Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

lela123
18. sep 2016

@kalerabik1 to nemusí tak byť. Ja som mala mladšieho o štyri roky a mám s ním dvoch synov.On mal vtedy staršiu krv. Lebo mne sa vlastne akurát vymenila, čiže ajkeď je mladší, ale vtedy mal staršiu krv.Ja neviem, či to tak naozaj funguje, lebo som to vôbec neriešila, ale keď si to spätne počítam a to mám tri deti, tak u mňa to presne tak vyšlo

lela123
18. sep 2016

Ja to nepočítam delením, ale logicky ja som mala tesne po 28, čiže nová krv a on vtedy mal 24, čiže keď sa mu menila v 21 tak má teda o štyri roky staršiu krv
Ja to takto počítam.

cammille
18. sep 2016

@lela123 a ako to funguje, ked je vekovy rozdiel 7 rokov ? 😀

morena32
18. sep 2016

@stefania100 Dobry vecer!
V prvom rade popisem ten fertility monitor, je to taky minipocitac, ktory pracuje na principe, ze meria dve hladiny hormonov estrogen a luteinizacny hormon-ktory potom vyvolava samotnu ovulaciu, zvysujuca hladina estrogenu indikuje zvysujucu sa plodnost- vtedy monitor signaluzuje tzv high days- vacsinou byvaju 3 tieto dni, ale moze byt ich aj viac, alebo aj menej, kazda zena a ma ine hladiny hormonou atd, po tychto dnoch nasleduju dva najplodnejsie dni peak days-to je jeden pred ovulaciou-to je tzv pozit ovulacny test, druhy peak den je den samotnej ovulacie-cize posledny den high su dva dni pred ovulaciou, moze sa vyskytnut aj take nieco ze bude napr 13 dni high signalizacie a ziadna peak-to je tzv anovulacny cyklus, raz za cas to ma kazda zena, pocet high dni sa moze menit, takze to moze byt aj kazdy cyklus ine, pretoze hladinu hormonov ovplyvnuje mnoho faktorov, ale dva dni pred ovulaciou budete zarucene vediet kedy su, ale tento fertility monitor je dost draha zalezitost, su k nemu potrebne dokupit aj testy tzv kits, ktore pracuju ako ovulacne testy-treba sa na ne vicikat a vlozit potom do stroja, tie su balene aj po 10 aj po 20, ja doorucujem balenie po 20, hlavne pre tie, ktore maju nepravidelny cyklus
poslem link-tu sa da o tom precitat:
http://uk.clearblue.com/clearblue-ovulation-tes...
Kupit sa do da na amazone alebo ebay
Potom extituje lacnejsia varianta, ako zistit par dni pred ovulaciou- to su digitalne ovulacne testy clearble, ale musia mat v nazve advancet-funguju na rovnakom principe, tiez meraju dve hladiny hormonov, su to ovulacne testy-tiez sa ne treba vycikat, len sa nevkladaju do yiadneho pristroja, ale hned samotny test ukazuje vysledok, tam je bud blikajuci smajlik-to su tie dni pred ovulaciou a potom smajlik- to je pozit ovulacny test, cize den pred ovulaciou-je to balene po 10 ks al po 20 je to lacnejsia zalezitost ako monitor, tiez sa da kupit na amazone al na ebay
http://www.clearblueeasy.com/healthcare/clearbl...

martinabreza
18. sep 2016

@malinkaninka prosim ťa to je aký vzorec na ten výpočet.

kristinka28
18. sep 2016

@lela123 prosim ta mozes to mne vypocitat moj datum 16,07,1982 a partnerov 13,07,1982 velke dakujem

andreasiskova3
18. sep 2016

@doli11 no neviem, ja to mávam vždy medzi 10- 14 dňom od začiatku dva dni. A niekoľko rokov sme podľa toho sexovali bez akejkoľvek antikoncepcie , že práve iba tieto dni sme vynechali a všetko bolo ok. A keď sme po rokoch práve v ten deň , nepamätám či prvý deň alebo druhý, , tak som otehotnela 🙂

judycel
18. sep 2016

Pokud můžu taky něco napsat tak říká se že když žena otehotní před polovinou ovulace tedy před 14 tým dnem tak je to chlapec a když později tak je to děvče . U mne to sedělo chlapec byl zplozen 12 ty den a dcera 16 ty den .

morena32
18. sep 2016

@stefania100 Teraz odpoviem k tomu styku dva dni pred ovulaciou
Mat styk dva dni pred ovulaciou vobec nie je zaruka na dievcatko a to ani styk 5 dni pred ovulaciou
Co sa tyka styku tam je najlepsie bud frekventovany styk kazdy den znizuje sa mnozstvo spermii v ejakulate- co je v prospech zenskych spermii, samozrejme styk moze byt aj pocas ovulacie-hlavne ked niekto chce otehotniet co najrychlejsie, styk pocas ovulacie nemusi hned znamenat ze budete mat hned chlapca, ono to samotne nacasovanie nie je take dolezite ako skor ta frekvencia styku, ten styk pred ovulaciou je skor tak pre istotu
Ja navrhujem mat styk kazdy den od ukoncenia menstruacie a stopnut to 3 dni pred ovulaciou napr, este istejsie, ked si budete davat pozor, ciye budete pouzivat ochranu pocas tych dni a iba ten jeden den posledny-co su tri dni pred ovulaciou nepouzijete ochranu-toutou metodou je ale doba kym sa podari otehotniet troska dlhsia
napr pokial mate ovulaciou skoro po menstruacii napr tam velmi nie je moznost na frekventovany styk-tam je dobre mat len jeden styk, ale pred stykom by mala byt sex.abstinencia aspon 7-10 dni najlepsie je 14 dni- to je naopak zas pri velmi malej sex frekvencii muzske telo nedostava signal na tvorbu spermii-co zasa vediet k malemu mnozstvu spermii v ejakulate-co je zasa v prospech zenskych
Samozrejeme toto vsetko vam nezaruci dievcatko a to hlavne ked si neodsledujete to ph to si treba urzat kysle merat ph na to treba pouzit ph testovacie tycinky daju sa objednat na stranke multigyn
Dalsi velmi doletity faktor, ktory pri planovani pohlavia treba dodrzat je dieta:
to je nizkokaloricka strava-to je malo zo vsetkeho, nic tucneho, malo soli, cukru
vapnikova dieta-vela mlieka, kefirov jogurtov acidofilnych, brokolica, spenat
tato tzv dievcenska dieta ma uvadzananu az 80 % uspesnost
ale treba ju drzat aspon dva mesaca, mesiac, ked sa snazite uz, tak tam treba uz prisne dodrziavat a najradikalnejsie tyzden pred ovulaciou
Potom este jeden dolezity faktor je hladina hormonov, hlavne testosteron je dobre znizit a to hlavne ked uz mate za sebou porod chlapca a o to viac cim menej doby ubehlo od porodu, pretoze plod urcite pohlavia disponije svojimi hormonmy a tie maju vplyv na zenske telo, preto vacsinou ked su deti narodene po sebe su rovnakeho pohlavia, takze pre mamicky chlapcekov je obzvlast dolezite znizovat hladinu testosteronu-na to staci obycajny matovy caj dva krat denne a vytrvolastne cardio cvicenia- tie velmi ucinne znizuju hladinu testosteronu pol hodinu denne, na youtube je kopa takych cviceni-ja viem ze pre mnohe mamincky je troska tazsie si najst cas este aj na cvicenie pri malych detoch, ale zas je to ucinne
Dufam, ze som pomohla

lela123
18. sep 2016

@cammille ak to tak vôbec funguje tak to je asi zložitejšie aj keď sú v tom istom roku. Tam by hrali už aj hodiny.

stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lela123
18. sep 2016

@kristinka28 tak toto je zaujímavé, máš o štyri dni staršiu krv, tak to teda neviem, ale teraz asi baba a pred ovulaciou. To píšem moje skúsenosti

malinkaninka
18. sep 2016

@kalerabik1 to nieje pravda. ja som mala 35 ked som otehotnela a moj muz 43. 35:7=5 a 43:7=(6),1 cize moja krv je silnejsia a tak mame dievcatko

stefania100
18. sep 2016

@morena32 Az teraz som si precitala Vasu dalsiu odpoved....a nemam slov :o) ste uzasnaaa, taketo vycerpavajuce vysvetlenie som ani necakala :o) dakujem aj za vsetkych, ktorym Vase rady pomozu :o)

kristinka28
18. sep 2016

@lela123 jaj tak to je super no este nech sa to podari a to ja mam starsiu krv ked som mladsia ,,ked dobre rozumiem tak do konc rokka moze sa podarit dievcatko ci ako mozes aj ip 😉 dakujem

kalerabik1
18. sep 2016

@malinkaninka toto ste dneska poobede napisali(je to skopirovane): malinkaninka @stefania100 metodou by som to nenazvala emoticon naozaj skor babska povedacka ale mne vysla emoticon vas vek a vek vasho partnera vydelte cislom 7. kto ma vyssi vysledok, toho pohlavie by malo dietatko ma
A ja vravim ze keby islo o to kto ma vyssie cislo tak vzdy to bude ten kto je starsi

lela123
18. sep 2016

@kristinka28 ja som si to prečítala naopak prepáč. Ty si mladšia. Takže naopak. Ale ktovie. Ja som bola z tých šťastných, že som otehotnela hneď, ale ani raz som neriešila dopredu, že, čo to bude. N o musím mať ešte jedno, aby som to testla

kristinka28
19. sep 2016

@lela123 sak ja budem rada nech budu 2 ciarky a hlavne nech dopadne vsetko ok no to znamena ze ked je mladsia krv tak take pohlavie ci

lela123
19. sep 2016

@kristinka28 ten, čo má staršiu krv, ale vravím, vo vašom prípade je to ťažko. Krv sa určite nemení presne na deň. Hlavne držíme palce, nech je to všetko o.K

stefania100
19. sep 2016

@morena32 Dobry den, opat sa ozyvam :o) mozem sa opytat na to PH ak chceme dievcatko malo by mat hodnoty 4-4,5 (alebo viac?) cely cas alebo len v den snazenia sa? Dakujem vopred aj za inych, ktorym to pomoze :o)

stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stefania100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
morena32
19. sep 2016

@stefania100 Ta ph by mala byt 3,5-4,5 do obdobia ovulacie
zdrava vaginalna ph je takto kysla, ale samozrejme vplyva na strava a kadeco, preto ju maju mnohe zeny alkalicku-co potom moze sposobyt, ze sa rodia chlapci, ph sa zvysuje cim viac sa blizime k ovulacii, pretoze krcok maternice produkuje hlien a cim blizsie je k ovulacii tym je zasaditejsi pretoze je plodnejsii-zabezpecuje sa vhodne prostredie pre spermie, preto treba znizovat to ph cim viac sme k ovulacii, aby sme eliminovali chlapcenske spermie-tie nie su take odolne a nepreziju vela v kyslom prostredi, niekedy to nepreziju ani tie zenske spermie- to je rozne,
preto by sa malo sledovat ph, ja navrhujem pouzivat lactofeel vaginalny gel, mal by sa pouzivat kazdy druhy al.treti den, niekto moze aj kazdy den-samozrejme to zavisi potom od vyslednej ph a obzvlas by sa mal pouzivat hodinu pred stykom, tym viac-cim blizsie mame styk k ovulacii a mal by sa pouzit aj pol hodinku po styku, pretoze muzske semeno je zasadite- dobre prostredie pre spermie, po styku si treba sledovat ph kazdu pol hodinu po dobu styroch hodin, pretoze toto je najkritickejsie obdobie, tolko trva problizne kym sa spermie dostanu do tzv. cakacej zony

liviaz
19. sep 2016

dievčence,ženy a matky, pripájam sa ku vám, tiež tužim po dievčatku - u nás je to divné, manžel pochadza zo 4 surodencov - po troch babách bol ako posledná nádej a vyšlo to, a jeho sestry moje švagriné - jedna ma chlapca - iba jedného a druhá má dvoch chlapcov, no a my s manželom dvoch chlapcov, totok snad neni možné .....bude vojna ? ??? podla čínskeho mi obaja chlapci vyšli ....tak už len vekom to môže prísť lebo mam pocit že dopadneme ako môj muž - štvrtý ☹

cammille
19. sep 2016

@liviaz no ono to tak byva😊 Moj otec bol po 5 dcerach vytuzeny syn, on sam ma 3 dcery, a ja - jeho dcera- zas 3 synov a 1 dceru😊 Proste generacna vymena😀

liviaz
19. sep 2016

@cammille len ja už som na 4 deti asi moc stará 😀 nezvladnem psychicky 😀

cammille
19. sep 2016

@liviaz prve dve su najtazsie - potom uz prestanes ratat a ide to samo😀 ...ale ved snad uz do tretice bude dievcatko😊 U nas tiez bolo tretie dievcatko, a potom este dalsi chlapec😊

11okana
19. sep 2016

Baby tak u nas plodenie pred ovulkou nevyslo a to som kazdy mesiac merala teplotu a robila testy....bude treti chlapec ☹

lela123
19. sep 2016

@11okana a koľko dní pred ovulkou sa ti podarilo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre