Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

eaka
7. jan 2012

@slniecko2 Do toho ma nič, čo píšeš?? A na to si ako prišla? Reaguj si tu na čo chceš, ale hodila si nás všetky do jedného vreca ako ženy, ktoré nad zdravie vyzdvihujú vytúžené pohlavie.. a pokračuješ s tým aj teraz už len slovami "nezdravá túžba po určitom pohlaví". Myslím, že posudzovať "zdravosť" túžby kohokoľvek po čomkoľvek nie je na Tebe.
A ďakujeme za upozornenie, že Jonášová metóda nie je stopercentná, keby si nám to sem neprišla povedať, tak sa všetky len budeme diviť, že ako to, že to nevyšlo! Sám Jonáš vie, že jeho metóda nie je stopercentná, ale bez Teba by sme to tu my trúbky šamanské asi nevedeli...

slniecko2
8. jan 2012

@eaka preto ta do toho nic-lebo to bolo adresovane autorke clanku (este raz napisem) a preto ze si mi diktovala co mam pisat a co nemam- ja pisem svoj nazor a ak je moj nazor taky ze sa zeny nechaju klamat roznymi sarlatanmi tak si za tym stojim a to bez pardonu. Tym nikoho nehadzem nikam- je to len moj nazor a ty nemas pravo mi nakazovat co si mam mysliet alebo pisat. A nebud uz taka agresivna. Ak mas na Jonasovu metodu alebo ine metody tohoto typu iny nazor-tak sa vyjadri ale hned sa neurazaj. Ak si myslis ze je to ok tak to kludne napis- mne je to v podstate jedno. peace

eaka
8. jan 2012

@slniecko2 Stojím si za tým, čo som napísala. Vyjadrovať sa k Tvojmu názoru môžem, tak ako sa aj Ty vyjadruješ tu k našim, nech si už svoj príspevok adresovala komukoľvek. Nemám pocit, že by som bola agresívna. Ty si tu tá, ktorá nám vysvetľuje tú najsamozrejmejšiu vec, že najdôležitejšie je zdravie dieťaťa. A áno, uráža ma, že máš potrebu mi túto samozrejmosť pripomínať, pretože to je ako by si si myslela, že si toto neuvedomujem. Ako som už spomínala, nemyslím si, že moja alebo hocikoho účasť v tejto konkrétnej debate z nás robí ženy, ktoré si neuvedomujú, že na prvom mieste je samozrejme zdravie.
A len tak mimochodom, Tvoj príspevok je plný bludov, nič Ti nediktujem, nič Ti nenakazujem a už vôbec nie, čo si máš myslieť, absolútne nie som agresívna, to si skôr Ty tým, že ma tu furt z agresivity obviňuješ, takže piánko, ok? 😉

slniecko2
8. jan 2012

@eaka vies co? tato debata nema ziadu perspektivu. Ja sa vyjadrim autorke clanku aby neverila pochybnym vestcom a zamerala sa radsej na dolezitejsie veci ako je napr zdravie dietatka a ty mi pises ze co si to dovolujem navrhovat a este ze ta to uraza.... no neviem co ti na to mam este povedat... asi nic. Napisem svoj nazor ze nechapem ako mozu zeny verit takym evidentnym blbostiam a ty ze pred sto rokmi si ludia mysleli ze vedia vsetko (myslim ze si to nemysleli ako si to nemyslia ani teraz) a nevedia.... mne je jasne ze nas mozog nevie pracovat ani na polovicnu kapacitu ale tiez si myslim ze vesticiam pracuje mozog-sekcia ekonomika na 100 %. Toto ta tiez uraza-co je tvoja smola lebo neurazam teba osobne ale ty si vztahovacna. Netreba si zamienat toleranciu s neschopnostou vyjadrit svoj nazor. ak ja mam averziu k samanizmu a ty tomu veris- tolerantnost je ked ti to nezakazujem ale nie ked ti poviem ze moze to byt pravda. Kedze cokolvek som napisala tak si beznadejne urazena a ocakavas ze sa budem kajat za svoje nazory tak tato nasa sukromna debata je cesta zarubana. pa

eaka
8. jan 2012

@slniecko2 Problém začína a končí tam, že Ty máš potrebu tu niekomu vysvetľovať, že dôležitejšie je zdravie, čo tu všetci chápeme aj bez Tvojho láskavého vysvetľovania. Ja osobne neverím ani vešticiam a ani šamanizmu, ale cítim potrebu reagovať, keď mi niekto píše bludy ako že som urazená alebo vzťahovačná, alebo že od niekoho chcem, aby sa kajal za svoje názory. Fakt nechápem, o čom je táto debata, ale uvedom si, že keď niekomu začneš vysvetľovať, že zdravie dieťatka je najdôležitejšie, tak tým vlastne vyjadruješ svoj názor, že ten človek to asi nechápe a to je jediný dôvod, prečo som na Teba reagovala... inak súhlasím s tým, že v tejto debate pokračovať nemá absolútne žiadny zmysel...
A vkladáš mi "slová do úst", čo mi tiež vadí (napríklad, že ma uráža Tvoj názor na to, že vešticiam ide iba o peniaze... o tom sme sa tu vôbec nebavili, tak nezovšeobecňuj)
A nechápem, čo znamená "netreba si zamieňať toleranciu s neschopnosťou vyjadriť svoj názor"? To sa ako vzťahuje k čomu?

puhinka
9. jan 2012

ejha...akosy to tu vrie 🙂
tak ja chcem babu a ešte k tomu aj zdravú 🙂

adunka73
11. jan 2012

@anjelicek26 holky,ja jsem taky kukala jako PUK,kdyz se narodil chlapec!Bylo to nejkrasnejsi prekvapeni meho zivota! 😀 😀 😀

adunka73
11. jan 2012

@syslica dekuji za gratulace 🙂 stale tomu zazraku nemuzeme sami doma uverit a jak ho vybalime z plenek,tak stojime nad nim jako sudicky a obdivujeme malinkeho pindika,kraaasa 😵

adunka73
11. jan 2012

@bobocka moc dekuji,ano,bylo to OBROVSKE prekvapeni,jeste dneska mam tezko uverit.Jake je to krasne mit syna po 3 cacorach,mame z neho vsichni doma velikou radost,nas maly princ.Tatko spadnul z lopaty 😉

comra
11. jan 2012

@adunka73 to je krásný, jak o tom píšeš...a hlavně to překvapení! Moc gratuluju a přeji hodně zdraví celé rodině..

dadak
11. jan 2012

@comra jeeeeeeeeej, kukam kukam..podarilo sa? super...gratulujem..dufam, ze baba ako lusk...
@adunka73 ja som tiez bola na tom ze u teba to je 4 baba...a ahoho..hla, chlapcisko ako buk...gratulujem Adi...nech sa len vsetci lubite...ja dufam, ze u nas sa doktor nemyli, ako u teba..😀

sepi
12. jan 2012

@dadak Ahoj, všimla som si, že po dvoch chalanoch sa vám zadarilo dievčatko, tak to je super, určite máte veľkú radosť, že? Môžem sa opýtať ako ste "skúšali" 😉 ? Alebo ste to proste nechali na prírodu? Želám krásny zvyšok tehu a hlavne zdravučké bábätko 🙂 Pekný dník

syslica
12. jan 2012

@dadak Tak, Dada, a teraz môžeš zase všetko spísať pre ďalšie pokolenie mamičiek snažiacich sa o dievčatko 😀 😀 . Nechceš si všetky informácie radšej napísať do blogu ako článok, potom by sme snažilky len odkazovali na jednu adresu a nemusela by si si toľko prsty drať? 😉 . Ale verím, že sa vám všetkým darí, aj Kristínke v brušku aj chlapcom, nech sa vám teda darí aj naďalej a nech tento rok je ešte lepší ako ten predchádzajúci (čo asi bude, keď sa má narodiť dievčička, nie? 😵 )

dadak
12. jan 2012

@syslica hihi..si ma rozosmiala...ale chapem vsetky baby co mi pisu, bo aj ja som tak pisala...inac dari sa nam v ramci normy...toto tehotenstvo ma uprimne povedane ubija...som taka nemastna, neslana...nervozna, vsetko ma vytaca...vobec sa nespoznavam...mala ma uz teraz cez 2 kila vraj...a cas sa mi skracuje...zacinam pocitovat kus strach...snad sa vratim po porode do starych kolaji....co vy? ako ste na tom?
@sepi nebolo to celkom na prirode...abo co ja viem...ja som sa riadila urcitymi vecami, a mozno to zariadila priroda, mozno to ma nieco spolocne aj s tymi vecami...to neviem...ale aspon viem, ze som urobila aj ja vsetko preto, aby sa narodilo dievcatko. takze skusim sa rozpamatat:
-nemala som ponozky 😀
-po sexe som si lahla hned na pravy bok
-pred tym som s manzelom dlho nebola, bo bol v praci, ale potom 2 dni za sebou
-mali sme to 4 dni pred ovulkou , viem ze pri chalanoch sme to robili na 19 den po menstr., ale teraz presne na 14 den...
-manzel zacal robit uz ako kapitan...cize s elektr. pristrojmi...co ma nejaku suvislost
-a co este ja povazujem za plus je, ze pri chalanoch som bola ja ta, co mala hlavne slovo, nemysli si, ze som nejako dominantna, ale jednoducho, som si nejako vzdy presadila svoje a teraz pred tehulkovanim som bola akasi ina, muzovi som trosku uvolnila lanko..😀DDD - blbo vysvetlene, ale vies ako to myslim...proste, viac sa prisposobujem..
-neranajkovala som
-nejedla som banany

@syslica moja, porad, co este..co to som este absolvovala? ty si mi bola radcom..😀

d.aniela1
12. jan 2012

@dadak krasne ,vystizne,,prehled ako na devcatko 😉 😅 😅 😅 😅

syslica
12. jan 2012

@dadak No, teraz sa smejem aj ja... akýže radca? Ty už máš dievčatko v brušku a my ešte len v pláne 😀 😀
@sepi by som poradila prelúskať si diskusiu aspoň od tých čias, kedy sa tam začínaš vyskytovať, lebo ste mali s @ellit ozaj milé príspevky 😉 . Tuším si napísala všetko, akurát som nevedela, že si nejedla banány 🙂 🙂
K tvojmu momentálnemu stavu - neboj, to robia tehotenské hormóny a možno tehotenstvo s dievčatkom je fakt iné ako s chlapcami (nemôžem porovnať) - po určitom čase sa zas znormalizuješ, ale s troma kúskami to bude diametrálne odlišné ako len s dvoma 😉 . Myslím na vás často, aj na Domi...

dadak
12. jan 2012

@d.aniela1 pamatas, ako sme my bojovali? 😀 a vidis, vydarilo sa... uz sa nam to krati...co? ako sa citis?

d.aniela1
12. jan 2012

@dadak no me ceka posledni utz v 32tt A pak uz jen malickou u sebe,trikrat potvrzeny,,tak verim,a citim se jako gule,,,hihi uz to je narocne a nelze hodit nozky nahoru,,kluci tu radi jak pometla,, 🙂 🙂 🙂 jinak se moooooooc tesim,,

dadak
12. jan 2012

@syslica vidis...chybas mi tam v marcovcatkach..aj @ellit ty si vzdy vedela ukludnit, aj ked tam sme fakt dobra partia, ale Syslicka je jednoducho syslicka...

syslica
12. jan 2012

@d.aniela1 Napíš aj svoj prehľad vhodných postupov, nech to majú žienky tu po dievčatkách túžiace rovno na jednej stránke 😀 😀 - vďaka! A verím, že aj vám sa dobre darí, hoci život tvojej rodinky až tak nesledujem 😉 .

d.aniela1
12. jan 2012

@syslica jeee moc dekuji,,no vzhledem k tomu ze kluci byli po ovulce a v den ovulace,,pri mem presnem mestruacnim cyklu,,a malá..... je 4 pred ovu,,(jeste ovinenem stavu) 😀 😀 😀 vyrzela napor alkoholu hihi ..takze ja jsem zastancem,,OVULACE..A HOLCICKA ZASADNE 4 DNY PRED...NI............ 🙂

syslica
12. jan 2012

@d.aniela1 Takže začnem pátrať po ovulácii, hádam ju vysledujem... lenže my staré baby mávame vraj už aj také mrcha, že anovulačné cykly ... tak neviem, či sa trafím 😅 . Momentálne sa ani nesnažíme o bábo, ako som písala, príležitostne sledujem túto tému a sumarizujem vaše skúsenosti... a okrem toho občas prekladám, možno začnem aj učiť a realizujem sa aj ako pomocný stavebný robotník 😀 😀 😀

janka196
12. jan 2012

my sme s kamoskou prisli na to (ona ma dievcatko) ze pri dievcatku sme boli sexuchtive viac my, teda baby. aj u nich to bolo tak . moje prve je dievcatko 🙂 a pri druhom teraz chcel sex viac manzel :D:D a je z toho chlapcek 🙂

d.aniela1
12. jan 2012

@syslica ja si i´ji prala tajne uz u druheho syna,,a ten i podle pana dr mel byt holcicka,,o to pak na sale bylo to zklamani velke i kdyz ho milujem,,ale stimhle jsi sem 100%jiste ze je to baba...a kdy jsme splodili 🙂 🙂 🙂

mahalo
12. jan 2012

Ja som raz citala od jedneho doktora ktory sa tym zaobera, ze je dolezity vek partnerov. Kazdych 7 rokov sa ti vymiena v tele krv a vsetko sa ti obnovuje, taky clovek ma silnejsie geny. Tak napriklad ked ma zena cerstvych 28 a jej partner ma napriklad uz po, tak dajme tomu, ze 32 tak zena ho prebije a s najvacsou pravdepodobnostou to bude dievcatko. Nebolo to uplne take jednoduche pretoze bral do uvahy aj rozne ine faktory ako choroby v zivote atd. Kazdopadne ja sa to zo zaujimavosti casto pytam a vacsinou to tak vychadza..aj na mna napriklad, ci surodencov 🙂 ale mozno to je nahoda..kazdopadne moja mama podla toho vesti pohlavie v rodine a vzdy jej predpoved vyde :D takze podla toho, ten z partnerov ktory mal naposledy obmenu prebia toho druheho.

d.aniela1
12. jan 2012

@janka196 ja sexuchtiva byla jako blazen to taky potvrzuju,,a jeste ovinena alkoholem,a to moje kamaradka mela taky,,oni prej vic vydrzi hihi

d.aniela1
12. jan 2012

moje kamaradka byla taky (ovinena alkoholem)a ma tééz holcicku ,,asi jsem to napsala,,hodne blbe 😀 😀 😀 😀

sepi
12. jan 2012

@dadak Jéééj, ďakujem Ti veľmi pekne za inštrukcie...takže aj tie ponožky si dám dole 😀 No len dúfam, že manžel kvôli tomu nebude musieť meniť povolanie 😉 Niekedy si pripadám fakt smiešne, že tu vypisujem také veci, ale tiež chcem mať ten pocit, čo si spomínala...že preto aspoň vyskúšam urobiť čo sa dá. A ktovie...No a samozrejme sa teším, že vám to vyšlo...malá bude pri dvoch starších bračekoch ako ozajstná princezná 🙂 Ešte raz vďaka, pekný večer a všetko dobré prajem

sepi
12. jan 2012

@d.aniela1 Takže mám aj chlastať 😀 😀 😀 😀 ???...no tedááá 😉

sepi
12. jan 2012

@d.aniela1 Takže vy ste postupovali podobne ako dadak? Mimochodom aj Tebe blahoželám k dievčatku, úprimne vám to prajem baby, viem si predstaviť po dvoch chalanoch tú radosť. Snáď bude dopriata aj mne 😉 Pekný zvyšok tehu a zdravučké dieťatko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre