Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

zora256
21. júl 2012

@margotka666 Ahoj!
Tak to som aj ja tak cítila zo začiatku ale čím som sa viac blížila k 5 mesiacu tým viac som sa cítila skôr na chlapca keďže mi lekár nevedel povedať čo to bude až v 28tt na moju žiadosť spravil sono a vtedy jediný raz zretelne videl pipík a guľky🙂potom už tiež nevedel povedať,ešte že som si dala spraviť to sono vtedy.Tak držkám palčeky aby bolo podľa vášho priania,ja som bola veľmi šťastná až ke´d sa malý narodil,a povedali,že je chlapec,mi kameň spadol zo srdca,veľmi som chcela prvého chlapca a druhé dievčatko,keďže som nemala staršieho brat,ktorý by ma bol rozmaznával a ochraňoval,ael asi sa mi to zdá také super,ale tak to závisí aj od výchovy,hoc aj ja som skôr chlapčenský typ,ale predca dcéra má bližšie k matke a tak aj vnúčence si užiješ,ak budeš mať naozaj dievčičku🙂Ja teraz po dcérke túžim,ale tak nebudem smutná ani z ďalšieho chlapca,hlavné je aby boli zdravé a boli aspoň dvaja,aby nám malý sám nevyrastal...

margotka666
21. júl 2012

@zora256 jee, drzim palce, nech si coskoro v nejakej skupine tehuliek 🙂
jasne, nech su nase drobatka hlavne zdrave 🙂 😉
ja nejak ani prianie nemam - babatko sme chceli, a uz sa tesim na november ked bude s nami 😉
ci to bude dievcatko alebo chlapcek je jedno.. len obcas ma tak napadne, ze paaani dievcatko - to treba cesat, paradit, viac obskakovat ako chlapceka 😉
ale do priprav uz pribudlo nejake oblecko aj pre dievcatko.. tak dufam, ze na najblizsom sone ukaze na 100% co skryva medzi nozkami.. hoci by som vydrzala aj do porodu pockat uz.. len tie naaaakupy...

pri druhom alebo mozno aj tretom uz mozno bude nejaky "chtic" na pohlavie 😉

zora256
21. júl 2012

@margotka666 Ahoj!
Tak ja som ináč tiež vsebe mala vtom čase to,že je to aj jedno,len nak je zdravé a keďže bolo roky očakávané,keďže sa nám nedarilo takmer 4roky otehotnieť tak sme boli šťastný už aj len stoho,že sa podarilo a že je naše🙂A teraz by sme aj s jedným boli šťastný,len proste nechceme aby bolo jedináčikom,aby tu mal niekoho z nás,kto bude sním,ak ho bude potrebovať,ke´d tu už nebudeme...
A teraz mám ešte horšie polycystické vaječníky,tak zas sa liečim od apríla,tak som moc zvedavá,na september keď idem na preventívku,že čo mi lekár povie☹,len dúfam,že je to lepšie,a sná´d by som mohla byť aj tehu vtom čase 😔

margotka666
22. júl 2012

@zora256 jeee, tak to ste mali zlozitejsie, a este aj mate 😠 😒
drzim palce veeelmi, dufam, ze bude vseeeetko OK.. potom sa prid pochvalit 😉

zora256
22. júl 2012

@margotka666 Ahoj!
Ďakujem určite sa tu prídem pochváliť ak budem mať to šťastie byť znovu v požehnanom stave 😵 A tebe sa ako darí kopká drobček?

margotka666
22. júl 2012

@zora256 🙂 dufam, ze to bude coskoro..
ja zatial vsetko v pohode.. drobcek sa hlasi kazdy den, tak som spokojna 🙂

pemulka
23. júl 2012

no kočky, môj svokor tvrdí, že chlapci sa robia večer, a dievčatka ráno, alebo cez deň.. 🙂)))
neviem čo je na tom pravdy, no po dvoch chlapcoch, by zajtra mala prísť na svet dcérka.. takže radoosť.. a zároveň obavy zo sekcie.. 🙂 ale, hlavne nech sme s detičkami zdravé, nie? 🙂

sepi
25. júl 2012

Ahojte babenky, potvrdzujem metódu 2-3 dni pred ovulkou + ostatné, už spomínané doporučenia. Včera sme boli na 3D a máme DIEVČATKO 🙂 !!! Krásne sme to videli a stále tomu nemôžeme uveriť, že to ozaj vyšlo 😉 Veľmi, veľmi sa tešíííme, júúúúúj!!!!

anjelik0907
25. júl 2012

@sepi Ahoooj 🙂 Ježiiiiiiiiiiiiiiiiinku ja sa tešíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím 😀 😀 😀 😀 😀 Gratulujem ku princeznej 😉 z celého srdiečka ti to prajem 😉 tak a môžeš kupovať ružovú výbavičku ,bábiky, mašličky .... 😉 držkajte sa BABY 😉 a priežne informuj ako sa máte 😉

sepi
25. júl 2012

@anjelik0907 Ďakujem Ti veľmi pekne, si zlatá!!! Ja som z toho teraz úplne namäkko, je to ako krásny sen a všetkým, čo túžia po dievčatku tento pocit úprimne prajem zažiť 🙂

mentolka28
25. júl 2012

@sepi tiez gratulujem 🙂 🙂 🙂 dufam ze aj ja sa toho raz dozijem 😀 inak mam pocit ze staci prist do tejto temy a uz to je krok k uspechu 😀
vsetko dobre prajem 🙂

sepi
25. júl 2012

@mentolka28 ...no mne rady na MK ozaj veľmi pomohli a poctivo som sa nimi riadila 🙂 Neviem, či je to ozaj o náhode alebo tomu naozaj dopomohli aj tieto doporučenia, ale výsledok stojí za to 😀 ...a veľmi sa z neho tešííííme!!! Ďakujem za gratulku a prajem všetko dobré 🙂

margotka666
25. júl 2012

@sepi jeeee veeeeelke gratulacie 😉

sevzuz
25. júl 2012

@sepi gratulka, dufam ze aj ja sa raz takehoto pocitu dockam🙂

sepi
25. júl 2012

@margotka666
@sevzuz ďakujem pekne dievčatá, ste zlaté 😉

bettynka222
25. júl 2012

@sepi jeeeeej ahoj sepi, to je super sprava 😵 tesim sa s tebou a gratulujem 😵 😵 😵
sup sem so zoznamom odporucani ako na to 😀
jedla si ranajky? a banany? 😀 sexovali ste rano ci vecer? 😀 a co orgazmus? bol ci nebol? ponozkyyyyy? prepac ze davam take intnimne otazky, ale vsetky taketo veci tu uz predtym odzneli, tak chcem pocut aj od teba, co ste vsetko poskusali 🙂

penelope1
25. júl 2012

Baby, mohol by sa doktor na sone pomýliť? V 25tt. videl na sone pipíka a guľky ! Je ešte nádej, že by to mohol byt omyl a šanca, že by bolo dievčatko? Či už pravdepodobne nie 😅
Už sa zmierujem s tým, že bude chlapček a nakupujem pomaly chlapčenské veci... Tak aby som v porodnici nezazila sok 😀
Inak podľa čínskeho kalendára mi vychádza dievčatko...

alenka777
25. júl 2012

@penelope1 ja som to tak mala, tiež že chlapec a mesiac pred pôrodom som vtipkovala na sone - že pan doktor ešte vždy to vyzerá ako chlapec? a doktor že z toho chlapec nebude - mám dcérku 🙂

penelope1
25. júl 2012

@alenka777 Vážne? A v kolkom tyzdni ti povedali chlapec? Tiez mu vtedy bolo vidno guľky a pipíka?

alenka777
25. júl 2012

@penelope1 už sa presne nepamätám, mala už bude mať 5 rokov, ale tak nejak okolo 20 - 24. týždňa.

penelope1
25. júl 2012

@alenka777 Tak mi ešte svitla nádej 😉

sepi
26. júl 2012

@bettynka222 Ďakujem moja, si zlatá a vôbec mi nevadia Tvoje otázky, kiež by pomohli 😉 Tak ja som poctivo dodržiavala toto:
- raňajkovať som raňajkovala normálne (ja som totiž hladná hneď, keď otvorím oči 😀 )
- 3 mes. pred tým som poctivo užívala horčík a vápnik (podotýkam čistý)
- 2 mes. pred som si ovulku sledovala a potvrdzovala aj ovu testami (aby sme vedeli, kedy je ozaj 3 dni pred ňou)
- nejedla som vôbec banány (ani v zákusku)
- a keď sme si už povedali, že ideme na to, tak sme sexíkovali každý večer od skončenia MS a skončili 3 dni pred ovu
- pred každým sexíkom sme si obaja dali pohár bieleho vínka (keďže x smermie maju údajne radi kyslé prostredie) a dala som si dole ponožky 😀
- po sexíku som si ľahla na pravú stranu (asi tak na polhodku), vraj sa radi uhniezďujú na pravej strane
Dúfam, že som na nič nezabudla...možno sú to hlúposti, babské rady, ja neviem...viem len to, že ak všetko dobre dopadne, tak by sme sa mali tešiť z vytúženého dievčatka 🙂 V manželovej rodine to bude prvé dievčatko po troch generáciách 🙂

kalifa28
26. júl 2012

@sepi dole ponožky? 🙂 🙂 dobreééé...
a to s tou pravou stranou je zrejme pravda, lebo táto moja žabka je tam stááále natlačená 😀 😀

mentolka28
26. júl 2012

@sepi a preco cisty vapnik? lebo ja beriem vapnik horcik zinok, takze zle? 😅 😀

sepi
26. júl 2012

@mentolka28 tak to neviem, či je to zle...len viem, že x-ká majú radi prostredie kde je dostatok horčíka a vápnika, tak ja som si ich takto extra kúpila, bez iných doplnkov + som ešte užívala kys. listovú, ale tá už s tým dievčatkom nemá nič spoločné 😉

sepi
26. júl 2012

@kalifa28 nooo tie ponožky sú ozaj dôležité 😀 ...a aj tá moja je aspoň teda zatiaľ vždy natlačená napravo 🙂

sepi
26. júl 2012

@mentolka28 ...mimochodom, ak chce človek do organizmu doplniť nejaký konkrétny vitamín, je vždy lepšie ich užívať extra - teda v našom prípade samotný horčík a samotný vápnik, ako ich kombinácie. Tak je ich účinok silnejší...

lilli251
26. júl 2012

jeej, kocky...ja by som hrozne chcela dievcatko...teraz sme keksikovali den pred ovulkou, ale neviem neviem...mam 8DPO, tak uvidime... ale radsej si ani nenamyslam, nech nie som sklamana...

sepi
26. júl 2012

@lilli251 ...deň pred ovu je neskoro, treba skúšať najskôr 3 dni pred ovulkou a ak to nevýjde, tak sa každý mes. o niečo približovať. Ale veľmi opatrne sa približovať....Teda aspoň túto metódu tu preferujeme 😉 Držím palčeky 🙂

nataly82
26. júl 2012

@sepi jeeej...parada, velmi sa tesim, ze ti to vyslo...uz len nech su tie nase slecny zdravucke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre