Ako byť v pohode a otehotnieť?

vladimira
27. júl 2006

mile moje,
dlho som rozmyslala ako strucne a jasne uviest tuto temu...o co mi ide?
Vo Fore pre snazilky je velmi vela zaujimavych tem k diskusii, ale kazda akoby hovorila o peripetiach a strastiach sprevadzajucich pokusy o otehotnenie, tehotenstvo a tak podobne... ☹
Rada by som nacala pozitivnejsiu temu, do ktorej pozyvam vsetky buduce aj terajsie maminy, aby sme sa navzajom podelili o to pekne, co tehotenstvu predchadza aj co ho sprevadza...
Ste ochotne hovorit o tom, ze vase otehotnenie bolo uplne v pohode? ze sa vam to podarilo na prvy krat? 🙂 ze sa vam to podarilo po piatich rokoch, ale vy ste neklesali na duchu a zvladli ste to? 😉
dakujem

loss
2. nov 2006

taram ze 😀

ibi
2. nov 2006

Asi tak ako my... aj my skusime viac. Hlavne si ale idem overit, ci mi moja predpokaldana ovu sedi s ovu testom. Tebe to sedelo?

ivush
2. nov 2006

veď preto sme tomu dávali aspoň jeden deň na dozretie...ale keď to nezabralo...tak skúsime každý deň.....čo iné môžeme robiť ako skúšať všetko možné i nemožné..... 🙄

loss
2. nov 2006

inak ja som v mudrej knihe citala ze na otehotnenie je naj. cas 2dni pred ovu,pripadne v prvy den.Co vy nato?

ivush
2. nov 2006

ako myslíš v prvý deň ?

ibi
2. nov 2006

Tiez si myslim, ze naj cas je tesne pred ovu, len to dokazat spravne nacasovat. Ty co myslis Loss?

ivush
2. nov 2006

áno, určite treba snažilkovať hlavne pred ovuláciou...ja ju zvyknem cítiť v jeden deň mávam bolesti v oblasti vaječníka, tak ešte možno v ten deň a deň potom to moooožno má zmysel snažilkovať...neskôr už asi pochybujem...

loss
2. nov 2006

ivush v prvy den ovu.tak to pisali
ibi nacasovanie je dolezite,keby sme presne vedeli kedy stacilo by snazikovat raz a poriadne,ale ked toto nevieme 😖
ja ked som bola tehula tak 27.6 som mala MS a otehotnela som 10.7,tak si to poratajte ovu este nebola.

ibi
2. nov 2006

...potom uz len vzdy dufam...
Stale si poviem, ze vyskusame nieco nove (bud zmena casovania, prstekova metoda, alebo poloha...) ale zatial nic ... momentalne mi uz nenapada nic ine len skusit zvysit frekvenciu pocas ovu (teda aj den pred).

ibi
2. nov 2006

Loss, ale ako tak ratam, tak to bol 14-ty DC? To znamena, ze kludne si mohla uz mat ovu... (alebo to bol presne ten den pred).

loss
2. nov 2006

ibi en pred ovu je super,len sa vten den snazikujte o 106 a po milovani ostan lezat ako dlho budes moct nech to nevyjde.Vela stastia 😉

ivush
2. nov 2006

loss, uhm, čiže sa to podarilo tesne po MS ...a to ako vieš tak presne na deň, že v ktorý sa to podarilo ? veď ste iste snažilkovali nielen jeden deň 🙂

ibi
2. nov 2006

Skusim aj vydrzat v postielke co najdlhsie po snazilkovani. Ja som netrpezliva, tak vacsinou polezim tak minutku - dve a uz aj vstavam, musim sa polepsit. Vdaka za radu!!!
Lossik Ty sa pekne prirodzene ocisti, papaj dobre veci, vitaminky a dajte si malu prestavocku a az tak hopsa hejsa 😎 Ci ake mas plany?

loss
2. nov 2006

snazikovali sme kazdy den 8 mesiacov STRASNE ale ked som videla malinke na sone bol to najkrajsi okamzik v mojom zivote.Viem to preto ze mam dokrora ktory je odbornik na sono,kedze som od aprila chodila na sledovanie cyklu,cize kedy sa vajko zvacsuje,kedy praska atd. povdal kedy mame sexikovat s uz 3 tyzdne po sme vedeli ze malicke je v brusku,nejako to vyratal.

ibi
2. nov 2006

Kazdy den 8 mesiacov? WOW! Tak tomu sa hovori snazilkovanie!
Planujes znova sledovat svoj cyklus?

ibi
2. nov 2006

...myslim u toho odbornika na sono

ivush
2. nov 2006

ach jaj, škoda, že nezostalo ..☹ ☹
Ja som čítala, že ovulácia trvá iba zopár hodín...teda, že sa to neráta na dni ...a ja si tiež myslím, že 2-3dni pred ovuláciou je dôležite snažilkovať...a keďže nevieš presne v ktorý deň ovu nastane, ja som si povedala, že to budem brať tak, že sa treba snažiť od začiatku toho ovu týždňa, aby som to mala poistené, že sme sa snažili aj dva dni aj deň pred ovu...

ivush
2. nov 2006

...je možné, že vymýšľam rôzne a možno aj šibnuté teórie, ale chcem skúsiť všetko a v čo najkratšom čase 😉

loss
2. nov 2006

to ti poviem,vies si predstait co to bolo 😀
urcite budeme cyklus sledovat,je to super ked vies co ako potom nemusis kazdy den 😀

ivush
2. nov 2006

idem spinkaaaaaať....dobrú nocku dievčence.... 😉

loss
2. nov 2006

ivi dobru nocku 🙂

ibi
2. nov 2006

Presne... Vsetkeho s mierou 😉
Ivush tvoje teorie nie su sibnute (to by sibkalo aj mne 😀 ) A myslim, ze vsledok stoji za to!
Kocky pomalicky mam doma vzburu, lebo sa nevenujem ani manzelikovi ani nasej micuske, takze idem za rodinkou.
Pekne si pohladkajte bruska a povedzte si ze uz coskoro... tak to bude!
Peknu nocku

loss
2. nov 2006

inak ovu trva len 7 az 12hodin ☹ popom uz nic

ivush
3. nov 2006

losssik, no veď práve...a strafiť sa práve d tých pár hodín je asi ťažkéééé 🙄 No, ale na druhej strane sa upokojujem tým, že keby to bolo tak extrémne náročné, nebolo by nás na Zemi niekoľko miliárd 🙂

lilourich
3. nov 2006

🙂 Ahojky holky. Musím sem taky trošku přispět, protože vím co ve většině případů prožíváte. Ač jsem po téhle stránce byla absolutně bez problémů, a bez antikoncepce měla menzes pravidelný, maximálně plus den do předu nabo dozadu, tak se mi otěhotnět 7 měsíců nedařilo ☹ . Problém nebyl ani v ovulaci, kterou jsem taky cítila, protože den před mě mírně pobolíval vaječník, takže jsem věděla, kdy zkoušet. Všechno jsem měla zjištěné, životnost spermií, což je v těle asi 72 hodin, a taky schopnost vajíčka být oplodněné, což je cca 18 hodin 😒 teda relativně velice málo ☹ Takže proč se říká, že i tři dny před ovulací je to možné? Je to tím, že spermie si na to vajíčko dokáže počkat, a člověk může otěhotnět i když v době ovulace pohlavní styk neměl, jak tam to vajíčko už je, tak je to asi horší, protože jeho schopnost přijmnout spermii, je dost časově omezená. Takže tohle nastudované a hurá do pokusů. Jenže první měsíc nic ☹ ani druhý ☹ ani třetí ☹ a tak dál. Nechápala jsem to, a to jsem se snažila ležet potom v posteli zhruba dvacet minut a ještě tu polohu měnit, a sem tam ležet po tom na břiše 😉 nebo si dát nohy nahoru, což jsem věděla od holek, co měli třeba otočenou dělohu - a stejně nic ☹ Ten měsíc co se náš Davídek uchytil 😀 tak jsem zrovna před ovulací sex neměla, byly jsme na dlouhý výkend u našich, a tam to nejde, a vajíčko prasklo, což jsem cítila vždycky, jako úlevu, od toho pobolívání, že je venku v 11 dopoledne, kdy nebyl manžel doma a já šla na odpolední ☹ Večer z toho bohužel sešlo, protože se mi ho nepodařilo vzbudit, byl šíleně utahaný a moje šance na malý se definitivně rozplynuly...........tedy jen " podle mých výpočtů " Ten měsíc jsem opravdu čekala jen menzes a nic jihého, protže podle mě prostě nebylo kdy by se to povedlo.......a ouha.....den po vynechání jsem si test pro jistotu udělala a jeho výsledek máte u mě ve fotečkách 😉 Takže tohle děsně dlouhý psaní píšu jen proto, aby jste to s tím moc nepřeháněli, protože jsem se osobně přesvědčila, že pokud se má něco stát, tak se to stane, i když je to proti našemu rozumu 😉 Přeju hodně štěstí ve vašem snažílkování a brzy dva proužky 😉

ivush
3. nov 2006

Lil, dík za veľmi povzbudivý a milý príspevok....Blahoželám k Davídkovi 😉 Zaujala ma v tvojom príspevku jedna vec...Ako si vedela, že pobolievanie vaječníka - že to znamenalo, že si 1deň pred ovuláciou ? mňa totiž tiež každý mesiac pobolieva, ale doteraz som si myslela, že keď to pobolieva tak práve vtedy - v ten deň prebieha ovulácia...Hm? Vopred ďakujem za odpoveď... 🙂

lilourich
3. nov 2006

No jak jsem to věděla? Za prvé jsem se na tohle samozřejmě zeptala doktora, jeslti je to možné a nemůže to být něco jiného - což mi potvrdil, že to některé ženy takhle skutečně poznají - vaječníky, ovulaci i vajíčka jsem měla zkontrolované a dokonce jsem viděla na ultrzvuku jak jsou tam do kruhu poskládané a čekají na každý měsíc až uzrají 🙂 Od nejmenšího až po ten co měl prasknout. Je to totiž tak že když má to vajíčko z toho vaječníku prasknout, tak se to dá přirovnat k malému výbuchu - a vyděla jsem fotečku která byla v tomhle okamžiku pořízená a vypadalo to jak když vystřelíš z nějaký rostliny semínko - proto ten vaječník bojí, protože to vajíčko se doslova protrhne ven 😉 a jak to ustalo, tak jsem přesně věděla, že je venku, protože to přestalo bolet - prostě už se prodralo 😉 Navíc jsem to tak měla léta a to při každém cyklu, jen se ty vajčníky střídali. A proč to bolí jeden den, to nemusí být přesně jeden den, může tě bolet jen pár hodin a důležitý je pak spíš to, až si uvědomíš, že tě už nebolí, tak to je přesně ta chvíle, kdy víš, že vajíčku začal běžet jeho čas 😉 Doufám že jsem ti odpověděla co nejpřesněji, ale opravdu to neprožívej, a nebo ano, a přeju aby jsi byla tak překvapená jako já 😉

dendisa.p
3. nov 2006

ahoj holky, dneska jsem se na beremese dozvěděla, že jsou ženské s tak nízkou hladinou HCG v těhotenství, že jim doma test vychází negativní, a pak zjistí u lékařky, že jsou v osmém týdnu. Má to být docela běžný jev. Já to vůbec netušila, tak se chci podělit o informaci 😉
hodně štěstí všem

lilourich
3. nov 2006

Na tohle jsou takové tabulky, v kterém týdnu těhotenství jsi, tak se ta hladina HCC hormonu má pohybovat, je tom od do 😉 Možné je všechno, ale je těžké uvěřit, že hladina hormonu HCC je nevyšší zhruba ve třetím měsíci, že by se z ranní moči na konci druhého nic neukázalo ☹ Může se jednat o starý test, nebo některá nedodrží jeho použití a nebo nemá ranní moč. Jinak osobně jsem tenhle případ v tomhle týdnu těhotenství neslyšela, spíš se na něj nedá moc spolehnout v začátku. Každopádně, pokud jinak pravidelná menzes vynechá, a 14 dní nic, ani test nic, tak na nic nečekat a zajít k lékaři. Ono i takové mimoděložní těhotenství není žádná sranda. Já jsem tam šla asi 16 dní po oplodnění, kvůli rizikům v práci, a změny na čípku už jsou i v tak ranném těhotenství patrné a gestační váček z kterého se zárodek vyvine, byl taky patrný - takže v případě pochybností jedině lékař 😉

ivush
3. nov 2006

No veru ...už len keby aj k nám chcela tá mrcha mrchúca tento mesiac nedoraziť... 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre