Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

syslica
1. máj 2011

@ellit Aha, tak to preto si sa tak dlho neozývala, čakala si na výpočet 🙂 Mne došlo akurát oficiálne vyrozumenie od zamestnávateľa, že keď sa tam po skončení dovolenky ukážem, dostanem výpoveď ☹ , takže je to jasné, prioritne musím riešiť finančnú otázku a plánovanie dievčatka príde na rad až potom... dúfam, že dovtedy všetky vaše výpočty už vyskúšate, prípadne niekto príde s novým prevratným zaručeným receptom - pretože my máme už len jediný pokus...
Držím palce a pekný dník!

ellit
1. máj 2011

@syslica akoze ty prides po MD a on ti da vypoved? tak ak budes potrebovat, prides brigadovat zatial k nam 🙂

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majca55
2. máj 2011

@tara9 ďakujem pekne trošku som čítala o tom cykloteste,ale predtým som o tom nepočula nič.ked príde tá mrchá vždy mám v ten den zlú náladu,ale dakujem za podporu. 🙂 vieš ktorý je dobrý,ale si o nejakom počula, 😉

mamusa1611
2. máj 2011

@dadak
@syslica
@majca55
@elitka Ahojte, 🙂 držím Vám všem pěsti, ať se Vám ty vytoužené holčičky povedou 😉
Nám se povedla, a jsme nesmírně šťastni... 😵

majca55
2. máj 2011

@mamusa1611 tak to ti gratulujem a zároven díky za podporu 🙂 dúfam,že čoskoro tu pridám že som už tehu.. 😲

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majca55
2. máj 2011

@tara9 díky moc skúsim a potom ti dám vediet,držím tiež palce 🙂

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslica
3. máj 2011

@ellit Presne tak 😠 . Takže zrejme budem musieť 3 mesiace chodiť do práce, keď budem vo výpovednej lehote a potom sa asi zamestnám sama. Už so bola na dvoch pohovoroch a len sa ukazuje, že matky s malými deťmi sú ozaj diskriminované...

ellit
3. máj 2011

@syslica presne, akonahle mas deti, tak si pre trh prace absolutne odpisana :(

ellit
3. máj 2011

@syslica tak ked moj manzel otvori tu svoju vysnivanu mini restiku, kaviaren tu v Marianke, tak ti dam urcite vediet 🙂

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasena033
4. máj 2011

ahojte babule mozem sa pridat ?? mame doma vyse 2 rocneho synceka a zaciname pracovat na babulke snad to vyjde 🙂

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuziqu
4. máj 2011

ahojte babule, ak chcete dievčatka tak vam požičiam manžela, my mame už styri baby

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkasu
5. máj 2011

AHojte dievčatá, super téma 🙂 my máme dvoch chlapcov 6,5 a 1,5 roka a velmi chceme dievčatko teda hlavne ja 😉 snád nám to ešte vyjde keby mi som si bola istá že bude baba idem do toho ,ale tretí chlapček to by som asi už nezvládla 🙂

majuskaj
5. máj 2011

Ahojte dievčatá.tak aj ja mám doma dvoch zbojníkov a straaaaašne by som chcela dievčatko len neviem ako na to???? 😉

gazela00
5. máj 2011

@majuskaj AHOJ. Velmi dobre to vysvetluje billingsová ovulačná metóda. Musíš si ale sledovať hlien, tak ako to táto metóda učí a tak spoznáš kedy máš ovuláciu. Ked rozpoznáš svoje plodné dni, je vhodné ak plánujete dievčatko mať pohlavný styk v čase ked začnes mať plodný hlien a pociťuješ klzko- ovulácia sa blíži. ženské spermie sú pomalšie, ale dlhšie prežijú..mužské spermie sú rýchlejšie ale majú kratku životnosť. Preto ak budete spolu s manželom pred ovuláciou, ale len raz, majú ženské spermie šancu na prežitie a doputovanie k vajíčku (mužské dovtedy zahynú), ktoré následne oplodnia- dievčatko. Ak by ste boli spolu v čase ovulácie, rýchle mužské spermie predbenú ženské a oplodnia vajíčko a bude chlapček. Čiže tieto poznatky sa dajú využiť v prospech volby pohlavia dieťatka. žena ale musí poznať svoj cyklus, sledovať príznaky hlienu a vedieť v ktorej fáze cyklu sa nachádza, správne určiť blížiacu sa ovuláciu. Bližšie k billingsovej metóde na www.billings.sk (pozrieť si tam hlavne CD) Nech sa darí.pa

lindusik
6. máj 2011

ahojte mamicky...ak mozem tak sa k vam pridam... My by sme sice chceli velmi velmi chlapceka ale aj tak je to ta ista tema 🙂
pozrite sa na tuto stranku....kliknite na NASTROJE / MENSTRUACNY KALENDAR ...
4women.epark.sk
na zaklade vasich udajov vam vypocita kedy je najvacsia pravdepodobnost chlapec kedy dievca...
No,my sme tento cyklus vyskusali tak Vam poviem asi tak o tyzden ci je to blud alebo hor sa nato 😀

majuskaj
6. máj 2011

gazela00 ďakujem za radu... 🙂 poznáš niekoho komu to tak vyšlo???

gazela00
6. máj 2011

@majuskaj no napríklad minule mi jedna známa rozprávala o svojom kamarátovi, ktorý rozpraval pred priatelmi, že teraz budú s manželkou spolu tak, aby bol chlapec (používali billings.) všetci sa mu smiali, že vraj to sa nedá naplánovať. ked už čakali, nechceli vedieť "čo to bude" lebo hovorili, že vedia že to bude chlapec. A skutočne sa im chlapček narodil. Využili tú možnosť že boli spolu v čase ovulácie. Potom tí čo sa mu smiali, boli takí že : no, asi ste mali pravdu.. A kamoška mi hovorila (oni pohlavie neplánovali), že ked počali posledné dievčatko, boli s manželom spolu pred ovuláciou (tiež používajú billingsovú)..vedela totiž svoj príznak hlienu, ktorý ma pri ovulácii ... teda ovuláciu mala až po pohlavnom styku.. vtedy počali dievčatko 🙂

gazela00
6. máj 2011

@lindusik ak chcete chlapčeka.... môžte byť spolu-mať pohlavný styk- každý den... určite to bude chlapček 🙂

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gazela00
6. máj 2011

@majuskaj povedzme si čiste teoreticky..ked ste "robili" chlapčekov, boli ste spolu s manželom počas cyklu viackrát? Napríklad že ste si povedali v jeden den: tak dnes počneme bábatko... a na druhý den: skusme to dnes ešte raz.. a na další den.. čo ked sme ešte nepočali, tak ešte skúsme.. atd... Hovorí sa, že "z velkej vášne" sa rodia chlapci" 🙂 Pravdepodobne to znamená, že manželia na splodení potomka "pracujú" možno každý den. Neznamená, že ked chcete dievčatko a budete spolu raz (teoreticky sa odporúča byť spolu len raz či plánujete dievča alebo chlapca), že počnete hned dievča, lebo môžete v tom čase ovulovať a výsledkom bude chlapček. Skús si posledovať hlien, určiť svoju plodnosť a základný obraz neplodnosti... je väčšia šanca naplánovať pohlavie babatka.. Nespoliehala by som sa na nejaké výpočty- čísla ktoré vyhodí počítač.. on nepozná tvoje telo.. stačí, že ak je žena v strese, berie nejaké lieky napríklad na žalúdok, či niečo podobné a posunie sa jej ovulácia... ale to ľahko zistí ak sama pozná svoje telo...neviem teda akú metódu plánovania rodičovstva používate... ale ja rozprávam o billingsovej ovulačnej metóde 🙂

anjelicek26
6. máj 2011

@gazela00 - ked sme "robili" chlapceka, tak sme dva dni pred ovulkov nemali sexik, len v den ovulky a len jediny raz 😉 Ja by som sa bala, ze tam budu pri vajku uz nastartovane zenske spermie z predoslych dni a hned ho oplodnia, nejaky cerstvy chlapsky bicikovci by nemali sancu...

sasena033
6. máj 2011

@tara9 ahoj dakujem za privitanie no my chceme ist na to teraz v maji koncom maja podla jonasa zevraj by mala byt abba nechame sa prekvapit..len terazt mam nejake problemy nemam este vysledjy ale v strede cyklu som zacala spinit a boli ma brucho na mrchu tak bud sami po HAK dodrbkal cyklus alebo mam nejaky zaapal uvidime ked budu vysledky mam zatial ATB.ciz etento mesiac nebude ani ovu a to dufam ze mi vobec mrcha dojde inak vyvolavack no ale kedze jonasova metoda ni eje podla cyklu tak vyskusame 🙂 a ty ni je vidiet v profiel 😎

emia
6. máj 2011

@majuskaj ahoj, neviem ako sa volala ta metoda, ale nam to tiež vyšlo. Prvé 2 deti sme neplanovali, no to tretie ako každa mamina túži mať dcérku, chlapom to je jedno. 🙂 Ja som prečítala na nete strašne veľa článkov o tom, ževraj kto plánuje dievčatko tak 3-5dní pred ovulaciou ho môže splodiť a kto chlapčeka tak v čase ovulacie a po nej. nieje to ale pravidlo, pretože u niekoho to nemusí vyjsť, no nam to vyšlo. A ešte k tomu je to aj o strave to si prečitaj na stránke: www.andrejkanagy.blog.sme.sk/c/174045/Ako-splod... a ešte niečo prečitaj si presne v tejto téme"chceme dievčatko" na stránke 7 tam o tom piše maminka anneta a ona mi poradila ako na to lebo aj jej to vyšlo. 🙂 ak ešte niečo chceš vedieť napiš do IP, odpíšem lebo to som len náhodou uvidela tu tému tak do nej prispievam. veľa štastia 😉 ani ja som neverila tomu že to môže vyjsť....

emia
6. máj 2011

takým jonášovým výpočtom neverím, ono to môže vyjsť ale môže to byť aj náhoda, tiež som čítala ako sa mnohe maminy sklamali a po svete behaju veľa jonášových detí, ktoré mali byť dievčatkami a su to chlapci. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre