Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

karinkaeich
23. apr 2012

@barbora21 az v piatok, lebo dovtedy mi nema byt doma kto s malym. dovtedy budem netrpezlivo cakat, potom na vysledky krvi, neskor na sono... a stale nieco. drzim palceky 🙂 to budu silvestrovske alebo novorocne deti, aspon nam to tak vychadza 🙂

sepi
25. apr 2012

Baby, dnes som mala úplne živý sen, že je to chlapec 😀 ...normálne som sama na obrazovke pri sone videla pipík jak hrom 😀

monako3
25. apr 2012

Ahoj holky, já otěhotněla asi týden po MS to znamená teda před ovulací a máme chlapečka. A to jsem taky byla přesvědčená, že to bude holčička 😀
Snad někdy v budoucnu nám výjde 🙂 A vá všem které se snažíte držím palečky, hlavně at jsou miminka zdravé 🙂

anjelik0907
25. apr 2012

@monako3 môže byť ,že si mala vtedy ovuláciu ? 😉

monako3
25. apr 2012

@anjelik0907 myslíš, že ovulace je hned po MS? Já myslela, že je to vždy někdy v polovině cyklu. Jako já tomu nerozumím, nikdy jsem si ovulaci neměřila a syn byl náše velké překvapení 🙂 Plánovaný nebyl, samozřejmě chtěný ano, jenom vím kdy nám to ,,ujelo" 😀

nicky07
25. apr 2012

Ja som počula takú informáciu že to dosť závisí od intenzity styku. vraj keď je častý - t. j každý deň tak u muža prevládajú XX spermie a teda je vysoká pravdepodobnosť že bude dievčatko... A naopak keď je styk menej ako raz za 48 hodín a viac tak prevládajú u muža XY spermie a teda je pravdepodobné že sa narodí chlapček... Možno len taka povera ale keď sa nad tým hlbšie zamyslím tak mám babu a potom chlapca a teraz po 10 rokoch cakame zasa chlapca... Asi na tom niečo bude :D

anjelik0907
25. apr 2012

@monako3 záleží od ženy niektoré majú presne v polovičke iné aj skôr alebo neskôr 😉 preto je najlepšie to odsledovať 🙂

anjelik0907
25. apr 2012

@sepi
Budeš zvážať viac ako si sial, lebo semeno prinesie stonásobný úžitok. Toto mám zo snára, dala som do snár "syn " a toto mi nabehlo . Žeby to boli dvojičky ? 😀 😀 😀 😀 alebo aj viac ? 😀 😀 😀 😀 😀 Ale nie srandujem 😉 No ale sama som zvedavá či sa Ti ozaj ukázal v sne alebo to bude pravý opak a bude to dievčatko 😉

sepi
25. apr 2012

@anjelik0907 jéééj ďakujem za to vysvetlenie zo snára 😉 ...no ktovie čo to znamená, veľa možností nie je 😀 ...a 9.5 idem na sono, tak uvidíme, či je tam jedno alebo dve 😝 Stále verím, že tam bude len jeden kus 😎

jambriska
25. apr 2012

Ja neviem, fakt vam to nie je jedno, co sa vam narodi? Ved clovek by mal byt vdacny, ze sa mu podari otehotniet, v zdravi odnosit, dobre porodit a mat zdrave dietatko... Ja mam styroch synov, rozhodne teda nemam navod ako na dievcatko, ale ani jedneho by som nevymenila. zijem si medzi nimi ako kralovna 🙂

anjelik0907
25. apr 2012

@jambriska prečítaj si aj niečo dozadu a potom píš komentáre 😉

vejula
25. apr 2012

@jambriska tak mne je uplne jedno čo bude druhe... Ale moj mm by chcel dievčatko. Až ma to znervoznuje... A ked začne, že to bude baba a podobne. Som z toho smutna, dokonca, mam až akoby taky pocit zodpovednosti že ked to bude chlapec bude sklamany. Už som mu viackrat povedala že mi to vadi. Pre mna je to fakt taky povrchny pohlad.. A moja svokra tiež vie tak povedať, že, dobre keby to bolo dievčatko.... Ja jej na to vždy poviem, že mne je to jedno, že sa budem rovnako tešiť s chlapčeka aj z dievčatka

jambriska
25. apr 2012

Chapem, tie tlaky okolia su neprijemne. U nas to bolo tiez. A stretavam sa s tym doteraz. Ale ja si myslim, ze priroda sa oklamat neda a ona sama si vyberie. A manzelovi povedz, ze chlapska spermia ovplyvnuje pohlavie dietata 🙂 Nech to bude, co to bude, hlavne nech je zdrave!

vejula
25. apr 2012

@jambriska ja mu to hovorim stale. Ale on chce proste aj chlapca (toho už mame) a aj dievčatko. To mu ťažko vysvetlim. Ale preto nechcem ani vedieť čo to bude pred narodenim, lebo mna by velmi bolelo keby bol mm sklamany z chlapca. A verim že ked sa to už narodi bude sa na to divať celkom inak

jambriska
25. apr 2012

Moj to chcel tiez takto. Preto sme to skusili styrikrat, ale 🙂 Ja som z velkej rodiny, takze som chcela tiez velku rodinu a ze nemame dievcatko. Mne to nevadi a jedneho dna nam chlapci prinesu domov nevesty 🙂

jana181
25. apr 2012

@sepi no mne pri prvom sa snivalo ze budeme mat dievcatko. bol to jak zivy sen . Na sone v 22t mi povedali ze budem mat dceru a hadaj co v 39t sa mi narodil chlapcek s poriadnym pipikom 😉)) vravi sa ze to co sa sniva bude na opak. pri druhom som bola presvedcena ze to bude baba a bol to chlapec a mala som celkom ine tehotenstvo ako s 1.synom. Je to lahke povedat ze mne je to jedno len nech je to zdrave ale presne ako kazda matka alebo otec snivaju po niecom alebo skor v kutiku srdca tuzia po dievcataku alebo chlapcovi 😉))

sepi
25. apr 2012

@jana181 No mne sa pravdupovediac v prvom tehotenstve tiež snívalo, že budeme mať dievčatko, dokonca to bolo viackrát a máme chlapčeka 🙂 ...teraz uvidíme, necháme sa prekvapiť, či ten sen naozaj niečo znamená alebo nie. Ja som toho istého názoru, že je to naozaj úplne prirodzené túžiť v kútiku duše po určitom pohlaví a zdravie klásť na prvé miesto. Preto nemám rada názory tých, čo sem píšu také slová po ktorých si asi mám sypať popol na hlavu 😀

jana181
25. apr 2012

Presne tak, ja mam kamaratky kt stale mi vravia ze to je jedno nech je to zdrave ale obe maju chlapca a dievca, tak nech take veci ani nerozpravaju. Ved kazda mamina si zela aby babo bolo najprv zdrave aby ho vynosila az do konca ale v kutiku urcite kazda z nas tuzi po jednom. Ja mam 2 chlapcov a velmi tuzim po dievcatku i moj muz. Ale ak sa nam narodi 3 chlapec tak urcite nebude skusat o 4, 5, 6 len koli dievcatku 😉) Mala som 2 cisarkse a uz 3 bude risk pre moje telo. No dufam ze sa to podari. Ovulaciu mam zajtra tak sme to skusali kazdy den . No mam kamosku kt optehotnela s divcatkom prave na ovulacny den. Takze neviem. mne vyslo podla cinskeho kalendare pri obcoh ze to budu chlapci a teraz mi v arpili ukazuje ze dievcatko tak uvidime ci sa na podari . Lebo otehotniet je lahke len ci sa vajicko dobre usadi na dobrom mieste v maternici 😉)

bettynka222
25. apr 2012

@sepi ahoooooj, ako sa máš? Stále ti je zle? Mne vôbec 😕 takze budu dvojičky? 😀
Bola som na utz - bábo vyzeralo byt ok, jedine čo bolo divne, že zaberalo cely gestacny vak zľava doprava (hore a dole bolo trochu miesta). Dr. mi ktomu nic nepovedal, asi je ešte skoro na nejake vyjadrenia... V stredu mám kontrolu, tak budem mudrejsia 🙂

bettynka222
25. apr 2012

@jambriska ale ved tu nikto nejde vymieňať deti po narodení 😀 ani pred narodenim. A budeme ich lubit rovnako. Ja by som napríklad nechcela ani 2 baby. Pre začiatok tuzim po pariku, pretože dievča bude úplne ine ako syncek. A ked nám to teraz vyjde, pôjdeme pracovať na druhom chlapcekovi. Takto bude materstvo zaujímavejšie - pretože každé pohlavie ma ine "specifikacie" 😉 a hlavne deti rovnakého pohlavia žiarilia na mladsieho súrodenca viac...

sepi
25. apr 2012

@bettynka222 Ahoj, tak to som naozaj rada, ze je Tvoje malinke v poriadku, to je najdolezitejsie 🙂 Ja sa uz mam ovela lepsie, dokonca mam pocit, ze je to zo dna na den lepsie, klop klop musim zaklopat 😉 V piatok mi bolo tak blbo, ze som ani do prace nemohla, mamina bola s malym a ja som skoro cely den prelezala v posteli 😖 a do pondelka som zila len na hriankach. Tak pevne dufam, ze to uz takto fajn zostane a ze tie nevolnosti boli len take chvilkove. Tu na MK som citala o tych nevolnostiach svoje a je mi fakt luto bab, ktore ich mali cele tehu, musi to byt fakt vycerpavajuce 😒 No a o tych dvojickach nemam zatial ziadnu novu informaciu. Na UTZ idem az 9.5., to uz bude pekne vidno, kolki su tam 😀 ...ale ja verim, ze len jeden. Potom budem informovat 😉

sepi
25. apr 2012

@jana181 ...tak drzim silno palceky, aby vam to ozaj vyslo. A kolko dni pred ovu ste so skusanim prestali? No a co sa tyka cinskeho kalendara, tak tomu moc neverim. Mne osobne moj maly vysiel, ale mojej sestre napr. ani jedno z troch deti 😀

vejula
25. apr 2012

@jana181 no neviem mna tie manželove reči o dievčatku skôr frustruju 😖 pride mi to nespravodlive aby sa viac tešil na dievčatko, ako keby chlapček mohol za to že je chlapček. Možno som len privelmi precitlivela na svoje deti, aj nenarodene. A chcem aby sa rovnako tešil aj z chlapčeka. Ale to je len moja tužba. Mna fakt deprimuju tie reči, že teraz by sa hodilo dievčatko 😖 Možno preto že som mala ťažke začiatku, a len dufam že tehu dopadne dobre a bude babo zdrave.

jana181
25. apr 2012

mna vobec.ja kaslem co mi ludia vravia. Moj muz vzdy chcel mat 2 chlapcov ale on velmi vie jak tuzim po dievcatku ale on ak by mal 3 syna by bol az prilis hrdy 😉))

jana181
25. apr 2012

@sepi no niekedy to ludia aj zle pozeraju lebo mnz mozes mat 25 . aprila ale ovulku uz budes mat v maji . lebo tam sa pyta kedy si otehotnel tak urcite si neotehotnel cez kramy i ked si mohla mat sex ale ovulku si mal az po mnz. Mojej mamine to vyslo aj kamoskam aj mne pri oboch. Tak uvidime. Mat o jednecho chlapca viac nevidim uz ziaden rozdiel 😉)

jana181
25. apr 2012

No my sme skusali kazdy den od stvrtku do pondelka Chudak moj muz . Ale skusim aj na ovulaciu ale vypijem pred tym biele vino co je acid a tie zabijaju muzske spermie .Vraj😉)

bettynka222
25. apr 2012

@sepi ani mi nehovor o hrozostrasnych nevolnostiach - ked si spomeniem ako som v minulom tehu prelezala mesiac na infuzkach a nebola schopna nic jest 😖 brrrrr. velmi som sa bala ze sa to zopakuje, ale zatial to vyzera byt ok. len sa fakt cudujem tomu zvlastnemu nalezu. mozno to budu tiez dovjky ked zaberali vacsinu gestacneho vaku 😀

bettynka222
25. apr 2012

@jana181 tak nam ked to tentoraz nevyjde, tiez skusim to s tmy vinom. len neviem ci sa z toho nedogrcam, lebo vino fakt nemusim 😝
al einak s tou ovulaciou je to fakt zlozite. niekedy mozes prist skor, inokedy neskor, takze na toto sa fakt neda spoliehat. mojmu dr sa zdalo, ze to tehu je nejake mensie ako by malo byt vzhladom na osledny den ms...ale ot by potom ta spermia musela prezit dva tt, co je smaozrejme blbost 😀 a teraz si neviem spomenut ci som mu po ovulacii este dovolila nedavat is pozor. viem ze ma niektory den este otravoval, ze to chce dat dnu....ale fakt uz neviem 😕

jana181
25. apr 2012

@bettynka222 no ja neviem oznam dievcata kt mali sex hned po kramoch a mali chalpca a mam kasoku kt si robila ovulacny test a v ten den mala sex a ma dievca ( lenze ta rad pije vinko ) Mne gynekolog povedal ze to vsetko zalezi na tom co aj zena papa. vraj vo vnutri kazdej zene mas acid a tie zabijaju muzske spermie a ked mas orgazmus co je vraj alkalicke podporuju viac muzske spermie. Ja neviem ja som aj prirpavena ze to bude aj 3 chlapec lebo v nasej rodine sa rodia len chlapci 😢((

bettynka222
25. apr 2012

@jana181 ale este vydrrrrz, daj si to vinko a mozno to vyjde. moc ti drzim palce 😉 teda aj nam ostatnym tu 😀
inak teraz neviem s tym orgazmom ako sme to spravili....kedze neviem ktory den som to vlastne otehotnela 😅 no ved uvidime...
a ak to nahodou navyjde, tak si povieme, ze mame zdrave krasne deticky 😵 viem, je to otrepana, ale velmi pravdiva veta...co by ine za to dali 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre