Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

terioza1
10. mar 2012

@sepi domluveno 😀

sepi
10. mar 2012

Banány sú výborným dodávateľom horčíka a draslíka a obsahujú aj vitamín E. Tieto minerály pomáhajú regulovať krvný tlak. Ak vás niekedy motá, dajte si banán, možno vám chýba vitamín B6. Banány obsahujú stopové prvky, napríklad zinok, mangán, molybdén a rozličné rastlinné hormóny. Vďaka rastlinnému pigmentu katecholamínu sú banány aj potravinou s protistresovým účinkom. Táto látka sa stará o to, aby sme boli vyrovnaní, príjemne naladení.
Jedzte banány a doprajte si ich aj vtedy, keď máte popraskané pery, ráno sa cítite unavený alebo vám padajú vlasy. Obsahujú aminokyselinu tryptofán – dôležitú pre osviežujúci a nerušený spánok. Ak sa dlho do noci prehadzujete na posteli, skúste skombinovať banán s mliekom. Tajomstvo banánového mlieka spočíva v tom, že obsahuje relaxačné látky, z ktorých si telo dokáže vyrobiť hormón melatonín.

Je tu toho o banánoch samozrejme veľa, vybrala som len niečo...tak prečo si myslíte, že netreba jesť tie banány? Ten horčík tam naozaj je 😒

martaniana
10. mar 2012

@sepi no femibion 800 obsahuje kyselinou listovú a Bčka a všetky ostatné vitamíny pre plánované tehotenstvo až po koniec 4. mesiaca tehu, potom sa užíva Femibion 400. pri prvom som tiež brala len kyselinu listovú. Femibion mi aj pekne upravil (skrátil) cyklus, som veľmi spokojná.

martaniana
10. mar 2012

@sepi no nech je akokoľvek pre istotu banány nejem 🙂 a tiež neraňajkujem 🙂 ale veľmi budeme šťastní, aj keď to bude chlapček, to zdravie je najdôležitejšie 🙂

sepi
10. mar 2012

@martaniana ...to je jasné. Viem, že ho budem milovať od prvej chvíle, čo o ňom budem vedieť. Tak ako to bolo pri malom 🙂

jolly84
11. mar 2012

@sepi dufam teda, ze to vydrzim 😉
ja si myslim, ze chlapceka, ale vsak za chvilu je tu august a budem to vediet))))))

sepi
11. mar 2012

@jolly84 Ak si vydržala až doteraz, bola by škoda to prekvapenie teraz prekaziť, nie? No a som zvedavá, či je Tvoje tušenie správne, moje bolo naozaj stopercentné 😉

jolly84
11. mar 2012

@sepi som odhodlana vydrzat a som zvedava, ci sa nepomylim, urcite dam vediet 😉

radka137
11. mar 2012

Ahojte všichni. Už delší dobu sleduji toto forum a můžu říct že opravdu zajimavé,více než u nás v ČR. My máme dva chlapce a teď jsme se rozhodli že by jsme se pokusili i o třetí. Takže teď sleduji všechno možné co se týká početí holčičky. Vím že i kdyby se narodil chlapec tak budeme šťastní hlavně aby to bylo zdravé to je jasné,ale holčička by potěšila.Vím že naši chlapci byli počati když jsem měla ovulaci tak se pokusím (tak za měsíc) před ovulací. Těm co nemůžou otěhotnět bych poradila :než na to "skočíte" tak si promasírujte vaječníky.U mě to funguje a komu jsem to poradila tak to taky zabralo. Určitě tu budu nahlížet jak se to tu vyvíjí. MĚJTE SE KRÁSNĚ

chiliko
12. mar 2012

@sepi dakujem pekne... no ved uvidime ja sa teraz tiez snazim sledovat viac svoje telo ale myslim si ze viem presne kedy mam ovulku..uvidime ci to pojdem...

sepi
12. mar 2012

Baby, tie banány mi vŕtali v hlave 😀 ....no nakoniec som sa dočítala, že síce horčík obsahujú, ale vytvárajú v organizme ženy zásadité prostredie - teda optimálne pre Y spermie 🙂

chiliko
12. mar 2012

@sepi tak teda musime jest vela vela bananikov

sepi
12. mar 2012

@chiliko ...no iba ak chceš chlapčeka 🙂

anjelik0907
12. mar 2012

@sepi inak malo by sa vraj obmedziť aj hovädzie mäso 😉 a že vraj aj obmedziť kávu 😉 no kočky ja už newiem čo by sme mali papkať 😀 😀 😀 😀

sepi
12. mar 2012

@anjelik0907 Ak mám byť úprimná, ja stravu dodržiavam minimálne. V tomto smere som fakt slaboch 😅
Akurát sa snažím konzumovať viac mliečnych výrobkov, nejem banány a papám horčík, vápnik a kys.listovú.

anjelik0907
13. mar 2012

@sepi no ja zas žiadne vitamíny dostupné v lekárni nepapám 😝 keď som čakala prvého chlapčeka tak sa takéto vitamíny ešte nepapali to je už 11 rokov 🙂 a teraz som na vážkach či áno alebo nie 😉 a myslíš ,že tie vitamíny majú vplyv aj na pohlavie, alebo iba na tehu ?

sepi
13. mar 2012

@anjelik0907 Ahoj, mali by mať vplyv na pohlavie bábätka - teda ten horčík a vápnik. Kyselina listová sa má užívať cca tri mes. pred plánovaným otehotnením a zabraňuje vývojovým poruchám plodu. Kyselinu listovú som poctivo užívala aj pred prvým tehotenstvom a beriem ju aj teraz. No a prostredie, kde je dostatok vápnika a horčíka je optimálne pre X-ká spermie. Uškodiť to neuškodí, sú to len vitamíny, uvidíme či to aj napomôže k tomu vytúženému dievčatku 😉

simcab
13. mar 2012

@sepi tak žeby kvôli tomu sa rodili samé baby?? 😕 pred 2 týžd. som bola v nemocnici, a tam boli baby tehotné všetko s dievčatkami, iba jedna čakala chlapčeka..

sepi
13. mar 2012

@simcab ...tak to neviem, ktovie čo pre tehu papali 😀 😀 😀

anjelik0907
13. mar 2012

@sepi no super, tak idem nabehnúť na nákup vitamínov 😉

alexandra
13. mar 2012

Nie je mozne ovplyvnit pohlavie dietata, pretoze o tom, ci sa k Vasmu X prida X, alebo Y rozhoduje muz, nie zena. Inak povedane, spermia je alebo X, alebo Y a podla tohom ktora splynie s vajickom vznikne alebo dievcatko XX, alebo chlapcek XY. No a myslim, ze tym padom Vam je jasne, ze to, ake vitaminy papate pripadne kolko mlieka vypijete, asi sotva moze mat vplyv na to, ktora z miliardy spermiii prva oplodni vajicko 😉

eaka
13. mar 2012

@alexandra Ďakujeme pekne za vysvetlenie, ani jedna sme tu nechodili do 7.triedy na ZŠ...

poisonblu
13. mar 2012

@alexandra ja si myslim, ze jedine ake take ovplyvnenie je mozne naplanovanim styku pred ovulaciou (dievcatko) alebo v den pripadne po ovulacii (chlapcek)...toto je tusim aj vedecky dokazane, nieco k tomu najdete tu:

http://www.vesta.sk/chlapec_alebo_dievca.htm

sepi
13. mar 2012

@poisonblu ...áno, táto metóda je dosť logická a preto sa mi páči 😎 Všimla som si, že čakáš bábätko, tak to Ti chcem v prvom rade zablahoželať a tiež by ma zaujímalo, či by si vedela podľa tejto metódy zhodnotiť, čo v brušku nosíš 😉 Alebo ste to nechali na náhodu?

poisonblu
13. mar 2012

@sepi dakujem..no mne sa v prvom rade snivalo, ze som rodila chlapca...ale presne neviem povedat, ze kedy doslo k splynutiu vajicka a spermie, kedze sme sa milovali aj pred ovu, aj pocas aj po....ale mam taky pocit, ze to boli spermie v den ovu, takze ja verim, aj mam vnutorny pocit, ze to bude chlapec...

alexandra
13. mar 2012

@eaka Uznaj ze podla niektorych prispevkov..
@poisonblu Kedze v tele ziju spermie aj 3 dni, ani to podla mna nie je mozne.. Mne sa napriklad podarilo presne naopak ako tvrdia vedci 😉

poisonblu
13. mar 2012

@alexandra jj, ved prave..ze my sme sa vlastne milovali pocas celeho obdobia plodnych dni, tusim sme vynechali iba 2 dni, takze fakt nemozem vediet, ktore spermie sa spojili s vajickom..ale tusak je chlapec :D

a este, v decembri aj v januari sme sa tiez milovali pocas plodnych dni, ale bohuzial den uvolnenia vajicka aj dni potom sme sa nemilovali a nepodarilo sa...takze mozno X-kove spermie su menej schopne ako Y-nove :D

alexandra
13. mar 2012

@poisonblu Ano, na druhu stranu, nikde nie je napisane, ze sa s vajickom nespojili hned v prvy den Y, alebo 3 dni po Xkove 😀 To je na tom to krasne... 🙂

poisonblu
13. mar 2012

@alexandra hej, moment prekvapenia :D

alexandra
13. mar 2012

@poisonblu A aby som nezabudla, gratulujem k brusku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre