Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

januzza80
1. sep 2013

@luciky Jo holku i kluka mam,ale taky jsem proti tomu nic nedelala a muzu ti roct,ze by mi nevadilo mit bud dva kluky nebo dve holky,protoze od urcite doby spis hledim na zdravicko.Kdy behem jednoho roku mi umrel tatinek a malem i manzel,tak to opravdu uz beru jinak.Vam to preji,ale nechte to radeji prirode,ta ma jen tu silu a ne diety a podobne.

luciky
1. sep 2013

@januzza80 samozřejmě že zdraví je na prvním místě, o tom žádná! mně taky nevadí, že mám dva kluky a nevadil by mi i třetí, ale proč to nezkusit a zažít i to druhé pohlaví? nechápu proč tedy do téhle diskuze vůbec nakoukneš, to neber ve zlým, ale co tě k tomu tedy vede? holky si tu prostě vyměňujou zkušenosti a rady jak na to vysněné pohlaví, nevidim na tom nic špatného to pak také vyzkoušet 😉

januzza80
1. sep 2013

@luciky Protoze jsem tu byla uz na zacatku teto diskuze a jsou tu holky co znam,tak tu nakouknu,ale ne abych zkousela nejake pohlavi.Uz dalsi deti mit nebudu.Ja to nemyslim ve zlem,jen bohuzel to vetsinou dopada tak,ze kdyz chtes to urcite pohlavi a snazis se,tak je to prave ten pravej opak.Zkusit to muzes,ale nejvetsi jistota je umele oplodneni,kdy se da vybrat pohlavi.Nekdo ma vice zenskych nebo muzskych spermii a i na prostredi v pochve je to dulezite.Nekdo ma kyselejsi a nekdo ne.Jedine spis zkusit tu ovulaci,ale to si kup ten drahje pristroj nez nejake papirky to je nepresne.Pfreji klidne snazeni hlavne at je to zdrave

diusik
1. sep 2013

@luciky ja mam tiez dvoch chlapcov a teraz som tehu,vyse pol roka som si merala a sledovala ovu aby sme bezpecne mohli skusit tu metodu ze dievcatko pred ovu,no otehotnela som nahodne vobec netusim ci pred ci po 😀 😲 ale podla vypoctov starej a novej krvy mi vychadza dievca,tak uvidime vi to funguje,chlapci mi podla toho vysli

luciky
1. sep 2013

@januzza80 díky
@diusik taky myslim, že se nám to nakonec povede nečekaně 😀 jinak krev mi nesedí u druhýho, stejně jak čínský kalendář, měl být holka 😎 na tohle nedám, nejvíc mi sedí ta ovulace, oba kluky mám na ovulku, tak uvidíme, necháte si říct pohlaví?

diusik
2. sep 2013

@luciky aj ja mam chlapcov presne na ovu,ja si necham povedat,uz sa naviem dockat,ja to musim vediet,musim sa nato psych pripravit,ale bojim sa.kazdi velmi caka holku. ☹
ty si tiez tehotna?

jenyska4
2. sep 2013

@luciky
@diusik holky jsem na nás zvědavá jak my dopadneme🙂)) m dva chlaečky, holku bycho, brali dodrželi jsme vše i tu ovulku tak uvidíme🙂

diusik
2. sep 2013

@luciky
@jenyska4 no aj ja som zvedava 🙂 ja netusim kedy som otehotnela,keby to bolo dievca,bol by to zazrak,ale ked bude chlapec aj tak dobre,mne len vadi ze manzel bude sklamany ☹

elis_two
2. sep 2013

Holky, já vás zdravím. Taky čekáme miminko, povedlo se nám téměř okamžitě. Na zjišťování pohlaví je ještě velice brzo. I když mi podle různých čínských a Plzákových kalendářů vychází děvčátko, nějak podvědomě cítím, že to bude chlapec (podle velké únavy na začátku těhotenství a překvapivých chutí na maso). Manžel touží po klukovi. Ani nepřipouští, že by to mohlo být děvčátko 😝 To jsou ty několik set let zakořeněné "jistoty", abychom nevymřeli po meči, nebo co 🙄 Stejně vím, že by byl připosraný i z holčičky 😀

Díky plánovanému početí před, nebo v den ovulace můžete nepatrně zvýšit svoje šance. Když si však uvědomím, že v 1ml ejakulátu je u zdravého muže 50 miliónů spermií a během soulože se uvolní dávka 4-5ml, připadá mi tato pomoc k vysněnému pohlaví mizivá 😅 Při takovém množství spermií jsou šance 50:50.

Každopádně já chci jednou taky páreček 🙂 Možná, že tomu při plánování druhého miminka taky trochu pomůžeme 😀 Hlavně nám a našim miminkám přeju, ať jsou zdravé. I za cenu méně očekávaného pohlaví 😉

lenkaaknel24
2. sep 2013

@luciky
@diusik
@jenyska4 Ahojte baby,tak som si vás tu čítala a som v podobnej situácii.Máme dvoch chlapcov a chceli by sme to do tretice risknúť či by sa podarilo to dievčatko. 😀 Snažíme sa 5mesiacov,ale zatiaľ sa nedarí.Skúšame tiež pred ovulkou tak 2-3dni ale mám pocit že to je vždy skoro alebo si to neviem vypočítať? 😖 Ovulku mám na 14DC,takže skúšame 11DC a 12DC,ale uvádza sa,že od potvrdenia ovu testou to je ten 14DC,ovulácia nastane do 12h až 24h,takže to je už ďaľší deň 😕 No ja teda neviem ☹ Chcela by som sa vás spýtať aké rady ste vy dodržali??? Niekedy už rozmýšľam,že to nechám na náhodu a nebudem nič počítať,ALE potom si poviem...čo keď je na tom niečo pravdy a dá sa to ovplyvniť? 😵 🙂

diusik
2. sep 2013

@lenkaaknel24 podla mna natom pravda je,skusajte vzdy v prvej polovici cyklu.inak neviem ci si sledujes ten hlien,ale ked mas ciri husty hlien tiez to znamena ze mas ovulku do 24-48 hod.ved skusajte 🙂 my sme to presvihli 🙂 inak @cmulinko je na toto odbornicka 😉
ale ja sla do tehot s tym ze chcem tretie aj keby mal byt chlapec a som velmi rada tesim sa na babatko

lusinda1989
2. sep 2013

@diusik ak sa nevies dockat a si si ochotna priplatit tak skus genetin vedie urcit presnost na 99,9% a robia to od 10tt

jenyska4
2. sep 2013

hooolky, je tu některá co by mě vypočítala pohlaví dle azteku?Mě se ten kalendář nechce otevřít a co jsem kde četla tak je to spolehlivější, jak výměna krve, čínskýý atd...

diusik
2. sep 2013

@lusinda1989 no rozmyslam nad tym,a to mi odoberie krv sestricka u mojho gyn?Alebo ako sa to robi?

cmulinko
2. sep 2013

@lenkaaknel24 v tvojom pripade ak si sledujes ovulaciu pomocou ovu testov a tie ti ukazuju uz 5 mesiacov stale to iste..cize 14DC,tak od toho 14 dna si najviac plodna do 24 hodin...u teba je teda vyssia pravdepodobnost na chlapca az okolo 15-16 dna cyklu.....ak tie ovu testy neklamu.skoda,ze si za tych 5 mesiacov neskumala aj konzistenciu hlienu...za taku dlhu dobu sa da paradne zistit,kedy je hlien z najplodnejsieho obdobia a aj to ako presne vyzera 1-2 dni pred tym najplodnejsim dnom.Ty si sa spoliehala len na ovu testy co stoja nemale peniaze a pritom priroda nam dava jasny signal uplne zadarmo...len sa to treba naucit pozorovat,ale aj to pozorovanie zaberie len cas a ziadne peniaze 😉 Ja osobne tym ovu testom moc neverim...ked su chopne ukazat dokonca aj tehotenstvo.Mnohe zeny ak nemaju doma tehotensky test,tak ocikavaju ten ovulacny,lebo ku koncu cyklu uz tie ovu testy ukazuju vsetko mozne 😀 Napis mi do IP ak si si pozorovala aj hlien pocas tychto 5 mesiacov snazenia sa a v tom pripade ti viem poradit co dalej 🙂

cmulinko
2. sep 2013

@elis_two ak vychadzame z tych obrovskych pocotv spermii a z faktu ich rychlosti,tak viac ako polovica neprezije ani vstup cez krcok maternice (vsetky sme uz zazili mensi unik spermii z posvy 😀 )...dalsia dlha cesta caka iba na tych najsilnejsich...a ak v tomto pripade pocitame 50-50,tak teoreticky my vychadza len to,ze ak sa muzske spermie dostanu priliz skoro na miesto cinu...a tam ziadne vajicko nebude,lebo dosli moc skoro,tak si dievcenske spermie mozu pokojne vykracovat smerom k vajicku,lebo dobre vedia,ze kym dojdu na miesto,tak vsetci chalani budu davno ''po smrti''.z toho vsetkeho mi vychadza,ze nech uz k tomu vajicku dorazi akekolvek mnozstvo spermii...urcite tam bude hodne velka prevaha dievcat 😀

luciky
2. sep 2013

holky my se o třeťátko snažíme 4.měsíc, mně by ten 3.klučík nevadil vůbec, jen pro zábavu zkoušíme na holku, před ovu + strava na holku, tak uvidíme 🙂

lusinda1989
2. sep 2013

@diusik ak si neni z okolia ba tak sa krv posiela ale musi ti ju odobrat zevraj zena neviem co je na tom pravdy mne ju bral v genetone priamo muz. Takze neviem pozri si ich stranku tam to bude napisane

diusik
2. sep 2013

@lusinda1989 no to mi je az smiesne,co to s tym ma ci je to muz alebo zena 😀 aaale,nebudem to prehanat.vydrzime.hlavne nech je zdrave babatko.ale diky za info

bobi3
2. sep 2013

viem, že my sme sexíkovali pred ovu a máme dievčatko! držím palce 😉

diusik
2. sep 2013

@lusinda1989 akurat som to citala a fakt ze muz to moze kontaminovat.ale ta cena.ja som myslela ze je to okolo 50e a oni ze 84e no tak to urcite nie

lusinda1989
2. sep 2013

@diusik este minuly rok to stalo 74€ neni zac hlavne nech ste zdravucky je jedno co to bude bude milovane ...

penelope999
2. sep 2013

A my sme sa snažili presne počas ovulácie a aj som hneď otehotnela a lekár mi potvrdil dievčatko. Bol mi kadejakými výpočtami vypočítaný vždy chlapček, tak som zvedavá, lebo to by znamenalo, že na mňa žiadna teória a kalendáre neplatia :D Takže uverím, že ide naozaj o dievčatko, až keď sa narodí, lebo skutočne je všetko proti nemu :D :D :D

elis_two
2. sep 2013

@cmulinko Samozřejmě máš pravdu. Skoro bych řekla, že tato metoda je nejvědečtější a tím pádem i nejspolehlivější. Ale neplatí to 100%. To by si tak lidi mohli plodit děvčátka nebo kluky na přání. Můžeš tomu trošku pomoc, ale jistotu při takovém množství spermií (i kdyby se jich tam dostala 1/4 z celkového počtu) nemůžeš mít nikdy 😉 Já tuto metodu ani nebudu moci posoudit, protože jsem svou ovulaci nikdy nesledovala a ani nevím, kdy došlo k oplození 😅 S manželem jsme si řekli, že by bylo fajn, kdyby se nám do roka podařilo. Ani ne měsíc po svatbě jsem zjistila, že jsem těhotná 🙂

tesorina
2. sep 2013

@jenyska4 Ahojky kočko, jsem moc překvapená, že se ti to podařilo tak brzo 🙂 velkááááá gratulace 😵 jsem zvědavá jestli to bude ta tvoje vytoužená holčička🙂

lenkaaknel24
2. sep 2013

@cmulinko Tie ovu testy som skúšala tento posledný mesiac len zo zvedavosti ako fungujú.Na 14DC som mala veľké bolesti a kŕče v celom bruchu,ešte sa mi také niečo nestalo,ani som nemohla poriadne chodiť a vtedy som skúsila tie ovu testy či potvrdia ovulku pretože som sa dočítala,že niektoré ženy majú veľmi bolestivú ovuláciu.Inak sa riadim podľa pocitov pretože ovulku vždy cítim a aj podľa hlienu.Napíšem ti teda IP 🙂
@diusik ďakujem za radu a aj odporučenie na odborníčku 😀 🙂

diusik
3. sep 2013

@penelope999 inak niektore zeny maju take pH v posve,ze proste je to naklonene vzdy na jedno pohlavie,som citala akurat volaktory den 😉 alebo prave vtedy si mala take pH a okolnosti boli take,nic nie je na 100% tak super ked bude dievcatko 😀

penelope999
3. sep 2013

@diusik tiež ma to napadlo s tým pH a aj to pohlavie určite ovplyvnilo to, že sme nemali sex pre to, aby sme si ho užili, ale čisto ako ak plodenia :D Že pri dievčatkách nemá byť orgazmus, alebo by sa žena nemala nejak extrémne vzrušovať 🙂 Keď okolností môže byť skutočne veľa, čo môžu to pohlavie ovplyvniť 🙂 A síce dr. povedal dievčatko, skutočne tomu uverím, až keď ho uvidím na vlastné oči 🙂

diusik
3. sep 2013

@penelope999 hm,tak ja budem mat urcite chlapca lebo ani nepamatam kedy som mala sex bez orgazmu .Inak my sme sa nechranili tyzden po menstruacii a tyzden pred a viem ze som to presne sledovala a predtym som mala ovulku vzdy na ten 13. den,podla hlienu aj podla ovu testov,tak vobec nechapem kedy sa to mohlo stat...Dokonca pocas predpokladanej ovu sme ani nemali sex,to viem urcite,no je to zahada 🙂
A povedal ze je to dobre vidiet?Podla mna ked tam je pipik,tak sa to neda prehliadnut,sice boli pripady 😀
Mne je to uz jedno,fakt len nech je v poriadku,lebo ked sa narodi postihnute dieta,tak potom zrazu je vsetko jedno,budem rada ked bude krasny a zdravy ako ti co ich mam doma

vejula
3. sep 2013

@diusik blbosť, my sme splodili dievčatko aj s orgazmom 😉 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre