Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

kalerabik1
29. jún 2016

@monilik este neskusame,ale na august to mame naplanovane.Lebo teraz este v juli dovolenka dost daleko tak radsej ten august je nas vysnivany,tak od augusta sa budeme uplne snazit aby to vyslo. Ale keby sa uz aj teraz zadarilo,nic sa nestane🙂 A vy ste sa snazili teda vyslovene o dievcatko,takze ste sa snazili kolko dni pre ovu?

monilik
29. jún 2016

@kalerabik1 praveze som to tento mesiac vobec neriesila... takze cakam ze to bude chlapcek 😀 ale snazilkovali sme 5 dni, 2 dni pred ovulkou a 1 den po ked si to tak spätne premietnem...

kristinka86
29. jún 2016

@monilik @kalerabik1 Žienky, moja najnovšia skúsenosť je, že na dievčatko sa netreba snažiť. Treba nechať voľný priebeh a vyhnúť sa úplne dokonalému hlienu. 😀 😀 😀 Takže si myslím @monilik, že u Vás je šanca na babu vysoká, nakoľko ste tomu nechali voľný priebeh. 😀 😀 😀 Držím palce. 🙂

kalerabik1
29. jún 2016

@monilik Aha tak to bude prekvapenie co to bude 🙂 Hlavne je to zdravie. Tak daj potom vediet,ked o par mesiacov budete vediet co to je 🙂

evittam
29. jún 2016

@kristinka86 😀 😀 😀 😀 A zase len niečo čo niekomu vyšlo - vždy to však bude 50 na 50...ale to už sa opakujem. My sme sa nesnažili a nič sme neriešili ani pri jednom a máme chlapca aj dievčatko. 😀 😝

kristinka86
29. jún 2016

@evittam No veď jasnéééé. Bavili sme sa o tom skôr. 😉 Nám to ale vyšlo aj pri prvej dcérke, aj pri druhej teraz, ktorú čakáme. 😝

monilik
29. jún 2016

@kalerabik1 sama som zvedava 🙂 teraz uz sa iba budem modlit aby bolo zdrave a aby bolo vsetko v poriadku.
@kristinka86 nemas strach ako zvladnes 3 deti? moji su cca vo veku tvojich ale trochu sa obavam ci sme si to nemali lepsie premysliet... 😕

kalerabik1
29. jún 2016

@kristinka86 a nejaku radualebo skusenost ako na chlapceka? 🙂

kristinka86
29. jún 2016

@monilik Obavy trošku stále sú, ale ja som po dvoch sekciách, čiže sa skôr obávam, aby jazva vydržala. Ale včera sme boli na 3D a povedali, že zatiaľ drží dobre a že čakáme dievčatko. Ja som to už vravela od začiatku v rodine, že mám taký pocit. Aj podľa toho, ako sme k nej prišli. 😅 😀 Proste, zatiaľ každé bábo, čo som čakala, som pohlavie vedela predom určiť. Môže ísť o náhodu, ale neviem, teda, či 3x za sebou... 😀
Strach, ako to budem zvládať, som hodila za hlavu asi po 10tt. 😉 Detičky síce nemám z ďaleka kľudné a o prespatej celej noci snívam stále, ale bude dobre. Prvý rok bude možno náročnejší, ale potom sa budú spolu hrať - dúfam. 😀
@kalerabik1 Tak ako som písala už skôr, na chlapčeka jedine vymáknúť ten dokonalý hlien - stred ovu. Ja som si to potvrdila tým ovu mikroskopom (tiež opisované v tejto skupinke skôr) a vyšlo nám to. Ale nejdem zas polemizovať o tom, či to je len náhoda, a či je to ozaj 50:50. Nám to proste sedí pri detičkách. 😉

marcopollo
29. jún 2016

baby ma niekto skusenosty mam syna 12 rocneho ale bi som chcela aj dievcatko ale neviem ci nebude velky vekovy rozdiel medzi detmi maji som mala operaciu laparoskopiu vajecnika cista neviem ci sa nam podari o dietatko ☹

tindes
6. sep 2016

@mracik ahojky,my mame chlapceka ,prosim prezrad ako nam dopriat este dievcatko.. 😉 dakujem krasne 🙂

kukucka26
6. sep 2016

Ha ja mam 4 chlapcov teraz čakáme piateho chlapca😁

zivotkratky
6. sep 2016

@tindes vychádzaj z vlastností spermií, chlapci sú rýchlejší skôr pri vajíčku, ale skôr umierajú. Dievčatká spermie sú pomalšie, ale dlhšie vydržia. Musíš zabezpečiť, keď
vajíčko prichádza, aby boli živé už len dievčatká. Ja som postupne po menštruácii
pridávala po 3 hodiny, trvalo to cca 2,5roka, ale mám dcéru. Tým čo som poradila
sa tiež podarili dcérky.

kalerabik1
6. sep 2016

@zivotkratky Chlapceka poradit nevies?Den pred ovu je chlapcek?

monilik
6. sep 2016

@kalerabik1 ja mam dvoch synov.obaja sa podarili tak ze sme sa milovali cca pol dna pred ovulkou.som hrozne zvedava co bude toto tretie.

zivotkratky
6. sep 2016

@kalerabik1 keď si budeš istá, že vajíčko už čaká, vtedy sa treba milovať, chlapčekovia dobehnú k vajíčku prvý, sú rýchlejší a šikovnejší, no čakať na vajíčko nevydržia. Mám dvoch synov, až potom som túžila po dcérke.

kalerabik1
6. sep 2016

@zivotkratky Cize den pred ovu nie je idealne?A dvoch syncekov mas ty teda z presne dna ovulacie?vdaka

kalerabik1
6. sep 2016

@monilik Fuuh no mne pride dost tazke vystihnut presne pol dna pred ovulkou.Ja si meriam teplotu ale tam to vidim az spätne,ze kedy bola ovu. Dcerku bolo jednoduchsie splodit sa mi zda :P Aj minuly mesiac sme sa rozhodli,ze skusime chlapca,a ovulacia sa mi posunula o 1den skorej co sme nemohli tusit a tolko sme cakali,az sme to presvihli...

dezire1000
6. sep 2016

Baby aj mne poradte do buducna strasne tuzim po dievcatku mam 2 chalanov a mojho najmladsieho sme si urobili presne na ovulaciu

kalerabik1
6. sep 2016

@dezire1000 Nam sa dievcatko podarilo 3dni pred ovulaciou.V podstate sa mozete snazit hned po skonceni menstruacie.Potom uz nebyt spolu az do ovulacie.Aj ked ja verim aj teorii,ze v parne mesiace sa zene podaria chlapci a v tie neparne dievcata alebo naopak. U viacerych rodin co poznam to funguje.Sestra ma 6 deti-3dievcatka a 3chlapcekov a uplne to sedi atd....

lela123
6. sep 2016

@dezire1000 poviem podľa seba. Prvých dvoch chalanov mám deň pred ovuláciu a dievčatko až 5 dní. U mňa to presne sedí. Lebo mužská spermia žije kratšie, ale je rýchlejšia a dievčenská pomalá a žije dlhšie. Ani som to pri chalanoch ešte takto nevedela. Ale keď som ostala tehotná tretí krát tak som si myslela, že to bude baba. Bolo to dva dni po menštruácii. Ja mám už na 11 deň ovulku. Takže toť môj príklad

dezire1000
6. sep 2016

@kalerabik1 cize 9.9 mi zacinaju plodne dni a 14.9 by mala byt ovulka tak kedy by sme sa mali cca snazit?Inak presne.Syna sme splodili vo februari 🙂

dezire1000
6. sep 2016
zivotkratky
6. sep 2016

@kalerabik1našla som túto stránku, ktorá pomôže http://www.pohlaviditete.cz/odborne-nazory/samc...
ak chceš syna radím v deň ovulácie i neskôr k pripravenému vajíčku
Kto chce dcéru, pred ovuláciou, aby spermie chlapci už neboli a k vajíčku sa dostali dievčatá, preto som poctivo po mens. každý mesiac pridávala tri hodiny, kedy sme sa milovali, až po cca 2,5 roka som otehotnela.
K synom som sa dostala, že som chcela bábätko, milovali sme sa denne.

monilik
6. sep 2016

@kalerabik1 den pred ovu je akurat 🙂 tie mesiace neviem...jeden syn sa podaril v oktobri a druhy v juli...ja si myslim ze toto bude tiez chalan.

lela123
6. sep 2016

@kalerabik1 tak ten opačný na mňa sedí,nepárne, párne. Presne

kalerabik1
6. sep 2016

@dezire1000 No co sa tyka tych parnych a neparnych mesiacov tak to je podla tohto http://astrologie.najdise.cz/plodne-dny/jonasov...

A ked mas 14.9 ovulku tak asi sa treba snazit 9,10 a 11.steho . Ale tak vies nic nie je iste.Ja som dva roky mala ovulaciu na 15 alebo 16 den a zrovna minuly mesiac sa mi posunula a mala som ju na 14ssty den co ma prekvapilo. Cize toto je len za predpokladu ze naozaj by prebehla presne 14.9.

kalerabik1
6. sep 2016

@monilik A kedy budes vediet co cakate? Ci nechavas sa prekvapit az do dna porodu?

monilik
6. sep 2016

@kalerabik1 som v 15tt takze na dalsom skriningu v 21tt

kalerabik1
6. sep 2016

@monilik No tak este tych 6tyzdnov musis nejako vydrzat
:P

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre