Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

kalerabik1
6. sep 2016

@monilik Ja som si pri prvom tehu bola ista ze to je chlapec,uplne som to mala vsugerovane,a ked mi doktor potom v 20tt oznamil ze je to isto iste dievcatko tak som ostala uplne v soku,som to musela spracovat z toho prekvapenia :D

monilik
6. sep 2016

@kalerabik1 ja som si zas v druhom myslela ze bude dievcatko a ee ale teraz by som nemenila.som stastna ze ho mam.

kalerabik1
6. sep 2016

@monilik To je samozrejme,hlavne ze su zdrave deticky🙂 A uz co si my myslime a skusame no priroda si aj tak spravi po svojom🙂

morena32
7. sep 2016

Ahojte.Tak ja sem do konika pisem po prvy krat.
My mame doma dvoch chlapcov a tiez som chcela dievcatko od zaciatku velmi, sice teraz uz by som svojich loptosov nedala za nic, no ale tuzba po dcerke pretrvava, kedze chceme tretie tak ideme do toho, preto som si nastudovala vela veci oladom toho ako ovplyvnit pohlavie dietatka a vyzera to tak ze je to mozne, sice nie 100%, ale celkom pravdepodobne
Najdolezitejsim faktorom pri plodeni dievcatka je posvove ph, ktore sa musi pohybovat od 4 az 4,5, pretoze zenske spermie su naklonenejsie kyslejsiemu prostredie, co potvrdzuje meodu dr Shettlesa, ze sex pred ovulaciou plodi dievcatka, aj ked tado metoda vela krat zlyhala, lebo sama o sebe nestaci
Takze tej ph posvy-exustuje pripravok Lactofeel-co je kys. mliecna-vyborne pre posvovu floru-zabranuje bakterialnej a kvasinkovej infekcii okrem toho-
okrem tohoto pripravku je aci jel, ale ten sa u nas neda objednat, ale tusim z australie ano-ten obsahuje kys octovu-teda je kyslejsi, co znamena, ze je ucinnejsi, ja osobne to chcem skusit s tymto pripravkom, ale mali by sa pouzivat kazdy druhy al kazdy treti den, potom pred sexom asi pol hodinu az hodinu a potom este po sexe, nemali by sa pouzivat ako lubrikant, teda kto chce moze, ale potom nemusite otehotniet, pretoze sa zabiju vsetky spermije- sice nemusia, ale mozu, kto chce moze skusit octovy vyplach posvy- tusim na liter vody jedna lyzica octu, ale toto neviem presne, to funguje podobne- tak toto j jeden najdolezitejsi faktor pri plodeni dievcatka
Potom to terba kombinovat s tzv. dievcenskou dietou-ta hovori, ze treba papat vsetko co je bohate na vapnik- cize vela mlieka, kefirov, acidofilnych jogutrov, syra-neudeneho,vela vajicok, nesmie sa nutricne bohata strava a strava bohata na sodik a draslik-tie vyslovene produkuje chlapcov-zevraj, takze menej solit,
Cielom diety je prekyslit organizmus- co sice nie je velmi zdrave,ale co by sme neurobili pre dievcatko a calcium meni polaritu vajicka- na toto existuje jedna cela studia, zevraj zenske spermie su nabite zaborne a calcium pomama nabit vajicko tak aby sa spravali priatelsky k zenske spermii a to ze vpustia skor zensku spermiu ako muzsku
K tejto diete je dobre si dopomoct doplnkami vyzivy:
Calcium citrat, ale pozor nie carbonat a hlavne nie s vid d, pretoze ten je nakloneny chlapcom, crbonat alkalizuje, takze ma opacny ucinok ako ocakavame, jediny jeden pripravok je vhodny co som nasla zatial ato je od generiky calcium citrat sumivy 500mg- mal by sa uzivat 2 krat denne, ale mozete aj tri krat
potom magnezium 300-500mg denne
Brusnice 500mg-36Pac raz denne- vyborne znizuju ph a chrania pred mocovymi infekciami
Acidophilus 2krat denne- znizuje ph
vitamin c 500mg- znizuje ph
saw palmetto320mg raz denne- je to produkt palmy serenoa repens-znizuje estrogen a testosteron-muzske hormony a samozrejme naklonene chlapcom, tiez normalizuje uroven progesteronu v organizme, nesmie sa uzivat s clostylbegytoma inymi hormonalnymi liekmi
brusnica a saw palmeto sa smu uzivat len od zaciatku menstruacie po ovulaciu
vit b6-piridoxin-20-100mg denne-predlzuje lutealnu fazu-co je dobre aby sa vajicko stihlo dobre uhniezdit-tiez normalizuje hladinu progesteronu
Matovy caj 1-2 krat denne-tiez ustaluje hladinu hormonov
detsky aspirin- riedi krv-pomaha implantacii vajicka, ale to sa nemusi-to len kto chce
No a este je dobre to nacasovanie sexu- zevraj casty sex a stop 2-3 dni pred ovulaciou-
na to je dobre si zohnat ovulacne testy, alebo fertility monitor, ale tato tema je rozporuplna, myslim, ze nacasovanie sexu nie je az tak dolezite, ako skor dodrzat tie ostatne veci, podla mna je najdolezitejsie udrzovat to nizke ph- na to je dobre si zohnat ph testery posvove, aby ste vedeli ze vase ph je tam kde ma byt
Ci toto vsetko naozaj dopomoze neviem, pretoze to zatial nemam osobne overene,a le citala som mnozstvo zahranicnych for a studii a vyzera to, ze to naozaj funguje, mnohym zenam sa to naozaj podarilo a to mali niektore uz aj po sest, aleb sedem chlapcov anakoniec sa im s tymto vsetkym podarilo porodit dievcatko
Tak dievcata dufam, ze som pomohla,teda aj kvoli sebe, pretoze veeelmi tuzim po dcerke ako je vidiet-toto je asi skor pre tie dievcata, ktore tuzia po dcerke asi tak veelmi ako ja a nechu mat tony deti, len aby sa dopracovali k dcerke
a este- nie je pravda, ze muz nevie robit len je pohlavie-tak aj na to som citala studiu, ktoru pisal jeden genetik kazdy muz vie robit obe pohlavia, pretoze kazdy muz disponuje aj muzskymi aj zenskymi spermijami,takze dievcata, ktore to este nevzdali hlavu hore-este existuje nadej, drzim palce, a hlavne nech su deticky zdravucke, pretoze to je uuuuplne najdolezitejsie

afrodita10
7. sep 2016

Pozrite si ten čínsky kalendár. Podľa roku a mesiaca narodenia si vypočítate, v ktorý mesiac bude dievčatko. Je aj on-line na nete. A ešte, prestať sladiť treba... 🙂

kalerabik1
7. sep 2016

@morena32 Vdaka za rady,vidno ze mas vela informacii.Co sa tyka toho pH suhlasim,dava to zmysel.Nahodou nevies co s pH ako ho upravit aby bolo naklonene chlapcovi?Nejaky pripravok alebo vitaminy?

11okana
7. sep 2016

My sme skusili 3 dni pred ovulkou,zo zaciatku tehu mi byvalo strasne zle,schudla som aj brusko mam mensie,cize uplne ine tehu ako pri obidvoch synoch tak som zvedava ci to bude konecne dievcatko 🙂 zistim asi za 2 tyzdne...aj podla sody bikarbony mi vychadza baba,nesumela mi tak som veeelmi zvedava....vam to vychadzalo s tou sodou bikarbonou ktore ste skusali?

morena32
7. sep 2016

@kalerabik1 Ahoj. Tak v prvom rade by som poradila zaobstarat si fertility monitor, ja mam clearblue s Amazonu, netreba sa potom trapit, kedy je presne ovulacia, monitor ti ukaze tzv high days-tie su dolezite pre tie ktore chcu dievca a potom ukaze tzv peak days-to su dva dni den pred ovulaciou a den ovulacie-takze sa netreba handrkovat s ovulacnymi testami-vies presne kedy je ovulacia
Sex treba nacasovat presne na tieto dva dni a velmi dolezita je abstinencia pred tym, takze sex pred tym nie-iba tie dva dni, uzit si to pretoze orgazmus alkalizuje prostredie v posve, Inac vacsina zien co pouziva ten fertility monitor a pouzila ho presne v tych ovulacnych dnoch-tak vacsina ma chlapca-takze vyzera ze je velmi presny v zistovani ovulacie, pred sexom je dobre ked si muz da kavu-zevraj to startuje aj spermie,
Tu plati presny opak-to je ziadna dieta-akurat sa treba vyhybat mliecnym vyrobkom, teda zredukovat, treba si dopriat syte jedla bohate na ziviny, bohate na sodik a draslik, takze bohate ranajky, viac solit, vela zemiakov a bananov-kvoli drasliku, treba zvysit aj hladinu cukru v krvi, takze sa netreba bat sladkosti, dobre su mineralky s vyssim obsahom draslika a sodika
Dopnky vyzivy:
soda bikarbona 2100mg za den-zvysuje ph
zeleny caj, celkovo kofein kava cierne caje
L-arginin 500mg za den- zvysuje testosteron
tribulus 750-1250mg za den-zvysuje testosteron
vit E 400 za den-zvysuje celkovu plodnost, tiez robi plodny hlien
vit B12 150mcg za den al. rovno B komlex forte za den-vysoke nutricne hodnoty
zinok 50mg za den-dobry na plodnost, je to vitamin priatelsky pre muzske spermie
velmi dobry je aj ryby olej
zinok, vit e, b komplex aj l arginin moze brat aj muz v rovnakom mnozstve ako zena, treba sa este vyvarovat horucej vode, sprche a aj manzel, lebo muzske spermie neznasaju teplo
Teraz spatne aj ja som bohate ranajkovala, vzdy som lubila jest ci sladke ci maso, proste som nedietovala, ale dopriala som si, vzdy som rada solila, milujem caje cierne-takze som mala dost kofeinu aj ked som kavu nepila, aj som brala vitaminy e aj b komplex aj zinok-nie kvoli tomu aby som mala chlapcov, ale na plodnost, vtedy som este taketo info nezbierala a mam dvoch chlapcov, takze asi nieco na tom celom bude.
Tak dufam, ze som poradila, aj ked zarucit samozrejme neviem aby to vyslo, ale tak hadam sa predsa len zadari, tak ako si prajes, drzim palce

celasapremenim
7. sep 2016

@morena32 z kade mas take super infosky?

kalerabik1
7. sep 2016

@morena32 Vdaka za rady.Ale tie vsetky vitaminy treba brat asi dlhodobo pred otehotnenim aby to malo ucinok.A kedy sa vy zacinate snazit o dcerku ci uz ste zacali?Nech vam to vyjde podla predstav🙂

monilik
7. sep 2016

@11okana ja som na tom rovnako aj s plodenim pred ovulkou aj s priznakmi a schudnutim ako ty...termin 7.3. som fakt zvedava.drzim palce !

lukrec
7. sep 2016

Takzemne sa podarilo a cakame dievcatko a to takto: aj teraz som otehotnela vdaka meraniu bazalnej teploty. Cize ziadne vydavky len teplomer a merania v ustach. Plati asi to ze pohlavny styk v den ovulacie je vacsia pravdepodobnost ze chlapec a najma pri polohe na macicku. Dievcatko treba mat v sebe starsie spermie, cize pohlavny styk pred ovulaciou najlepsie misionar. Vraj spermia na dievca je pomalsia komotnejsia a dlksie zije preto treba mat pred ovulaciou a chlapcenske su stihlejsie rychlejsie a ziju kratsie, preto najlepsie v den ovukacie. Nic nie je 100 perc. Ale zvysuje to sance. Nam to vyzlo prvy syn a teraz nude druha dcera. Cize da sa ☺

kalerabik1
7. sep 2016

@lukrec A synceka mas presne z dna ovulacie alebo moze byt aj den pred ovu ? 🙂

11okana
7. sep 2016

@monilik dakujem 🙂 aj ja Ti drzim palce aby vyslo to dievcatko,ja mam termin 17.2.

lukrec
7. sep 2016

@kalerabik1 presne z dna trafili sme sa . Striktne som si merala a podatilo sa. No nie je to na 100 per je to len dopomoc alebo zvysenie sance by som povedala.

morena32
8. sep 2016

Vitaminy treba brat aspon 5-8 tyzdnov, hlavne si treba merat to ph v posve kto chce dievca malo by byt do ovulacie 4,5 -5 akto chlapca tam 7-10, ale tam je riziko, pretoze pri zasaditom ph sa dobre siria plesne a bakterie-tam treba dbat na zvysenu hygienu a vynechat kupaliska

morena32
8. sep 2016

No a dievcata, ktore sa spoliehate na Shettlesovu metodu-to je ze dievcenske spermie su pomalsie a ziju dlhse a chlapcenske ziju kratsie a su rychlejsie-tak Vas upozornujem, ze to nie je celkom tak.Sice tato metoda vo vacsine funguje, ale v mnohych pripradoch ato v naozaj mnohych zlyhala.Podla tejto metody, by dieta splodene pocas ovulacie malo byt striktne chlapec, lebo vsetky chlapcenske spermie by mali predbehnut tie dievcenske a v mnohych pripadoch sa narodia dievcata splodene presne ovulacie a opacne vela je pripadov splodenia chlapca dokonca aj 5-6 prerd ovulaciou, keby uz teoreticky nemali zit ziadne chlapcenske spermie.
Podla mojho nazoru sa Shettles myli co sa tyka rychlosti spermie- obe typy su podla mna rovnako velke a rovnako rychle, to co sedi je schopnost prezitia spermii, muzske spermie su velmi hlaklive na prostredie-kysle ich zabija a teplo tiez preto ovela menej vydrzia, ale za to zenske spermie naopak maju vacsiu vydrz, na to som citala tiez nejaku studiu, nebudem to rozpisovat.jednoducho kazda sme ina a mame aj plodny hlien a prostredie a hlien cim je blizsie k ovulacii je stale zasaditejsi tym je naklonenejsi k chlapcom, ked ma zena ale plodne prostredie tak v takom prostredi mozu aj muzske spermie vydrzat aj 5-6 dni.
Ja osobne som tiez chcela skusat tuto metodu, ale odradilo ma vela pripadov neuspechu, preto som zacala po tom patrat
Vyslo mi ze jednoducho je tado metoda sama o sebe nespolahliva, treba kombinaciu viacerych metod a tou najdolezitejsou je ph, to si treba prisne sledovat ci chceme chlapca alebo dieva

morena32
8. sep 2016

No a este ma napadlo, teoria o tom ze ta spermia, ktora dorazi rychlejsie na miesto cinu vitazi, tak to tiez nie je uplne jednoznacne.
Citala som na jednom fore jedna zena mala 7 chlapcov a druha mala naopak len 7 dievok, to sa mi nechce verit ze sa tolko krat trafili a resp netrafili do ovulacie a tiez mi pride ako velka nahoda az prilis velka, ze stale bola prva spermia len daneho pohlavia, takze prostredie ma velky vplyp,tiez aj strava ktoru jete, dokonca aj postavenie mesiaca, pretoze vo vzduchu su iony, ktore su tak a tak nabite, som sa docitala, ze spermie muzske su nabite pozitivne a zenske negativne, cize existuje aj polarita vajicka, na tu ma vplyv vela veci napr calcium meni polaritu v prospech negativne nabitych zenskych spermii a naopak sodik a draslik meni polaritu v prospech pozitivne nabitych muzskych spermii, dokonca aj rocne obdobie moze menit polaritu, su statistyky ze v jedno rocne obdobie sa rodi viac jedneho pohlavia, niektore zeny dokonca pouzivaju ionizatory, aby si pomohli zmenit polaritu vajicka, ale to tejto nechcem hlbsie ist, pretoze to nemam este nastudovane, pripsejem ked budem vediet viac, aby som nepisala hluposti su to mozno take detaily, ktore mozu zavazit,tym celym som chcela povedat, ze mozno rychlost spermie ani nie je taka dolezita, jednoducho vajicko pusti tu spermiu, ktorej je naklonene, bez ohladu na to ktora tam pride prva, tak si myslim, ze ano vyhradne spermia rozhodne o pohlavy, kedze nesie geneticku informaciu o pohlavy, ale aj vajicko rozhodne, ktoru tam vobec pusti, myslim, ze kombinacia roznych metod je cestou k uspechu a mozeme si zvystit pravdepodobnost zelaneho pohlavia o viac ako par percent, je to celkom dobra bilancia, hlavne, ked som citala, kolkym sa to podarilo, nakoniec sa o podarilo aj tym dvom zenam ktore mali 7 deti jedneho pohlavia, kombinovali tiedo metody a vzslo im to, samozrejme ostane aj vela percent, ze to nevyjde, je tolko detailov co to mozu ovplyvnit a kazda sme ina, asi bz y to bolo prilis jednoduche, to by sme si mohli vyrabat deti zelaneho pohlavia na objednavku, ale si myslim, ze za pokus to stoji, hlavne pre tie, ktore si dievcatko, al chlapceka zelaju z celeho srdca,

afrodita10
8. sep 2016

@morena32 No presne. Lebo podľa toho, čo sa tu píše, môj prvý syn, keďže sme ho splodili keď ešte len ovulácia začínala, by mal byť dievča. Ja si myslím, že je niečo aj medzi nebom a zemou, čo len ťažko rozumom ovplyvníme. Žiaľ.

lilu74
9. sep 2016

Niektori chlapi vedia "robit"len 1 pohlavie😂

lela123
9. sep 2016

môj názor je ,že ked je presne v den ovulacie tak je to tak 50 na 50 ,lebo sú na rozbehu spermie.Ja mám chlapcov den pred ovulaciou a dcéru až 5 dní pred.To je len taký laický postreh,samozrajme,že to vôbec nemusí byť tak a jednoducho sa nám pritrafí ,čo nám je súdené.No neviem ja by som chcela ešte dievčatko.Ak sa mi zadarí,napíem 🙂 🙂 🙂

morena32
10. sep 2016

Ahojte dievcata!
dam vam par stranok, ktore budu mat cas a ich to zaujima, tak si mozu citat, sice je to v anglictine:
genderdreaming.com-tam su fora:trying to concieve a girl, natural swaying, alebo si zadajte do googlu how to sway girl alebo how to concieve a girl
alebo este stranka ingender.com

morena32
11. sep 2016

je tu nieco o frekvencii styku-mozete si precitat:
http://genderdreaming.com/forum/gender-swaying-...

tu je par prikladov ako planovali pohlavie niektore zeny:
http://community.babycenter.com/post/a21529445/...

morena32
13. sep 2016

este nieco pridavam na citanie pre snazilky o dievca 🙂
http://www.ingender.com/forum/thread.aspx?ID=3584

morena32
13. sep 2016

a tuto je info pre snazilky o chlapca 😉
http://www.ingender.com/forum/thread.aspx?ID=3585

kalerabik1
14. sep 2016

No cele je to troska zahada,co je na jednej strane aj dobre,aspon to je take prekvapenie vzdy 🙂 Mna by ale zaujimalo ze ked ma pár styk 48hodin-cize 2dni pred ovulaciou a potom rovno v den ovulacie ci je vacsia sanca pre chlapceka alebo pre dievcatko? Lebo vsak 2dni pred ovulaciou je vacsia sanca na dievcatko a v den ovulacie vacsia sanca pre chlapceka ale ked je styk aj aj,tak potom co?....

kalerabik1
14. sep 2016

@morena32 A ty sa uz snazis podla tychto rad o dievcatko ako dlho? Ci este sa nesnazilkujete?🙂

morena32
14. sep 2016

@kalerabik1 Tak pre chlapceka je mat najlespie kazdy druhy a treti den, muzske telo dostane signal a zacne tvorit spermie a tie stihnu dozriet za dva dni al tri a to zvysuje pocet spermii v ejakulate co je vyborne na splodenie chlapceka- my mame takto nasho prveho syna
jeden styk za mesiac, je skor na strane dievcata, aj ked podla mna vtedy je to skor 50 na 50-to je moj nazor
V pripade dievcata je lepsi styk kazdy den, aby nedozreli spermie a ejakulat mal mensi obsah spermii

morena32
14. sep 2016

@kalerabik1 Tak my sme skusili minuly mesiac, ale nezadarilo sa, tak uvidime tento ako sa podari, ale tak ja sa nikam neponahlam, pretoze mam malych chlapcov, jeden mal v auguste 2 roky a druhy len pol roka bude mat, toho som teraz len v marci rodiMalych vekovych rozdielov sa nebojim, celkom dobre to snimi zvladam a kebyze sa podari dievca, tak tu by som brala domov hoci aj zajtra 😀 Takze ja to beriem tak pomaly, ale za to sa snazim dodrzat vsetko, Tak uvidime co bude.

kalerabik1
14. sep 2016

@morena32 No my sme tento mesiac to tak mali ze sme boli spolu 2dni pred ovu a potom v den ovu,tak ak by sa zadarilo preto sa pytam co by bola vacsia sanca....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre