Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

palculka
11. mar 2011

ahojte, ja by som tiež chcela dievčatko, aj ked ešte nie hned, ale časom určite. Minule dávali v telke že sa majú vynechat ranajky, podla najnovších štúdií 😕

syslica
11. mar 2011

@bambi9 Ľahká rada - daj si do vyhľadávača na Koníku "Chceme chlapčeka" a máš tému aj spriaznené duše - ozaj tu taká je 🙂 .

dadak
11. mar 2011

@ellit a co hovoris na toho jonasa? veris tomu? ozaj, a ako si na tom s mrchou, alebo ovulkou...vies presne kedy? bo ja mam hrozne nepravidelnu a absolutne netusim, kedy mam ovulku...:- 😠

syslica
11. mar 2011

@ellit Pridávame sa, Samkovi len to najlepšie, nech vám dlho robí radosť 🙂 .
Ako tak pozerám na vaše komentáre k návrhu znížená hmotnosť = dievčatko, vychádza mi to, že treba tú hmotnosť znížiť naozaj drasticky, teda že 10 kg nestačí, ale takých 15-20 by bolo ok, pokiaľ teda máte z čoho chudnúť 😀 Možno vtedy sa už telo naozaj cíti ohrozené a nastupuje pud zachovania rodu. Ja som oboch syslíkov počala ako 74 kilová, momentálne mám asi o 2 kilá viac - ako 60 kilová by som už pri výške 182 cm asi vyzerala ako anorektička 😖 Tak tadiaľto asi cesta nepovedie.

syslica
11. mar 2011

@palculka Dnes sa prekonávam, v jednom príspevku 3x "asi" 😀 .
Vynechať raňajky je proti zdravému rozumu, telo potrebuje energiu do nového dňa, takýmto spôsobom si môžeme zarobiť akurát na vredy ☹ . Ale možno to nedobrovoľne vyskúšam, keď začnem zas chodiť do práce a budem musieť predtým vychystať a dopraviť syslíky do školy/škôlky, dosť možné, že na raňajky jednoducho nezostane čas...

nelynka18
11. mar 2011

@palculka a to akoze pred tym nez otehotnies,mas vynechat ranajky? tomu moc neverim..... ja som neranajkoval kym som otehotnela pri prvom a bol to chlapec....ranajkovala som az okolo 11 hodine kvoli casu....no a teraz cakame druhe a to som pred otehotnenim ranajkovala a mam pocit ze to bude baba..... 😅 neviem ci mam 6 zmysel ale pri prvom som vedela,ze som tehotna skor ako som si urobila test a aj pohlavie som tusila.....no a teraz tak isto som vedela presne kedy som otehotnela a zase mam tusaka,ze to bude baba.....no uvidime 😀 podla mna je to ovplyvnene X Y a aj ovulaciou..... 😉

syslica
11. mar 2011

@nenullienka Mám otázku na odborníka: to fakt môže byť, že muž má v ejakuláte len jeden druh spermií, alebo je to blbý vtip (viď. úplne prvý, resp. druhý príspevok na začiatku tejto témy)?

Teda myslím, normálny muž, nie napríklad kuchár, ktorý celý život pracuje v horúcej a dusnej kuchyni - vplyvom nepriaznivého prostredia mu Y zahynuli a plodí len dievčence (príklad z okruhu našich priateľov, majú 3 dcéry).

ellit
11. mar 2011

@dadak ak nevies, tak si odrataj od prveho dna menzesu 14 dni a tam si priblizne 🙂 pozoruj, ci ta v tie dni nepobolieva podbusko, pripadne nemas ciry vitok, pripadne chut na sex..... vazne ja som na to tak prisla 🙂)
Jonasovi verim, je to urcite dobra metoda, ktora pomohla vela zenam. Podla Jonasovej metody pocitaju aj www.chlapecdievca.sk. Mne to vyslo, len prislo mi to, ked uz som bola tehotna 🙂 Keby som vraj mesiac pockala, tak mam dievcatko 🙂) Tak bud napisem tam, alebo Jonasovi, ale moja mama nevie presny cas narodenia. Bolo to vraj niekde medzi 8 a 8:15 rano :(

ellit
11. mar 2011

@syslica a inak co sa tyka hmotnosti. Otehotnela som prvy krat ako 55 kilova a druhy krat ako 45 kilova 😀

dadak
11. mar 2011

@ellit ved hej, s tymi 14 dnami som mala aj nejaky vytok, aj ma pobolievalo...ale potom o 9 dni som mala taky ciry vytok a pobolievalo ma aj vtedy...hm...tak neviem...
chcela som skusit aj tu jonasovu metodu..len s casom som na tom ako ty...bud o 16.15 alebo 1700...takze to mi asi nevypocitaju pohlavie...co? a to sa da poslat aj e-mailom? alebo len postou, nevies?

papuellka
11. mar 2011

Ahojky, já jsem si také strašně přála a přeji holčičku. Už dříve jsem sbírala informace, jak nejlépe na holčičku, všechno by tomu nasvědčovalo. Miminko počaté před ovu, říká se, že holčičky mají rády kyselé prostředí, má se užívat hodně vápníku a jíst čokoláda, také se říká, že drobnějším a štíhlým maminkám se rodí více holčičky a když chcete počít holčičku více sexovat atd. atd... A výsledek, však vidíte. 😀 Když jsem otěhotněla, většina, mých kamarádek má také chlapečka a když jsme se bavily o tom, kdy která počala, tak všechny před ovu, hned smály, že to bude určo kluk. Teď jsem si řekla, že na holčičku půjdeme přesně naopak, jenže plodných dní je málo a tak nezbývá než se poctivě snažit od začátku, je to prostě náhoda, která spermijka oplodní zrovna vajíčko.

papuellka
11. mar 2011

Jednou sem založila tohle téma https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kolikaty... tak se přidejte, zda se před ovu rodí více holčiček... 😉

ellit
11. mar 2011

aj postou ti to poslu. Mne na chlapecdievca vypocitali pohlavie a aj Jonas ti vypocita...pocitaju tam inym vzorcom a aj ta upozornia na to 🙂

ale hovori sa aj, ze ak ma muz vysoku hladinu testosteronu nesplodi babu, tak to ja mam smolu 🙂
Inak pohlavie nezalezi na nas, ale na chlapovi, tak netusim preco si to davaju ratat zeny 🙂)

dadak
11. mar 2011

@ellit http://www.cinske-byliny.cz/kalendar.php
skus si toto vypocitat spatne,ci ti to vyslo...mne obaja chalani vysli...sranda...

vejula
11. mar 2011

@dadak a vyšiel ti presne ten datum kedy boli chlapci splodení? Mne tam datum počatia ani neukazalo, ale pred a po je tam chlapček tak ako som aj mala

dadak
11. mar 2011

@vejula praveze mi to vyslo presne, teda u druhom..pri prvom neviem kedy som presne otehotnela...iba mesiac...a tam mi vysiel chlapec...Tak neviem...drzim sa asi slamky..hihi

vejula
11. mar 2011

@dadak vy sa snažite teraz otehotnieť???? Možno najlepšie bude ked na to nebudeš myslieť.... a viem že pri dvoch chlapcoch je tam ta tužba mať dievčatko... Ale.... neboj čo ma byť bude... niekedy je lepšie moc neplanovať a nepočitať podla tabuliek. Moja skusenosť, vždy mi všetko najlepšie vyšlo ked som neplanovala, takže nechaj tomu volny priebeh 😉

dadak
11. mar 2011

@vejula asi mas pravdu...inac ty by si chcela mat kolko deticiek? a s akym vekovym rozdielom?

titulienka
11. mar 2011

mne to vyslo iba pri poslednom 😉

ellit
11. mar 2011

@dadak pri druhom mi to vyslo a ak si pocitam, tak by sme sa mali snazit az od 9/2011, lebo dovtedy su sami chlapci 🙂

dadak
11. mar 2011

Tak uz asi treba davat len dole ponozky...ale v tej rychlosti??? hihi

dadak
11. mar 2011

@ellit a pri prvom?

dlabinecka
11. mar 2011

😀 tak já bych potřebovala vědět spíš jak na chlapečka..😅 I když, ted už můžu jenom čekat na ortel...🙂

vejula
11. mar 2011

@dadak ja asi tri a tak po dvoch dva a pol roku... ešte uvidime, ale asi tak aby to jedno už v pohode bežkalo po vlastnych ked sa narodi druhe... Ale ako vravim, nejdem si to moc planovať. lebo aj tak to bude asi inač 😝 a ty už chceš posledne babo teraz?

ellit
11. mar 2011

@dadak pri prvom mi pise ze kluk nebo holka, takze to aj vychadza 🙂

ellit
11. mar 2011

@dlabinecka vy ste sa tiez poponahlali 🙂)

ellit
11. mar 2011

ale z tej chlapecdievca mi pripisovali na august dievca a tam su sami chalani

dlabinecka
11. mar 2011

@ellit No jo...Bylo to neplánovaně. s první dcerou jsem nemohla otěhotnět, byla jsem označena za neplodnou a k těhotenství mi pomohli doktoři, no, ale jaksi to s tou neplodností nebude tak žhavé, že...😅 😅 Takže nejsem opravdu vůbec schopná říct kolik dní před ovulací jsem otěhotněla -dám dohromady tak měsíc. podle čínského kalendáře mi prvorozená holčička sedí, ted by měl být chlapeček, tak tajně doufám 😅

dadak
11. mar 2011

@vejula pravdupovediac, rozmyslala som ci tri, ci staci len dve...ale chlapci su uz velki, a rozhodla som sa este pre jedno...tym by som asi chcela koncit...hihi

@ellit inac ta stranka je zaujimava v tom, ze ked som si to robila ten test pred dvoma tyzdnami tak na marec mi vychadzalo dievcatko....a teraz chlapec...ktovie cim to je.... skus si len tak zo srandy urobit ten test o 2 tyzdne...ze co ti vyjde... ja tiez...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre