Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

sharmana
10. feb 2010

ahojte babulky, tak ja čakám dievčatko a môžem vám povedat ako sa mi to podarilo 🙂 jednoducho sme ju splodili asi 2 az 3 dni pred ovu... a mám pocit, že tá metoda je asi trošku pravdivá.. kedže dievčenské spermie vydržia dlhšiu dobu, tak si počkali na vajíčko kým sa počas ovu uvolní, kdežto tie chlapčenské dlho nevydržia, aj ked sú rýchlejšie... ked chce niekto chlapčeka, tak by sa mal snažit v den ovu a den po ovu 😉 žiadna metoda nie je nikdy 100%, to je normálne, lebo príroda si niekedy aj tak urobí svoje 😀

mima
11. feb 2010

titulienka, snaha je uz zopar mesiacov, ale aj pri mojom druhom synovi to trvalo 9 mesiacov, kym som otehotnela, a podla vseliijakych vypoctov to mala byt baba, a vidis, ma sice blondave kucerave vlasky ako baba, ale ..., aj tak je zlatucky, jáááááááj keby to tak do tretice vyslo, ja by som sa zblaznila samou radostou, aj doma moji chalani by chceli babu velmi 😉 , najviac to vidim na to skusanie s ovulkou, teda 2-3 dni pred nou, podla toho co tu pisu

irsina83
11. feb 2010

ahojte, ja som si dala robit vypocet od jonasa a vyratal mi dievcatko 😉 dievcatko mi vychadzalo aj podla cinskeho kalendara ale aj napriek tomu ze som stastna ako blcha lebo dievcatko som chcela od zaciatku, tak si myslim ze vsetko zalezi na manzelovej spermie 😀

luckam77
11. feb 2010

no baby ale ked mam nepravidelny menzes tak neviem kedy mam ovulku 😔 😝 ☹ tak tym padom neviem kedy zacat pracovat na babe...chcela som aj jonasovi napisat...
irsina mas kontakt na jonasa??a co to teraz stoji???
pockam do 18.2.ci uz nahodou niesom tehu a potom ak nie napisem jonasovi... 😎

irsina83
11. feb 2010

luckam mne ten vypocet prisiel v septembry a tusim stal 25 euro. len ja som takisto mala problemy s cyklom a tiez som nevedela ci mam ovu a nakoniec mi lekar stanovil diagnozu PCO a srdieckovu sliznicu maternice ale zadarilo sa nam prirodzene za pomoci vitaminov ani nevieme ako 😉

mne napisali toto ohladom ovulacie:

Nakoľko neviem či ste si doposiaľ počítala svoje ovulačné dni cez
menštruačný cyklus alebo si zakúpila aj ovulačný test, či ste navštívila
gynekológa a dotazovala sa ho na zistenie svojho stavu , neviem určiť či by
tu mohol byť aj iný problém prečo sa Vám nedarí otehotnieť.

Naše žiadateľky väčšinou postupujú tak, že si objednanú ovulačný výpočet na
1 rok dopredu a zároveň si zakúpia ovulačný test v lekárni, aby si
skontrolovali či sa lunárna ovulácia v našom výpočte a hormonálna ovulácia
zhodujú . V približne 87% prípadov sa hormonálna ovulácia ženy - teda
obdobie 3 dní pred tým, ako dochádza k prasknutiu folikulu zhoduje s
ovulačnými dňami uvedenými v našom výpočte. ( ovulačný test funguje iba v
prípade ak u ženy dochádza k ovulácií. Teda ak je neplodná, tehotná alebo má
iné zdravotné problémy, tieto problémy musí riešiť so svojim lekárom . V
každom prípade ak aj existuje určitý problém akonáhle sa odstráni, tak sa
ovulácia bude zhodovať s ovulačným výpočtom podľa nášho rozpisu. )

V prípade ak si objednáte náš ovulačný kalendár berte prosím tento výpočet
ako informáciu o tom čo by sa vo Vašom organizme malo diať, za predpokladu
ak nie je u Vás iný zdravotný problém, ktorý by bránil tehotenstvu. Myslím
si, že aj toto je veľmi veľká pomoc pre budúce mamičky, aby vedeli o dňoch,
kedy majú najvyššiu šancu počať dieťa a ak by sa im aj tak nedarilo vedeli
by postupovať ďalej. Po obdŕžaní nášho výpočtu si teda zakúpte ovulačný
test v lekárni( stačí iba prvý mesiac, aby ste sa presvedčila či je všetko v
poriadku ) a skontrolujte pod ktorú skupinu patríte :

Výsledok štandardnej ovulácie A : Náš kalendár a Váš ovulačný test budú buď
v úplnej zhode alebo so štandardným meškaním o cca 1 až 2 dni. Náš test
predčí ovulačný test tým, že určuje žene kedy má dôjsť k pohlavnému styku.
Pre spermiu je totiž potrebných 24 hodín pred ovuláciou, aby mohlo dôjsť o
oplodneniu vajíčkom. Práve v tom je lunárny výpočet presný a vhodný pre
plánovanie. Ovulačný test napomôže pri kontrole ,ale je pravda, že ukazuje
najvyššie hodnoty v posledný 4 deň kedy už je neskoro mať pohlavný styk a
preto to ženu niekedy aj trošku pomýli alebo znervózni. V prípade ak teda
ovulačný test vykazuje najvyššie hodnoty v predposledný alebo posledný
ovulačný deň vypočítaný našim výpočtom znamená, že je všetko ako má byť.

Výsledok rozdvojenej ovulácie B : Ak nedochádza k ovulácií vôbec počas
daného obdobia 3 ovulačných dní je pravdepodobné, že fyziologická ovulácia
môže nastávať aj v inom období. V prípade ak chcete počať vybrané pohlavie
je dôležité držať sa nášho kalendára . Avšak je dobré vedieť a snažiť sa
zistiť kedy dochádza k fyziologickej ovulácií a zaznačiť si tento údaj do
svojho kalendára a zároveň do nášho dotazníku - výskum ovulačné dni . Týmto
nám pomôžete pri výskume a štatistických výsledkoch o tom, koľko percent
žien má fyziologickú a lunárnu ovuláciu v nezhode a aké môžu z toho plynúť
výsledky. Zatiaľ však nie je predpoklad, že by žena nemohla počať dieťa ak
sú tieto termíny v nezhode, ale je tu zo skúsenosti o čosi menšia šanca
alebo niekedy trvá dlhšie obdobie ,kým žena s rozdvojenou ovuláciou
otehotnie. Niekedy teda doporučujeme, aby sa snažila o dieťa v nami určené
dni každý mesiac , nezávisle na pohlaví a teda, aby si zvýšila šancu, že
vôbec otehotnie. ( po vyplnení a zaslaní dotazníka získate číslo X, ktoré
je veľmi dobré pre ďalšie objednávky pre získanie zľavy pre Vás alebo Vašu
rodinu a priateľov - maximálne do 5 osôb ) Tento jav sme odsledovali u
približne 13% žiadateliek a zároveň sú to ženy, ktoré sa už dlhšiu dobu
snažia otehotnieť.

Výsledok bez ovulácie C : U ženy vôbec nedochádza k ovulácií zo zdravotných
problémov . To znamená, že ovulačný test nenameria žiadnu ovuláciu počas
celého mesiaca a tu je dôležité, aby nastúpila liečba. Akonáhle bude liečba
úspešná a ovulácia sa objaví, viete že začne v nami stanovený termín podľa
nášho kalendára.

jankakkk
7. apr 2010

ahojte, len sa chcem spytat, ze kolko z Vas si dalo Dr. Jonasovi spravit vypocet pohlavia a kolkym to aj tak vyslo....taky maly prieskum...bola by som velmi vdacna, keby ste sa tu mamicky aj ozvali a napisali co Vam Dr. Jonas vypocital a ci ste si aj dietatko takeho pohlavia niesli domov z porodnice....dakujem, Janka.

zuzulaxx
4. máj 2010

noono je to nejaké divné s tým Jonášom 😀 kamoška si dala u neho robiť formulár na splodenie dievčatka a vyšlo mu že má ovuláciu 21 -vého,,,ale vtedy práve očakáva menštruáciu takže trochu odveci.... 😒

zuzulaxx
4. máj 2010

Ináč ahojte žienky.....ja som minulý mesiac vysadila HAK a začíname sa snažilkovať hlavne o dievčatko,,,kedže už máme doma troch synčekov 😲 😲 😲 😲 dufam že tá metoda pred ovuláiou výjde..... 😎

lenkaaninka
4. máj 2010

tak ahojte ja sa ozývam po dlhšom čase a tak nam to vyšlo v den presnej ovulácie sme splodili chlapčeka....
no my sme mali aj jonáša ale vychádzalo to na ten den aj chlapec v den ovulky ale on tam píše že sedem dní pred ovulkou a sedem po ovulke to nevychádza na tie vysoké percentá tak mi niekto vysvetlite ako môže niekto otehotnieť ked nemá ovulku..
ale my sme to sklbili aj jonáš aj ovulka a hádam vyšlo 😉 pipík v albe je dôkaz 😎

ia.
17. máj 2010

ahojte, pokouším se znovu oživit tuhle diskuzi, tak uvidíme...
od srpna se chceme snažit o druhé miminko a rádi bychom holčičku. Příští týden doberu HA a pak bych chtěla 3 měsíce sledovat ovulaci, abych věděla, na který den cyklu mi vychází. No a pak budem zkoušet tu variantu sexu 2-3 dny před ovu. Máte ještě některá s touto metodou zkušenosti?

vie11
17. máj 2010

ahojte 🙂
zuzulaxx aj ja by som ešte chcela dievčatko no ale neviem ako na to. Od Jonáša som mala výpočty 5x za sebou, malo to byť dievčatko a bol to zasa chlapec, ja mu už neverím. 😕
Keď ti to vyjde s tou ovulkou tak to možno skúsim aj ja, ale to najskôr budem musieť prehovoriť manžela 🙂

helenkasabinka
18. máj 2010

ahojte mozem sa aj ja k vam pridat? my uz mame jedno dievcatko ale chceme aj druhe babatko diavcatko 🙂

leginca
19. máj 2010

Ahojte,
môžem sa k Vám pridať?
Ja mám doma 6-ročného syna a chceme druhé dieťa - chceli by sme dievčatko. 🙂

camelco
19. máj 2010

baby vraj to funguje 😀
aj niektore "celeriti" 🙂 🙂 🙂 slovenske 🙂 🙂 🙂 sa vraj na to spoliehali a vyslo im to 😀

macka23
19. máj 2010

camelco,
tak podla tohoto cinskeho kalendara mame doma krasne dievcatko s pipikom a menom Samuel 🙂
Tiez by sme chceli druhe dievcatko...tak ked poznate nejake lepsejsie finty fn tak si rada precitam 🙂

kejtty
19. máj 2010

aj my mame podla toho kalendara krasne dievcatko s pipikom - Lukáška 😀

camelco
19. máj 2010

macka, kejtty 😀 😀 😀

camelco
19. máj 2010

no mne podla tohto vychadza dievcatko az do decembra, ale ja tiez tomu kalendaru vahu nedavam 😀

ia.
21. máj 2010

holky na ten kalendář a vůbec na různé výpočty Jonáše apod nevěřím. Jak může nějaká tabulka znám moje tělo a manžovy spermie? 😀
opravdu zkusíme sexík 2-3 dny před ovu a uvidíme. Ale stejně to bude 50:50....

zuzulaxx
31. máj 2010

vie-no ahoj,,dlho som tu nebola,lebo som mala pocit že tu už nikto nechodieva.. 😅

no ja to tiež tak skúšam že dva tri dni pred ovulkou,,ale uvidíme,,a tie výpočte nech to berieš ako berieš,,ale všetko je 50na 50..asi tak.. 😒

zuzulaxx
31. máj 2010

helenkasabinka- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nuž vitaj aj tu.. 😀

leiinka
15. jún 2010

Mnohé píšete niečo v zmysle ako "ia.", že ako môže tabuľka podľa môjho dátumu narodenia vedieť, akou spermiou ma manžel oplodní. Je jasné, že chromozóm X alebo Y ovplyvňujúci pohlavie dieťatka nesie spermia, ale existuje proste teória, že vajíčko si "vyberie", ktorá spermia sa doň dostane. Ak ste niekedy videli "Bol raz jeden život", tak tam niekoľko spermií dorazilo k vajíčku a jedna z nich našla "tajný vchod" 🙂 Samo, že tam tajný vchod nie je, ale je možné, že vajíčko proste podľa nejakých vlastností spermiu buď pustí alebo uprednostní inú. Myslím, že na základe tohoto prístupu môžu potom vznikať tabuľky závislé od dátumu narodenia ženy a nie muža. V tú Jonášovu tabuľku som doteraz verila, mám určite v pláne si ju zabezpečiť, keď sa rozhodneme pre druhé dieťatko, tiež by som moc chcela dievčatko. Samozrejme si tiež myslím, že najdôležitejšie je zdravie dieťatka a aj keby to nakoniec bol chlapček, tak ho budem milovať ako koňa 😉 ale proste som namotaná na dievčatko a aj z finančného hľadiska, o veľkú časť garderóby by sme už mali postarané, takže aj praktický dôvod... Inak teória o staršej a mladšej krvi podľa obmieňania každých 7 rokov, v inom fóre je tuším spomínaná, alebo na začiatku tohto fóra, len ja som počula, že "vyhráva" staršia krv, teda určuje pohlavie ten partner, ktorý má "staršiu" krv, tuto však mamička písala, že ten, ktorý má krv "mladšiu", tak neviem... A ešte som počula, že prostredie, v ktorom je viac horčíka, je vhodné pre oplodnenie spermiou nesúcou to vytúžené X, takže tak mesiac dva pred počatím si asi budem dávať denne šumivú tabletku 😉 . Viem, že tam spomínali aj vhodné prostredie pre chlapčeka, ale nechcem trepať, tuším kalcium... Držím Vám palce, lebo mám pocit, že v poslednej dobe sa rodia samí chlapci! 😀

silvia123
15. jún 2010

A ja som sa spolahla na osud a zdá sa že to vyšlo 😀 ...bude párik

silvia123
15. jún 2010

Mimochodom je to mimo témy, ale zase mi admin vymazala fotku, asi ju to baví, tak pozdravujem...už sa to stalo najmenej štyri krát, tak nech prepáči že sa jej nepáčim 😀 😀 😀

mima77
15. jún 2010

ano, ano... tiez sa pripajam k hlasu ze neverit cinskemu kalendaru, lebo tiez mame Erika miesto Eriky ako mala byt podla toho....!! 😀 😀 tomu Dr. Jonasovi by som aj celkom bola schopna verit - lebo to robi individualne na kazdu zenu speci tabulku a aj deti mu podla toho vsetky vysli a ma ich teda habadej... ale aj on sa moze pomylit... tak 50:50 to isti!!! 😀 😀 😎

pastelak
16. jún 2010

ahojte baby,
no veruze ja na jonasa verim...po dvoch mladencoch sme chceli dievcatko, tak som sa obratila na Dr. jonasa a podla jeho vypoctu som ostala tehotna a uz aj na sone povedali, ze to vyzera na dievcatko.ja som si ista, ze to je dievcatko...
a sestre to tiez vyslo, ta zase chcela chlapceka a ma ho doma... 😀

majka5
16. jún 2010

ops, som to napisala z kamoskinho nicku...som si nevsimla, ze je prihlaseńaona... 😎

vie11
3. júl 2010

Ahojte 🙂
zuzulaxx gratulujem k tehotenstvu a prajem ti aby vám to už konečne vyšlo, keď budeš vedieť čo to bude daj vedieť 🙂 som veľmi zvedavá či tá metóda 2-3 dni pred ovulkou je pravdivá.

cmulinko
3. júl 2010

ahojte zienky....no toto je moja skupina...snazime sa o babo,ale este viac o dievcatko.chyba mi to v dome jak sol 😀

ellit
3. júl 2010

@vie11 ja som sa touto radou drzala a mam dvoch chalanov 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre