Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

miika
11. sep 2011

@maggie2 moj manzel ma z predosleho vztahu dcerku, takze dievcatka robit vie, len nam dvom sa to nepodarilo... to ze nebol druhorodeny dievcatko sa manzel tesil, lebo dceru uz ma ale tretorodeny mal byt dievcatko a aj manzel bol smutny ze to nevyslo... (prveho syna mam s inym muzom). Ale zase ten treti syncek je taky zlaty, ze si neviem predstavit ze by som ho nemala. Vsetci hovoria ze mam hrozne peknych chlapcov a ze by bolo skoda keby to boli baby... ale aspon jednu babu mi tam hore mohli nadelit... alebo ma pan boh skusa aku mam trpezlivost, lebo chalani su hrozne zive stvorenia a ked su traja (teda s muzom styria), niekedy mi z nich zasibava

maggie2
11. sep 2011

@miika no, veď uvidíte, držím palce 🙂 PS: Inak na prvej strane tejto témy cca 3 príspevok, popisuje čosi z odborných časopisov, ja si tiež matne spomínam, že tento názor či teóriu som už niekedy kdesi seriózne počula...

januzza80
11. sep 2011

@miika Chapu te,ze si prejes dceru,ktera zena by nechtela jako partner,nebo manzel si preje syna,ale bohuzel priroda je mocna a vzdy vsechno nejde,jak si prejeme a to co jsi tu psala s tou adopci je dobry napad.Pomuzes aspon diteti,ktere nemelo takove velke stesti jako maji tvoji synove.A nejdulezitejsi je,ze mas zdrave chlapecky a jak rikam ja,ze rodic neni ted co splodi dite,ale stara se o neho a vychovava ho. 😉

maggie2
11. sep 2011

@januzza80 Ja by som na adopciu myslela len v prípade ak by bolo nemožné otehotnieť čii donosiť dieťa a tento problém tu zatiaľ nie je. Ja viem, že je to všetko pekné a tak, ale predsa genofond nepustí, a niekedy mentalita, vrodené vlastnosti či danosti dieťaťa nie sú podobné tým našim, ba čo, môžu byť úplne opačné...a problematické, jasne, nie je to pravidlo...ale...ten risk s adopciou a riziká s tým spojené sa myslím oplatia len vtedy na seba vziať, ak všetky ostatné možnosti predtým zlyhali...

januzza80
11. sep 2011

@maggie2 Ja to spis myslela tak,ze radeji tu adopci,nez jit na to umele oplodneni ohledne vyberu pohlavi.Jinak kdybych ja mela 3kluky nebo holky,tak uz bych do 4.ditete nesla.Proste vim,ze proti prirode se neda nic delat a ja stejne myslela,ze budu mit jen kluky,protoze manzel ma 5bratru a jedinou segru,ale neplanovane nam vysla holcicka.Tu adopci bych taky resila,pokud bych nemohla mit deti.

miika
11. sep 2011

@maggie2 hmm tak toto mam uz samozrejme nastudovane - prvych dvoch sme jednoznacne robili v case ovulacie a tretieho netusim kedy, kedze som mala prvy menzes od porodu...nestihli sme metodu "robit dievca par dni pred ovulaciou" vyskusat... poznam vsak vela zien ktore tym, ze sa snazili pred ovulaciou, nedokazali takto otehotniet vobec. A to som chcela tiez skusat Jonasovu metodu, to som tiez nestihla. Ale bolo to prve tehotenstvo, ku ktoremu som dosla ako slepe kura k zrnu, ziadne ovulacne testy, proste bol zrazu tu a my sme zistili ze to ide aj bez vsetkych tych merani a tak...

januzza80
11. sep 2011

@miika ikdyz mas try chlapecky,tak musim jen rict,ze jsou strasne moc sladci.Jeden hezci nez druhy 😉

martinkasch.
12. sep 2011

no moji dvaja boli robeny tiez v den ovulacia a to tretie pred, takze uvidime a tajne dufam, ze to tentokrat vyjde.
Ak nie, tak aj tak dobre

ajca123
12. sep 2011

@martinkasch. Ahoj ja cakam tretieho chlapca a toho sme robili 5 dni pred ovulkou 🙂
Tak ti mozem povedat ze tato teoria nie je pravdiva.. Zdra.sestricka mojich deti ma dve dcerky a tie pocala presne pocas ovulky ... Tak mozem povedat ze vela zalezi na muzovi ake ma spermie a ake su rychlejsie 🙂
Drzim palce aby ti to vyslo 🙂
Moj prvy syn chcel aby toto babo bolo dievcatko

januzza80
12. sep 2011

@ajca123 To si taky myslim,protoze pokud muz ma jen zenske nebo muzske spermie,tak mu ovulka nepomuze.Proste to tak je.Moje tchyne ma 6synu a az jako posledni sedme dite se jim povedla holka.Mela i hodne potratu,ale proste u nich ti kluci prevazuji.A maloktery muz umi obe dve pohlavi.

ajca123
12. sep 2011

@januzza80 ja mam kamaratku a ta ma 5dievcat a az 6ty sa zadaril chlapec 🙂

A aj viem ze u nas pri umelom oplodneni nemozes vybrat pohlavie baba ani ked maju nejaku geneticku vadu :(
Proste smola aj pre tie mamicky...
A aj som pocula ze tu v SR nechcu moc podporovat umele oplodnie.... A ze to chcu sprisnit..
No nechapem ich. Ved chcu aby sa tu rodilo vela deticek a oni v parlamente riesa nase prispevky a matersku... Namiesto by mali riesit svoje platy a znizovat ich aj tak prd robia.

syslica
12. sep 2011

Ahojte, zdravím všetky a všetkým držím palce, aby sa vytúžené dievčatká podarili. Vlastne sem chodím nazízať kvôli @dadak, som veľmi rada, že sa ti dobre darí a svoj príslovečný optimizmus si stále zachovávaš 😉. Ja mám momentálne dosť starostí s už existujúcimi sysľami, takže sa nesnažím... ale aj tak ma, @januzza80 zaujalo tvoje tvrdenie, že muž môže mať aj buď len ženské alebo mužské spermie. To fakt?! Myslím, že zdravý muž (teda nie kuchár, obsluha taviacej pece a pod., kde muž pracuje v prostredí pre delikátnejšie chlapčenské spermie smrtiacom) by mal byť schopný splodiť obe pohlavia. Závisí len na rýchlosti tej-ktorej chvostnatej potvorky a vhodnom čase či prostredí 😉 .

seba1
12. sep 2011

ahojte, zdravím všetky a držím palce, nám to na tretíkrát vyšlo a veľmi sme šťastní 🙂 a ešte typ, dievčatko sme počali na dovolenke, možno aj to s tým trošku súviselo, že sa takto zadarilo 🙂

d.aniela1
12. sep 2011

clovek bude rád samozrejmne i za chlapecka ,ale tech co mame sen mit jeste holcicku,,,takove ruzove finteni copanky ,culicky,,atd...je nas asi vic,,ale jak tu vsecky pisete myslim ze to je opravdu jen na prirode a chlapovych spermii... 😀 😀 😀 😀

ajca123
12. sep 2011

Podla mna zalezi aka je rychlejsia spermia a odolna voci nasmu vnutrajsku ti myslim nasu muslicku.. Podla mna aj na tom zalezi...
My s muzom planujeme este 4te babo ale tak za dva roky a pol..
A kamoska mi nechala vyratat od kamaratky ze kedy asi budu mat dievcatko.
A aj som kukala ten Cinsky kalendar a vsetky moje deti co mam a co cakam maju byt dievcatka 🙂 tak som sa zasmiala. A aj som kukala polde toho kedy sa ti v tele meni krv a tiez mi vyslo ze vsetky moje deti by mali byt dievcata a aj podla prstenu na retiazke 🙂
Ale aj som pocula ze ked s drahym budete casto mat sexik tak by mala byt baba a nebo som pocula ze ked chce chlap ovplivnit pohlavie tak ked chce dievca musi sa zdravo stravovat a schudnut... To su len reci

adelaine
12. sep 2011

...ked chcete chlapceka, treba sa milovat presne cez ovulku ( u nas to platilo 🙂 ), ked dievcatko,
tak tesne pred...

ajca123
12. sep 2011

@adelaine to my sme sa milovali presne 5 dni pred a budeme mat chlapca 🙂

adelaine
12. sep 2011

@ajca123 hehe..vidis...tak potom uz neviem, co funguje 🙂
napr. taky Boris Kollar robi len dievcatka...bohvie ako sa mu to dari 😀

kaara1980
12. sep 2011

podľa jednej povedačky,ženy ktoré pred tehu nejedli mäso,majú väčšiu pravdepodobnosť počať dievčatko.Neviem čo je na tom pravdy,u mňa to fungovalo.Pred tehu som bola vegetariánka 😉

srneckav
12. sep 2011

Já taky, vegetariánka a čekáme holčičku🙂 Ale myslím, že to je blbost😀

katy1979
12. sep 2011

ja som vegetarianka uz zopar rokov aj dlho pred tehu som bola aj pocas tehu a mam dvoch chlapov. zeby som bola vynimka?

miika
12. sep 2011

Ahojte, napisala som kamaratke do USA a u nich je moznost zvolit si pohlavie normalne. Aj mi napisala kolko to u nich stoji, tak vam to pisem nech viete...
10tis. USD stoji jeden oplodnovaci cyklus, 3-5tis. stimulujuce lieky pre mamicku a 3tis USD stoji samotny zakrok kde sa "namiesa" konkretne pohlavie, plus samozrejme letenky a pobyt. A vraj zrovna vcera jeden taky zakrok robili - rodicia mali uz od toho reprodukcneho centra 2 dievcatka-dvojicky a chceli teraz chlapceka.

d.aniela1
13. sep 2011

@miika Tomu verim tam je lekarstvi torchu jinde,,ale kdyby to tak slo hodne lidi by si tam mozna i splnili sen,, 🙂

zuzana76
13. sep 2011

aj moja svagrina je vegetarianka a ma 3-tyzdnoveho chlapceka, takze podla mna nefunguje, stale je to 50:50

agule
13. sep 2011

ahojky,já jsem otěhotněla 10 po men.,kterou mám právidelnou,taky jsme chtěli holčičku-a povedla se 🙂 ,takže věřím metodě,před ovulkou holčička a v polovině MC kluk.

ajca123
13. sep 2011

@agule to my 9 po men. A bude to chlapcek... Uz sa na neho tesime ked sa nam narodi a ake bude mat potom farbu ocek 🙂 prvy ma hnede a druhy ma jasne modre a to ja a manzel mame hnede 🙂

Podla mna aj Victoria Beckham si to tak zariadila aby stvrte bola babulka... Ja by som nebola ochotna dat tolko penazi do takeho umeleho oplodneni a opustit svoje deti na par tyzdnov.
Radeji by som adoptovala dievcatko,lebo aj tu cakaju krasne deticky na vas 🙂

dadak
22. sep 2011

@ellit
@syslica
ahojte dievcata moje...bojovnicky na dievcatka...😀
tak prva novinka ide vam...vyzera to asi tak, ze sa nam ta dievka podarila...dnes som bola u lekarky a povedala ze zatial tam pindura ani nic podobne nevidi...tak dufam, ze to tak ostane...lebo aj tak si myslim, ze to je este skoro tvrdit..vajicka este stale mozu klesnut, nie? ale dufam, ze sa nemyli...a budeme oslavovat...
ako sa mate baby? davno sme nepopisali...posielam vam obom pusy...

ellit
22. sep 2011

@dadak jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, ja verim, ze sa vam to podarilo 🙂) No my sme sa snazilkovali len jeden den, kedze odvtedy padam na nos od unavy a ci sa nieco podarilo, tak to by bola hrozna nahoda 🙂)

ellit
22. sep 2011

@agule moj starsi je prvy den ovulky a druhy syncek je 4 dni pred ovu 🙂)

agule
22. sep 2011

@ellit Nám to teda vyšlo,mám syna 9let a toužili jsme po holčičce a jelikož mám pravidelný MC,vlítli na to 4 dny před ovu a vyšlo to 😵 .A kdyby ne ,tak by jsme byli rádi i za chlapečka,hlavní je,že je miminko zdravý 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre