Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

libka28
24. máj 2016

@kalerabik1 vyplyva mi zo vsetkeho, ze chlapca trafit je jednoduchsie... tiez som vtedy na sebe nespoznala ovulku, no teraz po porodoch som si ista, dnom, kedy to je. Dr. mi hovoril, ze po porodoch sa telo a horm. system cely akokeby zmeni, updraduje a vsetko funguje odznovu. Inak teploty a hlien su vyborny ukazovatel predovulacneho obdobia a ovulacie...

kalerabik1
24. máj 2016

@libka28 Vsetko co si napisala su veci vsetkym zaoberajucim sa touto temou zname. Vdaka za zhrnutie

kalerabik1
24. máj 2016

@libka28 Tiez si meriavam teplotu,takze suhlasim a tiez odporucam kazdemu kto chce vediet kedy ma ovu 🙂

gerry22
26. máj 2016

@kalerabik1 bolo to počas ovulky. Ale vtedy som to nevedela tiez rozoznat lebo som nemala bolesti,dozvedela som sa to od lekara,ale po porode mavam stale bolesti a presne viem kedy mám ovulku.

gerry22
26. máj 2016

@libka28 je jasne ze sa nikto nemoze hrat na stvoritela, a ak si citala diskusiu tak si na to mohla prist aj sama. Kazda sme ina, kazda pocituje nieco ine, tak ako existuje veda ktora je dokazana tak existuju aj teoria ktore sice nieje dokazane ale niektore zeny si to skusili a poniektorim to vyslo a niektorim nie....Kazdej z nás je tu jasne ze nie sme ziadne stvoritelky a zasahovat do niecoho takeho sa neda. Ale kazda máme vlastne skusenosti a preto sa o tie skusenosti delime. kazda mame nadej o ktoru sa pokusame.. Hovorime si ak to vyslo tej a tej mozno to vyjde aj mne. Hlavne je ze ak sa zadari a narodi sa dieta je uplne jedno ci to bude dievca alebo chlapec len nech je zdrave a to je tiez vec stvoritela.

gerry22
26. máj 2016

@libka28 suhlasim zo vsetkym co si napisala. Len jedno nemozme vyvratit ani dokazat. Teoria o tom ze zalezi na tom z akeho vajecnika ovulujes nebola z mojej hlavy ale sam gynekolog to povedal, takze asi to nie je az taky nezmysel. Ale neda sa na to spoliehat anis a tomu neda verit lebo ako som spominala tak kamoska ovulovala s praveho vajecnika a narodilo sa jej dievcatko a ja som tak isto ovulovala s praveho vajecnika a narodil sa mi chlapec. Ako kazdej z nas je jasne vsetko zalezi od toho ktora zubrienka bude sikovnejsia.....

kristinka86
26. máj 2016

@libka28 Sama si napisala, ze mikroskop ukazuje "len" kvalitu hlienu. A to je prave podstatne pri pohlavi! 😉 Kvalitny hlien = rovnomerna celistva struktura = chlapcek. Menej kvalitny hlien = prerusovana struktura = dievcatko. Cize nesuhlasim, ze ukaze len ovu, ale da sa urcit aj pohlavie. 😉 Nejdem sa vsak hadat a suhlasim, ze nic nie je 100%, hoc nam to takto vyslo. 😉

gerry22
27. máj 2016

@monilik Až teraz som si všimla , že to čo som chcela napísať tebe tak som napisala @kalerabik1 🙂

pisala som ze sme na tom rovnako v rovnakych terminoch a pravdepodobne ak sa nam snazilkovanie podarilo tak budeme v rovnakom tt. tak nech sa vám zadari drzim palceky. 🙂

Ja som vynimocne mala tento mesiac extremne silnu ovulku mala som silne bolesti, tak dufam ze sa nam podarilo...Ty sa ako citis a aký mas s toho pocit, zadari sa ci? 🙂

monilik
27. máj 2016

@gerry22 ahoj, tak to by bolo skvele keby sa nam podarilo 😉 ja mam skor pocit ze nic z toho nebude tento mesiac 😒 no uvidime zaciatkom juna, ale moc ružovo to nevidim... drzim prsty nech sa aspoň tebe podarí, budem sa tesit 😉

libka28
27. máj 2016

@kalerabik1 Praveze nemam pocit, ze je tu az tak jasne vsetko, co som pisala, preto som to nakoniec napisala... Tak napriklad to , ze ma ovulku "dlhu" alebo "silnu"??? Ovulacia je s dovolenim jeden okamih, kedy praskne zrely folikul a vajicko sa vyplavi von .. povedzme sekunda dve a je to! Tak aka dlha alebo kratka? Silna? Ano bola alebo nie nebola, nic ine medzi tym. Ok, silnejsie mozu byt skor pocity, ako je zrovna v tom cyklu telo citlive na hormonalne zmeny a velku rolu hraje aj to, ako sa zena pozoruje. Ze z praveho vajecniku? Ako to vysvetlis? Vsetky vajicka su rovnake uz od narodenia. @gerry22 mozno je ten gynekolog iba vyborny psycholog a povzbudzuje zenu v tom, comu veri, bez ohladu na vedecku podstatu problemu. davalo by mi zmysel, keby boli napr. vajcovody extremne asymetricke v dlzke a cesta za jednim vajkom by tak bola zlozitejsia a dlhsia ako ku druhemu
Inak k mikroskopu: hlien- ten po ktorom spermie behaju, sa da dobre urcovat aj "len" prstami a ocami.A rovno pri tom zistis stav cipku, ci je este zatvoreny, alebo sa otvara, alebo je makky a otvoreny prijat kazdeho, kto ide okolo, nech to su chalani alebo baby 🙂

libka28
27. máj 2016

@kristinka86 asi si mi nerozumela, co som chcela povedat, ani ja sa neidem hadat, naopak, gratulujem, ze vyslo. Vysvetlila by som dalej, no nemam silu ani chut, lebo moje podanie tu nejako nenaslo ucho. Len jednu na zamyslenie: jeden styk= jedna moznost hlienu= dvojicky rozneho pohlavia... potom co to bolo? (trebars ten fakt, ze hlien sa zmenil z neplodneho na plodny, ked uz boli vsetci dnu?) :D

gerry22
28. máj 2016

@monilik Ahoj , dakujem pekne 🙂 , ja ti drzim palceky aby sa aj tebe podarilo , budem na teba mysliet. Ja som tiez ako na ihlach neviem sa dockat, kedy uz budem moct testnut, dni sa mi teraz strasne spomalili lebo sa neviem dockat. Uvidime, ale dufam, ze aj ty budes patrit medzi junove tehulky. 🙂

Este raz drzim palceky potom daj vediet ako si dopadla 🙂

gerry22
28. máj 2016

@libka28 nemam v zaujme sa hadat ani nic podobne, a ani netvrdim, ze to co sa týka vajecnika a ovulacie je ozaj overene, tak ako ziaden lekar nevie potvrdit ze ovplivnenie dietata sa da ovplyvnit, ale nikdy nevies. Smiem sa ta opýtat si lekarka alebo sestricka na gynekologii, ze tak presvedcivo pises, si presvedcena a si si uplne ista ze to co pises je pravda?...prepac ya blbu otayku, pises to aj z vlastnej skusenosti? mas deti?... 🙂 lebo vsetky ktore tu prispievame, piseme z vlastných skusenosti, nie z predpokladov

kristinka86
28. máj 2016

@libka28 Dvojičky sú už iný level a do tejto problematiky ja zasahovať absolútne nejdem. 😀 Som veľmi zvedavá, čo sa nám podarilo teraz, nakoľko som hlieny vôbec nespozorovala a mikroskop som v daný mesiac nepoužívala vôbec. 😝 Mikroskop mi ale štandardne ukazoval ovu aj vtedy, keď som hlieny ešte nemala - teda, nespozorovala som ich.

libka28
28. máj 2016

Potom uz nemam, co dodat, len tento navod:
Dievca: 3x denne 50mg vitaminu c, otec takisto, suloz kazdy druhy den az do 4roch dni pred zvycajnym terminom ovulacie, po nej spat iba na pravom boku a pouzivat citrusovy parfem.
Chlapec: denne aspon stvrt kila slnecnice- neprazenej nesloenej v bio kvalite, suloz den pred ovulaciou rano a vecer, zvysok cyklu spat na lavom boku, pouzivat parfem s vanilkou 😀

buckeye
29. máj 2016

@gerry22 neviem co je ona, ja som biolog a potvrdzujem, co pisala, je jedno z ktoreho vajecnika zena ovuluje, vajicka su v oboch rovnake, su v oboch predpripravene este pred narodenim danej zeny, to co ovplyvnuje pohlavie dietata je spermia a tam uz skor zalezi od muza, ci je zdravy, ci netvori abnormalne spermie, ci nefajci, nepije etc, a potom kedy bol styk, ako dlho pred ovulacio, ale to uz tiez pisala

monilik
29. máj 2016

@libka28 😀

gerry22
29. máj 2016

@buckeye ja s tym tiez suhlasim , netvrdim ze to je pravda o tych vajecnikoch, som len napisala skusenost mojej kamosky a te to nebolo s mojej hlavy ale ze jej to povedal , lekar, aj mne to pripada byt blbe. Moj nazor je presne taky ako tvoj

A otazku ktoru som jej polozila ze ci je nejaka lekarka alebo sestricka na gynekologii samozrejme som to nemyslela v zlom, ani nic podobne, a otazka nebola mierena len k teme o tom ze zalezi na vajecniku s ktoreho sa ovuluje, Otazku som polozila vseobecne, kedze nema uvedene ci ma deti a ani nepisala o tom. nic viac.

stefania100
29. máj 2016

@majrab Prosim, nerozumiem ako prist na to ze muzova krv ma 2 roky a krv zeny ma 6 rokov? :o(

majrab
29. máj 2016

@stefania100 uz som to tu rozpisovala,krv sa meni kazdych 7 rokov tak si to staci vypocitat

monilik
29. máj 2016

@stefania100 mne to nevyslo ani pri jednom synovi s tou krvou... mali byt podla toho dievcata 😀 ale rata sa to tak, ze vydelis vek cislom sedem a komu vyjde mensi zvysok ten ma mladšiu krv a take pohlavie udajne bude mat babatko. napríklad ja mam 31 takze 31:7=4 zvysok 3 muz ma 32:7=4 zvysok 4 takze ja mam mladsiu krv, bude dievcatko 😀 bodaj by...

gerry22
29. máj 2016

@monilik
@stefania100
Len sa na to netreba spoliehat lebo nie kazdej to vyslo , bud to bola len nahoda alebo ozaj to vyslo podla toho,majrab uviedla presnz priklad, ako sa jej to podarilo a jej kamaratka nie , a tiez jej malo vyjst to iste pohlavie.
Napriklad podla vypoctu aj mne vychadza dievcatko , bodaj by vyslo, ale nechcem sa nejako na to spoliehat aby som nebola zbytocne sklamana. Napriklad aj v cinskom kalendari mi vychadza ze by to malo byt dievcatko

jerry
29. máj 2016

požičiam manžela? máme tri dcéry 😉

gerry22
29. máj 2016

@jerry 🙂 🙂 🙂 🙂 tak to gratulujem mate stastie ,alebo lepsie povedane mas stastie ze mas manzela ktory vie robit babulky. 🙂 🙂 🙂

monilik
29. máj 2016

@jerry 😀 😀 😀 kamoska caka stvrte dievcatko... cista provokacia 😀

misicka35
9. jún 2016

@bohjelaska Ahoj. Boze, dlho som tu nebola. Ako sa mate? Co nove? Ja uz mam svoju bambulku pri sebe 🙂 V sobotu sa narodilla princeznicka moja 🙂

kalerabik1
9. jún 2016

@misicka35 Gratulujem🙂 Uzivajte si krasne spolocne chvile v zdravi. Vsetko si vychutnavaj,lebo babatka tak rychlo rastu 🙂 Nech sa vam dari

misicka35
9. jún 2016

@kalerabik1 dakujem velmi pekne 🙂 A ty si ako na tom? Akosi nemam prehlad... Uz sa zadarilo?

kalerabik1
9. jún 2016

@misicka35 My mame dcerku ma rok a 9 mesiacov a teraz niekedy pocas leta by sme chceli skusit druhe ,ja by som chcela chlapceka ak by mi bolo dopriate mat parik 🙂 Takze uvidime ci to bude bracek alebo sestricka🙂

misicka35
13. jún 2016

@kalerabik1 Tak to drzim palce, aby sa hlavne uspesne zadarilo, a potom, aby ti vyslo, co si zelas 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre