Ako byť v pohode a otehotnieť?

vladimira
27. júl 2006

mile moje,
dlho som rozmyslala ako strucne a jasne uviest tuto temu...o co mi ide?
Vo Fore pre snazilky je velmi vela zaujimavych tem k diskusii, ale kazda akoby hovorila o peripetiach a strastiach sprevadzajucich pokusy o otehotnenie, tehotenstvo a tak podobne... ☹
Rada by som nacala pozitivnejsiu temu, do ktorej pozyvam vsetky buduce aj terajsie maminy, aby sme sa navzajom podelili o to pekne, co tehotenstvu predchadza aj co ho sprevadza...
Ste ochotne hovorit o tom, ze vase otehotnenie bolo uplne v pohode? ze sa vam to podarilo na prvy krat? 🙂 ze sa vam to podarilo po piatich rokoch, ale vy ste neklesali na duchu a zvladli ste to? 😉
dakujem

loss
3. nov 2006

ahoj Ivush 🙂

ellla
3. nov 2006

Zdravim vsetky kocky v tejto skupine. Paci sa mi, ze to ma v nazve pohodu. Tiez si myslim, ze je to hlavne o tom. V poslednom case prezivam v praci a v skole (este aj studujem) kopec stresov. Moj manzel to spravne zhodnotil, ze by to bol maly zazrak, keby sa nam to v kratkej dobe za tychto okolnosti podarilo. Navyse som v poslednom case schudla, citim sa unavena a na sex myslim najma vtedy, ked sa blizi ovulacia. Tak tieto starosti moje 2 starke nemali a predsa porodili kazda 5 deti. Prichadzam k zaveru, ze je to v hlave (lebo moje preventivne vysetrenie je ok, sono...). Treba mat cistu a oddychnutu mysel a tesit sa s kazdej chvile, ktoru prezivame s nasimi manzelmi. Ja som teda trpezliva (este keby aj manzel bol - on nepovie, ale poznate to, pocita mi moje dni...) a verim, ze sa coskoro budeme tesit z babatka.

loss
4. nov 2006

ellla tak drzim palce nech vam to vyjde coskoro 🙂

saska24
6. nov 2006

Ahojte,ja som tu dnes prvy krat 😉 a my sa uz snazime o babo cca.4 roky ☹ a stale dufam ze to raz pride...

ivush
6. nov 2006

vitaj saska24 ....A keď už tak dlho sa snažíte...hm určite ste sa radili aj s lekármi...čo oni na to ?

saska24
6. nov 2006

🙂 tak ze je vsetko v poriadku a nevidia problem... 😉 aj vy sa snazite...

ivush
6. nov 2006

my sa snažíme...áno 🙂 Ale v porovnaní s tebou som nováčik - "iba" 3. mesiac... 😅

saska24
6. nov 2006

🙂 tak drzim palce 😵

ivush
6. nov 2006

saska ďakujem...viem, že sa nesnažilkujeme až tak dlho - ako veľmi by som to bábo už chcela mať v brušku .... 😉

saska24
6. nov 2006

😵 tak to je podstatne ze to chcete obaja... 😵

ivush
6. nov 2006

saska24, hmm chápem to správne, že u vás sú nejaké nezhody v tomto ? 😕

saska24
6. nov 2006

😅 😅 nie...to sa ti len zda...

loss
7. nov 2006

ahoj Saska vitaj medzi snazkami 🙂
Ivush ahojcek 🙂 ako sa ti dari?

ivush
7. nov 2006

ahoj lossik, no mám sa všelijako...predokladám, že dnes-zajtra by mala byť ovu, zvyknem ju cítiť, zatiaľ som ju však necítila, takže stále čakám a snažilkujeme...ale dnes má bolí hlavička - to je u mňa zvyčajne práve v čase ovulácie, takže si vieš predstaviť, že aký je to pocit, snažilkovať s migrénou...vyslovene úČelové ☹ ale nedám si pauzu, lebo by to mohlo byť zlomové 😉

ivush
7. nov 2006

loss a Ty si ako dnes dopadla? Dúfam, že napíšeš nejaké pozitívne správičky.... 😎

saska24
7. nov 2006

Ahoj Loss... 😵

natal
14. nov 2006

Ahojte babenky, tak prispejem svojou troskou. Po vysadeni antiko (brala som ich asi pat rokov) som sa rozhodla dat si pauzu. Nie preto, ze som chcela otehotniet, ale mala som pocit, ze uz ich beriem dlho. Zacala som mavat pred m. slabe spinenie. Najprv som tomu nevenovala pozornost, ale ked to preslo do stadia 2 tyzdne spinenie a tyzden m. tak som sla na gyn. Zistil mi, ze po vysadeni tabletiek mi nenabehol hormonalny system na pravu mieru a cely rok sa mi vobec netvorili vajicka, cize som bola neplodna. Najprv som brala duphaston (myslim, ze tak sa to pise), to mi nezabralo a tak mi nasadil znovu antiko ma pol roka. Po ich vysadeni sa vsetko dalo do poriadku. V lete toho roku som bola na preventivke, pretoze sme sa s manzelom rozhodli popracovat na babu. Zase som mala nejaky ten hormon vyboceny a doktor mi povedal, ze to tak rychlo nepojde, lebo lavy vajecnik mi nefunguje, len pravy a ten hormon tam... Odisla som s tym, ze uvidime. A co sa stalo? Druhy mesiac kedy sme sli "naostro" som otehotnela. Vobec som to necakala a dlho som si myslela, ze mi len meskaju. Vobec som sa nesustredila na otehotnenie, vobec som nemyslela na to, ze sa to nepodari, alebo podari. Nechala som tomu uplne volny priebeh v style ked to ma prist, tak to pride A je to tu. 🙂

vedvies
14. nov 2006

natal to je uzasne...mne sa to stalo tiez tak podobne, az po 2 tyzdnoch meskania som si robila test - a bola som prekvapena pozitivne 😀 . Snazilkovali sme sa iba 2 mesiace. Babo ale nakoniec nemame 😔 .
Teraz ked na to stale myslim, tak sa nedari. Je to velmi o psychike, asi pojdem do nejakej reality sou, aby som na to zabudla 😀
Prajem ti vela vela pozitivnej energie a zdravicka.

natal
14. nov 2006

Dakujem vedvies. Prajem vela stastia.

loss
14. nov 2006

ahoj Ivush a Saska 🙂
vedvies ako 🙂

nika76
17. mar 2007

loss si tu?ozvi sa prosim.

stanuskaa
18. apr 2010

kuk 😎

stanuskaa
19. apr 2010

noo nik sa nepridá???

monana
19. apr 2010

Ahojte aj ja pridavam moje skusenosti:
Snazilkovat sme zacali v marci 2009, MS neprisla a ja som si robila testy - postupne asi po dvoch dnoch ako mi neskala, tri testy boli negativne a stvrty pozitivny, pockala som este tyzden (to mi uz meskalo asi 15 dni) a spravila som si dalsi test - bol uz negativny a ked som bola na vysetreni - meskalo uz 19 dni - p. doktorka mi povedala, ze ak tam aj nieco bolo, tak to odislo a ja som dostala silnu MS asi dva dni na to. Bola som z toho smutna, ale este som mala pred sebou skusky v skole a v lete sme isli na dovolenku do Turecka, tak sme sazilkovanie prerusili a ze od dovolenky (ked budem mat po skuskas) pokracujeme. Ale cele sa to rucalo, na dovolenke som doslala zapal, behala som potom len po doktoroch a brala antibiotika, v novembri some pokracovali, potom som mala zase anginu, dalsie snazenie a tento cyklus som mala zase chripku .... no hruza, kazdy cyklus sklamanie, slzy ... a este aj koncim skolu a chcela som ist na matersku co nevychadza. DOST som si povedala, prestala som si merat BT, a rozhodla som sa ze si najdem robotu a skoncim skolu. Dnes som sa tak neoficialne bola pytat na jednu pracu a ze mi daju vediet co ako, ak nie tak si poposielam ziadosti inde. Proste na to uz tak nemyslim, idem si zariadit buducnost , manzel ide v stredu na spermiogram, a uvidime co man zivot prinesie 🙂, musela som si sama v sebe uvedomit, ze takto to nepojde, ze musim zit a popri tom si len "nedavat pozor" 🙂

katka14
19. apr 2010

ahojte kočeny, tak ja sa s vami podelim o moju terajšiu radost. takmer 4 roky sme sa snazili o mimi, vyuzivala som rozne hormonalne lieky, bola na laparoskopii kde mi nasli endometriozu a potom sme absolvovali 2 neuspesne IVF - umele oplodnenia. ked to nevyslo, sli sme este na geneticke vysetrenie a kedze to nejaky ten patek trva, a manzelovi medzitym zistili strasne zly spermiogram - 2 mil, 10 % pohyblivych, nasadili sme PROFERTIL na 3 mesiace na odporucanie jednoho androloga-urologa a cakali na vysledky genetiky, ktora nakoniec dopadla dobre. planovali sme ist po 3 mesiacoch brania profertilu na kontrolu k andrologovi, planovali sme 3.IVF.a čo čert nechcel - našla som si // na teste prvy krat v živote. zazrak. momentalne som na PN, mam aj knizku a prvu fotku miminka. stale sa niecoho bojim, ale zaroven sa aj mooooc tesim. podarilo sa nam to v momente, ked som bola po 7 rokoch nezamestana, hladala som si pracu a nakoniec ma aj vzali a to hned do 3 firiem. ale kvoli mimi som to odmietla a dnes pekne oddychujem doma. držim všetkym i sebe moc palce nech všetko dobre dopadne. pa 🙂

zabka1003
19. apr 2010

Ahojte baby..

monana neboj podarí sa to, máte toho za sebou dosť 😒
Katka gratulujeme a držím palce, nech to dotiahnete do úspešného konca 🙂

denne73
19. apr 2010

Ahojte. Stani tak som vás konečne našla 😉

stanuskaa
19. apr 2010

monana nebojky, podarí sa

stanuskaa
19. apr 2010

denne som rada že si nás našla, hľadala som ťa ale nikde som ťa nevidela

stanuskaa
19. apr 2010

katuš teším sa s tebou, pekne oddychuj, držím palčeky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre