Ako dlho ste sa snažili o bábätko?

luluka
25. jan 2008

Ahojte žienky!

Chcem sa vás opýtať ako dlho ste sa snažili o bábätko a či je normálne, že my s priateľom sa snažíme poctivo 😅 už štvrtý mesiac a zatiaľ nič....... Začína mi z toho byť smutno.... čím ďalej tým viac.... ☹

weroni
26. jan 2008

no baby neda mi nereagovat 🙂
my sme s manzelom chceli babätko asi po polroku chodenia lebo sme proste vedeli ze k sebe patrime a chceme zivot prezit spolu. No kedze ja som este mala pred sebou posledny rocnik na strednej a maturity, dohodli sme sa ze po skole. Medzitym sa malo vyriesit byvanie, no to sa stale nevyriesilo a tak sme cakali kym budeme sami byvat. No pozemky z ktorych sa mal vyplatit svagor sa akosi nepredavali a tak sme sa zacali zaoberat inymi vecami - nasou svadbou. Ta bola minuly rok v aprili - vzali sme sa asi po dva a tristvrte roku chodenia. Po svadbe nam nevysla svadobna cesta lebo manzel mal dost vazne zdravotne problemy a bol dva tyzdne v nemocnici. Potom sa cele leto daval dokopy, takze v takom stave sme sa o babo nechceli snazit.
No ja som uz od svadby brala vitaminy na planovane tehu. Dohodli sme sa ze na Vianoce si spravime svadobnu cestu a tam "zamiesame". Nase malicke nas prekvapilo a predbehlo o styri mesiace - otehotnela som v septembri 🙂
Baby, este ked som skoncila skolu a tak velmi sme to malicke chceli no nemohli kvoli byvaniu, mavala som dost tazke stavy z toho, plakavala som ako velmi by som ho uz chcela. Potom mi gynekolog povedal ze nech sa od toho odputam lebo takto nikdy neotehotniem. Lenze to som si myslela ze sa mi nikdy nepodari. No po tej svadbe ako prisli zdravotne problemy manzela a tak sme si povedali ze ved aj tak este to byvanie nie je tak si budeme uzivat manzelsky zivot. A vtedy to prislo - ked sme sa od toho odputali 🙂 Na drobceka sa hrozne tesime a konecne sa spolu s malym rozhybalo aj nase byvanie - ideme na jar na leto stavat 🙂

takze naozaj je to tom, ze neupierat sa na to tak velmi lebo potom sa clovek akosi zablokuje, ono to pride presne vtedy kedy ma 🙂

luluka
autor
26. jan 2008

Ďakujem, za všetky odpovede, to je také krásne, že sa to niektorým z vás podarilo na prvý krát.... ☹ ☹ ale tiež dúfam, že nám nič nie je a že čoskoro príde bábätko.... tiež som počula veľa názorov, že sa na to netreba až tak sústrediť a vtedy keď už človek prestane dúfať, vtedy to príde.... Ale dá sa to???

luluka
autor
26. jan 2008

Tiež by sme si chceli kúpiť vlastný byt, ale teraz keď už sú peniažky, akosi sa tu u nás nepredávajú byty.... ☹ ☹ tak som si myslela, že ak kúpime byt a budeme mať kopu iných starostí, vtedy sa to podarí...

nana77
26. jan 2008

Zo svojej skusenosti mozem povedat, ze sa neda na to nemysliet - aspon ja som to nedokazala... Strasne sme tuzili po babatku, sexovali sme kazdy druhy den - uz nas to ani nebavilo. Bolo to len o odovzdavani spermii... Vsetci, kto vedeli, ze sa snazime, mi davali rady, ze sa nesmiem na to tak sustredit, ale to sa lahko povie. Pochopi len ten, kto tym presiel. A tych tehotenskych testov, co sme si pokupovali... a ten smutok a slzy pokazde, ked test vysiel negativy (a to bolo vzdy) ☹ . My sme ale zrovna ten pripad, ze u nas to spontanne nejde. Zasli sme na vysetrenia, zistila sa pricina, sme po IVF a teraz cakame dvojicky 🙂 Stastie sa usmialo aj na nas 🙂 🙂 🙂 Takze moja rada po vlastnej skusenosti - po roku snazenia zacat patrat po pricinach. 🙂 Drzim palce vsetkym snazilcom, aby to vyslo co najlepsie!!! 🙂 🙂 🙂

luluka
autor
26. jan 2008

ďakujem nana, ani mne to nejako nejde nemyslieť na to.... ale aspoň snaha sa vraj cení... ale je to krásne, že teraz čakáte dvojičky... tak zo srdiečka blahoželám....🙂

nana77
26. jan 2008

Dakujem luluka,
neboj, pride to aj u Vas. Nebudem Ti hovorit, aby si na to nemyslela (ved sme si o tom pisali), ale jedno, co mne pomohlo - mysliet pozitivne. Ked sme isli na IVF, uz niekolko tyzdnov pred tym som si vsugerovala, ze budem tehotna a inu moznost som ani nepripustala. A podarilo sa na prvy krat 🙂 Nehovorim, ze len preto, ale hovori sa o psychike, ze je 50% uspechu (alebo aj neuspechu). Moc Ti drzim palce, aby to vyslo!!!!

marse
26. jan 2008

Luluka prva dcerka bola na prvy sup, ale pri druhom sme sa kus potrapili. 😒 Najprv sme snazili tri mesiace, potom ked som uz myslela ze som tehu kedze mi 2 tyzdne meskala mrcha tak som isla k dr. a ta mi zistila ze mam rakovinu krcka maternice. takze nastalo 7.mesacne trapenie. zvladli sme to a potom ked sme sa mohli snazit opat tak sa nam to podarilo az na 4mesiac. Az vtedy ked som sa rozhodla ze sa na to nebudem upinat, ziadne meranie BT, ziadna kontrola hlienu, ani nic podobne, zacala som si sexik uzivat a brat to v pohode, ono aj ta psychika dost urobi.

A vo vasom pripade 4. mesiace nie je vela, moji rodicia sa o sestru snazili az tri roky, a pritom boli zdravi a nebola ziadna pricina preco by nemohli mat dalsie babo. Tak hlavne klud, precistit hlavu a hlavne si milovanie s partnerom uzivat bez myslenia na plodenie dietatka. 🙂

elenita
26. jan 2008

Ahojte! Ja som mala od detstva gynekologicke problemy, zapaly, nepravidelnu mestruaciu, prevratenu maternicu.....tak sme si s manzelom mysleli, ze nam bude dlho trvat, kym sa podari babatko...dohodli sme sa, ze so snazenim zacneme hned po svadbe, ale nie nejako planovane, skratka, len ze sa nebudeme chranit a nechame to na Pana Boha/prirodu...........a nase dvojciatka sa nam podarili prirodzene a na prvy pokus 🙂 . Az sme boli prekvapeni....ja som tesne predtym nastupila do novej prace, studujem v 4.roc. na VS............no ale dufajme, ze aj s babuliatkami to vsetko zvladneme 🙂 .
weroni, chcem sa Ta spytat, pozerala som, z akeho okresu si....my sa tam tiez chystame stavat, len nevieme zohnat pozemok.........kde budete stavat? 😉 ak chces, mozes aj IP, dakujem 🙂

lily80
28. jan 2008

My sme sa snazili 3 mesiace. Ked sa nic nedialo zasobila som sa roznymi kalendarmi a vypoctami plodnych a neplodnych dni. Ked sa ani po dalsich 3 mesiacoch nic nedialo zacala som si namyslat vseliake dovody (neplodnost, nepriechodnost vajecniko atd.) preco sa nam nedari a bola som z toho zufala. Ziadne reci typu nemysli na to, vtedy to vyjde na mna neplatili - ked chcem diata ako mam na to nemysliet? 🙂 Nakoniec som sa rozhodla ist ku gynekologovi s mojim "problemom" 🙂 ten sa tiez smial ze to nec nieje tych 6 mesiacov ale poslal ma na folikulometriu, tam mi presne povedli kedy to mame skusit a dnes som v 19. tyzdni 🙂 Keby som vedela o tejto moznosti tak tam idem hned a je po strese! 🙂

slnyecko
28. jan 2008

My sme s priatelom po troch rokoch chodenia dosli k zaveru,ze chceme byt spolu uz stale a ze sa vezmeme,malo to byt tento rok v maji.Minuli rok v apríli som vysadila antikoncepciu a zacali sme na babetku pracovat ale nic sa nedialo.A potom ked som na to prestala mysliet,a milovali sme sa aj castejsie a len tak pre potesenie a nielen koli babu,zacalo mi byvat zle a test mi to potvrdil.Som v TOM od augusta,som v 25.tyzdni a velmi sa na malinke tesim! 😀

vejinka
28. jan 2008

slny..gratulujeeem 😉

audreyd
28. jan 2008

my sme mali asi obrovské šťastie!!! synček sa nám podaril na prvý šup a druhé bábo, ktoré by malo byť dievčatko, sa nám podarilo na druhý šup!!! 😀 😀 😀 ďakujem všetkým svätým, ktorí pri nás stáli! viem, že to v dnešnej dobe nie je také jednoduché 😖

gangulienka
29. jan 2008

My sme sa snazili 10 mesiacov, tiez som uz bola nestastna, kopu slz a kopu vyhodenych penazi za miliony tehu testov. Medzitym sme sa rozhodli pre svadbu a ja som si povedala ze kaslem na to ved sa predsa nechcem vydavat tehotna, ze sa prestaneme snazit a po svadbe zajdem k doktorovi. Vydavala som sa v 4 mesiaci a bol to prvy den co som rano nezvracala 😉

angi33
30. jan 2008

ahoj.z druhym dietatkom sme sa snazili skoro 3 roky.po roku mi lekár predpisal clostlbegit potom som bola na laparoskopii a o pár mesiacov na IVF,ale nám to nevislo.bohuzial nase manzelstvo to vsetko nezvládlo a rozisli sme sa.teraz mám nového partnera od ktorého som ostala tehotná hned po druhom mesiaci,tak ze sme na tom ani velmi nepracovali.som v 18 tt a velmi stastná 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucillienka
6. feb 2008

my sme sa snažili 4 mesiace po vysadení HA....a teraz to vyšlo 🙂

atunko
6. feb 2008

Ahoj lucilienka,kolko si brala HA?

katren
6. feb 2008

A my snazime doteraz...od maja 2006, takze nevesat hlavy, kocky.

bibianna
6. feb 2008

My sme sa snažili 10. rokov. teraz to vyšlo. 😅

katren
6. feb 2008

bibianna, tak to musite byt velmi stastni. Moc vam drzim palceky 😉

maji4
6. feb 2008

Ahojte my sme mali tiež šťastie po 3 mesiacoch čo som sa vydala a vysadila antikoncepciu sa nám podarila naša Lilianka síce neplánovaná ale chcená a milovaná 🙂 🙂

denisaap
6. feb 2008

Ahojte my sme snazilkovali 5 mesiacov a nic ten 6 mesiac sme to uz nechali na nahodu,ziadne meranie teploty ani nic podobne a vyslo to.Prajem vsetkym snazilkam,nech ste cim skor tehulky 🙂

andrea78
6. feb 2008

bibianna, maťko=martin???aj moje deti sa volajú simonka a martinko

simonka sa podarila nejako bez námahy, no martinkovi sa medzi nás veľmi nechcelo, snažili sme sa 7mesiacov, poznám preplakané dni, ked príde menzes a ked som to definitívne vzdala a vyhodila z hlavy a dokopy nič pre to nespravila (s porovnaním s predchádzajúcimi mesiacmi), zrazu boli na teste 2čiarky 😉 😉 😉

guiri
7. feb 2008

Aj babenky, ako tak vidim, tak to mame vsetky dost podobne. My obaja s manzelom po baby tuzime, ale do buduceho septembra sme si povedali ( teda maznel na tom trva), ze zatial nie, lebo mna cakaju dolezite skusky ktore rozhodnu o mojej praci.Niekedy sa nam postasti milovat sa bez ochrany ( teda mam v tom prsty skor ja), no a to ja sa potom 14 dni pozorujem a zbozne si prajem , aby to vyslo, lebo viem, ze ak by to vyslo, nakoniec by sme boli obaja stastni.
Aj ked si vsak rozumom nariadim "netuzit" po tom, vzdy v case ovulacie, ked citim, ze by to mhlo vyjst zacnem blbnut a mam hlavu plnu baby. Tiez si hovorim, ze ako je to mozne, ked sme sa uz 3krat v case ovu "pozabudli" a nic z toho a ine baby otehotneju nechcene niekde na prvom rande ci diskoteke. Navyse, nevsimli ste si, ze v poslednom case sa vsade prilis pise o tehotnom Hollywoode a nasich "hviezdach", akoby vsetci okolo cakali baby, len ja musim cakat.....Ved to je normalny psychicky natlak!!
Ono ta rada, ze nesmysliet na to, to je ozaj hrozne tazke.
No, tusim som sa uz davno tak netesila na tak prijemne" odreagovania" ako su jazdy v autoskole a skusky 😀

biccy
8. feb 2008

Nam sa to podarilo hned-do dvoch tyzdnov. 🙂

tamita
11. feb 2008

U nás je to asi tak-že si spolu s manželom stále"dávame pozor" a momentálne čakáme už tretie dieťa.. 😵

perla200
12. feb 2008

ahojte dievčatá, aj my sa snažíme od novembra takže 3 mesiace...ako myslela som,že na vianoce dám manželovi pozitívny tehotenský test pod stromček🙂 ale nevyšlo to🙂 viem, že najlepšie je ak sa žena odpúta a nebude myslieť na to...ale povedzte mi ako??? na to nemám myslieť? dá sa nejak odpútať od toho, ked tak velmi chceš to dieťaťko? ja sa tak snažím a nič mi zatial nepomáha, ale možno je to len tým, že je to ešte skoro....poradte

guiri
12. feb 2008

Perla, z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze ked sa na teba zacnu sypat ine povinnosti ( skusky, byt, vodicak) a nejake tie problemiky, tak sa velmi rychlo odputas. Ja som momentalne po 4 angine za posledne 3 mesiace a vcera som dokonca mala alergicku reakciu na penicilin, takze som cela opuchnuta. Uvedomila som si, ze su aj ine dolezite veci na svete a taktiez, ze mam vlastne stastie, ze momentalne sme len dvaja, lebo neviem si predstavit, ze by som sa pri tychto stavoch mala starat este aj o dieta.Teraz sme si povedali, ze sa odputame od starosti a pojdeme na vikend do Londyna.
Inac jedno moje pozorovanie. Uvidis, ze s prichadzajucou jarou a letom sa budes citit uvolnenejsie, v lepsej nalade, zacnete viac chodit von, medzi kamaratov, lahsie = viac sexy sa obliekat a tak sa aj citit, aj slniecko pomoze. To v zime clovek len sedi doma, nehybe sa, co tiez nie je dobre na plodnost a umara sa myslienkami na baby. Takze sa treba odviazat,kupit si uz nejake letne sexy oblecenie, rozpalit manzela a uvidis, ze v lete uz budes pysne hlasit skevelu novinku celej rodine.
Vela stastia 😉

mywiel
12. feb 2008

Nam to vyslo na prvy pokus, asi sme sa nahodne dobre trafili do ovulacie. 🙂 Povedala som si, ze sme na to teraz pripraveni a v knihe som citala, ze treba skusit medzi 12-16 dnom od menstruacie a vyslo to. 😉 A to mi vsetci vraveli ze to potrva 6-7 mesiacov, ze aby sme radsej necakali dlho. Netreba dat na ludi, ked je telo pripravene a partneri su v pohode tak to pride samo ked ma. Drzim vsetkym palce.

smejko1
12. feb 2008

tamita - blahozelam, no ma to niekto stastie 😀 😉

eva4444
12. feb 2008

no mne sa podarilo prvy krat neplanovane potom- 8tt MA 😢
potom uz teraz s mojim muzikom 2cyklus po vysadeni HAK 😵

poznam par co sa snazili vyse roka a teraz maju krasne dvojicky tak hlavu hore, ked bude babo chciet prist tak pride urcite 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre