Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

lenkaaknel24
28. sep 2013

@adulienka16
@babulinka29
@voskovka
@eliska3 Ahojte baby,pozerám že do tejto témy už dlho nikto nepísal...tak ako ste na tom v snažení? Máte nejaké nové skúsenosti alebo rady ako na to dievčatko? 😒 😉 🙂

voskovka
29. sep 2013

@lenkaaknel24 ja nic.... dnes 1dc...... uz sa tesim az prejde tych 5 dni a ideme sa snazit do ovulky.....

babulinka29
29. sep 2013

@lenkaaknel24
@voskovka
no dievčatá ja mám dnes 5 dní do mrchy ale už tretí deň bolesti v podbrušku a kríže ani nehovorím.....neviem či som niekde prechladla alebo čo mi je úplne sa cítim ako keby som mala dostať už mrchu ale tá má prísť až o päť dní ....včera to bolo pichanie v ľavom vaječníku , dneska je to už lepšie ale stále podbrušku cítim...skončí mrcha a ideme znovu na to ....snáď sa už zadarí

babulinka29
1. okt 2013

@voskovka
@lenkaaknel24
ako baby ste na tom? ešte tri dni do mrchy to čakanie ma ubíja...........už je to siedmy mesiac no čo už v novembri mám zájsť k lekárovi ak sa dotiaľ nezadarí☹

voskovka
1. okt 2013

@babulinka29 ja dnes 3DC od vcera som na inofolicu teraz take o nicom kym bude ovu.... ja by som chcela letne mimco.

babulinka29
1. okt 2013

@voskovka ja mám oboch letných a kamoška teraz porodila a tá mi stále vraví, že ja iné ako letné deti ani nemôžem mať......stále v kútiku srdiečka dúfam, že by nemusela tá mrcha prísť.....od piatka až do včera bolesti v podrbušku ako keby som už mala dostať len na záchod som chodila cikať mi treba každú chvíľku ja hrozne málo pijem ...pravdepodobne som musela prechladnúť niekde ale netuším kde....tak uvidíme do piatka či príde či nie.....ale bodlo by aj mne, keby som mala letné dieťa oslavovali by sme už ozaj všetci aj ja s mužom sme letný júnový a mladší je júlový 🙂

voskovka
1. okt 2013

@babulinka29 ja mam mladsieho juloveho a prvy je septembrovy

kopretina77
1. okt 2013

Já myslím,že na to není žádný "recept".,prostě tyhle různé rady jsou blbost,pohlaví dítěte nejde ovlivnit.

66misulka
1. okt 2013

ahojte baby🙂.....ako by vam povedal moj manzel zhasnut svetlo a varechu pod vankus🙂.....ale nepoviem to ako to povie on lebo je to dost sproste🙂.....

lenkaaknel24
1. okt 2013

@babulinka29 no ja mám dnes ten najhorší deň a to je 1DC ☹ Tak som tomu verila,že to vyšlo...aj príznaky som mala všelijaké podozrivé a nič z toho ☹ Už si hovorím,že sa nebudem sledovať,ale nedá mi to keďže na to dievčatko sa treba ževraj snažiť pred ovulkou....Ešte tento mesiac si to vyrátam a keď to nevyjde tak už nebudem nič počítať a nechám to na náhodu!!!

tehulka_mk
1. okt 2013

Tak baby,idem sem pridat svoju tabulku aj s vysvetlivkami.

7.10. beriem prvu tabletku HAK
28.10. tyzdenna pauza / zaroven MS
4.11. beriem prvu tabletku HAK
25.11. tyzdenna pauza / zaroven MS
2.12. beriem prvu tabletku HAK
s tym,ze 22.12. ide posledna tabletka HAK,
23.12. si HAK nedam,
24.12. si to telo uvedomi,ze nema HAK
25.12. 1.den cyklu 🙂
29.12. mi zacinaju JONASOVE DNI,to budem 5DC /hadam v ten den konci MS/ prve snazenie
30.12. druhe snazenie
31.12. tretie snazenie
1.1. posledne snazenie
2.1. den volna a od 3.1.-15.1. BIO OVULACNE DNI...
Dobre vyratane vsak? 😉 😵

sorciera24
1. okt 2013

@tehulka_mk mna by skor zaujimalo, ze naco si si na 2 mes. nasadila HAk? 😕

maki73
1. okt 2013

@kopretina77 to se ví že jde, přesně jak tady holky píší, před ovu jedině holka a při ovu a později je to náhoda...proto se přeci rodí více holčiček 😉, jde o to, že mužské spermie jsou rychlejší než ženské, ale mají kratší životnost cca jen něco okolo 48 hodin, kdežto ženské se dožijí až 3 dnů a proto když je sex před ovulací, tak ty mužské se toho vajíčka ani nedožijí , ale zase se tím snižuje šance na oplodnění protože spermií je podstatně méně než přímo po styku 🙂

tehulka_mk
1. okt 2013

@sorciera24 Pretoze mam skusenost taku so svojim telom,ze prvy mesiac mam blbo menstruaciu...Druhu uz v poriadku,tak si to prekontrolujem,ci ozaj reaguje spravne a tretia bude istotka...Preto...Napr. teraz moze zareagovat telo inak,ked si vezmem pred kramami poslednu pilulku....Takze budem mat cas spoznat,ci nastali dake zmeny....

sorciera24
1. okt 2013

@tehulka_mk no len, aby si sa nepreistotkovala (hormony su svina vec... aby si nebola takymto planovanim neprijemne prekvapena 😖 )

lenkaaknel24
1. okt 2013

@tehulka_mk poctivo vypracovaný plán 😀 Som zvedavá ako dopadne,držím palce 😉 Mne sa tento mesiac budú prekrývať Jonášove a Bio plodné dni,tak som teda zvedavá či sa zadarí 🙂 😉

tehulka_mk
1. okt 2013

@sorciera24 Ale prosim ta,neboj 😝 A vy co?Ako sa snazite?

tehulka_mk
1. okt 2013

@lenkaaknel24 Ejha 😝 To je ta najvacsia pravdepodobnost pocatia 🙂 Daj vediet potom...Ake tam mate pohlavie?

babulinka29
2. okt 2013

@lenkaaknel24 sme na tom rovnako mne má prísť až v piatok ale už cítim, že dorazí ....tajne som dúfala, že sa to tento mesiac zadarilo ale nič....už pred týždňom ma bolelo podbruško a dneska ho cítim znovu .....mrcha sa už hlási....tiež sa sledujem deň čo deň a už ma to unavuje a každý mesiac to isté sklamanie...povedala som si, že ešte to vyskúšam tento mesiac nakúpim si ovulačné testy budem sa testovať a ak to nevyjde už to kašlem nebudem sa nervačiť kvôli tomu a stále na to myslieť (aj keď sa to nedá na to nemyslieť)....držím palce aby to vyšlo obom 🙂 verím, že príde deň keď mi napíšeš že sa zadarilo ....veľmi Ti to prajem

babulinka29
2. okt 2013

@lenkaaknel24 inak aj ja má vypracovaný jonášov výpočet ale akurát tento mesiac sa mi prekrývajú červené dni so zelenými tak neviem neviem a presne tento mesiac mi vyšlo dievčatko tak ešte dám tento mesiac tomu šancu....ľúto mi je len mojej polovičky drahej nenechám ho vydýchnuť 😲

eliska3
2. okt 2013

skúste pozrieť http://www.ceskatelevize.cz/porady/1176221164-u... 😉 že vraj tento p. Arpáš vie, ako na to, keď chceme dievčatko alebo chlapčeka 😝

lenkaaknel24
2. okt 2013

@tehulka_mk pohlavie tam je určené dievčatko..takže ozaj som zvedavá,ak to teraz nevyjde tak tomu asi prestanem veriť!!

lenkaaknel24
2. okt 2013

@babulinka29 Ďakujem a držím ti tiež palce,nech sa nám konečne splní ten náš dievčenský sen 😉 Keby sa zadarilo samozrejme,že sa ozvem a napíšem sem 😵

babulinka29
2. okt 2013

@lenkaaknel24 jasné budeme čakať takisto ak sa zadarí napíšem vám tak si držíme palce navzájom 🙂

tehulka_mk
2. okt 2013

@lenkaaknel24 No ved 70% je tiez dost,tak budem cakat 😝 Kedy to presne mate? 😀

sorciera24
2. okt 2013

@tehulka_mk my sa nesanazime 😉

ifkael
2. okt 2013

@sorciera24 no ja som strasne zvedavaa, co budeme mat my...vysla nam baba podla Teba, doktor spravil taku fotku ze to vyzera aj chalan aj baba z toho moze byt a moc sa so mnou nebavil - odisla som od neho k inemu lekarovi a prisla som k nemu len na sono.....nieje nad jesitnych chlapov! vrrrrrr... 🙄

psychicky som nachystana na chlapca. Ak to bude predsalen dievca, budem mat isty sok :D lebo uz sok ze je moznost ze to bude chlapec mam za sebou... a mozno to bolo na nieco dobre, nechcela som to vediet, tak to neviem zatial...

lenkaaknel24
3. okt 2013

@tehulka_mk to plodné obdobie nám začína 13.10. 😉

eliska3
3. okt 2013

@ifkael držím palce, nech je to dievčatko 🙂 My sa tiež budeme snažiť na dievčatko a ak sa zadarí, tiež by som to nechcela vedieť dopredu, čo to bude. Pri oboch chalanoch sme vedeli, ale teraz by to bolo sladké prekvapenie 🙂 Ale už teraz počujem tie vety typu "no dúfam, že tentoraz to bude baba" 😝 Neznášam tie pripomienky, ako keby chalani boli za trest. Nedala by som tých svojich za nič. 🙂

Ale presne, treba sa psychicky prichystať na možnosť, že to bude chlapec, myslím si, že to "sklamanie" pri pôrode je určite menšie, ako keď ti to povedia na sone. Hlavne, že sa narodí zdravé, to je podstatné. 🙂

ifkael
3. okt 2013

@eliska3 vies co je natom najhorsie? ze ak ma niekto same baby, tak zas do nich "dobroprajny" ludia vrtaju, ze PRECO NIE CHLAPEC... :D

kopka uz, tesim sa na neho nech to je aj chlapec. len nech je to zdrave

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre