Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

katecameron
7. okt 2011

@maggie2 tak s tym stresom by to mohla byt pravda ja ked som otehotnela tak som robila skusky z prava a to ti poviem boli brutal stresy narodila sa mi dcera potom som take stresy nikedy nemala a po nej sa narodili uz iba chlapci 😉

zora256
9. okt 2011

@maggie2 Ahoj!
Tak keď to tak čítam,tak je natom niečo,ja keď som otehotnela mala som najviac kíl v živote a mám chlapca a jedna chcela i syna a je príšerne chudá nevie pribrať má dve baby.Tak to aby som schudla na 60kg aspoň to mám 8kg,no neviem či sa mi to podarí za 2 roky,keď nemám poriadne čas jesť a potom sa večer najem keď malý spí. 😠

zora256
9. okt 2011

@katecameron Ahoj!
Stresy som mala i ja kvôli tomu,že sa nám nedarilo bábätko,ale keď som sa ukludnila a zmierila sa stým,tak som otehotnela s malým.

miamia3
10. okt 2011

U mńa to bolo naopak, chudá-syn, po pôrode už som tak neschudla a neskôr ešte viac pribrala a do toho otehotnela s dievčatkom 😉

dianka3
10. okt 2011

@dadak Avoj moja 🙂 tak co ako sa ti dari? Kedy ides na to sono? 😕 Som uz nedockava 😵
Inac ja som bola dnes na sone a mala je stale zadockom dole ☹ och uz sa podla mna neotoci ☹ co mam robit?

moonlightka
10. okt 2011

ahojte baby, neviem ci sa to tu niekde pisalo, ale vraj ked cakate dievca citite to na inej strane ako chlapca. Je to pravda? Neviete nieco o tom?

maggie2
10. okt 2011

@moonlightka na akej strane? Akú stranu a čoho stranu myslíš?

moonlightka
10. okt 2011

@maggie2 stranu myslim brusnu stranu...niekde tu na koniku som to citala len neviem v ktorej teme...vraj je to nejaky babsky recept na odhad ake pohlavie bude.

ivuu
10. okt 2011

Ahoj holky nečetla jsme uplně celou dikuzi ja podruhé si koupila ovu testy a jak silila // tak jsme se snažili a pak nic..aby zustali ty pomalejší ale přeživší holčičí spermie..a vyšlo to..nemohla jsme tomu uvěřita počitala na 99,9% s partakem pro syna..

ještě jsme si zadavala do tabulky podle plzaka ale taky je to až u druheho mimča a víc a u toho jedineho mě vychazela holka všude jinde kluk...a u Jonaše ještě holka ale se zdravotnim rizikem a taky že jo..dcera ma poruchu imunity takže 🤐 🤐

maggie2
10. okt 2011

@moonlightka to sú len babské reči 😉 fakt je ten že babenko sa v brušku kadejako obracia, je jedno akého je pohlavia

dadak
11. okt 2011

@dianka3 este stale nic...este stale som v neistote...:D ale v pondelok uz idem na sono, tak snad sa dozviem, ze je vsetko v poriadku a velmi by som sa potesila susulke...
a neboj, tvoja mala sa mozno este otoci...nepytala si sa lekarky, co by k tomu dopomohlo? drzim palce, aby ti to vsetko dobre dopadlo...

dianka3
11. okt 2011

@dadak Ale tak je to baba urcite 😵 Ja verim,aj teraz hodne bab zienky cakaju a ty patris urco k nam 🙂
Tak na ten pondelok som zvedava a budem cakat a tesit sa jak na vianoce 😵 😵 😵 Hadam ze tu budem este 2 v 1 ten pondelok lebo uz dnes rano som citila kontrakcie ☹ a ked vobec vydrzim aspon do soboty kedy mi zacina 36tt budem rada. A co kontrakcie uz idu a ja meno stale nemam ☹ boze som hrozna.
No k tomu uz nepomoze nic je to len a len na malej, ale strasne sa bojim lebo nechcem rodit cisarskym sice doki vcera zo sona nic nevravel ale ako doporucenie na zaver mi napisal ze predoper.vysetrenie. Tak co ma klamal alebo co? Neviem si predstavit ako zena moze rodit babetko zadockom? ved to je hrozne to sa ani neda ☹

dadak
11. okt 2011

@dianka3 kua, tak aj ty si v tej neistote...neboj, vydrz este zopar tyzdnov....oddychuj, aby bolo babatko na svet pripravene....inak z dievcenskych mien sa mi paci aj: Ela, Tara, Nela...manzel by chcel ake?

dianka3
11. okt 2011

@dadak Kiez by som vydrzala 😒 uvydim co mi zajtra povie doki,idem do poradne tak mi kukne aj krcok a ak bude v povodnom stave tak to bol plany poplach no ak nie tak to bola ta kontrakcia ☹ snazim sa odychovat, no ale aj ked lezim, a najme v noci do dostanem tie bolesti ☹ vtedy chytro zerem magnezium.Drz palceky uvydime zajtra ☹ A ked dozijem tak budem zase ja cakat ako dopadnes ty v pondelok,ale podla mna je to baba, ja s tym uz ratam 🙂
No mne sa pacia mena Tifany-ale v skratke by ju volaly fany ako pre psa 😒 , tak to asi nie. Potom Elison, alebo Naomi abo Neomi.No moja mama vravi aby som dala Liliana abo Melinda. Och ja neviem,ktore sa tebe paci? 😕 No a muz to necha namna povedal,lebo on vybera chalano a ja dievkam tak teraz je rozhodnutie namne

anjelicek26
11. okt 2011

@dianka3 - mate klasicke slovenske mena u chlapcov, tam nejaka Liliana, Tifany ci Noemi nezapadne. Andrejko & Matejko & Karolinka by znelo nadherne 🙂 Kristinka & Veronika & Natalka & Sabinka, vsetko by sa k tym menam hodilo. Aj ked Karolinka je moja srdcovka ;)

Jaj a Max sa otocil v 34.tyzdni, dovtedy sedel na ritusi, bolo to prijemnejsie, aspon ma tak neokopaval a nemala som kyselinu. Otocit sa moze aj den pred porodom, neboj sa toho, deti su mudre 🙂

irriss
11. okt 2011

@dianka3
Docela mi zni "slovensky" Liliana..ale Veronica(Berenica) za ni bych se primluvila - jak navrhuje @anjelicek26 😉 (uz doma jednu mam)

dianka3
12. okt 2011

@anjelicek26 Dakujem 🙂 ale mne sa slovenske praveze nepacia 😒 neviem a nemame Andreja ale Adriana 😀
Juj ale vydis to otocil sa v 34tt ale ja som 35 a stale nic 😒 uz prestavam verit ze sa otoci ☹ Inac co maly uz dobre? preslo to? 😕

anjelicek26
12. okt 2011

@dianka3 - maleho stale trapi brusko, aj ked dnes v noci nebolelo, tak sme boli taky vyteseny rano. Ono meno sa musi hodit aj k priezvisku, musi sa aj vam pacit, mne napr. Noemi ci Tiffany do slovenskeho prostredia prijde take silene, mozno sa mylim, ale prijde mi to zvlastne nezvolit nejake slovenske meno, ved ich je kopa naadhernych. Ved este mate par tyzdnov 🙂 Len by som hlavne myslela na dietatko, nech sa s tym menom citi dobre, neda sa to nejako skomolovat, robit si z toho srandu, to su vlastne tie najdolezitejsie parametre. Drzim palce nech nieco pekneho vyberiete.

irriss
12. okt 2011

@dianka3
a co Marika..Marica..nebo Miriam....to jsou bych rekla slovenske jmena a tady v Italii jsou velmi v mode...hlavne Marica

dianka3
12. okt 2011

@anjelicek26 A nezapeka ho alebo tak nejak? Skusila si aj tie kvapky Infacol? 😕 Alebo mu natieraj brusko tou mastou, och neviem ako sa vola, No tak ked uz tak som rozmyslala nad Vanesou alebo ako chce moja mama Melinda. Co ty nato? 😕 Inac uf neviem do kedy to vydrzim uz vcera aj dnes som citila kontrakciu, nebolo to obycajne stvrdnutie, lebo toto sprevadzalo aj bolest ako pri mrche, och a v pondelok som bola na sone a mal je polohou KP ☹

dianka3
12. okt 2011

@irriss Marika? 😖 ne, to sa mi nepaci a miriam tiez nie. Dam je extravagantne meno 😀 ako som citala minule na nete ze Minerva alebo Electra 😀 😀 😀 a mam pokoj 😝 😀

irriss
12. okt 2011

@dianka3
no aby to pak pro malou nebylo utrpeni...jmeno jako Minerva a Elektra to je skoro lepsi ji dat jmeno Freddy Mercury 😉

Melinda Carlisle..pekne tady se tak jmenuje druh jablk..

anjelicek26
12. okt 2011

@dianka3 - my uz uvazujeme smerom celiaklia, intolerancia laktozy, helikobakter, s nasim sa to taha uz cele mesiace, fakt dlha story :( Nevadi nejako to poriesime, nech sa uz netrapi chrobacik.

Vanesiek je vela, strasne vela, Melinda je nahodou pekne, ale daj take, co sa paci tebe, nie tvojej mamine ci niekomu inemu, je to tvoja dcerka ;)

Extravagantne meno - s tym fakt pozor. Nech to nevyznie az smiesne. Lebo ked ju nazves Elektra aleco Chanel ci Coco...

aliza
12. okt 2011

@dianka3 a co tak Amelie (citaj amely)? Emily? Leila? Tiana? Melanie?

dianka3
12. okt 2011

@irriss ved ja som si robila srandu 🙂
Cize Melinda taky ne? 😕

dianka3
12. okt 2011

@anjelicek26 A co na to doktori? bola si u obveodnej? poslala ta na gastro? Davas mu uz aj upravenu stravu?
Joj chrusik maly ☹ a odkedy sa to zacalo prejavovat? Snad to nebude nic vazneho 😒
Ano mien ako Vanesa ci Emma alebo Nina je strasne moc 😖
Ja viem ved som si robila srandu 😀 take meno by som dala mozno tak psovi 🙂 To sa hodi 😉

dianka3
12. okt 2011

@aliza No tak to by tiez slo 🙂 musim este dobre porozmyslat. dakujem inac ty mas pre malu zaujimave meno 😵 kdo to vyberal?

zuuzzz
12. okt 2011

Ak mozem vstupit do tejto debaty nezaskodi si zistit vplyv mena na zivot,v googli isto najdete.Treba dat take nielen aby sa drobcovi nesmiali ale aby som mu do vienka pribalila napriklad odvahu,ctiziadost,talent...Zistite aj ake bude v skole,co ho bude bavit,profesiu co mu bude pasovat.Ja mam prefotene stare papiere od profesorky,citala som no dcerke som aj tak dala po sebe a s menom Zuzana sa nestrati nikde vo svete,ved je to krasne-Zuzu,Suzi,Suzet...

zuuzzz
12. okt 2011

Este som zabudla ze existuje cinsky kalendar na urcenie pohlavia dietatka na 99%spolahlivy.

blau
12. okt 2011

@dianka3 citam, ze mala je naopak?
Ja som si toto zazila tiez. Maly stale hlavickou hore, uz sme naplanovali pekne cisarsky ( mohla som ho ist rodit aj normalne, ale toho som sa bala). Gynekologicka mi poradila, ze mam spravit za pomoci manzela sviecku , teda troska to dietatko oklamat, cize ked ty das nohy hore, aby bolo dole hlavou ono. Ja neviem co...ale moj syn sa mi v 38tt otocil! PO porade, mal 3700g a dr. mi povedal, ze je malo pravdepodobne, ze sa otoci, lebo uz tam nema miesto.
Ked sa otacal myslela som ze umrem, nevedela som co sa somnou deje. Potom bolo dobre. Stikutku som uz citila dole. Isla som teda pekne do nemocky na planovany cisarsky. Napojili si ma na kabliky, dali infuzku, spravili sono a co nevidia? Maly otoceny dole hlavou a pripraveny na porod. 😀 Isla som domov a cakala som este 2tyzdne na spontany porod. Maly bol ozaj velky narodil sa prirodzene 4040g a 55cm. Meriam 163cm a 55kg
Takze stale ver a dufaj, skus tu sviecku ak sa bojis tak to nerob. A ked sa neotoci nevadi, baby bude ok 😉
Takze ja odporucam verit, ze sa otoci

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre