Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

aniatko
30. máj 2011

@mracik
ahoj
chcem sa spytat na tie dievčatka mam chlapca a velmi tužime po dievčatku dakujem
peterondrek@centrum.sk

ivaana2
30. máj 2011

dakujem babenky za rady ...ale v karte ani nikde na matrike sa to neda zistit...pisala som do nemocnice primarovi na porodnicke a on mi pomohol ...to len tak aby ked niekto bude potrebovat zohnat cas tak aby vedel ako na to 😀

dadak
31. máj 2011

pocuvajte, zase som nieco nasla na nete...😀, vraj, ked sa pocne v parnom dni, tak to bude dievcatko, ak v neparnom, tak chlapec...
vraj, ked zena ma skor orgazmus, tak to bude dievca...
vraj ked sa pocne poobede, tak dievca, ked v noci, tak chlapec....
a este vraj, ked je vtedy spln, tak to bude tiez dievca...no, dalsie poznatky...hihi..
tak skuste popisat, ktore mate viac deti, ci to u vas sedi...

pe3cka
31. máj 2011

Ahoj holky, nepročítala jsem sice celou diskuzi,ale podělím se s vámi o teorii,na které asi něco bude. určitě jste už o tom slyšely, je to teorie pomalých a rychlých spermií.funguje ale při pravidelné menstr.
Když dojde k oplodnění do 9 dne cyklu, je velká pravděpodobnost,že to bude holčička. když po 10 dnů, tak by to měl bý kluk.je to proto,že spermie nesoucí dívčí pohlaví jsou pomalejší a vytrvalejší. kdežto ty nesoucí mužské pohlaví jsou rychlé a málo vytrvalé. rychle to "zabalí". no, co jsem se bavila s pár kamarádkama, tak mi to tak potvrdily. a my jsme otěhotněli 7 den cyklu a máme holčičku.příští rok se chceme pokusit o chlapečka. tak uvidíme,jestli tahle teorie funguje.hodně štěstí vám všem!

apollo11
31. máj 2011

Náhodou jsem natrefila na vaši diskuzi - já jsem to nikdy neřešila, co bych chtěla, ale myslím, že jediné co trochu může hrát roli je ta ovulace. Když jsme malou počali, měla jsem jen pár dní po skončení ms a domnívala jsem se, že je to určitě neplodný den 🙂 čili spermie musela asi dlouho čekat. Celé to bylo takové v režii mého muže, někde se dočetl, že k oplodnění je dobré po styku podložit ženě zadek polštářem, což udělal, a já si v klidu ležela a ani mě nenapadlo, že se něco děje 😀 měla jsem přece ještě neplodný den - tak ať si chlap dělá co chce 😅 Pak mi pořád připomínal, jak je to všechno jeho práce - no a že si holčičku přál, tak ji měl za odměnu 🙂 😎

dadak
31. máj 2011

@pe3cka a co ked mam menstruaciu vzdy v 31 den a trva 7 dni...je mozne, ze ovulka bude na 18 den, cize keby sme pocali na 14 den, zeby to vyslo? hm...tak fest tuzim po tom dievcatku.... 😨

majca55
31. máj 2011

@dadak ahoj tak ja tiež hrozne túžim po dievčatku. 🙂 vlastne celá moja rodina len neviem čomu mám už verit,skúsila som aj výpočet chlapec-dievča ale nezostala som tehotná ☹ a tá ovulka je možná ja mávam až 34 a trvá 4 dni teraz beriem hormony takže mám ovulku 14 den. 😝

pe3cka
31. máj 2011

@dadak no,je třeba zjistit kdy máš ovulaci.buď měřením bazální teploty nebo testem...je to nejjistější a z toho se pak dá vycházet...

cmulinko
31. máj 2011

@pe3cka u nas tato teoria absolutne vysla 😉

sasena033
31. máj 2011

@pe3cka ako teda ked mam 32-33DC ovu 18-19DC a teplotu meriam tak kedy mame snazit na dievcatko??

ivaana2
31. máj 2011

co je to 18-19 DC??
a mne pisala jedna kocka ktora pocala chlapcov..oboch 3-4 dni pred ovu tak teda ako to vlastne je???

pe3cka
1. jún 2011

@ivaana2 my máme zatím vyzkoušenou jenom holčičku,počali jsme 7 den cyklu,ale co jsem se bavila s kamarádkama, tak říkaly,že počaly -holčička 7 den cyklu, chlapeček 11 den, jiná kamarádka - holčička 6 den, chlapeček 12 den.
prostě tato teorie je založena na rychlých a pomalých spermiích.rychlé nesou mužské pohlaví, ženské jsou pomalejší ale za to vytrvalejší. spermie přežívají cca 3 dny.připadá mi,že ty ženské i déle. takže -podle mě-když dojde k oplodnění do 8 dne cyklu,tudíž 6 dí před ovu,měla by to být holčička. když méně než 5 dní,je velká pravděpodobnost,že to bude kluk.ale je potřeba opravdu mít jistotu že ovu probíhá ten 14.den...

irriss
1. jún 2011

@pe3cka
Doplnim "teorii pomalych spermii..." 😉
Ja mam zrejme pomaleho i manzela...mame spolu 3 holcicky, a ty posledni dokonce dvojnasobne "pomale" 😉

pe3cka
1. jún 2011

@sasena033 já bych to zkoušela do max. 10-12 dne cyklu. kdyby to nevyšlo,tak to příští měsíc zkusit posunout o jeden den...tak ať vám to vyjde...

pe3cka
1. jún 2011

@irriss ale holčičky jsou úžasné...a vytrvalé... 🙂 🙂 🙂

irriss
1. jún 2011

@pe3cka
Kdyz se manzelovi kamaradi "smejou" a nekdo si prijde pro "recept" jak na holcicku..tak jim odpovida takto:
"Chce to vybrat pekny cednik a pak uz jen trpelivost pri vyberu pres cednik"

..mozna proto i ta Tva odpoved 😀 : ...ale hollcicky jsou uzasne....a vytrvale.... 😉

sasena033
1. jún 2011

@pe3cka no vyskusame kedze ovu je neskor...dnes som 9DC tak anjvisii cas zacat??ked mam ovu az 18-19Dc nie je to zavcasu 8dni pred ovu?to nevydrzia spermosky dnes mi dal lekar na upravu LF dupik na 3 mesiace takze ci to vyjde ani srnky netusia 🙂

pe3cka
1. jún 2011

@sasena033 víš co, pokud chcete holčičku,raději dřív,než později... 🙂

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasena033
1. jún 2011

@pe3cka tak od zajtra skusime zacat a uvidime..:o))) potom sa ozvem 🙂 ci doplavaju sa dozvieme neskor

pe3cka
2. jún 2011

@sasena033 budu vám moc držte palce...ať se to podaří...

sasena033
2. jún 2011

@pe3cka 😉

katecameron
4. jún 2011

@pe3cka ono je to pekne ale potom preco my sme pocali v 8.den cyklu a mame chlapinu akodas na nas to vobec neplatí

pe3cka
5. jún 2011

@katecameron možná máš ovu dřív...

dermakova
5. jún 2011

tak bambule, dnes mi na tt vysli nadherne dve kolajnice. 😉
Jonas zafungoval, teraz len pockat, ci to bude to dievcatko, kedze sme nedodrzali pokyny. 😉

syslica
6. jún 2011

@dermakova Gratulujeme! No ak to dievčatko predsa len nebude, hádam nevadí, dvaja chlapci sú tiež super (viem o čom hovorím 😉 )... a možno sa podarí do tretice!

dadak
6. jún 2011

@dermakova jej, gratulujem...tak nech je to baba ako lusk....

Inac, nejake nove recepty na dievcatko? nejake postrehy? Maminky, co sa vam podarilo nakoniec dievcatko, riadili ste sa nejakou tabulkou abo niecim? ci ste to nechali na osud...

dermakova
6. jún 2011

@syslica
@dadak
dakujem, verim, ze to bude dievcatko. A ak nie, tak medzi chalanmi sa strati, ja uz mam dvoch- dvojicky. 😀 😀

lusy_yu
7. jún 2011

ahoj mojí švagrové vyšly obě děti podle lunárního kalendáře, stejně tak mojí mamině atd... 😉

sharmana
7. jún 2011

@dermakova gratulujem 🙂 mala si výpočet, kde ti jonas určil aj kedy sa snažit o dievčatko?
ja ked som si to spätne vypočítala, tak my sme splodili našu malú dva dni pred ovu... ale niektoré dievčatá mi tvrdili, že oni tak splodili chlapca... tak ja neviem... prvé sme nechali na osud, necháme aj druhé a basta 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre