Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

anjelik0907
11. apr 2012

@d.aniela1 gratulujem ku princeznej a prajem veeeľa zdravíčka 😉

d.aniela1
11. apr 2012

@dadak ,...tak uz ji mam taky doma 🙂

anjelik0907
11. apr 2012

@katecameron neviem ,či to môže byť pravda ale aspoň vieme zas niečo nové 😉

mia117
11. apr 2012

Ahojte,taktiez som jedna s tych co tuzi po dievcatku 🙂 a premyslala som ze kady mesiac ked ovulujeme tak sa strieda ...chlapec, dievca. zistovala som tuto teoriu u viacerych a celkom to sedi....ale ako vieme nic nieje na 100% 🙂

bettynka222
11. apr 2012

ahojte 🙂 mozem sa k vam pridat? mam doma zlateho chlapceka a chceli by sme k nemu dievcatko 😵 rozmyslala som, ze so snazilkovanim zacneme na leto (nech si este uzijeme dovolenku) a ze tiez skusim trosku tu dietu na dievcatko (ziadne banany, ziadne ranajky, maso atd.), ale ze popritom skusime to otehotnenie pred ovulaciou. no a poviem vam, maly sme 2x nechraneny sex cca. 6 dni pred ovu, ostatne razy sme si na 100 percent davali pozor...a red par hoidnami som zistila ze som tehotna 😀 termin mam ako @sepi 🙂 sepi gratulujem 😵 ale teda tu dietu som nestihla, taaaaakze teraz aspon uvidime, ci ten sex pred ovulkou ma vyznam 🙂

@katecameron nooo s tou toxo neviem teda. svagrina najprv toxo nemala a mala chlapca, a ked bola tehu znova, tak jej zistili prekonanu toxo a mala dievca.
no a k tym tintitkam - mm je dost stihly a mame chlapca 😀

bettynka222
11. apr 2012

@mia117 nooo, ale ako vies ktory mesiac je "chlapcenska" a ktory mesiac "dievcenska" ovulacia 😕 🙂

katecameron
12. apr 2012

@bettynka222 u nas cca 6dní pred ovul. znamenal chlapec 😉 cize viem ze na pohlaví ma vplyv urcite veeeeeeeeeeeela faktorov odpisujem SILNí jedinci plodia synov -nazov toho clanku Telesne zdatny jedinci plodili prevazne synov PODOTYKAM SLOVO PREVAZNE prevazne neznamena ze IBA synov .Naopak slabí a nepriebojní jedinci plodili v o vacsine prípadov dievcata Co teda mozete robit ked si otec praje syna? Mozete bud sportovat a silniet telesne i dusevne ...........odpísane a prelozene z cestiny z clanku CHcete mat syna? 🙂

linuska1
12. apr 2012

@bettynka222 podla mna nema..🙂) snazilkovali sme sa pred ovulkou... a vcera sme sa dozvedeli ze cakame chlapceka.🙂) takze podla mna je to v tom co ma kto dane..🙂

bettynka222
12. apr 2012

@linuska @katecameron jasne 🙂 ma na to vplyv kopec faktorov. tak uvidíme čo to bude - podľa mňa je to hlavne o nahode, kedže je to vždy 50 na 50, že 😀
Linuska, ty budeš mat párik? To je super, o tom som vždy snivala - z každého po jednom 😵 gratulujem 🙂

bettynka222
12. apr 2012

@katecameron inak vidíš, muz je síce stihly, ale podľa mňa ma super kondicku 🙂 no ved uvidíme. Nech to bude čo chce, hlavne je, že bude naše 🙂

sepi
12. apr 2012

@bettynka222 Ahoj, jéééj, tak to je super, že ma niekto rovnaký termín ako ja 🙂 Tiež Ti veľmi, veľmi gratulujem a želám krásne tehulkovanie 😉 Bola si už aj u lekára? Ako sa cítiš? Mne bolo doteraz fajn, ale musím povedať, že už druhé ráno a v podsate aj cez deň mi už nie je všetko jedno 😖 Zatiaľ som nevracala, ale nemám k tomu ďaleko, je mi veľmi ťažko na žalúdku a mdlo. Vkuse mi je zima...kolegyne na mňa čumia, čo chodím taká naobliekaná 😀 Včera som si musela na chvíľu v Tescu čupnúť lebo som mala pocit ako na odpadnutie. Tak som teda zvedavá, ako to bude pokračovať, ale nezostáva mi nič iné ako vydržať. Dúfam, že Tebe je lepšie...tiež čakáš druhé bábo? Pekný deň 😉

mia117
12. apr 2012

@bettynka222 Ahoj. no aby sa to dalo zistit jedno dieta uz musis mat a podl
a toho to vypocitat🙂

sepi
12. apr 2012

@mia117 ..ani to nepokladám za spoľahlivé. Mám sestru a brata narodených v máji, len po jednom roku, mali by byť teda podľa toho rovnakého pohlavia, no nie sú 😉

anjelik0907
12. apr 2012

@sepi ja som si to už
@mia117 písala, že nie každému to vychádza, ale zas keď som mala výpočet od Jonáša ,tam sa mi to pekne striedalo jeden mesiac dievča druhý chlapec 😉 tak neviem

monhla
12. apr 2012

@anjelik0907 To poviem kamoške - má dvojičky chlapca a dievča 😀 😀 😀 Tak s tými výpočtami to nie vždy sedí 😀

sepi
12. apr 2012

@anjelik0907 ...mne sa v jonášovom výpočte tiež tie pohlavia striedali, ale napr. máj, jún som mala dievčatko, teda aj tam bola výnimka 😉

bettynka222
12. apr 2012

@sepi ma mtermin 13.12., cize kratko po tebe 🙂 zatial mi byva len zle od hladu - co som v prvom tehu nepoznala, to som mesiac lezala na infuzkach kvoli nechutenstvu 😝 az do 6 mesiaca to trvalo brrr.
lekarovi idem v utorok. ty si uz bola? aj si brala vitaminy? lebo ja kedze sme to neplanovali velmi nie a mam poruchu zrazania krvi a metabolizmu listovky...takze to je zleeee 😒 ale uz to dobieham 😀 inak aj mne byva chladno - to asi preto, ze v tehu byva trosku zvysena teplota...
ano druhe - maly je presne o rok a mesiac mladsi od tvojho 🙂 este to stale predychavam, lebo som chcela vacsi rozdiel 😀 ale bude dobre...mozno budu partaci 😵
ty si skusala nieco na dievcatko? citam ze mas joansov vypocet. ja som nad tym chvilu rozmyslala, ale bala som sa, ze ma to bude velmi ovplyvnovat a casom stresovat 😝
@mia117 aha a to sa ako robi? vyratas mi to? 🙂

mia117
12. apr 2012

@bettynka222 ahojte
da sa to vypocitat tak, ze pokial mas jedno dieta a je narodene napr v parnom mesiaci tak v neparnom je opacne pohlavie, alesamozrejme nie kazdemu to vyjde, ale rata sa to podla oplodnenia, nie porod. ten moze byt predcasny atd. napr moja kamoska mi povedala ze ona pocula tiez o takomto vypocte, ale zalezi aj od roku, ci je parny, alebo neparny. napr. ak ma byt dievca tak to treba skusat v neparnom mesiaci aparnom roku a naopak, akoze aby boli chromozomy XY a chlapec v parnom roku a parnom mesiaci, alebo neparny rok a neparny mesiac. ratala som si to podla svojho syna a vychadza mi to, ale nemusi to byt pravdive,,,, toto vsetko su len teorie.... len pan boh vie ako to dopadne 🙂

mia117
12. apr 2012

@anjelik0907
@bettynka222
@sepi ja sa tiez snazim o dieta, teda presne povedane o dievca 😉 ani neviem ci som uz tehotna, rozhodli sme sa len minuly mesiac , ze by bol najvyssi cas mat druhe 🙂 kedze roky pribudaju 🙂 tearz mam dostat menstru, takze cakam ci bude meskat, lebo test som si sice robila a nie jeden 🙂 🙂 zopar.... ale este mi to neukazuje. kazdy hovori ze mam pockat do menstri dokym dude meskat a potom test ukaze, dievcata ani by som nepovedala ze mat dieta je take tazke... myslim v tom trafit sa do plodnych dni.... kedze menstra je nepravidelna 🙂 takze som si to pekne tak nejak vyratala ze kedy by asi tak mohlo byt dievcatko , ale podla teorie znamej ze parny rok a neparny mesiac...... ale v tom ma napadlo ze co ak to je parny a parny mesiac 🙂

bettynka222
12. apr 2012

@mia117 no je to nejake zložité s touto novou teóriou 😀 ajtak som uz tehu, tak je to jedno 🙂 ajkeď u dr som ešte nebola, tak snáď to bude v poriadku :-/
A neboj, zadarilo sa prve, bude aj druhe 😵 ved ste to ešte len začali skúšať 😉

katecameron
12. apr 2012

@mia117 u mna by to sedelo dcera marec 2002 cize neparny a parny syn august 2006 a november 2003 cize neparny a neparny

sepi
12. apr 2012

@bettynka222 ano brala som nejake vitaminy, presnejsie kys. listovu, horcik a vapnik...uvidime ci to aj malo nejaky vyznam 😉 ...hoci mat este jedneho takeho chlapceka ako mame, musi byt urcite super, len nech je malinke v poriadku, to je prvorade. Mala som aj vypocet od Jonasa, ale nepouzila som ho. Vzdy sa mi tie jeho vhodne terminy krizili s biologickou ovulkou, co sa nesmie |neviem ci to poznas alebo nie|. Tak som sa na to vybodla a skusila tu metodu pred ovulkou 😉 a tiez zopar tych babskych rad, co tu dievcata na MK spisali, ako napr. ze si mas dat dole ponozky 😀 , po snazeni sa otocit na pravy bok, pred si dat pohar vinka kvoli kys. prostrediu 🙂 ...no ale je to samozrejme vsetko na prirode a nie na nas, to mi je jasne. No a tym ze mi zacalo byt blbo na zaludku |co som mala aj pri malom| je mozne, ze to bude znova chlapcek. Aj moja mama dnes vravela...ze to bude chlapcek, ked to vyzera na podobne tehu 😅 ...uvidime, kazdopadne sa tesime na ten maly zazrak 🙂

sepi
12. apr 2012

@mia117 drzim palceky pri snazeni sa o vytuzene dievcatko 🙂 ...a test si skus urobit az v den, ked ocakavas MS, vtedy je vysledok jasny 🙂

sepi
12. apr 2012

@d.aniela1 velmi, velmi gratulujem k malej slecne a zelame jej vsetko krasne do zivota 🙂 Sledovala som tu na MK cele Tvoje snazenie, tak sa o to viac tesim, ze to naozaj vyslo 🙂 Nam len vcera lekar potvrdil tehu, tak sa samozrejme velmi tesime...cerpala som aj z Tvojich rad, tak uvidime ako to dopadne. Hlavne nech je malinke v poriadku 🙂 Este raz velka gratulka k dievcatku, uzivajte si to 🙂

d.aniela1
12. apr 2012

@sepi jujky je dekuji moc hezka slovicka,,no drzim moc palecky ja jsem zivy dukaz ze to jde,,a nic neni straceno ani po druhem pokus,,,nakonec,,stesti preje odvaznym,,,drzim palecky at je to taky vysnena holcicka,,

mia117
13. apr 2012

@sepi
@bettynka222 dakujem🙂 jasne,ved co sa ma stat,to sa aj stane🙂 aj Vam prajem vsetko naj🙂

d.aniela1
13. apr 2012

@dadak holka je to tu uz je nam pres tyden-.................. 🙂 🙂 🙂 😉

jana181
14. apr 2012

nam to tento mesiac nevyslo 😢 nevadi a to som mala sexik i den pred ovulkou. ( nechtiac , muz nedal pokoj xixix moja kamoska otehotnla v den ovulacie povedala,ze hned po kramoch mala sex kazdy den aj den v ovulacie . Ja si skor myslim ze je to v tom jak sa zena stravuje a rada si vypije vinka co ja zas vino nemusim. Som vycitala zena ak ma svoje ph viac icidovane je viac pravvedpobne ze bude mat dievca . acid stava vraj zabija muzske spermie. ja som z toho uz vazne jelen ... mam 2 chlapcov a moj sen je neuveritleny mat dcerku 😉)

bettynka222
14. apr 2012

@d.aniela1 jeeej gratulujem 😵 ja som tie babske rady na dievcatko nestihla, tak ak to nevyjde, skusim treti pokus 😀 co si vlastne dodrziavala?

@sepi v piaotk som bola u dr - videl srdiecko (vraj - ja nie) ale aj velikansky hematom, co sa tahal uz od gestacneho vaku...den predtym som bola na plavani a maly ma dost dokopal do brucha - moze ot byt z toho? nemoze to tam byt od uhniezdovania? v utorok idem na kontrolu, tak hadam bude lepsie, lebo s amu to vlemi nepacilo 😝
taaak ponozky sme nemali ani my 😀 na bok som sa nedavala, isla som sa rychlo zbavit "nadielky" 😀 a teraz si spominam, ze poslendy mesiac som ani vlemi neranjkovavala, pretoze maly zacal vymyslat s jdenim a nejak mi to nevyslo, lebo potom sme vzdy niekam vyrazali. a nejedla osm poctivo banany a obmedzila aj rajciny - tiez obsahuju draslik. takze nieco som predsa len dodrzala 😀 ale chcela som ist na to tvrdie 😀 ziadne ranajky, aspon by bola lepsia postava na leto 😀

bettynka222
14. apr 2012

@jana181 ahoj 🙂 neboj vyjde buduci mesiac 😉 iank aj ja uz osm z toho jelen 😀 ja zas mam kamosku, co vobec neje maso, ani ryby - a to som citala ze maso je skor pre chlapcov 😀 je toho prilis vela co ovplyvnuje pohlavie...podla mna ta dieta je najlepsi napad. vraj ak ma zena nedostatok potravy, hladuje, tak sa skor rodia dievcata, pretoze potrebuju menej zivin na prezitie...al ezas si zober beckhamku...ta mala troch chlapcov a aka je chuda. teda ja som tiez dost stihla a zjem dost (asi metabolizmus alebo co), ale ona sa mi zda az prilis. a to stvrte dieta..ktovie, mozno bola na umelom a dala si vlozit babu...taaaaakze, je to otazne so vsetkymi tymi radami 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre