Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

malalucka3
17. máj 2016

@kristinka86 A ako sa robi ten ten alebo kde sa robi?prepac asi hlupe otazky...to je nieco ako ovu test?

@majrab A ked ja mam 27 a partner ma 34 tak ako to je? CO TO BUDE?🙂

kalerabik1
17. máj 2016

@monilik mne to tiez nevyslo :D mala by som mat chlapceka a mam dcerku 🙂

kalerabik1
17. máj 2016

@monilik a ten cinsky kalendar sedi u mna tiez. Myslim si,ze sancu na dievcatko mas vysoku,kedze ste boli spolu par dni pred ovu,malo by to vyjst...

kristinka86
17. máj 2016

@malalucka3 Nechápem presne, na čo sa teraz pýtaš. 😅 Myslíš, ako na to? Kúpiš si za smiešny peniaz ovulačný mikroskop - maličký ako rúž. A tam ráno na lačno dáš kúsok sliny. Počkáš pár minút, kým slina zaschne a pozrieš sa dnu na štruktúru. Podľa nej vieš, či máš ovu a ak Ti ide o presné pohlavie, tak aj to si vieš zistiť. Návod je súčasťou mikroskopu. 😉 Ja som mužovi povedala presne - teraz to je na dcéru, ideš? 😀 Lebo ja som veľmi chcela babu, jemu to bolo jedno. A poznám páry, čo nemohli mať bábo, lebo žena nevedela, kedy má ovu. Nakoniec ju, tuším, mala počas menštruácie (zistila podľa toho mikroskopu) a mali zdravé bábo po rokoch rokúcich snahy. 😉

monilik
17. máj 2016

@kalerabik1 😀 😀 😀 to je strašné, tie nase dietky si uz v brusku robia po svojom a vobec sa neriadia nasimi vypoctami 😀😀😀

majrab
17. máj 2016

@cammille tak presne 50 na 50 este som sa s takouto situaciou nestretla tak neviem, ja som to pocitala iba v nasej rodine a vychadza to

malalucka3
17. máj 2016

@kristinka86 Dakujem velmi pekne....o tomto som nevedela...super...

majrab
17. máj 2016

@malalucka3 podla mesiacov iba, ze kto je starsi alebo inu metodu 🙂

kristinka86
17. máj 2016

@malalucka3 Mne tie horoskopy, roky, atď. vôbec nesedeli. 😝 Toto je aj ako prirodzená antika. 😉 Ale mne šlo hlavne o odskúšanie, odsledovanie si cyklu a splodenie dievčatka. 😀 Toto nie je len tak, že na slepo čosi skúšaš. Tá štruktúra tam ozaj je a dá sa ňou ozaj riadiť. 😀 😀 😀

monilik
17. máj 2016

@kalerabik1 dakujem za povzbudenie. budem stastna ak sa nam podari otehotniet 😉 nech to bude čokoľvek

kalerabik1
17. máj 2016

@kristinka86 a prosim ta,ten ovulacny mikroskop ti ukazuje viac dni ze mas ovulaciu alebo len ten jeden den kedy ju mas. Lebo napriklad ovulacne testy ukazuju aj 3dni ze mas ovulaciu-lebo s citlive a uz 3dni pred ovu zachytia ze pride ovu tak to ukazu...

evittam
17. máj 2016

@kristinka86 Nič v zlom, ale to že vám to tak vyšlo je fakt len náhoda, nakoľko tvoje sliny nemajú nič spoločné s tým akého pohlavia bude dieťa - za to je zodpovedný vždy len a len otec dieťaťa - teda tá spermia. 😀 Jedine, že by to oslinil on. Tá štruktúra ti len ukazuje, či máš alebo nemáš plodné dni to je všetko. 😉

evittam
17. máj 2016

@majrab Veď ja netvrdím, že je to pravda - len som to čítala.... 😉 Tiež mám okolo seba páry, kde mali deti mladí - 20-25-roční a majú po dve dievčatká. 😀 Takže zase len nejaká tá štatistika.

mamica
17. máj 2016

ja tiez tym vypoctom a podobnym srandam nejako neverim. Neda sa pri dietati nicim riadit podla mna 🙂 ide hlavne o to aka je spermia - nic viac nic menej

kristinka86
17. máj 2016

@evittam Nehadam sa. Verim tomu. Skus si o tom precitat viac na nete. Som cez mobil, nebudem to hladat. Ale skor som o tom citala, preco to funguje aj ba urcenie pohlavia. A nevyslo to podla toho len mne. Nie som teda ziadna vynimka. 😉

@kalerabik1 Mne vzdy ukazalo tak 5 ovu dni. Na dievcatko ich bolo z toho poctu menej 1-2. 😉

evittam
17. máj 2016

@kristinka86 Nemusíš nič hľadať - ešte raz - je to "kravina ako voda v koši" aby tvoje sliny ovplyvnili pohlavie dieťaťa - chápeš? Ani tvoje vajíčko neovplyvní pohlavie dieťaťa. Doštuduj si niečo z biológie - a to naozaj nič v zlom. 😉

monilik
17. máj 2016

@evittam
@kristinka86
baby nehadajte sa 😀 😀
@kalerabik1 studovala som a ak som to správne pochopila, tak ten mikroskop je nieco podobne ako ovulacne testy. tiez je pozitívny viac dni a ukazuje ti tym kedy mas plodne dni a kedy je najlepši cas na pocatie. to je jedna vec. a druha vec sa tyka uz konkretne momentu ovulacie. je dokazane ze babske spermie su pomalsie ale odolnejsie ako chalanske, cize ked ti ten mikroskop ukazuje rozvetvenejsie krystaliky su uz sice plodne dni ale ovul sa este len blizi takze skor pocnes babu a ked su hustejsie tak je ovula a skor pocnes chalana. tym vsak nie je vylucene druhe pohlavie.

evittam
17. máj 2016

@monilik Ja sa nehádam, len píšem fakty. 😉

monilik
17. máj 2016

@evittam neviem ci som si nevsimla ale @kristinka86 nepisala ze sliny ovplyvnia pohlavie, pisala ze zo slin zistuje kedy ma plodne dni a na zaklade vykrystalizovania slin alebo vaginalneho hlienu vie kedy ma ovulaciu a kedy je väčšia pravdepodobnosť splodit babu a kedy chalana. to uz suvisi s morfologiou muzskych a zenskych spermii. na akom principe funguju ovulacne testy, tiez z mocu zistis ovulu. priamo pred a v den ovule mas vacsiu pravdepodobnosť na chalana bo muzske spermie su rýchlejšie a skor pridu k vajicku. pred ovulou par dni skor splodis babu bo kym pride ovula vacsina muzskych spermii zahynie bo ziju kratsie a su menej odolne. ALE tak ci tak to nie je 100% iste bo kazdy clovek je iny, kazdy chlap ma ine spermie atd atd

evittam
17. máj 2016

@monilik Sama si si dobre odpovedala - takže vždy to bude tak či tak len 50 na 50, ale veriť tomu, že nie a "vykukávať" zhluky nejakých čiarok a či sú alebo nie hustejšie môžeš. Ako som už napísala - neverím takýmto veciam a tie výskumy a štatistiky by museli robiť presnejšie a lepšie a aj tak by nemohli povedať, že práve ty a tvoj muž sa môžete presne toho držať. Ale želám ti nech to dopadne tak ako si predstavuješ. Hádať sa tu nemienim - nemám na to ani čas a ani len chuť. 😉

babulka82
17. máj 2016

@monilik mne vyšlo dievča chlapec a mam dvoch chlapcov 😉 podla tych vypočtov

monilik
17. máj 2016

@evittam budem asi blba... ale preco si v tejto teme?

monilik
17. máj 2016

@evittam ja nevykukavam zhluky ciarok, nikdy predtym som o tom mikroskope nepocula, docitala som sa to dnes v navode na nete lebo ma to zaujimalo. v živote som si nespravila ani len ovulacny test pretoze poznam svoje telo a viem kedy mam ovulaciu. som v tejto teme pretože v kutiku duse verim ze tretie moze byt dievcatko a chcem vyskusat rady tych, ktore dievcatka maju. ak to nevyjde, nevadi, budem stastna ked sa nam podari pocat a ked sa nam narodi zdravy chlapcek. a nebudem utocit na ludi ktori veria tomu ze sa to da nejak ovplyvnit ked je hoci aj minimalna sanca. myslim si ze tu nie je nikto taky co je presvedčený o tom ze si moze vybrat pohlavie babatka na 100% hadam len pri umelom oplodneni... tak prepac ze si niekto dovolil zalozit tak hlupu temu, mala by si to nahlasit adminom.

monilik
17. máj 2016

@evittam ej ale som sa rozohnila 😀 😀

majrab
17. máj 2016

@evittam no ved to sme vedeli aj my a este k tomu mi manzel vzdy tvrdil, ze on uz chlapcov mat nebude (kvoli praci) a tak pipik aj gulky su tam 🙂 zatial iba na sone no v auguste aj nazivo 😀

evittam
17. máj 2016

@monilik Ja nechápem čo sa rozčuluješ...... 😉 Som ťa nejak urazila alebo ako? Prečo som v tejto téme - no zaujala ma ako vedia ľudia veriť všelijakým veciam a chcela som len podporiť všetky kočky čo sa snažia o dievčatko ale ich aj vyviesť z omylu, že sa to dá nejak extra ovplyvniť hocijakým spôsobom. Ale nevadí. Už idem ak tu teda tak zavadziam.

evittam
17. máj 2016

@kristinka86 Prepáč, nejak som zle pochopila čo si písala- zle som si to prečítala. Ale aj tak som ťa nechcela nejak uraziť. 😉

monilik
17. máj 2016

@evittam nezavadzias, nemyslela som to v zlom 😉 a ja tu aj tak nemam pravo niekoho posielat prec len ma zaujimalo preco si v tejto teme ked ani trochu neveris ze by sa to dalo ovplyvnit. a ako som uz pisala nadej je krasna vec... myslim ze vsetky si tu uvedomujeme ze je to 50 na 50 ale ČO AK... ?

evittam
17. máj 2016

@monilik Veď jasné ja to beriem, len niekedy natrafíš aj na čisté "fanatičky" (a to si nemyslím, že medzi ne patríš-to vôbec) čo ťa budú presviedčať o opaku - ako raz jedna diskusia ma pobavila - ako zistiť či si tehu podľa toho, že načuraš na sódu bikarbónu. 😀 😀 😀 😀
Ja ti fakt z celého srdca želám aby si mala to dievčatko - no nám to vyšlo 😉 a to sme fakt nerobili nič extra ani žiadne "pokusy" a podobne (ani by sme to nejak nemali kedy skúšať, nakoľko som otehotnela na prvý a jediný pokus 😀 - a to prajem každej) - bolo nám to aj v podstate jedno, že to vyšlo je len čerešnička na torte. 😉

kristinka86
17. máj 2016

@evittam @monilik Žienky, je tu mnoho tém, kde sa ženy hádajú ako besné. Ale ja nie som tip, čo sa mieni hádať. Napísala som len svoju skúsenosť s ovu mikroskopom a to, ako sme my prišli k dievčatku. A budem rada, ak to pomôže ešte niekomu. Veď o tom táto téma aj je, že? 😉 Presne to som mala na mysli, že štruktúra tých slín/hlienov ovplyvní, ktorá spermia vyhrá beh a dorazí k vajíčku ako prvá - či pomalšia alebo rýchlejšia. 😉 Nevravela som, že moja slina určí pohlavie. 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre