Ako dlho ste sa snažili o bábätko?

luluka
25. jan 2008

Ahojte žienky!

Chcem sa vás opýtať ako dlho ste sa snažili o bábätko a či je normálne, že my s priateľom sa snažíme poctivo 😅 už štvrtý mesiac a zatiaľ nič....... Začína mi z toho byť smutno.... čím ďalej tým viac.... ☹

svetluska.p
25. jan 2008

luluka, drzim vam palce. ale tie 4 mesiace ma rozosmiali 😀 😀 😀 . samozrejme nic v zlom. ale to sa este ukludni a nemas preco smutit. My sme prve babo cakali skoro po troch rokoch sexikovania velkeho. v 13tt sme o neho prisli. od potratu som uz 16 mesiacov a stale nic ☹ . Tak hlavu hore. nalad sa pozitivne a ver tomu, ze to vyjde. uvidis. fakt, 4 mesiace je este skoro na nejake smutky.

geegee
25. jan 2008

luluka, kazdy par je iny a aj tie casy su ine...ja som prvykrat otehotnela hned na svadbe a druhykrat pri jedinom nechranenom styku od porodu...ale su baby, ktore sa snazia mesiace a su aj take ktore sa snazia roky. Takze treba len skusat a skusat s radostou 🙂

shela
25. jan 2008

ja som otehotnela po 3 mesiacoch..ale nebolo to planovane...taka mala nahoda, ktoru teraz lubim najviac na svete 😅

petasllov
25. jan 2008

Nám to trvalo presne rok, tiež som bola z toho na nervy, ale potom sme mali ísť na dovolenku do Talianska, tak počas príprav na ňu som sa vôbec na bábo nesústredila, jednoducho som mala iné starosti s vybavovaním a nakupovaním a tak, no a 4 dni pred odchodom som zistila, že som tehotná. Takže sa skús odpútať od toho, že to strašne chceš a ono to príde. Je to ťažké, ja viem, ale ono to príde, keď to budeš najmenej čakať. Uvidíš. 😉

nana77
25. jan 2008

ahoj luluka!
my sme sa s manzelom snazili skoro 2 roky... nakoniec sme isli na vysetrenia a zistilo sa, ze jedina sanca pre nas je umele oplodnenie. v centre, kam sme chodili sa v brozurach pisalo, ze za neplodny sa povazuje par, ktory po roku pravidelneho sexualneho zivota (v priemere kazdy druhy den), nepocal dieta. Tiez tam pisali, ze potom uz netreba dlhsie cakat a radsej navstivit odbornika, lebo mnohokrat je to banalna zalezitost, ktora sa da polahky odstranit, alebo nieje az taka banalna, a potom je to zbytocna strata casu, ktory sa mohol vyuzit na liecenie priciny 🙂 Co sa tyka Teba, myslim si, ze mozes byt naozaj kludna, 4 mesiace su v pohode, to nemusi vobec nic znamenat. Drzim palce 🙂 😉 🙂

fifa
25. jan 2008

prvé bábatko v pohode a druhé sa nedarilo 5 rokov, potom som rezignovala a stalo sa, teraz má 1. ročik 🙂

moni1412
25. jan 2008

nam sa podarilo hned ked sme sa do toho pustili 🙂 tie 4 mesiace sa mi tiez zdaju este v pohode. Drzim palceky 🙂

emily3
25. jan 2008

lulu my sme prve dieta mali az po dvoch rokoch 😅 , takze sa nevzdavajte este je to vpohode. vela stastie 😀

katka0108
25. jan 2008

luluka,držím palce,aby vám to skoro vyšlo.
Nám to pri prvom vyšlo na druhýkrát a druhý syn sa zadaril hneď na prvý šup 🙂 Narodiť by sa mal začiatkom júna.

jastericka
25. jan 2008

Nám sa to podarilo po pol roku. Tiež som sa už bála a nakoniec šup, určite sa to podarí, neboj 🙂

sandrika
25. jan 2008

my sme sa snažili 2 roky neboj ono topríde len skús trochu vypnúť ono topríde vždy keďuž človek prestáva dúfať

miriamka
25. jan 2008

My sme aktivne snazilkovali 6 mesiacom,a ked sme mali naplanovanu laparku a prestali sa na to susetredit som ostala tehotna...Takze prislo to ked sme vobec necakali!

loss
25. jan 2008

Lucka my sme prvy krat otehotneli hned po vysadewni antikoncepcie ale v 17tt sme o babo prisli ,potom sme snazikovali skoro 7mesiacov a V 13tt sme zase o babo prisli a pretne po roku sme zase otehotneli a sme v 25tt nestracaj nadej babo isto pride

evitkamalicka
25. jan 2008

nam to vyslo predtym na prvy raz, ale v 7tt som potratila a teraz tiez na prvy raz 😀

anamor
25. jan 2008

Nam sa to podarilo tiez hned ako sme si proste jednoducho nedali pozor. Po vysadeni hak som bola 7 mesiacov, predtym som ju brala 6,5roka.

alionuska
25. jan 2008

My sme mali take stastie,ze vzdy sa nam to podarilo na prvy krat.Dvakrat som otehotnela a vynosila deticky bez problemov.Bohuzial,druha dcerka mi po porode zomrela,ale teraz sme sa posnazili o nase tretie babatko.Dufam,a verim,ze sa nam to podarilo a vsetko dobre dopadne.Nevesaj hlavu a bud kludna.Niektore zienky sa na to velmi sustredia a to je mozno ten dovod,ze sa vam nedari.Ja som si tiez prezila svoje peklo a plakala som zakazdym,ked som dostala menzes.Ale to bolo s mojim prvym partnerom,nie s tymto.Trvalo to 5 rokov a myslela som si,ze ja nemozem mat deti.A nakoniec bola chyba v nom.Ak sa vam nebude dlho darit a naozaj si budes chciet byt ista,doporucujem vam navstivit nejakeho odbornika,ktory sa pozrie ako na teba tak aj na partnera.Spermiogram. 😉

danu
25. jan 2008

ja som brala 10 rokov HAK bez prestavky a ked sme sa rozodli ze by sme chceli babo zacali sme sa snazit a podarilo sa to cca po 7 mesiacoch

dadulka19
25. jan 2008

luluka,my prvé 1 a pol roka 😒 ,potom som otehotnela na prvý krát,no potratila som ☹ ...a po pol roku som otehotnela znovu... 😉

zuzu13
25. jan 2008

luluka, prvé hneď ani sme nevedeli ako 😀 a na druhé sme čakali celých 10 rokov

jankajs
25. jan 2008

My 5 rokov, nakoniec sme museli ísť na IVF, ktoré vyšlo na 1.krát. Problém je v partnerovi, aj na to sa treba pripraviť 😒

digysa
25. jan 2008

Ja som bola uplny blazon a vsetko som mala naplanovane....niekedy manzel az krutil hlavou, ci mi nesibe 😅

Prvy krat sme otehotneli po 2 mesiacoch a to uz som si myslela, ze nieco nie je v poriadku, ked sa nam to nepodarilo hned na prvy krat....som si myslela, ze sme prilis stari (vtedy ja 28 a manzel 34) 😉

2-hy krat sme otehotneli opat po 2-och mesiacoch, ale som potratila..... ☹

A 3-ti krat sme otehotneli po 3-och mesiacoch, medzi tym sme ale museli 3 mesiace cakat, ako nam lekar nariadil.

Kazdy hovori, ze by sa to malo robit prirodzene a spontanne a nemysliet na to..... 😅 No ja teda neviem, ktora zena, ked sa snazi otehotniet nemysli na to vo dne v noci.....Ono sa to da navonok potlacit, ale v hlave som nemala inu myslienku len ako otehotniet....Ja teda moc radit nemozem, ja som bola "planovacka" ako hrom 😀

jannas
25. jan 2008

Ja som otehotnela hned na prvy krat. Az som z toho bola prekvapena... ale bohuzial v 19tt som o babatko prisla ☹ teraz uz len cakam kedy uplynu tri mesiace aby sme sa mohli zacat snazit opat. tajne dufam, ze sa to podari co najskor lebo priatel pojde pracovat do zahranicia a spolu budeme max. cez vikendy... tak si navzajom drzme palce 🙂

digysa
25. jan 2008

jannas: hmm, to je dost dlha doba 19tyzdnov....ja som potratila druhe v 9-tom a to som bola vynervovana, kolko casu som stratila....Tak sa drz a moja "osobna" rada, pekne si len vyrataj tie plodne dni a uvidis, ze sa vam to hned podari... 😵

jannas
25. jan 2008

digysa: aj som myslela ze som to ja "zakrikla" lebo som sa zacala chvalit ze budem mat babatko (teda uz to na mne bolo vidiet...) a zrazu som o neho prisla. ale vraj sme zdravi, tak snad dalsi pokus bude uspesny.

digysa
25. jan 2008

jannas: ja som kazdemu hovorila, ze sme tehotni dva dni, co som si kupila test v obchode....ani u lekara som nebola...a tak to bolo pri kazdom otehotneni.....neverim na povery a ja taku udalost ako splodenie babetka nedokazem utajit v tajnosti....okrem toho na mne to bolo vzdy vidiet hned 6 tyzdnov po otehotneni- ja som mala velke nevolnosti...
Neboj sa nic si nezakrikla a boh to tak chce, aby sa to nenarodilo.....mozno je to tak lepsie....asi ten plod nebol dostatocne zdravy....dalsie sa bude drzat ako repic....neboj 😉

kisska
25. jan 2008

luluka - na mna plati "carovny" 6. mesiac 😀 , ale prve tri mesiace sa aj tak nepocitaju, lebo sice som mala vysadenu HA, ale drahy bol mimo Sk... zacni (ak si uz nezacala) brat kyselinu listovu a planuj kolko veci este musis stihnut, kym otehotnies 😉 ja som otehotnela prave v mesiaci, ked som si od listovky davala "pauzu" a ked som planovala, kolko este musim chodit do prace a setrit, aby som si mohla dovolit vsetko co chcem. A tehu som ovela skor, ako som chcela a este aj rizikovka od prveho dna, ale aj tak je to ta najlepsia vec co sa mi mohla stat. Neboj, veci sa deju tak, ako sa maju 😀 . Drzim palce...
A inak, uzivaj si snazilkovanie, je to ten najlepsi sexik na najblizsich par mesiacov 😎

otrivinkajanka
25. jan 2008

no ja som otehotnela hned ako to mojmu "uslo"a to sme boli spolu skoro 4 rok a dovtedy nic ale som stastna lebo mam krasnu dcerku

martinka54
25. jan 2008

ahoj luluka, tak my sme sa snazili 1 rok a 4 mesiace, dufam, ze tebe to pojde rychlejsie. kupovala som si testy ako na beziacom pase a pomaly som aj prestala dufat, ze sa to podari.potom to prislo a tesim sa. zelam si aby to dobre dopadlo a v auguste sa nam narodi babatko.

cathushka
26. jan 2008

my sme sa snazili styri mesiace a cakam ze buduci tyzden mi to potvrdi aj doktor.

cathushka
26. jan 2008

luluka presne viem ako sa citis. ja som sa stresovala uz mesiace pred snazilkovanim, bola som "ubolena" tuzbou po babatku. Teraz v decembri som ochorela, mala som chripku, vsetko ma bolelo......uvedomila som si ine "priority" a dala si nasledujucich 12 mesiacov ,ze po nich to budem riesit. Bolo mi jedno kedy otehotniem, zrazu som bola spokojna so svojim zivotom.... a ..... v januari som otehotnela. Nestracaj nadej a mysli na pekne veci. Ono to pride.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre