manželíka. ☹ K Patrikovi sa ešte veľmi nevyjadril,ale ani neprotestoval. Tak uvidíme.
Aktak, mne by sa k tvojmu priezvisku páčil aj Paťko Šebesta alebo Slávko Šebesta. Čo ty na to?

aktak
13. júl 2006

patrik je pekne, zapojim do diskusie 😎

alexandra
14. júl 2006

aktak ach sooo.. 🙂 Tak Daniel potom nie, ale Adam a Patrik su peknucke.. Uvidis co povie manzelik

gabika146
14. júl 2006

jedine chlapcenske meno na ktorom sme sa zhodli je patrik mne sa lubi aj jakub ale ten my nepresiel ☹

adelia
14. júl 2006

Ahojte, 🙂 mne sa vždy páčilo meno Karolína, Eva, Alexandra, Krištof, Samuel ...ale vždy sa nájde niekoľko /pri hodnotení vami vybraného mena/ vysoko aktívnych "dobrákov", ktorí vám tie mená dokonale znechutia. 😒 Určite to poznáte...

mnauu
14. júl 2006

adelia Alexandra je krasne jmeno, taky jsme ho meli v uzsim vyberu 😉

alexandra
14. júl 2006

Tak Vam dakujem kocky 😅

aktak
14. júl 2006

potrebujem utesit 😢 😢 😢 viem ye to neni nic tragicke, ale prave som sa dozvedela ze nasi kamarati idu dat synovi meno Samko, maju termin 2 mesiace pre nami, tak som strasne smutna, aj som si poplakala, neviem vzsvetlit preco, je mi to strasne luto, hlavne ked is predstavim ze by bolo asi dost odveci keby sme ho dali aj my ☹

rebeka
14. júl 2006

aktak: vobec sa netrap. problem by bol, ak je to rodina, ale pri kamaratoch by som z toho tragediu nerobila. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre