Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

horalocka
17. apr 2012

@bettynka222 ahoj 🙂 No my sme sa rozhodli skusat od tohto mesiaca, ale nejake velke ocakavania sme nemali...Povedali sme si, ze na prvy raz to asi nevyjde, ale ja mam silneho tusaka, ze je tam... 😉 Tiez sme rozmyslali, ze zacneme az v lete, ale nejako sme nevydrzali...🙂
Gratulujem k tehotenstvu a drzim palceky nech vsetko dobre dopadne do zdarneho konca, nech pekne rastiete a nech ste zdravi... 😉

bettynka222
18. apr 2012

@horalocka tak mozno budeme tehulkovat spolu so @sepi 😵 len tieto zaciatky su fakt hrozneeeee. uz aby som bola apson v 5-6 mesiaci 😝

horalocka
18. apr 2012

@bettynka222 tak dufam, ze budem tehulkovat s vami 😉 takto o tyzden budem mudrejsia... 🙂 drz sa

nativanativa
18. apr 2012

no ja som otehotnela presne jeden krat v mesiaci a to presne 5 dni pred ovulkou , takze uvidime , ci to bude baba , ale zas mala som na sebe ponozky a to znamena ze by to mal byt chalan -- aspon podla mojej segry , ktorej to tak vyslo ... , chlapca robila v ponozkach 😀 😀 , takze si neviem teraz vybrat , ale mam ten vnutorny pocit , ze to bude babika

sepi
19. apr 2012

@bettynka222 Ahoj, tak to sa teším, že je ten hematóm preč...ja sa začínam cítiť hrozne 😖 od pondelka mi je vkuse ťažko na žalúdku a ráno vraciam. Najhoršie na tom je, že po vracaní sa musím rýchlo pozbierať a utekať do práce, kde som celý deň vyklepaná ☹ V lekárni som si kúpila nejaké homeopatiká Gastrocynesine - na bolesti žalúdka, no vôbec mi nezaberajú. Neviete mi náhodou niektorá poradiť, čo by som ešte mohla vyskúšať? Vraj ešte ani ten čierny čaj by sa nemal, tak ja fakt neviem. Prajem všetkým pekný dník 🙂

bettynka222
19. apr 2012

@sepi skús zazvorové lizatka pre tehotné - gravipop. Maju ich v lekárni (aj v internetovej). Mne v minulom tehotenstve pomohli 🙂
Mne býva teda buď zle od hladu, alebo vôbec hladná nie som. Je to take čudné, vôbec sa necítim byt tehotná 😝

bettynka222
19. apr 2012

@horalocka no musím obidve vydržať. Uz nech je máj 😉
@nativanativa ja tiež asi 5-6 dni pred ovu. Ostatne dni si mm dával veľký pozor, lebo ešte nesnazilkovali (mala som problémy s chrbticou a chodila som na magnetoterapeutiu a na parafin) ale teda ponožky som nemala, takze šanca tam je 😀 😀 😀

sepi
19. apr 2012

@bettynka222 ...ďakujem za radu, určite vyskúšam, veď za to nič nedám...kiež by pomohlo. A buď rada, že sa necítiš byť tehotná, aspoň nemusíš takto trpieť 😉 je to fakt nepríjemné, ale snáď to nebude dlho trvať, dúúúfam 😖

horalocka
19. apr 2012

baby my sme to skusali 5 a 3 dni pred ovu...a tiez bez ponoziek.... 😉 😀 😀 tak uvidime ci sa zadarilo...

horalocka
19. apr 2012

a este ma napadlo, ze vraj zeny, ktore maju tehotenske nevolnosti cakaju dievcatko a ktore nemaju, cakaju chlapca...minule tehotenstvo mi teda vobec nebyvalo zle a cakala som chlapca....svagrova zase ma dievcatka a casto jej byvalo tazko...ale to tiez nemusi byt pravidlo...

anitka22
19. apr 2012

baby, tak ja neviem co robit... snazime sa len prvy mesiac a dufam ze sa zadari dievcatko... podla vypoctu kalendara v pocitaci som mala mat ovulaciu vcera, ale od soboty som si robila ovulacne testy a ani jeden den som ovulaciu nemala, sama to nepocitujem, tak musim cikat na papierik, ale nemam ju.... zeby sa neako omeskala?? ale snazili sme sa takmer kazdy den od soboty, pre istotu sme sa snazili aj ked som nemala plodne dni 😀 bol to taky nacvik na necisto 😀 kolko mam este cakat kym pride ovulacia?? ponozky som nemala tak ste ma potesili 😉

sepi
19. apr 2012

@horalocka Áno, počula som o tom...vraj to chlapci maminkám nerobia lebo sú gentlmeni 🙂 No ja mám prvého chlapčeka a vracala som, takže buď z neho nebude gentlmen alebo to fakt neplatí 😀 Teraz som začala vracať tiež, len na rozdiel od prvého tehu mi je zle po celý deň. Keď sa najem je mi zle, keď sa nenajem ešte horšie 😖 tak uvidíme čo z toho bude. Mne je to už v podstate aj jedno...ľúbim ho, či je chlapček a či dievčatko, veď je moje 🙂

anjelik0907
19. apr 2012

@sepi presne ako si napísala 😉 mi to tu síce riešime, ale v podstate keď už je miminko v brušku je nám úplne jedno čo to bude hlavne aby bolo zdravučké 🙂 a ja keď si pozriem kazety môjho " malého " , keď bol maličký, veru by som brala ešte jedného takého zlatúšika 😀 😀 😀 v chlapčenskom vydaní 😉

sepi
19. apr 2012

@anjelik0907 ...presne tak, podstatné je zdravie, pohlavie už iba čerešnička na torte 😉

bettynka222
19. apr 2012

@sepi jaaaj ale takto som zas v strese, či je bábo ok 😝
@horalocka tak ja som pri malom trpela takým strašným nechutenstvom, az som na cely mesiac skončila na infuzkach 😝 prve kilo sa mi horkko ťažko podarilo pribrať az v 7 mesiaci (grcala som od 5 mesiaca az do pôrodu). Tak možno teraz čakám toho pravého gentlemana (gentlemanku) :D

bettynka222
19. apr 2012

@anitka22 niektoré baby nemajú ovulaciu v strede cyklu - niektoré trochu skôr, ine ku koncu cyklu a nájdu sa aj take, čo dokážu otehotniet iba cez menstruaciu... Držím palce 😉

horalocka
19. apr 2012

@sepi
@bettynka222 jasne, ci uz gentlemanka alebo gentleman, hlavne nech su zdrave... 😉 prajem Vam teda pohodove tehotenstvo, nech su nevolnosti rychlo prec.... 🙂

radka137
19. apr 2012

@anitka22 zkus si promasírovat vaječníky. Možná to půjde líp.(ta ovulace) U mě to funguje. Při prvním jsem nemohla otěhotnět asi půl roku. Potom mi gynekolog promasíroval vaječníky a byla jsem hned těhotná. U druhého jsem čekala sai 3 měsíce a nic. Tak jsem promasírovala vaječníky a zabralo to. Pozor ale jsou z toho chlapci!!!! Na holky to asi neplatí. Teda ještě nevím. Teď jsme právě začali pracovat na třetím kdyby to chtěla být holčička.

jana181
20. apr 2012

@horalocka no ja mam 2 chlapcov. S 1 som mala ukazkove tehotenstvo a , ziadne vracanie , plna energie a s 2 som vracala do 4m , nervozna jak slak a bez energie a bol to tiez chlapec ( najh. ze som si v sugerovala ze budem mat dievca a pri sone som bola velmi sklamana ze to bude chlapec ale do konca tehotenstva som si na to zvykla a mojho maleho krpca Olivera by som nevymenila ani za zlato ( podoba na 99% na mna 😉)) ... ) Inak ziadne ponozky som nemala na sebe pri sexiku ale boli urobeni v den ovulky 😉)) teraz kuchtime dievcatko 😉))

jana181
20. apr 2012

@anitka22 no ja si meram ovulacne testy vecer pred santenim . Vecer som nemala ovulku a neviem co ma rano napadlo a spravila som si znova ov. test rano a uz som mala ovulku ale nie som tehotna. Tak skusime tento mesiac opat 😉)

poisonblu
20. apr 2012

@jana181 drzim palce 🙂

horalocka
20. apr 2012

@jana181 tak na tie nevolnosti sa tiez neda spoliehat.... 😉 a drzim palce nech tentokrat vyjde vytuzene dievcatko 🙂

horalocka
23. apr 2012

baby poradte, uz som to nevydrzala a spravila som si test, najskor bol biely, ale po nejakom case cca polhodke uz tam bola slaba ciarocka... je mozne, ze som tehu alebo je uz test po takej dobe neplatny? mrcha ma prist az v stredu...

marka81
23. apr 2012

hehe. no na istotu Ti to poviem az v oktobri,ked to bude chlapcek. No ale my sme si planovali prve dievcatko a vyslo nam to. Neviem,ci mas nastudovane prirodzene planovane rodicovstvo, ale tam pise,ze ked sa Ti podari otehotniet pred ovulaciou,tak by to malo byt dievcatko. Nas pripad- mala som odsledovane dni, ovulaciu som mavala na 14 den, a kedze sme chceli dievcatko,tak trebalo, aby sme boi s muzom 9 a 11 den cyklu (je zname , ze chlapske spermie su rychlejsie ako tie , co nesu dievcatko - tie su vytrvalejsie- preto pred ovulaciou treba byt s muzom skor, do ovulacie chlapske zahynu a dievcenske sa tam dostanu 🙂 ), a mame dievcatko, druhe mame tiez dievcatko (to sme neplanovali) ale kedze viem v akom obdobi som ostala,tak to tiez vychadza a tentokrat som ostala tehotna na poovulacne dni (tesne po ovulacii) tak uvidim .-) ale kedze tehotenstvo je celkom ine ako predchadzajuce a aj manzel sa smeje 🙂 tak nam to mozno vyslo na chlapca🙂 este som len v 4 mesiaci , ale ked to budem mat potvrdene lekarom, dam vediet 🙂 snad nezabudnem.

jana181
23. apr 2012

@horalocka . ja si pamatam s 1 synom som mala tehtoensky test kt ukzavalo + ze si tehotna. Ked som si spravila tak bolo vidno len -. nechtiac som ho nechala na okne a ked som prisla asi o hodinu tak uz tam bolo slabunke + a par dni som si spravila znovu a bolo tam uz poriadne tmave +. Inak vsetko zalezi ci sa ti aj vajicko usadi. Mne raz meskal mnz 4 dni ale sme boli na dovolenke v Grecku tak som nechcela sa zbytocne plasit kupovat tehotenske testy. Na druhy den som zacala poriadne krvacat ( a uz to boli aj hrudky krvi ) DR povedal ze som vtedy prekonala potrat ale o mesiac na to som otehotnela avsetko bolo Ok

horalocka
23. apr 2012

@jana181 vdaka, budem musiet este pockat... 🙂

karinkaeich
23. apr 2012

uvidíme aj podľa nás, či teória "pred ovu sa robia dievčatká", je skutočne pravdivá. pri mojom presnom 28-29 dc som odsledovala ovulku cca 14-15 dc. a boli sme s mm 8 a 12 dc, tak dúfam, že čoskoro sa potvrdí princeznička. vlastne ešte musí lekárka potvrdiť tehu 🙂, lebo v piatok a dnes // na teste 🙂

jana181
23. apr 2012

@karinkaeich gratulujem a vela stastia 😉)

karinkaeich
23. apr 2012

@jana181 dakujem. stale nemozeme uverit, ze to vyslo uplne hned. dufam, ze vsetko bude v poriadku

barbora21
23. apr 2012

@karinkaeich Ahoj, citala som, ze ti v piatok a dnes vysiel pozitivny tehu testik - mne tiez - presne tak isto piatok a dnes 🙂 Chcem sa len opytat kedy planujes ist k doktorovi, aby ti tehu potvrdil...?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre