Ako byť v pohode a otehotnieť?

vladimira
27. júl 2006

mile moje,
dlho som rozmyslala ako strucne a jasne uviest tuto temu...o co mi ide?
Vo Fore pre snazilky je velmi vela zaujimavych tem k diskusii, ale kazda akoby hovorila o peripetiach a strastiach sprevadzajucich pokusy o otehotnenie, tehotenstvo a tak podobne... ☹
Rada by som nacala pozitivnejsiu temu, do ktorej pozyvam vsetky buduce aj terajsie maminy, aby sme sa navzajom podelili o to pekne, co tehotenstvu predchadza aj co ho sprevadza...
Ste ochotne hovorit o tom, ze vase otehotnenie bolo uplne v pohode? ze sa vam to podarilo na prvy krat? 🙂 ze sa vam to podarilo po piatich rokoch, ale vy ste neklesali na duchu a zvladli ste to? 😉
dakujem

mucilienka
27. júl 2006

ahoj vlada,
nacala si naozaj velmi zaujimavu temu, pretoze je to strasne-strasne dolezite byt v pohode a nestresovat, ked sa uz dlhsi cas nedari... tak ako pises, snazilkovanie sme mali mnohe spestrene o vsakovake problemiky, ale dolezite je, ze to naozaj vyslo... Ono je velmi tazke pisat o tom, ze netreba na to mysliet a ono to pride... sama som to zazila, ale je to tak, ze ked som sa konecne prestala na to sustredit, tak babo prislo a bolo to strasne krasne... 😵

alexandra
27. júl 2006

U nas to bolo podobne, snazili sme sa tak dlho, az sme si povedali ze radsej este pockame a poplatime uvery, pocestujeme si a tak a v tom to prislo.. Stale som v rozpakoch ci tomu vobec verit, ale objem brucha a pohyby hovoria ze je to naozaj tak 😅

gedren
27. júl 2006

Podle me je zaklad neupinat se na to dite v zivotnich planech, proste nez na to skocite, naplanovat si vsechno, jako by deti vubec nemely prijit (dovolenou, praci apod.), ocekavat, ze to bude buhvikdy, ze hned se to povest nemuze, ze si proste jen vesele soulozite a uvidimte 🙂 Neplasit s zadnejma testama, dokud nemas aspon tejden po terminu, proste zit jakoby se nic nedelo, ze kdyz to prijde, tak to prijde, a kdyz ne, tak mame zase o trochu vic casu na jinou zabavu...a pak muzes byt uz jen prijemne prekvapena! 🙂 Presne tak se to povedlo mne, byla jsem fakt prekvapena, jak to slo rychle 🙂

nevesta
27. júl 2006

Pindula raz povedala jednu krasnu vetu: Babatko pride len do veseleho bruska, tekze sa tym treba riadit a ono to snad pride 😉

alexandra
27. júl 2006

nevesta to povedala muciii

vladimira
autor
27. júl 2006

Som rada, ze vas tato tema zaujala...zacinala som mat pocit, ze zamlcane potraty, tony nakupenych tehotenskych testov bez zjavneho vysledku a tak podobne zacinaju byt normalnym javom. 😢 trocha som sa obavala, ze prirodzene otehotniet a porodit bez problemov je jav ojedinely a vynimocny ☹ . ale teraz vidim, ze to tak nie a ze nas je (a bude) stale vela (tych, ktore nemame a ani nebudeme! mat problemy).
🙂

mucilienka
27. júl 2006

vladka, musis tomu verit... ono je fakt zaklad ta viera.. ved ako sa hovori "vira tva te uzdravila"

vladimira
autor
27. júl 2006

mucilienka, presne ako hovoris...treba tomu verit...stale si hovorim, ze v nasej rodine nemal nikto problemy aspon o tom neviem), ale to veselo pocali davno pred tridsiatkou...a v inom prostredi (menej stresu, zazemie, lepsie zivotne prostredie...bla bla) ...tak snad budem v pohode aj ja...
ale aby som dodrzala pozitivny ton tejto temy...
stalo sa vam pri snazilkovani nieco usmevne? vsimal si vas muz a neustale sa pytal, ci uz? alebo ste mu to natreli rovno bez toho, aby o tom tusil? a co po otehotneni? netusim, ci sa tam stavaju zabavne veci, ale hadam hej.. 🙂

vladimira
autor
27. júl 2006

kamoske sa stalo, ze bola tri mesiace tehotna, vobec o tom nevedela a potom hop! svadba, porod a ani nevedela ako, mala krasnu dceru! 🙂

mucilienka
27. júl 2006

vladka, tak musis verit, ze sa to u teba stane tak ako u kamosky... hoci tusim, ze si svadbu uz mala... tak aspon to ostatne... 😀

vladimira
autor
27. júl 2006

aspon to ostatne 😀
mozno sa nam to podarilo na prvykrat! ale to zistim az tak o dva - tri tyzdne..nemam sice ziadne viditelne priznaky, ale aj to, co nemam, si nahovaram...

vladimira
autor
27. júl 2006

baby,
teraz trochu od veci - pred par dnami som si robila tehu test a vysla jedna ciarka, tak som to zbalila a nechala v kozmetickej tasticke...teraz som tam nahodou nakukla a je tam tenucka slaba ciarka!!!! je to normalne?? pomoc pomoc! je mozne ze cakam babo??? normalne ma to vzalo, tesim sa jak mala...co si mam o tom mysliet??? 😨

alexandra
27. júl 2006

vladka KLUD! A za 3 dno zopakovat testik 😉

vladimira
autor
27. júl 2006

alexandra,
vratila som sa akurat z lekarne...hadajte co som tam robila?? 😀 test mam v kabelke, cakam ze kolegyna odide domov a sup sup na zachodik!!! 😉
ja viem, vysilujem ako nikdy predtym, ale som z toho normalne mimo (ako asi kazda, ktoru to stretlo prvykrat, vsak??)...
takze klud, uz som aj tak prepotena ako mys... 🙂

gabika146
27. júl 2006

no ja som tiez toho nazoru ze netreba na to mysliet a pride to.ale nam sa to stalo strasne zvlaztnym sposobom nad ktorym sa este teraz usmievame,mali sme v nasom vztahu dost vazne problemy sme spolu 5rokou a uz to vyzeralo ze to aj skonci bolo v tom aj to ze dlho sa nam nedarilo a zrazu sa z nas stali najstastnejsi ludia na svete.tak si myslim ze to bol mozno aj osud a dokaz toho ze mame byt spolu 🙂

vladimira
autor
27. júl 2006

to je krasne gabika, drzim palce, aby ste boli spolu navzdy a aby sa mal maly patrik k svetu!!! mas to uz za par... 🙂

nevesta
28. júl 2006

Alex, ee Muci to az po Pindule 😉

alexandra
28. júl 2006

vladka drzim pasteeeeee
nevesta faakt? 😅

nevesta
28. júl 2006

Jo, raz mi to sama pisala... Muci teda myslim 😉

vladimira
autor
28. júl 2006

🙂 super veta, ze babo pride len do veseleho bruska 🙂 furt na to myslim.... 😀
autosugescia je fajn vec ... mam pocit, ze nielen moje brucho ale aj ja cela som vesela...oproti vcerajsku som ten najkludnejsi clovek na svete...uvidime o par dni... 😨

teri
28. júl 2006

Ahojte baby, toto je super téma! Vladi, to se mi líbí - taky si budu pořád opakovat, že mimísek přijde jen do veselého bříška 😵.
A přeju ti hodně štěstí s testíkem!

kattum
28. júl 2006

vladka, ty si vydrzla, neurobit si ten test? Si dobra, ja by som to nevydrzala

vladimira
autor
28. júl 2006

teri, diky, uvidim pristi tyden, ja ty testy delala hodne brzo (asi), protoze se to pry ma delat az po vynechani MS...no co, jsem zvedava 😉
aha, tak som teda plynule presla na cestinu...nevadi, schizofrenia je tiez fajn vec...obcas... 😀

teri
28. júl 2006

😀 s tou češtinou jsi mě totálně zmátla! Už jsem začala procházet tvoje starší příspěvky, jestli se mi to nezdálo, že to bylo slovensky. No ještě že je už pátek, už mi hrabe 😀

vladimira
autor
28. júl 2006

to hrabe nam vsetkym 😀
ved je piatok, tak pohoda nie...
s tou cestinou, to je preto, ze pisomne komunikujem len v cestine (v praci) a tak ked vidim nieco napisane po cesky, automaticky preradujem na cestinu...inak som slovak takmer ako repa... 😀

kavicka33
30. júl 2006

Ahojte
uz dlho som nepisala, naposledy na moju svadbu pred rokom. Tato tema ma velmi zaujima lebo my sa tiez snazime a stale nic. A este vobec nemam chut behat po vysetreniach. Poradte mi recept. Pls. 😅

dorotka
30. júl 2006

babulky mne lekar hovoril ze bude problem otehotniet tak sa mame snazit cim skor neposluchla som hned ale ked sme zacali tak som si nic nepripustala vobec som sa tym nestresovala a nebrala som sama seba ako choru hoci som a hups ono to vyslo na prvy krat s cim sme vobec nepocitali takze hlavne je to asi netlacit nechciet ze teraz to musi vyjst za kazdu cenu a nevidiet v tom problem

peha
30. júl 2006

ahojte, ja mam doma testik uz 5 dni a neurobila som si ho hned, snazim sa pockat chvilu, a robim ho az zajtra rano. bude to meskat cca tyzden.a velmi sa tesim na ten okamih, ze si ho budem robit. a ak nevyjde tak ako si to zelame, tak sa tesim na opatovne snazilkovanie 🙂
snazilkovanie je krasne 🙂 a snazime si to uzivat.

vtipne prihody zatial ziadne priamo pri snazilkovani, ale jedna s tym spojena - ani nie je vtipna, ale s odstupom casu sa smejeme 😎 isli sme pred 2 tyzdnami na dovolenku do chorvatska, ze si to "uzijeme" a urobime maleho chorvata 😵 a mne tam - sice nie pritom, ale pri chladnicke - vyskocila platnicka. moj nestastny chrbat, tak sme predcasne museli odist z dovolenky a lahla som na PN. a lezim doma. a zistujeme, ze snazilkovat sa da, aj ked sa nemozes hybat, staci ze sa hybe partner 😀

a ponaucenie ? 🙂 cica nezer 🙂 🙂 (ta nestastna chladnicka mi asi chcela cosi povedat, ked som do nej cumela )

vladi inak ta slaba ciarka - to iste som mala pred mesiacom - a nebolo to tehu. takze ziadna panika a pekne si to uzivaj 🙂

petra24
30. júl 2006

ahojky kavicka,

my sa tiez snazime, a snazime.....ale zatial nic......ale nevesame hlavu, tiez ma napadlo, ze pojdem ku gynekologovi, ale zatial asi nie.....necham tomu volny priebeh. Babetko si asi vyberie samo, kedy sa mu k nam bude chciet nastahovat.. 😀

lebedka
30. júl 2006

Ahojky holky, taky se k Vám přidám 🙂
Vladimíra, Peha- tak jak jste dopadli?? Jsem zvědavá... V touze po dítěti máme taky jednu těhulku, radovala jsem se jako když jsem to zjistila já.
Taky se snažíme a zatím nic, ale nevadí, nevadí.Alespoň si sebe více užijeme 🙂)
Jedna humorná situace už byla- věděla jsem, že je ten správný den a tak jsme se snažilkovali 😉 Pak jsme oba hodili nohy nahoru a půj hodiny tak leželi. Bylo to úsměvné...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre