Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

faca
14. jún 2016

Ahojte mamicky aj nemamicky,tiez sa chcem podelit o moju skusenost....takze ako zacat....tiez som tuzila velmi po dievcatku no narodil sa mi prvy chlapcek,ale bolo mi to v celku jedno kedze sme chceli parik a aj druhe babo,po necelych 3 rokoch sa mi podarilo druhy krat otehotniet....s kamaratkou sme boli narovnako tehotne,teda ona o nieco skor,boli to planovane deticky,velmi sme si priali dievcatka,obrucky pri vesteni nam aj ich priali,no obidve sme cakali chlapcov...aj som si poplakala kedze som vedela,ze uz dalsie dietatko neplanujeme a mozem cakat uz len na vnucku......minuly rok,mi zomrela starka aj manzelovi ktore nam aj priali dievcatko....a v decembri som 3krat otehotnela.S manzelom sme mavali nechraneny sex po menzes max 2 dni,ovulku som mavala neskor,no napodiv sa vsetko nejak zmenilo...pri chlapcoch som otehotnela pred menzes a nikdy sa mi nedarilo otehotniet hned po menzes,cize preto sme mali aj nechraneny sex,ovulku som mala hned na druhy den,cize mal by to byt chlapec,poloha zo zadu sa tiez odporuca pri chlapcoch aj ponozky som mala obute ako tu po niektore pisali takze podla tych vsetkych teorii to bude 100%chlapec,ked som isla na sono tak doktorovi hovorim,ze jento chlapcek urcite

faca
14. jún 2016

no nejak som to nestihla dopisat lebo mi dosla baterka na tablete tak pokracujem,ked mi doktor oznamil ze to bude dievcatko a nie chlapec skoro som odpadla...uz som ani nedufala,ze budem mat niekedy dceru...a tu lala,konecne vystrieda modra ruzovu....bude to sice narocne mat tri deticky,ale verim,ze to nejak zvladneme,takze mne sa ta teoria o ovulacii nepotvrdila,ze 2dni pred je dievca a v den a po je chlapec,akurat neviem si to vysvetlit,ze sa mi nikdy nedarilo otehotniet predtym hned po menzes aj ked som mala ovu a potom druhu som mavala pred menzes a tam sme zamiesili chlapcov,cize mozno aj vekom sa to meni alebo mozno zalezi aj od mesiaca kedy sa pocne kedy je ta ovulacia vhodna pre dievca alebo chlapca,ale to je vela otazok nezodpovedanych,niekedy sa stane,ze to mozno vyjde,ale moze to byt aj nahoda....prajem vsetkym mamickam,co tuzia po dievcatku,aby nestracali nikdy nadej a ked sa aj nepodari tak sa teste na svoje vnucky......mozno ta moja bude za dvoch certov🙂)chlapcov mam celkom poslusnych a tych by som nevymenila za nic na svete 🙂

kristinka86
14. jún 2016

@faca Tak nám sa prvý syn podaril tesne po menštruácii - tiež som nezvykla mať vtedy ovulku a BUM. Podarilo sa - len u nás chlapček, nie dievčatko. 😉

kalerabik1
14. jún 2016

@faca Ja si tiez myslim,ze nieco na tom v ktory mesiac je dieta splodene bude. U nas v rodine je to tak. ze jedno pohlavie je splodene v parny mesiac a opacne pohlavie splodene zasa v neparny. Z vlastnej skusenosti to zatial neviem potvrdit kedze mam len jedno dieta ale onedlho vyskusame a uvidime 🙂 K dcerke gratulujem. Ja si myslim ze tri deti su akurat.Tiez by sme chceli mat minimalne 3deti

kalerabik1
14. jún 2016

A este chcem vseobecne napisat moju skusenost,ze vela zien nevie kedy maju naozaj presne ovulaciu. Niektore sa to snazia urcovat podla hlienu,ale to nemusi byt pravda.Sama som toho prikladom,ze som myslela ze mam ovulaciu podla hlienu ale az podla merania teploty som zistila ze ovulaciu mam az o 4 alebo az o 5 dni,kedze maximalne plodny hlien moze byt pritomny skorej ako skutocne prebehne ovulacia. Tolko moja skusenost🙂

monilik
14. jún 2016

@kalerabik1 presne tak to je... plodny hlien sa objavuje 4-5 dni pred ovulaciou a ako nastane ovulacia meni sa struktura hlienu prestava byt lepivy a natahovaci... ja podla hlienu presne viem kedy pride ovula a nasledne podla bolesti v podbrusku a hlienu aj kedy prebehla

monilik
14. jún 2016

@faca aj ja mam dvoch chlapcov a tiez sme chceli parik, mysleli sme ze to vyjde lebo my sme obaja z parikov 😀 ja mam brata a muz ma sestru... no ale nevydalo... chceli by sme este skusit tretie ale ja som presvedcena ze bude chlapec... tak neviem... aj tak sa nam nejak nedari.
blahozelam ti k dievcatku a prajem vam hlavne vela zdravia celej rodinke 😉

faca
14. jún 2016

dakujem kalerabik1 a mate dievcatko ci chlapceka?Inac aj to som zabudla napisat,ze vzdy ked som bola tehotna tak nam v rodine niekto zomrel,pri prvom synovi dedo,pri druhom stryko a teraz pri tretom starka dokonca aj manzelovi ☹ my sme neplanovali uz tretie babo kvoli tomu,ze budeme brat hypoteku na dom a uz mam aj 35rokov,ale teraz som aj rada,ze to takto vsetko dopadlo lebo sa mi splni sen a myslim,ze vsetko sa da zvladnut ked su na to dvaja a stale nemozem tomu uverit,ze sa mi to podarilo az ked ju budem mat v naruci tak sa zobudim asi zo sna 🙂

faca
14. jún 2016

@monilik dakujem,no ja som bola tiez presvedcena,ze to bude chlapec,na dievcatko som ani nepomyslela,pri druhom dietati som sa tak sklamala,ze mi nevysiel parik,jednoducho som si povedala keby som mala aj pat deti tak dievcatko to nebude,dokonca som aj rozmyslala,ze ci moj muz nerobi len chlapcov a vidis,clovek uz nedufa a naraz bum,mozno aj psychika je dolezita,aby sa moc netlacilo na pilu......velmi by som ti dopriala to dievcatko

monilik
14. jún 2016

@faca dakujem 🙂
no, ja som sa uz tak namotala na tretie babatko, ze uz mi je uplne jedno co bude, len nech sa nam podari cim skor a hlavne nech je zdrave 🙂

faca
14. jún 2016

@monilik tak je to aj najlepsie,hlavne nebud smutna ked sa to hned nepodari,uvidis,ze to pride v ten spravny cas,drzim palceky a potom daj vediet ked sa zadari 🙂 verim,ze to bude coskoro 🙂

monilik
14. jún 2016

@faca dakujem, si zlata 🙂

kalerabik1
14. jún 2016

@faca My mame dievcatko. A chceli by sme v blizkej dobe sa pokusit o chlapceka 🙂 Tak uvidime

faca
15. jún 2016

@kalerabik1 tak drzim palceky,nech vam to vyjde,az mate parik,ved mate v plane tiez tri deticky a ak by to teraz nahodou nevyslo tak do tretice ako aj mne 🙂 ,hlavne nech sa vam zadari 🙂

kalerabik1
15. jún 2016

@faca Dakujeme 🙂 My chceme minimalne 3, cize kebyze sa nezadari chlapcek pri druhom tretom tak este vzdy je tu dalsia moznost🙂 A mozno budem raz mamou piatich dcér :D

monilik
15. jún 2016

@kalerabik1 😀 😀 a ja styroch synov... 😀

adrianaada
15. jún 2016

@kalerabik1 @monilik júúúj baby to bude teda veľká rodinka 🙂

kristinka86
15. jún 2016

Tak dobre sa tu cita, ze niektore zeny este stale tuzia po velkych rodinach. My cakame tretie, napriek tomu, ze mame doma parik. Drzte sa vsetky. 😉

faca
15. jún 2016

nakoniec prejdeme z temy Ako na to,ked chceme dievcatko na temu Velka rodinka 🙂 🙂 😉 ale super,som rada,ze sa tu da pokecat o kadecom,ja som doma uz 8rokov,teraz budem dalsie 3 a niekedy to dobre bobne zapojit sa do nejakej diskusie,tak veru zienky....mnozme sa a uzivajme si materstvo kym sme este mlade lebo co chvila si budeme chovat nase vnucence 🙂 🙂 🙂 🙂 to bude zas dalsi level 🙂

monilik
15. jún 2016

@faca ja som doma uz pat rokov a chcela by som dalsie tri, ale asi to nestihneme 😒 a v marci poputujem do roboty... 🙄

kristinka86
15. jún 2016

Tak ja som doma 5 rokov a budem ďalšie 3. 😉 A vôbec mi to extra neprekáža. 😅 😀

kalerabik1
15. jún 2016

@monilik tak do marca je este daleko vselico pozitivne sa moze stat 🙂

monilik
15. jún 2016

@kalerabik1 BODAJ BY!!! 😀
len som nechcela medzi rodicovskou a materskou nastupit do prace... 😒 ale tak nejak bude 🙂 uvidime...

kristinka86
15. jún 2016

@monilik Pri dcerke som musela byt 2.tt evidovana na urade ako nezamestnana, lebo mi este nezacala materskaaaaa. 😀 Vypisovanie vsetkych tych formalit a behanie od dveri k dveram v tusim 7mesiaci bol fakt zazitok na cely zivot. 😀

monilik
16. jún 2016

@kristinka86 no ja mam prac. pomer na dobu neurcitu, takze nastupim do prace v marci a uvidi sa co dalej...

faca
16. jún 2016

@monilik do marca to stihnete urcite a ak nie,ja som nastupila do prace v januari a to som netusila,ze som tehotna 2tyzdne,ale to bola nejaka zamestnanecka prax z uradu prace na 3mesiace,aspon som si zarobila na celu vybavicku lebo z uradu som nedostavala nic a teraz si vegetim doma🙂)takze toho sa nemusis bat.....

faca
16. jún 2016

@kristinka86 ani mne,ved aspon mam viac casu na rodinku....

kalerabik1
28. jún 2016

@monilik Videla som v teme Do septembra to brusko dame,ze sa vam zadarilo 🙂 Tak gratulujem a prajem vela zdravicka v prvom rade, bez ohladu na to,ci to bude chlapcek alebo dievcatko,ale samozrejme prajem dievcatko 🙂

monilik
29. jún 2016

@kalerabik1 dakujem krasne 🙂

monilik
29. jún 2016

@kalerabik1 a vy uz skusate?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre