Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

jamajka
autor
25. apr 2008

Tak potom tá teória o životnosti X a Y - spermií, bude asi pravdívá

jamajka
autor
25. apr 2008

Predpovedanie (určenie) pohlavia dieťaťa ešte pred počatím.

Plánovanie výberu pohlavia počatého dieťaťa je založené na výbere správneho dňa, vzhľadom ku dňu ovulácie, v ktorom sa uskutoční pohlavný styk s cieľom počať dieťa želaného pohlavia. Americkí vedci Lendrum B.Schettles a David M.Rorvik z Harwardskej univerzity takmer pol storočia zasvätili rozpracovaniu metodiky výberu pohlavia budúceho dieťaťa podľa času uskutočnenia pohlavného styku vo vzťahu ku dňu ovulácie.

Zistili, že spermie, nesúce ženské gény s X- chromozómom sú viac životaschopné, žijú dlhšie ako tie, ktoré nesú mužské gény s Y- chromozómom, ktoré sú podstatné menšie ako gén s X- chromozómom, sú pohyblivejšie, ako nositelia ženských génov, aj keď dĺžka ich života spravidla neprevyšuje jeden deň.

Vedci s pomocou využitia tohto zisteného fenoménu určili, že priemerný ejakulát obsahuje viac spermií nesúcich Y- chromozóm, než X- chromozóm.

Táto výhoda sa zmenšuje, podľa výskumov Schettlesa, už od prvých minút potom, ako sa spermat počas aktu dostáva do pohlavných ciest ženy, kde je značná kyslosť vaginálnych výlučkov a X - spermatozoidy žili dlhšie ako Y- spermatozoidy.

No tak, ako sa približuje deň ovulácie, tak aj výlučky sa stávajú viacej zásadité, čo zvyšuje pravdepodobnosť oplodnenia s Y- spremazoidom. Na základe vyššie napísaného je jasné, že najdôležitejším momentom pri výbere pohlavia je to, v ktorý deň vo vzťahu ku dňu ovulácie sa uskutočňuje pohlavný styk. Ak sa styk uskutočňuje 2-3 dni pred začiatkom ovulácie, keď prostredie vo vagíne má viacej kyslejší charakter, tak v priaznivejších podmienkach sa nachádzajú odolnejšie X- spermazoidy a týchto hynie menej počas čakania na stretnutie s vajíčkom. Tu teraz nie je dôležitá rýchlosť, ale odolnosť. Ak sa ale styk uskutoční v čase bližšom k momentu ovulácie, tak je väčšia šanca na splodenie chlapca. No okrem týchto je ešte množstvo iných doplňujúcich podmienok, ktoré majú tak alebo inak vplyv na určenie pohlavia budúceho dieťaťa.

Jedna z nich je dosiahnutie u ženy orgazmu počas pohlavného aktu, hlavne ak nastal orgazmus u nej skôr, ako u muža. V ten okamih sa prostredie v pošve zmení na viac zásadité, čo napomáha k väčšej pravdepodobnosti počať chlapca. Dôležitý význam má aj zdržanlivosť pred pohlavným aktom, cielene namiereným na počatie chlapca, lebo počas tohoto času, čo je 4-7 dní sa koncentrácia Y-spermazoidov u muža zvyšuje a tým následne sa zvyšuje aj pravdepodobnosť počať chlapca. Zvýšená teplota nepriaznivo pôsobí hlavne na menšie, menej odolné Y- spermazoidy, ktoré vytvárajú chlapcov, preto spodné oblečenie muža má byť široké a nie tesné. Taktiež sa doporučuje vynechať počas prípravy na počatia chlapca prácu v horúcom prostredí, prácu šoféra a podobne. Vo svojich prácach B.Schettlz doporučuje pre počatie chlapca vybrať pri pohlavnom akte polohu odzadu, lebo pri nej sa sperma vylieva hneď vedľa krčku maternice. Pre počatie dievčaťa Schettlesa doporučuje manželom uskutočniť pohlavný akt omnoho skôr ako príde ovulácia, to znamená, 4 až 2 dni pred ovuláciou. V tomto prípade sa môžu dočkať vajíčka vo vajcovode viac životaschopné X- spermatozoidy, ktoré sa podieľajú na vytvorení dievčaťa.

Taktiež pre zväčšenie pravdepodobnosti počať dievča B.Schettlesa doporučuje začať uskutočňovať pohlavný styk hneď po ukončení menštruačného cyklu a to denne až do príchodu kritických dni, čo sú 4-2 dni pred okamihom ovulácie, za účelom zníženia množstva spermazoidov v sperme. Pri počatí sa doporučuje obyčajná poloha (tzv. misionárska), t j. tvárou k tvári, kde muž je zvrchu. V takejto polohe sa sperma vylieva ďalej od krčku maternice a nie priamo k jej ústiu a spermazoidy sú nútené dlhšie sa pohybovať vo vagíne, kde je pomerne kyslé prostredie, priaznivé pre X-spermatozoidy, ktoré sa podieľajú na plodení dievčat.Taktiež sa doporučuje žene vyhnúť sa orgazmu.

jamajka
autor
25. apr 2008

Zuzana 76, to ti asi dosť drahé, hneď to pozriem, už som to raz našla a stratila som to tak som to dneska krvopotne hľadala, je to nejakých 6.000 - 7.000 Sk

Ale tá teória ma zaujala, asi bude opodstatnená.

Ako tu môžeme vidieť z horeuvedených údajov, počatie dieťaťa a taktiež určenie jeho pohlavia s pravdepodobnosťou 80-85% vo veľkej miere záleží od určenia okamihu ovulácie v menštruačnom cykle ženy. Vo väčšine prípadov sa tento okamih udeje bez symptómov. Iba približne 10-15% žien cítia roztrhnutie folikula ako krátku bolesť uprostred spodnej časti bruška, ktorá môže byť ženou aj nespozorovaná.

Prístroj EVA-TEST môže presne určiť, v ktorej fáze sa prevádza testovanie, či je ešte pred okamihom ovulácie, keď sa vajíčko ešte neuvolnilo z folikula, alebo je po okamihu ovulácie, keď sa dozretá vaječná bunka už oslobodila z folikula.

Preto je pri testovaní potrebné sústrediť pozornosť na čas svietenia červenej svetelnej diódy pri indikovaní ovulácie. Ak červená svetelná dióda trvalo svieti 5 sekúnd, tak sa ovulácia ešte neuskutočnila a to je čas vhodný na počatie dievčatka, ak červená svetelná dióda bude trvalo svietiť 10 sekúnd, tak sa vajíčko už uvolnilo z folikula a to je čas vhodný na počatie chlapca. Jedinú podmienku, ktorú pri testovaní treba určite splniť, je ,že pri každom testovaní je možné zatlačiť na spínač iba raz. Preto sú tu kladené vysoké nároky na slinu (aby bola bez bubliniek, bez cudzích elementov a pod.) A tu sa práve hodí metóda odberu sliny vopred do sklenej alebo polyetylénovej nádobky, tak aby sme zabezpečili čistotu sliny a kde sa aj odstránia bublinky zo sliny, s následným jej nanesením na senzor prístroja EVA-TEST.

V iných prípadoch čas svietenia červenej svetelnej diódy nie je tak dôležitý a pri určovaní faktu príchodu ovulácie nemá nijakého významu.

paolin
25. apr 2008

ja teda nevim, jak vy, ale ja chci predevsim zdrave dite 🙄

zuzana76
25. apr 2008

no 6000 je vela, ale ta teoria co si rozpisalje urcite pravdiva

jamajka
autor
25. apr 2008

pripojím ešte link na tú stránku, aby ste si to mohli všetko prečítať.

http://www.eva-test.sk/pristroj.htm

A cena je: 5989.98 SKK

Dosť drahé, určite si ho nebudem kupovať, ale určite som začala veriť tej teórii o oplodnení pred OVU, že je väčšia pravdepodobnosť na dievča, keď to tak reklamujú, asi to majú overené.

zuzana76
25. apr 2008

paolin aj ja, ale tuzim aj po dievcatku, myslim, ze na tom nie je nic zle

jamajka
autor
25. apr 2008

Zuzi a prečo chceš skúšať vždy len v aguste, chceš mať len májové bábätko?

zuzana76
25. apr 2008

jamajka, uz som bola predtym tehotna a cakali sme babo v maji, ale potratila som, a mam zdraveho, krasneho synceka, ktoreho strasne milujem, on sa narodil v auguste, ale byva mi smutno aj za tym prvym ☹

vladkaz1
25. apr 2008

Kocky ahojte tak mi sme mali mať chlapčeka a potom v 9 mesiaci nám povedali že je to dievcatko.No predstavte si muzove sklamanie 😕 😅 .

Ale ja to beriem sportovo milujeme ju je mi jedno ci dievca ,alebo chlapec hlavna vec že je naša, zdravucka, peknucka. 🙂 🙂 🙂
Tak vám držím palce nech sa vam to podarí 😉

jamajka
autor
25. apr 2008

Takže babulky, ktoré chceme babu, musíme sa pripraviť na sex bez oragazmu, to je dosť čudné zistenie, no nie???? 😢 😢 😢 😝

jamajka
autor
25. apr 2008

Dobre, teraz už musím ísť offf, majte sa babulky. 😉

jamajka
autor
25. apr 2008

Vladkaz1, to by som si želala aj keby sa mi tak pomýlili, pri druhom synovi som do poslednej chvíle dúfala, že doktor zle videal a ked mi na sále povedal, že: "máte chlapčiska!, vedeli ste?" tak som odpovedala: "Tak predsa!?", dúfala som totižto, že to možno bude dievka.

alexandra
25. apr 2008

Pravdepodobnost ze to bude dievca je pri kazdom jednom dietati presne a jedine 50 percent a nic s tym nenarobis 😉

jamajka
autor
25. apr 2008

Alex, myslíš? Nejaký recept by na to mohol fungovať? No nie?
Ja viem, že keby sme to vedeli ovplyvňovať, už by sme od dobroty ani nevedeli čo robiť? Že áno?

megn
25. apr 2008

jamajka: takže, když byl sexík s orgasmem, tak čekám kluka? 😀 no tak to se nechám překvapit. Kluka umí každý chlap, holka to je umění. Takže to spíš vidím obráceně s tím orgasmem 😀 😀

megn
25. apr 2008

emjee: 🙂 velice zajímavé, podle toho čekám holčičku. Mi je jedno co to bude, obojí budu milovat stejně... myslím si, že se pohlaví nedá nijak ovlivnit 🙂

musko
25. apr 2008

Ahoj!
Skúste na www.patentnimedicina.cz - je tam kalendář početí a mne to pri prvom mimi sedí, Uvidíme, či sa zadarí aj pri ďalších 😉

jamajka
autor
25. apr 2008

Musko, no mne to veľmi spatne nevychádza, podľa toho by som mala mať teraz doma aspoň jednu babu, a nemám mám dvoch chalanov.

megn
25. apr 2008

takže opět kluk, ale s vyznačenou ovulkou, která v ten den nebyla až o pár dní později 😀 jediné co vím jistě je že to bude holka nebo kluk 😀
holky, ať je to co je to hlavně ať jsou piškoti zdraví 🙂

emjee
25. apr 2008

tabulky resp. programy na vypocitanie pohlavia:
pohlavi ditete http://www.slunecnice.cz/sw/pohlavi-ditete/
kluk nebo holka http://mimino.kvalitne.cz/

januzza80
25. apr 2008

Ahoj holky,jak se vede?Kdo vi jestli to jde ovlivnit. To je tezke. Bude to spis 50% na 50%

januzza80
25. apr 2008

Holky neco jsem nasla,tak to muzete zkusit. 😉
http://www.fobex.cz/index.php?option=com_womanc...

jamajka
autor
25. apr 2008

januzza80, zaujímavé, vyskúšam o 2 mesiace

jamajka
autor
25. apr 2008

Ja už fakt neviem, som z toho na nervy, idem už do postieľky, manželík ma čaká.
Už sme sa minule bavili, že naše milovanie o chvíľu bude také kancelárske: "viacej papierovania, ako roboty" xi xi...

marcax
26. apr 2008

jamajko, jestli chceš mít 100% jistotu, že miminko bude holčička, budeš muset odject do USA na kliniku asistované reprodukce, kde si můžou rodiče pohlaví svého dítěte vybrat...já se tam také chystám... 😀 😀

tictac
26. apr 2008

mala perlicka: pred par dny jsem slysela ve zpravach, ze byla udelana nova studie, ktera potvrdila, ze zeny, ktere v dobe oplodneni drzely diety, pocaly vice holcicek a zeny, ktere jedly plnohodnotnou stravu zase naopak chlapecky. Pry to vysvetluje, proc se v zapadnich zemich, kde o sebe zeny hodne dbaji, zacalo rodit vic holek 😉 😀

marcax
26. apr 2008

tictac, ale v západních zemích naopak stoupá obezita 😉 sleduji dokumenty čekáme miminko na Zone reality,většina maminek jsou pěkní tlouštíci a jaké se jim rodí pěkné holčičky! 🙂 Žádným studiím nevěřím. 😉 🙂

luciferek
26. apr 2008

mě to holky příjde stejně zvláštní 😒 , myslím, že nejdůležitější je, že jsou dětičky zdravé a šťastné, je přeci jedno jestli je to princezna nebo malý rošťák 😉 . Manžílek si přál více klučíka, ale když jsme zjistili ve 20 tt, že čekáme berušku, tak se málem roztál a taje dodnes 😀 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre