Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

bobocka
17. nov 2011

@jananis no a s tymto ja mam problem.lebo ja mam pocit,ze uz mam druhy "vlhsi den" a ovu papierik mi ale nic nehlasi .tak ja neviem.s malym som otehotnela na 17dc,to viem nastopro.a teraz 15dc a ovu papierik nic 😕 ja ale myslimz,e viem kedy mam najplodnejsi den ,to mam malu bolest v podbrusku a hlien samozrejme.
hak som riesila naposledy v septembri 2008. a 3.1.2009 som otehotnela,no neplanovane.proste sa nam stalo 🙂 . a po narodeni maleho som dojcila a dojcim dodnes.maly ma 25mesiacov .a ms mam od jeho 5 mesiacov.a beha asi tak ako som pisala.par dni hore dole 😕

janka79
17. nov 2011

@bobocka sposobom, ako pise janais sa da pohlavie dietatka ovplyvnit, ale nie je to na 100%..."chlapcenske" spermie su rychlejsie, ale kratko ziju, "dievcenske" zas pomalsie, ale ziju dlhsie...takze ked chces dievcatko, tak treba mat pohlavny styk vtedy, ked zacinas mat plodne dni, ale len raz...ked chlapceka, tak najlepsie v den ovulacie

bobocka
17. nov 2011

@janka79 a ako zistim,ze mi tie plodne dni zacinaju? ked sa na ovu teste objavi druha jemna ciarka ci ako? lebo podla hlienu to asi nezistim,kedze hlien mam dlhsie.

sepi
18. nov 2011

@bobocka Pokiaľ viem, Dr. Jonáš nemá nejakú všeobecnú tabuľku. Ja som mu poslala prihlášku mailom a asi o tri dni mi poslal výpočet na nasledujúcich 12 kalendárnych mesiacov. Je veľmi prehľadný a zrozumiteľný, samozrejme s podrobnými inštrukciami.

bobocka
18. nov 2011

@sepi ja to zas takto riesit nechcem moc.nemam bubaky na rozdavanie.plodni sme ,to vieme.maly sa nam podaril ani nevieme ako 😀 koli muzovi by som chcela dievcatko,no zas ked nebude a bude dalsi pipisko,tak budeme aj tak stastni 🙂 hlavne nech je mimco zdrave 🙂

sepi
18. nov 2011

@bobocka Veď jasné, aj ja som toho istého názoru...len nech máme zdravé detičky. Ak budeme mať aj my druhého chlapčeka, tak nevadí, sklamaná určite nebudem. Veď môjho malého by som nevymenila za nič na svete 🙂 Len som si proste povedala, že vyskúšam...táto metóda sa mi zdá neškodná, takže uvidíme. Pekný dník.

bobocka
18. nov 2011

@sepi drzim palce nech je to bambulka teda ked ju chcete,aj ked naozaj je uplne jedno co to je,hlavne,ze je dietatko zdrave.
no a baby ja teraz neviem co. som 16DC.testujem sa od utorka.stale nic,na ovu teste jedna palicka a dnes zrazu dve.mam woman secret a pepino 😀 a obe mi ukazali dve palicky.na woman je tuhanska palicka pri T a da sa povedat skoro taka ista tmava(no trolinku slabsia) pri C(stratila som pribalovy a neviem ,ktore pismenko je to ,ktore samotnu ovu udava.ale doteraz bola palicka len pri C a len dnes sa ukazala pri T,takze z toho mi vyplyva,ze asi kedze sa dnes ta tuhanska ukazala,tak asi ovulujem.no ale na pepine mi to ukazalo naopak.teda palicka ukazujuca ovu je trolinku slabsia ako ta testovacia palicka.sex bol predvcerom.tak neviem,ci to mam este risknut a dat rososo aj dnes vecer,alebo uz mame cakat , ci ako.sme sa teraz namotali na tu moznost ovplyvnit pohlavie trosken 😀 😀 😀
ozaj baby a je pravda,ze aj poloha pri sexe moze ovplyvnit pocatie?

jananis
18. nov 2011

@bobocka počatie može ale pohlavie nie...

bobocka
18. nov 2011

@jananis teraz k comu hovoris? k polohe?
je vobec nejaka odporucana poloha ? ci klasika podla starych mam-misionar a potom sup ho sviecku robit 😀 😀 😀 😀

sepi
21. nov 2011

@bobocka No ja viem, že chlapček sa robí zozadu a dievčatko misionár, ale zrejme sú to len babské reči 🙂

bobocka
21. nov 2011

@sepi ja mam chlapceka z polohy ja hore 😀 takze neviem neviem ako tie polohy.ale hovori sa,ze na pocatie je vraj najlepsi misionar a potom sup ho spravit sviecku,nech bicikovce krasne hladko hlbsie preniknu 😀 😀 😀

keenfan
21. nov 2011

dievcata a verite tomu ze sa pohlavie da ovplyvnit polohou pri sexe?

briana
21. nov 2011

@bobocka aj ja som tehotna z polohy hore ale strasne strasne chcem aby to bolo dievcatko. a urcite to bude chlapec naschval! 😀

katecameron
21. nov 2011

@briana tak mi mame s takejto polohy chlapca keby nieco 😉

katecameron
21. nov 2011

@sepi ja mam dvoch chlapcekov a ani jedno zo zadu xi-xi 😀

kammka
21. nov 2011

no polohou to určitě nebude... je vědecky podložené, že spermie nesoucí ženskou DNA jsou pomalješí a trvanlivější, zatímco mužské jsou rychlé a méně trvanlivé.. tj. teoreticky, pokud víš kdy ovuluješ, je ideální pokoušet se o holčičku před ovu,zatímco o chlapečka v době ovu..ale která z nás to přesně pozná, že.. snad leda podel bazální teploty...pokud chceš vyloučit narození dalšího kluka, tak prostě ve chvíli, kdy se BT zvedá, se buď chránit, nebo se nesnažit...ale teorie je krásná věc, že.. 😀

bobocka
21. nov 2011

@keenfan pohlavie nie,ale oplodnenie mozno aj ano. 😉 @briana u nas to bolo tak,ze sme si davali pozor.mali sme intimnu chvilku a sli sme na firemne gala.tam sa samozrejme podaval alkohol a aj som mala drink pred sebou a mala som nejaky zvlastny pocit,tak som to nechala tak a pila som len dzusik 🙂 a potom ked mrska neprisla a testik ukazal ze mam v brusku fazulku,tak som od zaciatku o malom hovorila ako o NOM.ani ma nenapadla myslienka,ze by to mohlo byt dievcatko.teda manzel chcel dievcatko,tak koli nemu som tam v podvedomi myslela na to,ze mozno ak motyka vystreli tak to aj bambulka bude,no citila som,ze je to chlapec. a na svk mi doktor povedal,ze to vyzera na dievcatko a par dni na to mi v uk potvrdili chlapca. 🙂 ked mi doktor povedal,ze asi dievcatko,tak som bola taka,ze ok fajn,no v duchu som si hovorila,ze nech len netara,vsak citim,ze to bude pipisko 😀 a mala som pravdu 🙂 ono v konecnom dosledku je pohlavie aj tak strasne jedno,dolezite je a vzdy bude len zdravie 🙂

keenfan
21. nov 2011

@bobocka 😉

janka79
21. nov 2011

@bobocka nepouzivam ovulacny test, tak ti neviem povedat
hlien mam aj ja dlhsie...po menzese nemavam niekolko dni ziadny, potom ked ho zacnem mat uz sa to rata ako nastup plodnosti...ked zmeni strukturu na taky klzky, vtedy je ovulacia, postupne sa tento zmeni...ja ten hlien nejak extra nestudujem, len ked idem na WC a potom sa utriem papierom, tak v den ovulacie citim vacsie vlhko alebo ako to nazvat

bobocka
21. nov 2011

@janka79 no u mna to bolo teraz tak,ze som v piatok mala na ovu teste dve ciarocky(sex v stredu noci) a v sobotu uz zas len jednu .a prave cez vikend som mala bolesti a belavy hlien.tak nechapem potom tomu piatkovemu testu.ci ukazal,ze v piatok ovulacia a plodne dni pokracuju(co asi ze ne 😀 )alebo ako to mam chapat.lebo bolesti a ten ovu belavy hlien dosiel cez vikend,ked som uz mala len jednu palicku na ovu teste.som z toho jelen 😕 😀

adunka73
21. nov 2011

Ahoj holky,tak si dovolim poradit vam jak na babu z vlastni zkusenosti .Posledni sex by mel byt aspon 3 dny pred ocekavnou OVU,pak uz jen abstinence a cekat...jakmile budete sexovat casto kolem OVU a neustale tak doplnovat spermie,tak je velika sance na kluka,protoze xx spermie jsou rychlejsi a predbehnou tak pomalejsi babske xy.Posledni dve dcerky jsme vyrobili presne 11 DC,vim to s naprostou jistotou.

adunka73
21. nov 2011

...jo a cyklus mam presne 26 dnu.

bobocka
21. nov 2011

@adunka73 no my sme mali sex 4 dni pred ovu,2 dni pred ovu a potom 3 dni po ovu.teraz uz len si pockat ci sa vobec zadarilo a ci mrska pride ci nepride 🙂 ja dufam,ze uz na vianoce budeme 3+1 🙂 ale to by som asi moc chcela hned od prveho mesiaca nedavania si pozor 😀 😀 😀

digysa
22. nov 2011

@adunka73 A vy ste chceli iba dcery???
Suhlasim..... este dodam, ze muzske spermie su sice rychlejsie ale rychlejsie aj zahynu. My sme chceli chlapcov. Prvy sa podaril a druhy krat sme presvihli ovulaciu a az na 5-ty den sme "len tak" zo zartu nieco urobili a kua- spermia sa dopracovala az do ciela! Bola z toho dievka, ako vysita.... a my sme si boli na 100% isti, ze sa nam to urcite nepodarilo.... 😕 😨

janka79
22. nov 2011

@bobocka otehotniet mozes este aj tri dni po ovulacii
v tych testoch sa vobec nevyznam, ci ukazuju len den ovulacie alebo uz aj to, ze ovulacia o par dni pride...inak ja mavam tiez bolest v podbrusku na jednej strane, ked mam ovulaciu
nam sa vzdy podarilo otehotniet na prvy krat, ked sme chceli babatko, takze nie je to nemozne 🙂 nech vam to vyjde

bobocka
22. nov 2011

@janka79 no uvidime.ja som uplne sisi a sledujem sa.dnes ma brucho bolelo,ale nie bolest ako bolest,ale tlak divny a krize mi sli odist 😖 asi tak skoro sa mi tehu neprejavi 😀 😀 😀 ja som fakt sibnuta,no po dietatku tak strasne tuzim,ze uz kazdu hlupost na sebe sledujem.ja a moj muz sme riadni blazni a doma sa stale rehoceme a steklime a nahaname.jak dve deti.no a dnes sa muz skryl za roh a nastrasil ma.nebolo to nejake superhrozne nastrasenie,no trhlo ma. a obycajne sa potom rehoceme a tak a dnes chudak dostal hubovu polievku,ze ci je normalny ma takto strasit,ze kludne tehu byt mozem 😀 😀 😀 asi takto velmi mne sibe z toho 😀 😀 😀

adunka73
22. nov 2011

@digysa ..prave ze jsme chteli aspon jednoho chlapecka 😵 ,dcerky nebyly "urobene"zamerne.Nikdy jsem ale predem nevedela,kdy mam Ovu,az potom jak probehla.

bobocka
22. nov 2011

@adunka73 ozaj ake meno das dcerke? vidim,ze vsetk mena tych tvojich troch zacinaju na petr ci patr.som rozmyslala,ze ci zachovate tento zaciatok mena,alebo sa rozhodnete pre nieco uplne ine 🙂

adunka73
22. nov 2011

@bobocka 😵 😵 😵 😵 no uz jsme vycerpali vsechny hezke varianty na P,zbyva jeste Paulina...takze i pres protesty rodinnych prislusniku si stojime za Paulinou.Ale kdyby se naaaaaaahodou stal zazrak a prisel chlapecek,tak radi porusime i tradici a bude se jmenovat Martin 😎 .Jinak posledni dve dcerky maji pro zpestreni jeste druhe jmeno...Petronella Sofie a Patricia Nicol...Paulina bude Laura 😉

bobocka
22. nov 2011

@adunka73 super.velmi sa mi paci,ze ste ostali pri svojom (dufam stastnom ) P 🙂 tak si uzivaj posleny mesiac s bruskom a potom ktoho vie-mozno bude z paulinky aj matrinko 😀 nebola by si prva,ktora by na porodnej sale sok zazila 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre