Ako byť v pohode a otehotnieť?

vladimira
27. júl 2006

mile moje,
dlho som rozmyslala ako strucne a jasne uviest tuto temu...o co mi ide?
Vo Fore pre snazilky je velmi vela zaujimavych tem k diskusii, ale kazda akoby hovorila o peripetiach a strastiach sprevadzajucich pokusy o otehotnenie, tehotenstvo a tak podobne... ☹
Rada by som nacala pozitivnejsiu temu, do ktorej pozyvam vsetky buduce aj terajsie maminy, aby sme sa navzajom podelili o to pekne, co tehotenstvu predchadza aj co ho sprevadza...
Ste ochotne hovorit o tom, ze vase otehotnenie bolo uplne v pohode? ze sa vam to podarilo na prvy krat? 🙂 ze sa vam to podarilo po piatich rokoch, ale vy ste neklesali na duchu a zvladli ste to? 😉
dakujem

stanuskaa
19. apr 2010

babenky, my sme sa teraz tak strašne pochytili, že tento mesiac asi nič z toho nebude, a dnes alebo zajtra by mohol byť deň D, je mi z toho trošku smutno, najradšej by som dnešný deň asi vymazala z kalendára ☹

zabka1003
19. apr 2010

Stanuskaa a čo sa stalo?
Nedá sa to nejako urovnať?

stanuskaa
19. apr 2010

noo tak to ešte uvidíme, ľutujem sa v postielke, kukám panelák a drahý išiel na bowling

máš nádhernú dcérku Nelinku

stanuskaa
19. apr 2010

noo toto pre príklad toho ako nebyť v pohode :D dobrý paradox

stanuskaa
20. apr 2010

ahojte,

ľudká tvrdohlavosť dnes nezvíťazila, pekne sme sa ospravedlnili navzájom 😵 a trošku sme sa aj snažili 😀

monana
20. apr 2010

stanuska tak to ma byt, take tulenie po udobreni je obcas super 😀.
Nas caka zajtra spg, dufam, ze dopadneme dobre

zabka1003
20. apr 2010

Stanuska dakujem 🙂 a super, že ste sa udobrili..tak to má byť..

Monana a kkoľko sa snažíte?

monana
20. apr 2010

7 cyklov a posledne 4 cykly som merala aj BT a aj ovu testy 😉

monana
20. apr 2010

zabka ved ty uz mas babo tak to druhe by nemalo dlho trvat kym pride, kolko sa vy snazite?

stanuskaa
20. apr 2010

mona dúfam že vám to dnes dopadlo dobre , túlenie je super , len s hádkami to netreba mocky preháňať, uvidíme ako moc sme sa udobrovali možno z toho aj dačo bude 😀 😀 😀 😀

zabka a ako dlho sa snažíte???

niekedy mi príde prehnané kontrolovanie ovulky "pritiahnuté za vlasy" , síce aj my sme začali merať BT ale je to skôr zo zvedavosti 🙂 a vyzerá to tak že to funguje , kamarátka sa snažili rok, potom sa rozhodli že kašlú na to, mali obdobie kedy sa stále hádali, ale len raz sa milovali , no a to bol ten deň "D", nepochopiteľné ale je to skutočnosť

dobrú nôcku, papa

monana
21. apr 2010

spg mame velmi dobry, mame 75% bojovnikov schopnych oplodnenia 🙂

stanuskaa
21. apr 2010

tak potom šup šup nech zabojujú 😀 😀 😀 😀 😀

foryou25
21. apr 2010

Ahojte mozem sa pridat? My sa snazime od novembra 2009, ale zatial nic :(

monana
22. apr 2010

No tento cyklus to vyzera tak, ze sme mali nedobrovolnu pauzu, lebo ovulku som mala v case ked MM abstinoval, aby mohol ist na spg 😒 , ale mala som aj chripku, tak som sa s tym uz vyrovnala, ze ideme dalej.
Baby kedze sme v takejto pozitivnej teme, napadlo ma ze, niektore zeny maju len urcite rocne obdobie kedy sa im podari otehotniet, potom maju napr. zimne alebo letne deti. Kamoska ma starsieho syna narodeneho vo februari, to s nim zostala tehotna niekedy pred letom, potom chceli druhe dieta a snazili sa skoro rok a zostala tehtona az na leto a druhe babo ma narodene v marci. Takze pockajte kym pride to vase rocne obdobie 😀

foryou25 vitaj 😉 - neboj so slnieckom sa aj hormony prebudzaju, mozno je pre teba leto lepsie obdobie ako zima 😵

stanuskaa
22. apr 2010

ahoj foryou25 , jasne budeme rady

stanuskaa
22. apr 2010

monana hehe tak dúfam že my budeme mať januárové ratolesti, 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja som si začala merať tepotu , ovulku som mala tento týždeň, ale som z toho trošku zmetená, najskôr klesla teplota, potom stúpla, a neskôr znovu klesla a teraz začala znovu stúpať, mám teraz 15DC tak možno včera sa podarilo 😎 😎 ale to uvidíme neskôr, teda skôr či neskôr xiixixi

myslím si, že hľavne netreba všetko preháňať , myslím kontrolu cyklu, keď človek veľa vie, potom veľa vymýšľa , či sa mýlim???

názor môjho drahého je taký, že kebbyže sa milujeme 2x za týždeň tak budeme tehotní, a má pravdu, asi by sme sa trafili do tých dní 🙂

a prosíme si veľa veľa veľa slniečka, nech nám všetkým hormóny hrajú xiixixi

foryou25
22. apr 2010

Kocky dakujem za privitanie, 🙂

monana asi mas pravdu, a mozno mam aj take stresove obdobie teraz, o chvilu koncim VS, mam 2 brigady, kedze riadnu robotu sa mi nedari zohnat, a tiez zhaname uz par mesiacov byt, pretoze terza sme v prenajme, a majitel nam dal vypoved, no a jedno z druhym a stres je na svete, verim ze sa to nejako vsetko utrasie, a raz sa zadari 🙂

stanuskaa - suhlasim, ja som si poctivo sledovala cyklus, myslim teplotu, ovulku asi tri mesiace, potom dalsie mesiace uz nie, cakam na nahodu, ale tuzba je aj tak stale velka, vzdy som chcela mat prve dieta v 25ke, no ale clovek mieni, panboh meni 🙂

zabka1003
22. apr 2010

Ahojte..
ja som merala BT len jeden cyklus, ale manžel ma nahovoril že nech meriam aj dalej..
Ale už sa snažím na to tak neupínať ako doteraz, aj ked jasné že sa nedá nemyslieť na to..
Nebojte všetky budeme tehulky 🙂

stanuskaa
22. apr 2010

foryou myslím si že ked to budeš najmenej očakávať tak sa podarí, je to tak vo veľa veciach, ale určite sa treba aj snažiť a stres nie je kamarát , ten veľa vecí dokáže ovplyvniť, napr. mojej mame strašne padali vlasy, mala také kruhy vypadané, a je to zo stresu, teraz je kľudnejšia a vlásky jej pekne rastú

držím palčeky pa pa

stanuskaa
22. apr 2010

žabka, ja som sa upla ešte ked sme sa len začali snažiť, a bola som sklamaná, keď mrška došla, rozdýchavala som to pár dní, potom som nad tým premýšľala a je to blbosť upýnať sa na niečo čo ešte nemám, a keď sa aj podarí tak do 12tt je to riziko hmm , teší ma predstava že niekedy pribudne človiečik do nášho života

a tehulky budeme , slniečko má svietiť , kukala som predpoveď počasia 😀 😀 😀 😀 😀 😀

foryou25
22. apr 2010

zabka1003 ja som tiez merala teplotu jeden cyklus, ale potom som to zrusila, pretoze vstavam, vzdy v inu hodinu, tak moc presne to teda nebolo, ale osvedcili sa mi klasicke ovu testy a ten mikroskop kde sa sleduju sliny, a dokonca mi aj test a vysledok na tom mikroskope sedel, tak som sa divila, lebo som citala, ze spolahlive to moc nie je, ale u mna bolo 🙂

stanuskaa jupiiii slniecko, tesiiiim 🙂

foryou25
22. apr 2010

A este sa chcem opytat, myslite si, ze to ze sa nam nedari moze sposobovat aj to ze mam par kil navyse? vela ludi mi to totiz hovori, nie ze by som bola extremne obezna, ale kila navyse su

monana
23. apr 2010

Tak par kil navyse mam aj ja - asi tak 5, ale zacala som menej jest na vecer a tak 3 krat do tyzdna chodim cvicit. Moze byt, lebo nadvaha ovplyvnuje hormony v tele a moze sposobit oddialenu ovulaciu, pripadne obezita az anoovulaciu.
Ale z tych par kil by som si hlavu nerobila, horsi je ten stres, aj ja koncim skolu (ale doktorad, tak mam uz 27) a chcela som ist po skole na matersku. Foryou ono sa to nezda, ale ja ten stres so skoly citim a urcite to nie je dobre. Po skonceni skoly ked to vsetko z nas "spadne" a nastupime do prace, to bude dufam lepsie.
A slnieco tomu tiez len pomoze 😀

monana
23. apr 2010

Ja neuznavam sex pocas celeho plodneho obdobia, napr. 6 dni po sebe. Podla mna nestihaju spermie dozriet (tie potrebuju tak 36 hodin), takze stanuska davam ti za pravdu. Ani ja uz tak prehnane nekontrolujem a tento cyklus mam len takyto graf http://www.fertilityfriend.com/home/2c98af. Na 18 DC bol ten spermiogram a tulenie sme mali az 19 DC - takze az po ovulke.

stanuskaa
24. apr 2010

foryou pár kíl naviac nie je problém, skôr v hlavičkách býva väčší problém 😀 😀 😀 😀

my sme zatiaľ merali každý deň, teraz 😀 a pomaličky rastie teplota po 0,1C tak uvidíme čo z toho bude, už si nerobím z toho veľkú hlavu, nechcem byť sklamaná každý mesiac, lebo keď sa na niečo tešíme strašne moc tak to sklamanie je mnohonásobne väčšie ako keď nečakáme nič a podarí sa ... 😉 😉 😉

dnes je trošku podmrakom ale slniečko napriek tomu svieti, veď nie je vonku tma 😀 😀 😀 😀 😀 teda aspoň momentálne

čaká ma dnes účtovanie dph, tak idem pracovať

monana s tými spermiami máš pravdu, aj ich množstvo je úplne iné ako po dennom sexe 🙂 máme otestované, ale kvalitu sme netestovali xixixixixi na to sú iní

ahojte

stanuskaa
24. apr 2010

http://www.fertilityfriend.com/ttc/print_module...
noo tak na tomto som pracovala dlho 🤐 🤐 🤐 uvidíme či aj vy uvidíte

stanuskaa
24. apr 2010

noo to som nezvládla tak bude aspoň pdf 😀 😀 😀 😀

nebude ani pdf lebo berie obrázky len jpg tak nabudúce papa

monana
24. apr 2010

nevidime to, postup je tento v lavo Sharing, Home Page Setup, uplne hore mas fialovym napisane Your Charting Home Page Web Address: a pod tym je adresa - moja je tato http://www.fertilityfriend.com/home/2c98af , tu sem skopiruj, aby sme aj my videli 😀

stanuskaa
24. apr 2010

noo rada byy som ale ja to tam nevidím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 optika zlyháva , dostala som sa do shring, home page setup ale dalej som slepá nič také tam nemám

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre