Akému dlhému času hovoríte, že sa vám nedarí?

aby
6. nov 2007

Akému dlhému času hovoríte,že sa vám nedarí?
Lebo ked tak čítam tak sem je to rok potom 7 no ja neviem,ale ja by som už po roku budem mať moc strach čo so mnou ešte je.
Kolko ste čakali na to kým ste šli k dokimu, že sa fakt nedarí.
Ja som po liečbe endometriózi a máme sa snažiť a za 3mesiace ísť na kontrolu. 😒

murinka
30. dec 2009

ake je to nespravodlive-jedny dieta chcu a zena nemoze otehotniet a inim sa to podari na prvykrat a este si ho da zobrat-takej zene by som uz nikdy nedopriala mat vlastne dieta 😠

zuzanockamt
30. dec 2009

tak mne sa zda 16 mesiacov bez HAK dost dlha doba na to, aby som uz mohla byt tehu ... ale zatial niiiic 😠

gerdusha
30. dec 2009

babule, vsimnite si, ze vacsina bab, ktore tu pisali /a posledny prispevok je z 11/2007 uz ma babatko...takze asi len a len trpezlivost...my sa uz snazime cca 17 mesiacov...a roky utekaju..uz nie sme najmladsi...aaach jo, snad tento rok...sa mi cosi mari, ze som videla, ze je to Rok dietata...

cucuriedka
30. dec 2009

Caute kocky, tak my sa snazime tristrvrte roka. Lekarku mam dobru, nechcela nechat nic na nahodu. Zistila ze mam cystu a asi januar-februar idem na laparoskopiu (dufam ze mi pozru vajecniky ci je vsetko ok) a potom to snad uz pojde. Mam podozrenie na endometriozu, a som vcelku rada, ze doktorka necakala ten jeden rok a zacala konat skor... tak som zvedava co z toho bude... i ked nervy, slzy a pocit zlyhania mam pri kazdej prislej mrche 😖

zuzanockamt
30. dec 2009

cucu ... mne dokina povedala, ze az po dvoch neuspesnych rokoch to bude riesit

son1cka
30. dec 2009

Ahoj Zuzi, zevraj uz neplati to, ze minimalne rok sa ma snazit. Ja som cela zufala volala gyndakovi a bola tam uz len sestricka. A ta mi vsetko povysvetlovala. Ze uz sa tak dlho nemusi cakat...vcelku ma potesila. Po sviatkoch by som tam mala volat...aj ked mam chut to este jeden mesiac skusit len tak...prirodzene...bez vysetreni a tabletiek... 😒

modra
30. dec 2009

zuzanockamt tak to mas dobru doktorku teda.. keby si mala 38 rokov tak to by som sa jej pekne podakovala keby mi povedala ze to bude riesit az po dvoch rokoch... Drzim palce aby to vyslo cim skor.. My sa snazime uz strasne dlho a 2x som aj potratila..

iinuska
30. dec 2009

tak nam sa nedarilo 2 a pol roka...

son1cka
30. dec 2009

Iinuska, ale vidim, ze nakoniec si bola uspesna 🙂 Dvaja chlapcekovia 😀 😀 😀

zuzanockamt
30. dec 2009

no ja som mojej dokine vysvetlila, ze preco uz nechcem cakat, ze az taki mladi nie sme ... ja mam vo februari 28 a mm bude mat v januari 35 a povedala, ze to nevadi a ze nemam stresovat ... asi zmenim dokinu

son1cka
30. dec 2009

Zuzi aj ja mam 28, a ta sestricka mi este chrstla do tvare, ze na co chcem cakat rok, ze uz nemam dvadsat rokov...Podla mna, zmen gyndaka. Ved vo vyssom veku-povedzme si pravdu, ze na dieta sme uz vyssi vek- su aj rozne rizika. Keby sa dal vratit cas, tak necakam az do 28. 😔

modra
30. dec 2009

Zuzi ja by som ju asi fakt zmenila. A ako dlho sa snazite? Ja by som ju asi zmenila lebo takyto pristup ak bude mat aj potom tak dakujem pekne ty budes na nervi ze s tebou nic nerobi..

modra
30. dec 2009

A este som chcela napisat ja uz mam 30 a snazime sa uz 7 rokov tak si zober ze kedy sme museli zacat.. takze urcite nevahaj a zmen doktora.. Uvidis ze sa to podari...

cikyta
30. dec 2009

My sme sa snažili 4 roky (Od 26 rokov po 30 rokov)
Napokon sme sami od seba navštívili car a tam sme našli príčiny neuspechu.Podarilo sa až druhe IVF a máme po 5 rokoch čakania krásnu dcerku.

zuzanockamt
30. dec 2009

soni ... to si aj ja hovorim, ze na co sme tak dlho cakali
modra ... bez HAK som 16 mesiacov, ale tak viacej sa snazime asi 8 mesiacov
s MM sme rozmyslali, ze pojdeme aj my len tak sami od seba do car-u a uvidi sa

aknomis
30. dec 2009

aj ja sa k vám pridám. ja mám 27 a priatel 30. snažit sme sa začali v máji. a vyšlo to na prvý šup, v júni som si našla na testíku //, ale v júli som potratila v 7 týždni.. ☹ potom sme si dali mesiac pauzu a odvtedy sa snažíme a stále nič... bola som na genetike, zistili mi mutaciu genu MTHFR homozygot, odtial som išla na hematologiu a tam teraz čakám na výsledky. je pre mna nepochopitelné, že sa nám to podarilo na prvý šup a od potratu stále nič... a ešte minulý mesiac som si našla na testíku // ale o dva dni pri kontrole som ich už nemala a večer prišla mrcha.... a do doby, kým som bola tehu som mala ukážkové cykly, teraz ich mám od potratu rozhádzané... počkám na výsledky z hematologie a idem to "riešit", už nechcem čakat...!

son1cka
30. dec 2009

Zuzi a to sa moze do CARu ist len tak sam od seba, alebo musi byt odporucanie gynekologa. Lebo ak sa da len tak, tak balim pod pazuchu mm a ideme sa objednat...Ale vlastne ani neviem, kde tie centra su. Ja som z Nitry. A tu nic take tusim nie je... 🙄

zuzanockamt
30. dec 2009

soni ... hej da sa ... zavolas si tam a objednas sa ... ja som z MT a mame tu uz vraj dve - Helios a Iscare vo fakultnej nemocnici

jerrymona
30. dec 2009

ahojte babenky. tak aj ja sa pridavam.

mam 29 rokov, mm ma 32 rokov. snazime sa 1 rok a dva mesiace.
tiez ked som bola u gynekologa, povedal, ze sa nemam stresovat. mala som dlhe cykly od vysadenia hak, tak mi predpisal duphaston (!dokonca ani nevedel ci vobec ovulujem a ak ano, kedy je ovulka!! 😠 ). potom som tam bola viackrat, dvakrat mi robil HP, zistilo sa ze mam nejaky hormonalny problem, on mi iba povedal, ze by bol rad, keby sa tam jedna hodnota znizila a druha zvysila. a okrem toho som mala raz zvyseny prolaktin. mala som tiez pockat do roka a potom by sa to zacalo riesit. lenze ja som necakala a nasla som si novu gynekologicku. ta mi urobila HP hned, povedala, aby som si zacala merat bazalnu teplotu. potom mi napisala mail, ze ma podozrenie na zacinajucu sa hypofunkciu stitnej zlazy a poslala ma na dalsie vysetrenie k endokrinologovi. tam sa to len potvrdilo a ja som sa zacala liecit euthyroxom. mam dost dlhe cykly. prvy, ktory som si merala bol 64-dnovy bez ovulky a ten druhy uz 51dnovy s ovulkou. som zvedava, aky bude tento.

uvazujem, ze budem chodit na folikulometriu. a rozmyslam aj na centrom. kedze uz cakame viac ako rok. viem, ze to este nie je az tak vela na rozdiel od vas niektorych, ktori cakate uz dlhe roky. ale aj tak ma to uz dost trapi.

a mam este otazku. potrebovali ste niekto do centra doporucenku od gynekologa, alebo ste si iba tak vybavili termin a isli tam?
mozem tam ist aj napriek tomu, ze viem, ze mam problem so stitkou a preto sa mi nemusi darit? lebo sa bojim, ci je s vajecnikmi vsetko ok.

bubulka722
30. dec 2009

Zuzanockamt, dobrí doktory zvačša nehovoria len to, čo chceme počuť... Nemyslím,že je to dôvod na zmenu doktora. Pokial ti niekedy odmietla vykonať nejaké vyšetrenia, tak potom určite. My sa snažíme 4 roky, máme za sebou nekonečne moc návštev u doktorov, ktorí odmietali urobiť vyšetrenia, ktoré boli v konečnom dôsledku príčinou. Dnes príčinu vieme a konečne podľa toho konáme.

zuzanockamt
30. dec 2009

bubulka ... to mi j e jasne, ze nehovoria len to, co chceme pocut ... ale moj muz ma uz 35 rokov o par dni a ja rozhodne chcem, aby sme mali dieta skor, ako bude mat 40 .. a o jej zmene som uvazovala uz skor ako mi povedala taku kravinu, ze az po dvoch rokoch ... kebyze mam 20 tak na to kaslem

jerrymona
30. dec 2009

zuzanockamt, na tvojom mieste by som zmenila, ak sa da. myslim, ze cim skor sa pride na koren veci, tym lepsie. a moze sa s tym nieco zacat robit.

bubulka722
30. dec 2009

Dúfam, že stretneš veľa kvalitných doktorov a problém sa čoskoro vyrieši. Dnes sa hovorí o neplodnosti, keď sa do 1 roka neotehotnie. Kedysi to boli 2 roky. Potom je doktorka ešte stará škola. Môj mm má už 36 a ja 30 a tiež by som nerada chodila šedivá s kočíkom. Držím palce a aby sa čo najskôr našla príčina a bola ľahko riešiteľná. 😉

zuzanockamt
30. dec 2009

no ved som sa velmi cudovala, ked mi povedala o tych dvoch rokoch, lebo ja tiez viem len o jednom a pritom moja dokina vela rokov nema ... myslim, ze tak okolo 40

cucuriedka
30. dec 2009

hmm babeny tak s tym centrom ste mi dali chrobaka do hlavy.. idem guglit kde vsade su. Inac ja mam o chvilku 28 a manzel tak isto.... tiez uz by bolo mimi na case 😅

aknomis
30. dec 2009

neviete kde v okolí nitry, trnavy je také centrum?

zuzanockamt
30. dec 2009

cucu ... to mas ako ja s tym vekom ... len MM je o 7 rokov starsi 😉
aknomis ... skus nieco na nete pohladat 😉

mamartinka
30. dec 2009

No caute.Dobru temu som nasla.Nam sa nedari 3 roky a 3 mesiac.Tiez sme podla mojho gyn zdravy par.A nic sa nedeje uz kolke roky.Manzel ma spermio ukazkove.Tiez sa chystame v januari do Iscare v Bratislave.No ale bola by som rada keby sa nam este v starom roku zajtra zadarilo.Uvidime co nam rok 2010 nadeli.

mamartinka
30. dec 2009

No a ja budem mat v marci 30 a manzel mal v oktobri 33.Tiez by sme si uz zelali aby sme boli rodinka.

gerdusha
30. dec 2009

baby, doporucujem aj centrum v Piestanoch, aj tu je o nom diskusia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre