Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

kalerabik1
14. sep 2016

@morena32 To je super,ze mas takto dvoch po sebe.Ja mam zatial len jedno dieta.Moja mala teraz 2roky a chlapceka by som tiez brala kludne aj zajtra :D takze ti rozumiem :D

kalerabik1
14. sep 2016

@morena32 A inak poznam rodinu kde maju tak dominantne Y spermie,ze nech by robili cokolvek furt sa im rodia chlapci. Maju 7synov a tych 7synov uz je zenatych a tiez iba chlapcov vedia robit. Neverim ze to je nahoda,ze nemaju ziadne dievcatko v rodine....

morena32
15. sep 2016

@kalerabik1 Tak jo idealne na chlapca 🙂

malinkaninka
15. sep 2016

ja poznam sposob kedy sa pohlavie dietatka urcuje podla veku rodicov. kazdych sedem rokov sa cloveku "meni krv" a kto ma krv "silnejsiu", toho pohlavie bude mat dietatko. mne to vyslo, aj vsetkym znamym komu sme to prepocitali. mozno je to babska povedacka, ale nieco na tom bude ked to vychadza.

morena32
15. sep 2016

@kalerabik1 ano je to mozne, ze muz ma geneticky danu predispoziciu mat viac jedneho pohlavia-ze terbars maju viac y spermii- co aj koresponduje s tym, ze sa v konkretnej rodine rodia iba chlapci napr, alebo opacne, ALE a to je dolezite, na zemi neexistuje muz ,ktory by vyrabal len Y spermii a ine nie, alebo opacne, pretoze to s biologickeho aj genetickeho hladiska nie je mozne:
Spermiogeneza-cize tvorba spermii je velmi zlozity proces, pri ktorom sa zarodocna bunka diploidna deli na polovicu cize na haploidnu, pretoze tu druhu polovicu dostane od matky, takze zarodocna pohlavna bunka je xy, cize kes dali zostane bud x al y, cize spermia nesie informaciu o pohlavi x al y, nikdy nie len jedno-a toto je dolezite, pre toto nie je mozne, aby muz dokazal robit len jedno pohlavie, To znamena, ze aj v rodine kde su napr iba chlapci sa moze narodit dievca, a opacne,
Upne iny pripad je ked uz zena nemoze donosit konkretne pohlavie, trebars ako priklad uvediem ze zarodocna bunka xy- nesie chybny kod od matky x, tento chybny kod sa prenasa dalej, takze ked muz oplodni zenu x spermiou, prejavy sa chybny kod a zena nevie donosit pohlavie dievcatka, alebo sa stale vyskytnu nejake geneticke malformacie, samozrejme napisala som to len velmi okrajovo, pretoze cela tato tema a genetika je ovela zlozitejsia

morena32
16. sep 2016

Tuto posielam nieco o ph a merani ph pri planovani pohlavia:
http://genderdreaming.com/forum/gender-swaying-...

kalerabik1
17. sep 2016

Inak neviete poradit ako je to s lutealnou fazou?Niekde som sa docitala ze sa ma pocitat ododna ovulacie(vratane) az do 1.dna menstruacie.Inde zasa ze sa pocita den po ovulacii a konci den pred menstruaciou?Dakujem

cammille
17. sep 2016

@kalerabik1 ak je ovulacia napr. 1.9., a menstruacia pride 15.9., lutealna faza trva 14 dni😊

kalerabik1
17. sep 2016

@cammille aha,vdaka za info.Ja mam LF dost kratku,ja som to ratala tak,ze neratala som ani den ovu a ani den menstruacie ale len to medzi tym,a to mi vychadzalo 10dni,ked by to bolo tak ako ty vravis tak mam LF 11dni:-P aj to potesi🙂vsade na nete pisu ze ma byt 12-16dni...

cammille
17. sep 2016

@kalerabik1 idealne je tych 12-16, ale da sa otehotniet aj s 10 dnovou 😊 - vlastna skusenost😊

kalerabik1
17. sep 2016

@cammille a ty si si merala teplotu?To si ma potesila,ze tebe to slo aj pri 10dnoch.Ja uz mam jedno dieta,ale po porode sa mi zmenil cyklus a uz 1,5 roka mavam LF zvacsa 10dni a vsetci strasia ze to je problem.My sme sa zacali teraz len snazit ale neviem co si mam o tom mysliet,ci hned ist za doktorom 😀 alebo ci to nie je az taky problem

cammille
17. sep 2016

@kalerabik1 teplotu som si nemerala, ale robila som si ovulacne testy...vzdy prve cykly po porode som mala kratku lf, 9-11dni, a otehotnela som vtedy bez problemov😊

kalerabik1
17. sep 2016

@cammille Vdaka za odpoved🙂To je krasne ze mas 4deticky,gratulujem ti k tomu,snad aj z nas raz bude taka velka rodinka 🙂 🙂 🙂 to je najviac na svete

cammille
17. sep 2016

@kalerabik1 dakujem😊 Drzim ti palce, nech sa vam coskoro postasti! 😊

stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doli11
18. sep 2016

Prosím a ako sa dá poznať presne deň ovulácie bez ovulačného testu?

stefania100
18. sep 2016

@morena32 Dakujem za vsetkych za Vase prispevky, verim ze pomozu tym, ktori tuzia po dievcatku, pisete, ze matefertility monitor mozem sa opytat ci ukazuje presne ktore dva dni su pred ovulaciou? Pretozena dievcatko je potrebne mat styk dva dni pred ovulaciou ak som dobre rorozumela...? Dakujem :o)

andreasiskova3
18. sep 2016

@malinkaninka sranda, aj u nás to tak je, dvaja chlapci a po 9 rokoch dve dievčatá 🙂

andreasiskova3
18. sep 2016

@doli11 ja viem presne kedy mám ovuláciu bez toho testu. Bolia ma vtedy vaječníky na hovado, trvá to pár dní a potom prestane. Začne to niekoľko dní po menzese. Ale možno nie každý má bolestivú ovulu, čiže možno to každý tak necíti.

stefania100
18. sep 2016

@andreasiskova3 No, problem je v tom, ze na dievcatko je potrebne mat styk dva dni pred ovulaciou no neviem ako zistit, kedy su vlastne tie dva dni .... :o((

malinkaninka
18. sep 2016

@stefania100 metodou by som to nenazvala 🙂 naozaj skor babska povedacka ale mne vysla 🙂 vas vek a vek vasho partnera vydelte cislom 7. kto ma vyssi vysledok, toho pohlavie by malo dietatko mat.

doli11
18. sep 2016

@andreasiskova3 Díky, ale myslím, že ovulka by mala trvať chvíľu, nie 2 dni.

kalerabik1
18. sep 2016

@doli11 ak chces zistit presne den ovulacie,tak okrem ovulacnych testov ti zostava meranie bazalnej teploty.To ti ukaze uplne presne.Su aj dalsie ukazovatele ze sa blizi ovulacie ale tam to tazko zistit presne na den,lebo hlien aj bolesti v podbrusku mozu byt aj par dni pred skutocnou ovulaciou,cize to sa da len idhadom priblizne predpokladat kedy je ovulacia

stefania100
18. sep 2016

@malinkaninka Dakujem za odpoved, tak som skusila vydelila som moj vej aj mazelov a vyslo mi 5.42 a jemu 5.71 :o( ale je to tesne :o)

kalerabik1
18. sep 2016

to tak nemoze fungovat,vsak ked je chlap od zeny starsi tak vzdy bude mat vyssi vysledok on

stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stefania100
18. sep 2016

@kalerabik1 Vyslo vam to podla tejto metody? :o)

zvedavabuduca
18. sep 2016

@cammille ja som mala na 8 deň ovulku 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre