Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

slniecko77
11. júl 2012

@sepi ahoj
..aj ja mam tento ''problem''...pred rokmi mi odoberali krv (na SVK) a zistili, ze som Rh - pocas tehu mi odobrali krv opat (v UK) a zrazu Rh+..tak som si opakovane dala vysetrit krv na SVK kde zistili presne to co popisuje ten clanok
..je 5 podtypov Rh pozitivu..styri z nich nerobia ziaden problem (spravaju sa ako normalny Rh+) a jeden sa sprava ako keby si bola negativna, preto mi dali odporucenie, ze pri transfuzii mam dostat Rh - a pocas tehotnosti mam mat kontrolovane protilatky - lebo mi nerobili speci vysetrenie ktory podtyp mam
..nastastie u mna sa netvorili protilatky proti plodu, predpokladam, ze u teba ich budu sledovat a popripade ti pichnu protilatky a vsetko bude v poriadku 😉 budu ta sledovat ako Rh-
..neviem ci som ti pomohla, ale nerobm si starosti..tvoj lekar to urcite zvladne 🙂

tynamartina
11. júl 2012

@sepi No pozrela som si to a vidíš ona má zdravého chlapčeka, tak neboj dobre to dopadne. Treba myslieť pozitívne, lekári určite vedia čo v takom prípade robiť.

sepi
11. júl 2012

@slniecko77 jasné, že si mi pomohla, veľmi...ďakujem Ti 😉 o takomto niečom som vôbec nevedela a naivne som si myslela, že mňa sa takéto niečo vôbec netýka, keďže som B pozit. Verím a dúfam, že máš pravdu, že sa to zvládne a hlavne, že bude bábätko v poriadku. Zajtra idem k lekárovi, tak mu nedám pokoj, kým mi všetko presne nevysvetlí a hlavne aké riziká sú s tým spojené a čo čaká mňa počas tehu a tiež možno aj bábo po pôrode, neviem...

sepi
11. júl 2012

@tynamartina Noooo, kiež by si mala pravdu...ďakujem Ti!

slniecko77
11. júl 2012

@sepi dolezite je, ze na to prisli vcas 😉
..ja som neverila vlastnym usiam ked mi to v UK povedali, ze Rh pozit...som ich upodozrievala, ze spravili zle testy a dalsia moznost bola, ze som mimozemstan 😉 😀 😀 😀 tiez som o tejto ''zvlastnosti'' netusila - evidentne to nie je az take ojedinele
..najhorsie bolo, ze tu ta kontroluje len midwife - porodna asistentka a ta, ktora so mnou konzultovala tomu ani za mak nerozumela (cerstvo vyjdena zo skoly 😠 ) ja som mala 100% viac info ako ona..preto som vsetko konzultovala zo slovenskym hematologom a gynekologom

barushkaaam
11. júl 2012

Ahojte baby 🙂 prisla som sem potvrdit teoriu, ze pred ovu sa robia baby a cez ovu a po zasa chlapci. My sme to v ten mesiac robili na 12 a 13 DC, ovu som mala 14 DC a doktorka nam dneska potvrdila slecnu 🙂

slniecko77
11. júl 2012

@barushkaaam srdecna gratulka k slecne 😵 😵

sepi
11. júl 2012

@slniecko77 a nakoniec dopadlo všetko dobre? A čo bábätko po pôrode? Ja sa len o neho bojím, aby bolo zdravé a aby nemuselo trpieť ☹

barushkaaam
11. júl 2012

@slniecko77 dakujem 🙂 ja som aj chcela dcerku, tak sa teraz mozem vyburit na ruzovej a Hello Kitty 🙂

anjelik0907
11. júl 2012

@barushkaaam gratulujeeeem ku dievčatku 😉

slniecko77
11. júl 2012

@sepi u nas bolo vsetko v poriadku, kedze sa netvorili protilatky (bola to moja prva tehotnost) tak mi nic nepichali, uvidime ako to bude pri druhej tehotnosti - ale uz si dam na to pozor a budem ziadat vysetrenie protilatok pravidelnejsie
- budu ta pozorovat ako Rh - , fajn, ze to zistili teraz, lebo takto teba aj babo budu vediet co najlepsie uchranit
..podla toho ake su vysoke protilatky ta bud budu sledovat a protilatky (proti tvojim protilatkam) ti pichnu az po porode, alebo ti pichnut protilatky teraz
..najlepsie sa popytat tvojho gynekologa popripade hematologa 😉

slniecko77
11. júl 2012

@barushkaaam ono ta teoria ma svoju logiku 😉
..kedze ''zenske'' spermie su tazsie, pomalsie a dlhsie preziju..''muzske'' presne opacne 😉

tynamartina
11. júl 2012

@barushkaaam jééj gratulujem aj ja chcem dievčatko 🙂

anjelik0907
11. júl 2012

@sepi Ahoj , nebooooj sa síce o tom moc neviem ,ale verím že to všetko bude ok a budete v poriadku 😉 Silno držím palčeky 🙂 Vieš tie bábätká nás v brušku občas potrápia ,ale to len preto aby sme si viac vážili zdravíčko 😉 zajtra budeš múdrejšia ,tak nám potom daj vedieť čo a ako 😉

sepi
11. júl 2012

@slniecko77 Tak to je super, že ste s bábätkom takto fajn dopadli nakoniec 😉 Zajtra snáď budem múdrejšia a snáď aj pokojnejšia. A ďakujem za všetky info, naozaj pomohli 😉

barushkaaam
11. júl 2012

@anjelik0907 dakujem 🙂
@slniecko77 ved prave toto....ja som o tejto teorii citala uz pred otehu...tak som skusila a oplatilo sa 🙂
@tynamartina tak vyskusat tu teoriu, mozno sa zadari 🙂 drzim prsty aby to bola bambulka 🙂

slniecko77
11. júl 2012

@sepi rado sa stalo, stres moze babatku ublizit, tak dnes sa to snaz hodit za hlavu..aj tak s tym dnes nic nespravis
..zajtra vela stastia 😉

sepi
11. júl 2012

@anjelik0907 ....mám pocit, že nám dávajú zabrať fakt hneď od začiatku 😉 snáď bude dobre, dúfam teda...zajtra dám určite vedieť, čo a ako

tynamartina
11. júl 2012

@barushkaaam no neviem som tu našla aj baby ktoré mali sex 5 dní pred ovu a mali chlapca.a aj také čo mali sex v deň ouv a majú dievča Ja sa obávam že nech urobím čokolvek bude to zase chlapec. No nevadí hlavne nech je bábo zdravé 😉

barushkaaam
11. júl 2012

@tynamartina jasne, ze to vyjst nemusi. Vzdy je sanca, ze to bude chlapec....len tym mojim prvym prispevkom som chcela povedat, ze u mna to platilo, ako aj u dalsich zien. Ale jasne, ze nic nie je 100percentne 😉

slniecko77
11. júl 2012

@tynamartina ono pokial nechodis na folikulometriu tak sa nedozvies kedy presne prebehla ovulacia
..ani meranie BT nie je 100% 😉 a citala som o moznosti, ked ma zena silny orgazmus moze ovulovat aj ked uz ovulacia prebehla..nuz priroda si aj tak spravi co chce 😉

tynamartina
11. júl 2012

@barushkaaam
@slniecko77 no veď uvidíme, Tento mesiac sme sa začali snažiť, tak som zvedavá kedy sa zadarí a možno to bude to vytúžené dievčatko 😉

barushkaaam
11. júl 2012

@tynamartina ja ti prajem dievcatko a drzim palce 🙂 😉

slniecko77
11. júl 2012

@tynamartina tak vela stastia 😉
..ono je jedno co sa narodi, len nech je babo zdrave 😉 ver mi, milovat nadovsetko budes aj chlapca 😵 😵 😵

tynamartina
11. júl 2012

@slniecko77 to mi je jasné veď už dvoch mám a milujem ich nadovšetko ale aj dievčatko by potešilo 😀

slniecko77
11. júl 2012

@tynamartina chapem, chapem 😉 sme na tom rovnako

tynamartina
13. júl 2012

@sepi Ahoj, tak ako si dopadla? daj vedieť . Myslím na teba a maličké 😉

sepi
13. júl 2012

@tynamartina
@slniecko77
@anjelik0907 No baby moje, tak ja sa vám hlásim ako som sľúbila a snáď "nesiem" dobré správy. Tak včera som nabehla ku gyn. a povypytovala sa na tie moje krvné výsledky. Čo sa týka štítnej žlazy...vraj mám veľmi zvláštne výsledky, pretože na jednej strane vyšlo, že mám veľmi zníženú funkciu štít. žľazy a na druhej strane sú všetky výsledky hormónov doslova optimálne. Tak si lekár myslí, že je v tých výsledkoch možno aj nejaká chyba, ale vravel, že pokiaľ sú hormóny v poriadku, tak je všetko ok a bábätku nič nehrozí. Pre istotu ma objednal na endokrinolog. vyš., aby sa na to aj oni pozreli, ale vraj je podľa neho všetko v poriadku. A tie protilátky mi vysvetlil v tom zmysle, že je mám krv. skupinu B pozit. a bábätko má pravdepodobne AB skup. a moje telo nepozná práve to A-čko a trošku proti nemu bojuje. Je to však tak nízka hladina protilátok, ktorá malinké nemôže ohroziť. Tiež sa odteraz tie protilátky budú kontrolovať pre istotu, ale vraj sa nemám báť. Takže mi nezostáva nič iné, len mu dôverovať a veriť, že to ozaj bude tak, ako mi to vysvetlil. Potom mi aj urobil podrobný, veľký UTZ a bolo všetko v poriadku. Poriadne bábo popozeral od hlavy až po päty a je asi ozaj ok lebo na nás celý čas vyplazovalo jazyk 😀 ...beťár jeden 😀
Ďakujem vám, že ste na mňa mysleli...pekný deň 🙂

anjelik0907
13. júl 2012

Ahoj 😉 Normálne mi spadol kameň zo srdca som sa bála, keď si sa včera neozvala . Tak super ,že je všetko ok 😉 držkaj sa a dúfam ,že už ti nič v tehulkovaní nebude robiť stresy 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre