Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

petrzalkaa
5. sep 2008

ajac nožeš mi prosím podla toho kalendára preložiť toto čo mi tam vyšlo,neviem totiž nemecky...dakujem
a ešte čo znamená w a m,aký to má význam?

Mo, 1.September 15:52 Uhr: Beginn der kosmobiologischen Empfängnisfähigkeitsperiode
Do, 4.September 04:52 Uhr: Mondphasen Empfängniszeitpunkt
Do, 4.September 05:37 Uhr: Ende der kosmobiologischen Empfängnisfähigkeitsperiode

lopezka
6. sep 2008

petrzalkaa, ani ja neviem po nemecky, ale na nete su slovniky a tak som to prelozila 😀
prvy datum mas zaciatok plodneho obdobia, druhy je vrchol a treti je koniec 😎

petrzalkaa
6. sep 2008

noooo a sme zas o niečo múdrejšie 😀 😀 😀
dakujem lopezka,
prave sme snažilkovali, sice som prave nemala ovu,ale vela žien hovorí, že otehotneli mimo ovu,takže snád sa naozaj zázraky dejú.... 😀

lopezka
6. sep 2008

petrzalkaa nie je zac 😀 ....a to vy takto cez den ? 😎 a v takom teple ? 😀
no tiez som take nieco citala, bohuzial sme kazda ina a tak sa nemozeme spoliehat na to, co vyslo prave tej druhej 😒 ale drzim palce 😀

katulienka.
6. sep 2008

hm, petrzalka, som zvedava, ako budes budit partnera pred piatou rano, aby ste robili mimi 🙂 mne by sa teda nechcelo 🙂

lopezka
6. sep 2008

katulienka, to nemusi byt problem, chlapi to vraj maju najradsej rano 😎

petrzalkaa
6. sep 2008

dievčatá ja mám info, že toto sú dátumy a časy najvačšej pravdepodobnosti otehotnenia respekt. oplodnenia vajíčka, to jest,snažiť sa nemusíte presne v tom danom čase,lebo spermie prežijú v tele ženy aj 2-3 dni a počkajú si na vajíčko....

katulienka,
môj milý každé ráno vstáva o piatej,lebo cestuje do práce,takže budí skôr on mna, čo sa mne teda tiež veru nechce tak skoro vstávať,ale nestáva sa to často, to budenie 😀 .....no ale je to paradox, že ťuťu-muťu bolo práve toho 4-tého ráno a to som vtedy ešte nevidela tú tabulku.....no ale moc nádeje tomu nedávam nakolko som nemala vtedy ovu,lebo v utorok by som už mala dostať MS a snažíme sa už vyše roka,takže už to beriem celé nejak s nadhladom....

petrzalkaa
6. sep 2008

lopezka, to PRAVE som myslela na tie dátumy, nie prave teraz... 😀
sice ked sa nám chce tak ani teplo nevadí... 😀 😀 😀

lopezka
6. sep 2008

petrzalkaa 😀 ahaaaa, tak sorry, ja som blondina 😅
ja som to taktiez skusala podla tych vypoctov, zatial sa to bohuzial nepodarilo 😒 ale skusam to kazdy mesiac......myslim nie len podla tych vypoctov 😎

petrzalkaa
6. sep 2008

lopezka 😀 to je v pohode,ja som momentálne rysuľka-ryšavá... 😀 😀 😀
no tie výpočty existujú všelijaké a mali by sa používať hlavne vtedy ked sú obaja zdraví, vtedy by mohli fungovať, no my zatial skúšame či to pôjde prirodzene a ked sa to teraz nepodarí, tak sme už objednaní na vyšetrenia...
a čo ste už všetko vyskúšali?

lopezka
6. sep 2008

petrzalkaa .... ja zatim len obyc vysetrenie na gynde, drahy bol na spg ....vraj sme obaja v poriadku.....ale ja papam aj calibrum....drahemu som nasadila permen ..... dala som si urobit vypocet plodnosti podla bioritmov .....skusam prstovu metodu .....a to je asi vsetko 😀 ..... BT som este neskusala merat, mozno sa odhodlam, ak sa nebude darit................a co ty?

petrzalkaa
6. sep 2008

lopezka .....noooo až na tie vyšetrenia a milý papá CEM M .....tak nejak ako vy.....bazalku tiež nemusím,lebo na tom som straaaašne lenivá a nemala by som na to ani nervy, aj tak ma už dosť vynervovali tie neustále sledovania môjho telíčka, či už sa podarilo,či nie či čo..... 😀 😖 ....jeden by sa z toho zbláznil..... 😲
držím ti veľmi palčeky lopezka,nech sa vám čím skôr zadarí!!!!! 🙂

lopezka
6. sep 2008

petrzalkaa, aj ja Tebe 😀
presne ako pises, aj ja som na meranie BT leniva 😖 ...... ale ak to bude nevyhnutne, zacnem aj to 😒
fakt som zvedava, co mi lekar zisti .....lebo uz roky pokial som brala HAK som si bola ista, ze som v poriadku, ved chodim kazdy rok na prehliadku 🙄
si naozaj v petrzke, alebo je to len nick ?

petrzalkaa
6. sep 2008

lopezka,neboj isto si v poriadku, ved vieš,že všetko chce svoj čas.... 🙂

nie a som petržka 🙂 dala som tam hádam sto nickov a nič mi to nechcelo zobrať a toto ....no asi jedinečný nick,ktorý zafungoval....takže aj o ten som dosť dlho bojovala..... 😀

zatial sa lúčim...pekné sníčky a úspešné snažilkovanie 🙂 🙂 😉

lopezka
6. sep 2008

petrzalka ahoj a dobru noc .....a tiez prijemne snazilkovanie, papaa 😉

kikina666
6. sep 2008

ahojte babenky, mozno je to krute ale ked tu citam ake tu riesite temy, ze uz mate deticky a chcete dievcatko ... skuste sa zamysliet nad tym, ze co by ine dali keby mali aspon jedno dietatko, ci chlapceka alebo dievcatko

jamajka, ty si zalozila tuto temu, vies kolko inych zien by bolo stastnych keby mohli mat aspon jedno zdrave dieta a vy ktore uz nejake deticky mate, riesite absurdny problem ... ako mat dievcatko,
prepacte nehnevajte sa na mna, ale zda sa mi to hlupe mat take problemy ako ty, resp. vy, vacsina z nas tu riesi problem, ze nemoze mat deti, a ze sa trapia umelymi oplodneniami, neplodnostou, psychickymi a fyzickymi trapeniami a presli si potratmi ako aj ja (2x IUI, 1x IVF, 1xET, 1xKET a 2 potraty v 6 tyzdni) a bolo by im uplne jedno co by to bolo, len aby drzali v rukach ten vytuzeny batoztek za ktory bojovali dlhe roky a prekakali si strasne vela bolesti a trapeinia a vy tu riesite problem ako mat dievcatko ..... nezda sa Vam to absurdne, baby spamatajte sa, budte stastne ze mate zdrave deticky a ci je to chlapec alebo dievca to je snad jedno, ale mate pocit ze mate deticky a ze sa ma kto ku vam pritulit a povedat Vam "mama" a pre mnohe z nas, ktorym sa nedari a nepočujeme to vytuzene slovo "mama" je ten vas problem "ako mat dievcatko" nepochopitelný .... budte stastne ze mate zdrave deticky a riesit ci je to chlapcek alebo dievcatko .... skuste sa vzit do pocitov nas, ktoré sa trapime aby sme mali aspon jedno dietatko a poculi slovo "mama" .......... co by som ja a aj kopec ostatnych zien za to dali, len aby sme poculi to vytuzene "mama" a mohli si privinut vytuzene dieta

ak sa na mna hnevate za tento moj prispevok ... tak sa ospravedlnujem, ale nedalo mi nenapisat do tejto temicky moj nazor ... ospravedlnujem sa vam, ale skratka nedalo mi to .... drzim vam palce aby ste mali "vytuzene" dievcatko ale nam ktoré mame problemy by stacili aj chlapci ......

suem
6. sep 2008

kikina666 je mi velmi luto cim vsetkym si musela prejst.
A pocitujem rovnake rozhorsenie ako si opisala. Spravila by som cokolvek na svete aby bol moj chlapcek tu s nami, a nejaka osoba - zena, ani sa mi neda napisat ze matka rozvadza takuto temu.
Je to nechutne a zvratene, je mi z nich zle. Bleeee 😠 😠 😠
Prajem ti vela stasticka a optimizmu a krasne - hlavne zdrave babo. Urcite sa ti to podari 😉

zuz11
6. sep 2008

kikina, ale tak snad si mozu poradit ako na dievca 😉 ved nenapisala ani jedna z nich ze ak to bude chlapec tak pojde na potrat alebo ho da k adopcii 🤐 takze podla mna nie je to az take zle 😉 kazda mame neaku tu tuzbu 😉 a aj tu su snazilky ktorym sa uz dlhsie nedari, ale to im neprikazuje ze nemozu tuzit prave po dievcatku 😉

maart
7. sep 2008

...nemuzu si nechat muj nazor pro sebe, neda mi to 😉 ...Suem, myslim si, ze jsi tady na holky prilis prisna, vzdyt samozrejme kazda vime, ze na pohlavi az tak do detailu nezalezi a vsichni si prejeme hlavne zrave miminko, ale mam takovy neprijemny pocit z Tvych poznamek typu...."nechutne, zvracene....zle...bleeeeee"....ne, to si ty kocky tady nezaslouzi...Presne jak pise Zuz, vzdyt kazda mame nejaky sen nebo touhu, ne?

Myslim si proste, ze po dvou chlapcich je moc krasne porodit holcicku...no a kdyby to byl potreti znovu kloucek, tak je to samozrejme taky stesti a krasa, to tady zadna nepopira.

Kazdopadne Ti preji (Kikine a vsem ostatnim snazilkam taky) brzo to moc vytouzene a vymodlene miminko 🙂 .

suem
7. sep 2008

Ano som prisna, lebo to su veci na ktore som zvlast citliva.
Kto trochu pozna genetiku, tak vie ake su toto vsetko za bludy. No ale ked to prinasa diskutujucim potesenie, nech sa paci...

maart
7. sep 2008

...tak se tak nedurdi no.....vzdyt vsichni vime, ze chlapec vs. devce je pouhopouha nahoda, ano je to tak....50:50.....nechtela jsem se Te rozhodne dotknout, jenom mne Tvoje slova prisla dost hodne ostra, tot vse. Jenom tak mimochodem, ja mam 2 klukany a treti holku....Mam z nich radost ze vsech, milujeme je s manzelem uplne nezrizene.....a ruzove saticky kupuju moc MOC rada... 🙂 ....

jabber
7. sep 2008

Já taky nevidím nic špatného na tom, že si někdo přeje holčičku nebo chlapečka - proč by si nemohl přát??? 😕

jabber
7. sep 2008

to přece neznamená, že bude mít dítě toho druhého pohlaví míň rád? Nechápu....

maart
7. sep 2008

....ono to proste zni kapku jako tak, ze "chlapecka radsi ne", ale jsem si jista, ze to tak zadna mamina nemysli, ale pro nekoho muze byt tohle tema trochu provokujici no, takhle bych to videla 😉 .

petrzalkaa
7. sep 2008

kikina ,suem
modrykonik je prave preto diskusná stránka,že sa tu diskutuje na rôzne témy....
tie vaše,ked sme čakali prvé dieťa a dúfali,že bude zdravé máme v tejto téme už za sebou,je to pre nás samozrejmé,preto to nerozoberáme.....a taktiež je nám to samozrejmé aj pri ostatných detoch,hlavne aby boli zdravé a my teraz tu rozoberáme pokračovanie,ked okrem zdravých detí po ktorých túžite aj vy túžime my po dvoch troch chlapcoch a po 10-15 rokoch aj po dievčatku,....takže ak sa vám nepáčia naše túžby hodte sa do inej témy.....

a želám vám,aby ste mali detičky zdravé a také aké si želáte,aby ste si potom rokmi nemuseli želať niečo iné..... 😵

kristi
7. sep 2008

kikina: ne, nezda se mi to absurdni, zda se mi to naprosto v poradku, vzdyt kazdy ma nejake preference. Vzdy je to 50 na 50 a nikdo to neresi.

suem
7. sep 2008

petrzalkaa ja uz dieta mam ak si nepostrehla 😀
Tvoja posledna veta "aby ste si potom rokmi nemuseli zelat nieco ine.." hovori za vsetko.
Napisala som svoj nazor, snad mi len to pravo nechces brat. Veci ku ktorym sa ini nemaju vyjadrovat sa pise do IP. A posielat niekoho do inych tem....

veronika36
7. sep 2008

Pripájam sa aj ja k názoru, že my čo máme dvoch troch chlapcov a túžime po dievčatku, asi sa ničim neprehrešujeme.
A radím babám ktorým sa naša téma nepáči, nech sem nechodia, ani ja nechodím do témy, KET, IVF a pod, aj tak tomu nerozumiem, proste hľadám si témy v ktorých mám niečo spoločné aby sme si mohli pokecať a poradiť.

maart
7. sep 2008

....hmmm, Suem, ani ja jsem nepostrehla, nepochopila, ze uz dite mas...a ano napsala jsi svuj nazor, ale velmi zvlastnim az urazlivym zpusobem....coz taky neni uplne OK, souhlasis?

suem
7. sep 2008

Veronika temy KET,IVF, a pod. nie su o paceni, resp. nepaceni. Nepytam si od teba povolenie co citat mozem a co nie 🙄
Pre mna je vase zmyslanie nepochopitelne, to je vsetko. Nechcela som nikoho urazit, myslela som si ze najdem nejake argumenty aby som to mohla pochopit. Samozrejme su okolonosti (gen. vady viazane na pohlavie) kedy je pohlavie veeeelmi dolezite, ale inak...
No mozes byt pokojna, viac uz nemam o com 😝 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre