Aké meno dáte svojmu dieťaťu?

eldzina
7. júl 2005

Ahojte babenky.
Keď tak čítam posledné príspevky, tak mi napadla takáto téma. Ozaj aké mená dáte drobcom?

Začnem asi ja, tak mi máme vysnívané Tadeáš a Laura. A čo vy? 😎

rebeka
6. okt 2006

Henrich sa paci aj mne 🙂 Mala som kolegynku Henrietu. 🙂

zuz11
6. okt 2006

alex, no co ja viem 🤐 je to dost take neosobne meno.. teda na mna tak vplyva 🤐

rebeka
6. okt 2006

zuz: a co keby si zan dala nejake svoje oblubene meno?

kacatko
6. okt 2006

Ahojte. tak som sa rozhodla pridat sa aj ja k tejto teme. Sice som "len" 18tt mena som uz mala vybrane uz v prvych tyzdnoch tehotenstva ak nie uz predtym 🙂 Dohodli sme sa na Viktorii a Davidovi, aj ked hlavne tych dievcenskych mien,ktore sa mi pacia je velmi vela - este som uvazovala nad Alexandrou - vsak uvidime 😉

henulka
6. okt 2006

Ahojte, no mi sme este nad menom nerozmyslai,lebo este si vychutnavame zistenie ze smev tom, ale uz som si nieco citala na nete aspon nase mena aje fakt ze vacsina sedi, takze budem mat problem, ake meno, ved na to mame este 7 mesiacov tak do vtedy padne rozhodnutie. 😉

danii
6. okt 2006

zuz, pekne dievcenske mena ste vybrali, oplatilo sa tak dlho "rodit" 😀 ale vazne, su pekne 😉
tvoj manzel je vymyslenik. raduz,....
no ale vy ste nepoculi navrhy toho mojho na dievcenske mena ..... 😀 😀 uplna exotica....

zuz11
6. okt 2006

danii hod ich do placu 😅

melory
6. okt 2006

danii aj ja som zvedava na tu exotiku

tilly
6. okt 2006

hana je krásne meno, my sme chceli dcérku haničku, alebo danielku, ak bude aj druhý syn, tak si už ani muž presadí miška

ninocka
7. okt 2006

teraz vela ludi dava Hanku v mojom okoli je ich 8 malych babetiek

veronika13
7. okt 2006

ja nemám moc prehľad aké mená dávajú v našom okolí, kamoška má Paulínku, druhá má Samuela, my sme zatiaľ vybrali meno pre dievčatko - Natálka, pre chlapca akosi nemôžeme vybrať, zhodli sme sa, že pre chlapcov nie je až toľko pekných mien čo by sa nám obom páčili 😠

yasmin
7. okt 2006

ahojte babenky,moja dcérka sa volá Lenka mne to meno pripadá také milé, a hlavne pristane k nášmu priezvisku,lebo podľa mna maná by sa mali vyberať hlave také,ktoré by pekne vyznievali aj s priezviskom 🙂
ináč sa mi vežmi páčia: GRÉTKA SOFIA LEA SÁRA
LUKÁŠ DÁVID TOMÁŠ SAMKO

marca
7. okt 2006

MOJE DIEVCATKO BUDE ELKA KOCISOVA A CHLAPCEK OLIVER KOCIS ALE PACIA SA MI AJ KAROL,LUKAS,LUCIA,NAJLEPSIE NA TOM JE ZE SU TO MENA MOJICH SURODENCOV HIHI A HOCI MANZEL NENAMIETA,ALE URCITE BY SA MU VELMI PACILO KEBY SA CHLAPCEK VOLAL AKO JEHO DEDKO AJ OTEC A SAMOZREJME AKO ON TO BY BOLO CELE POKOLENIE JAN KOCIS HIHI

bublinkajasminka
7. okt 2006

ahojky - mne dievčatku jednoznačne Jasminka a chlapček bud Nicolasko alebo Adriánko

ninocka
7. okt 2006

jasminka je krasne

melory
7. okt 2006

ano jasminka sa rozmohla, je to chutne meno, tiez sa mi zapacilo ked bola americka superstar 😉 mi zatial babo volame liliana a oliver v 20tt sa snad uz dozviem co to bude ale aj tak chcem dievcenske zmenit, na ake???.... 😅

expertka8
9. okt 2006

...nexávate sa ovplyvniť pri výbere mena pre vaše baby obdobnými knižkami???
http://www.martinus.sk/?uItem=13856

zuzzuli
9. okt 2006

u mna vyhravaju mena Simonka alebo Kristinka pre dievcatka 😉 a chlapcovi este neviem, ale paci sa Martinko 🙂

melory
9. okt 2006

citala som si samozrejme aky bude ale stala som si za menom aj tak.

snemcurka
9. okt 2006

mne sa paci meno Lukas alebo Andreas a pre dievcatko Melanie alebo Hannah

melory
9. okt 2006

aj ked sa priznam ze ked planujeme lilianu tak na trosku odradila charakteristika - zaskolacka a flakacka, ja som dost pedantna.

dahlia23
9. okt 2006

Ja som chcela Terezku, po babke, ale neprešlo cenzúrou. tak som to zmenila na Dianu, aspoň budeme mať rovnaké iniciály. 🙂 Ak by to bol chlapec, páči sa mi Fabio, ale svokor mi povedal, že keď prídeme k nim, to auto mám potom nechať na parkovisku. 😀 A muž po včerajšom pílení uší nechce o Fabiovi už ani počuť. Aj tak som presvedčená, že to bude dievčatko. 😎

aktak
9. okt 2006

kde sa na nete da zistit ta charakteristika? ci to len z knihy?

dahlia23
9. okt 2006

ja som to našla na nejakej web stránke. Nie som si istá, ale myslím, že rodinka.sk. Bolo to tam tak obšírnejšie rozpísané.

zuzig
10. okt 2006

A čo hovoríte na dievč.meno Valentínka?

lubinka
10. okt 2006

Chlapček: Dávid a Samuel; dievčatko: Lea, Ninka, Nela Sofia

nadhera
10. okt 2006

ak by to malo byt dievcatko, vybrala som mena ja - emka alebo ester. kedze to bude chlapcek, vyberal mena priatel - samko alebo šimonko. tak nech sa rozhodne on, mne sa obe mena pacia.

aktak
10. okt 2006

pozerala som si tu charakteristiku mien na tom linku, a velmi tomu neverim, jasne ze neco sedi, ale pripada mi to ako cista tipovacka, pozerala som si svoje, sestrine meno a sedelo to len velmi chabo takze ma to pri vybere asi velmi neovplyvni 😀

roxy
10. okt 2006

ja by som strasne moc chcela sofiu ale všetci mi to kombinujú so Žofia a že by jej každý hovoril Žofa...no neviem ale mne sa to strasne páči...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre