Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

sepi
7. mar 2012

@dadak Dada, Ty si aká populárna 😉 ??? No každopádne si to krásne dotiahla až do "úspešného" konca. Ja som už Jonášov výpočet tak trochu dala bokom a idem to vyskúšať, tak ako Ty. Teraz mám mrchu a po nej začíname 🙂 Manžel je plne upovedomený o pravidlách, tak uvidíme ako to celé dopadne. Pevne však dúfam, verím a modlím sa, aby som vôbec otehotnela...ale dievčatko by ma fakt potešilo 😉
A čo, aká je maličká? Určite máš veselo s troma detičkami, ale na druhej strane...chalani sú už v podstate veľkí, nie? Pekný deň prajem a malinkej pusinku 😉

dadak
7. mar 2012

@sepi 😀 tak pisala som do tejto temy dost...a robila aj zoznam.. 😀 tak asi preto... skus to urobit ako my...nebudte dlho spolu, potom 2 vecery za sebou si daj vinco 😀, zbal manzela, otoc sa na pravy bok na konci 😀, nezabudni dat dole ponozky a tusim som mala orgazmus skor ako mm.... mrsku mas pravidelnu?
a ozaj, bude spln, tak skus to cez spln....

sepi
7. mar 2012

@dadak ...vinčo už máme kúpené 😀 ale myslela som si, že to máme skúsiť pred tou ovulkou len raz a nie dva večery za sebou. Mrchu mám pravidelnú a odsledovanú ovulku, potvrdenú aj ovu testami 😎
A ešte jedna otázočka 😅 ...ak mi na ovu teste vychádzajú dve čiarky na 12 DC ( teda ovulka príde cca na 13 DC)...je teda dobré skúšať 10 DC, nie? júúúúj....toľko pravidiel, snáď na nič nezabudnem a hlavne na tie ponožky 😀 A hlavne som už tak trošku z toho nervózna, ale skôr tak píjemne napätá lebo sa ten termín blíži...možno by som do toho nemala vkladať toľké nádeje, aby som potom nebola sklamaná, nie? Teraz nemyslím pohlavím, ale že to tehotenstvo nepríde hneď na prvýkrát. papa

dadak
7. mar 2012

@sepi hihi ber to aj ako zabavu....hlavne tie ponozky...aj ked je pravda, ze pri chalanoch to slo rychlo a tie ponozky ostali na nohach 😀 ked ti vychdzaju dve ciarky na 12 resp 13 den, tak by som to skusila 9 a 10 den...aspon ja som takto dobacovala Sofinku 😀 juuuuj, drzim palce..a urcite daj vediet...

moonlightka
7. mar 2012

@dadak ano chceli by sme...ale ked to bude chlapcek budeme tiez radi, hlavne je zdravie...jedneho nezbednika uz mame tak mu chceme zadovazit surodenca 😉

sepi
8. mar 2012

@moonlightka ...ako tak čítam, sme na tom dosť podobne, nie 😉 ? Aj ja mám synčeka a radi by sme mu už zaobstarali súrodenca. Kedy začínate? Alebo sa už snažíte?

gamarka
8. mar 2012

Ahojte, chcem Vám len povedať že s manželom sa snažime o bábo vyše 3 rokov a bola by som rada akémukoľvek pohlaviu len aby bolo. Nie je dôležité pohlavie, je to vaše babo a budete ho mať aj tak najradšej. Držim palce pri snažilkovaní a tehuľkovaní.

jana181
8. mar 2012

Ja mam 2 chlapcov a viem ze som snimi otehotnela presne na ovulaciu. Treaz by som chcela velmi dievcatka. Zacali sme sme uz aj na no pracovat. Viacej x som pocula tom ze ked chces mat dievku tak sa mas mat sexik tak 2dni red ovulaciou . vrak ak zena sa ma v sebe viacej tej acid stavy kt nicia muzske spermie a plus zena by nemala mat orgazmus (kt je alkalicky a nici zas zenske spermie ). Uvidime ze budem na 3 lucky budem mat moju malu babiku alebo dalsieho maleho certa 😉

jania023
8. mar 2012

@jana181 ahoj co sa tyka pohlavia je to ako pises spermie muzskeho rodu hynu skoro ale su rychle a dievcenske su pomalsie ale dlsie vydrzia...ak beries ze zenyy otehu aj 4dni pred ovu tak si to spocitaj,ja som mala sexik v den pozit ovu testiku a aj tak mam dievku neviem kedy bolaa ovu mozno aj 2dni nato coby celkom aj sedelo.Takze skus 3dni pred ovu supnut nato a dufaj ze to bude dievka 😀 Inak niektore muzi a zeny dokazu spolu vyprodukovat iba jedno pohlavie

jana181
8. mar 2012

no prave ze ked sme to skusali 3-4 dni pred nikdy som neotehotnela .My sme nikdy nemali orchranu a vzdy som sa spoliahala na ovulaciu . tie 4 dni pred a 4 dni po sme si dali pozor alebop nebolo nic . chlapcov som si hned na ovulaciu. Ale kamoska zas otehotnela s dievkou v den ovulacie no co to bude ci dievka alebo 3 chlap viem ze to bude 100%nase 😉)

moonlightka
8. mar 2012

@sepi ahoj sepi, hej uz sa snazime viac ako pol roka, ale stale nic...dufam ze sa to coskoro podari, lebo si myslime ze rozdiel medzi detmi tak do 4 rokov je fajn, potom je to uz vela...a tak verime ze sa nam to podari uz coskoro...a vy? ako ste na tom? mohli by sme sa podporit 😉 a mozno to vyjde 😉

moonlightka
8. mar 2012

@sepi a inac sepi aj ja mam jonasov vypocet ale zacinam si mysliet ze to nefunguje a tiez som ho odlozila...aj ked vzdy ked sa snazime tak potom pozriem ci sme sa nahodou nesnazili cez jeho dni...ale viacmenej uz to nechavam skor na ten moj cyklus a ovulku a uvidime ...mozno sa postasti aj to dievcatko...pouzivam aj ovu testy...to mi poradila moja dr., lebo ja som mala aj ten slinovy tester ale zda sa ze to ukazuje ako sa mu chce takze tak...v kazdom pripade drzme si palce 😉

sepi
9. mar 2012

@moonlightka kuk IP 🙂

jolly84
9. mar 2012

@lindusik no mne podla tohto vychadza, ze sa nam podaril chlapcek, to som zvedava, ci to aj vyjde))))

sepi
9. mar 2012

@jolly84 ...no na 50% určite áno 😀

martaniana
9. mar 2012

@moonlightka
@sepi Ahojte, tak do trojice sa pripájam aj ja 🙂 , tiež máme chlapčeka a teraz sme začali skúšať súrodenca, tak držím palčeky aby nám to skoro vyšlo a našli si dve čiarky, tiež by sme chceli dievčatko, ale ako má byť nech sa stane a budeme moc šťastní aj keď to bude chlapček 🙂

jolly84
9. mar 2012

@sepi hej hej na 50 % určite áno, ale mne je to v podstate jedno a ani nechcem vediet, mne to stačí pri pôrode)))))

sepi
9. mar 2012

@jolly84 ...tak tak, presne tak, je to úplne jedno a už duplom, ak ide o prvé dieťatko. Pri malom som napríklad pohlavie vôbec neriešila a teraz v podstate tiež nie....len tak trošíííčku 😉 Držím palce a pekný zvyšok tehu 🙂

sepi
9. mar 2012

@martaniana jéééj, tak vitaj v "klube" 🙂 ...teším sa, že sa takto pekne rozrastáme. A vy sa ešte len plánujete snažiť alebo ste už aj začali? ....júúúj baby, keby sa nám to fakt čoskoro podarilo, véééľmi by som sa tešila 🙂

martaniana
9. mar 2012

@sepi no my sme sa po tieto dni začali snažiť, tak uvidíme ako to dopadne 🙂

sepi
10. mar 2012

@martaniana ...a ak sa smiem spýtať, nechávate to na náhodu alebo tiež skúšate len pre ovulkou? Ja mám aj výpočet od Jonáša, ale už ma aj prešiel 😀 ...radšej chceme vyskúšať metódu pred ovulkou, zdá sa mi oveľa logickejšia. No niektorým babám ani tá nevyšla 😅 . Tiež už asi dva-tri mesiace papám horčík a vápnik + kys. listovú možno aj pol roka, no som fakt zvedavá.

martaniana
10. mar 2012

@sepi no tiež skúšame pred ovulkou, tak uvidíme..výpočty nemáme žiadne.. užívam Femibion už asi 3 mesiace, nejem banány 🙂 a jem viac mliečnych výrobkov + horčík , tak uvidíme ako to dopadne 🙂

sepi
10. mar 2012

@martaniana ...a čo je to ten Femibion? To som nikdy neužívala...pred prvým tehu som brala len kys.listovú, nič viac. No a tie banány nejem ani ja, hoci ich milujem...minulú nedeľu kúpil manžel v cukrárni nejaký jogurtovo-banánový zákusok...a ja, že "to fakt nemôžem", tak sme sa smiali 😀

sepi
10. mar 2012

@jolly84 ...ináč, obdivujem Tvoju trpezlivosť, že si pohlavie nedáš zistiť a že sa to v podstate dozviete až pri pôrode. Určite to bude krásne 🙂 Aj ja som to takto chcela pri malom, ale rodina ma "donútila" ...a tak trochu aj moja zvedavosť 🙂 Uvidíme ako to bude pri druhom, teda ak sa pošťastí. Tiež sa hovorí, že maminka často cíti, čo nosí v brušku. My sme pri malom do 7 mes. vedeli, že to bude dievčatko (lekár nám to s určitosťou tvrdil) a mne to bolo divné. Tušila som, že je to chlapček a aj bol. Ty nemáš takého tušáka?

katecameron
10. mar 2012

@martaniana
@sepi baby ale preco banany predsa obsahuju horcík ci som mimoza ? moja kamoska spolubyvajuca velmi chcela syna a furt vravela ze musí jest banany a aj ich jedla v jednom kuse a viete co? narodila sa jej DCERA 😀 darmo sa branila zubami nechtami ze urcite bude mat syna ked jedla banany este raz vravím ze banany obsahuju horcík

terioza1
10. mar 2012

@sepi jestli chces holcicku, pujcim ti myho chlapa.. 😀 ten ma z prvniho manzelstvi 2 holcicky a ted ceka se mnou dalsi zenskou 😀 a jinak my soulozili denne a je to holcicka... takze si myslim, ze vypocty pred ovu nebo presne v ovu nesouhlasi.. spis nahoda 🙂

sepi
10. mar 2012

@katecameron ...no nesranduj a ja sa im vyhýbam ako blbá 😀 ...a vieš, že som nikdy neskúmala, že prečo sa nesmú jesť? Proste tak to tu na modrom koníku letí a tak nejem banány 😀

sepi
10. mar 2012

@terioza1 ...no tedááá, tomu sa hovorí ochota 😀 ...srandujem samozrejme. No a zasa v manželovej rodine nie je žiadne dievča, teda okrem nás neviest 🙂 A s tou náhodou máš určite pravdu, príroda si to zariadi po svojom aj keby sme sa na hlavu postavili. Berieme to asi všetky čo tu píšeme z rezervou 😉

terioza1
10. mar 2012

@sepi kdybys chtela fakt tu holcicku, staci rict... ja si od nej odpocinu a ty budes mit urcite holku 😀

sepi
10. mar 2012

@terioza1 ...tak dík 😀 ...ak budem v koncoch, tak sa ozvem 😀 Na oplátku Ti pošlem ja svojho, ak by ste chceli chlapčeka 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre