Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

1234lubka
2. aug 2015

@misicka35 asi v 6tt tak citelnejsie...tak striedavo..raz ich citim raz nie..ale unava..no strasne neskutocne..naobed pospim zo synom aj tri hodiny dnes do pol siestej...a od osmej uz padam odunavy...zajtra praca...poobedne...zkapem

misicka35
2. aug 2015

@bohjelaska A kedy chces začať? Keď budeš mat už ovu test pizitivny alebo už predtým, ci kedy? Ja asi poviem, až mi to potvrdi dr a keď bude vidieť srdiečko. Naposledy, to nedopadlo dobre, tak nechcem predbiehat keby nieco zas. Noo muž sa zacne tešiť až po tom 1. Trimestri...

misicka35
2. aug 2015

@1234lubka Tak to mam ešte cas 😉 Aj ti býva zle? Mne nic, len zereeem. Ja jedine prsia, co mam take tazsie ako keby. Ja som cez deň úplne KO ale večer sa už akosi preberiem keď mam chvilu pokoj od deti 😝

michaela1109
2. aug 2015

Ahojte mam otázku v ktorom týždni vám.rástlo bruško? Ja som pred otehotnenim mala 48 kg som v 13 tyzdni bruško nikde ani náznak :/

misicka35
2. aug 2015

@michaela1109 Ahoj. Ja som pri prvom tehotenstve tiež vazila 48 kg a bruško mi zacalo rast až vo 5 mesiaci... dosť mi bývalý aj zle, takže nemalo z čoho moc rast.... 😉

michaela1109
2. aug 2015

Ja neviem ako to chodí my sme babo naplánovali len to prišlo tak som bola v takom šoku že som sa doktora na nič ani nepýtala :P mne bolo zle tri dni som zvracala potom som sa už nastvala uvarila vývar vypila cez slamku zo zapchatym nosom lebo ma zo všetkého natahovalo a od vtedy mi je super môžem.spapat hocičo :D tak.že na zvracanie mne pomohol vývar :D
@misicka35

michaela1109
2. aug 2015

@michaela1109 neplánovali * pardon

1234lubka
3. aug 2015

@misicka35 nevraciam, ani pri prvom som nevracala...ale niekedy mi je dost tazko na.zaludku...a KO som dost casto....nepametan zeby pri prvom som bola.az taka dobita...prsia mam tazke to hej, ale neboliavzdy...len co ma.trosku zaskocilo ze mi uz vidno trochu brusko..ale to aj s toho ze staci ze trosku zjem a som nafuknuta ako balon...no prezijem nejak kym sa to ustali 🙂

michaela1109
3. aug 2015

@1234lubka no tp.nafukne. Aj mňa.keď niečo zjem tak Už mám brucho ako pred pôrodom ale ináč bruško nemám.. :/

1234lubka
3. aug 2015

@michaela1109 ta u mna.tak ze ked ma raz naobed nafukne tak uz som nafuknuta do vecera..jak zduta koza 😀

michaela1109
3. aug 2015

Aspoň vidno dáke bruško haha :D mne skôr začínajú kypet tuky cez legíny aj keď neviem ako je to.možné keď som to nikdy nemala

misicka35
3. aug 2015

@1234lubka Ja som práveze pri obidvoch deťoch zvracala do 5. mesiac, ale nepamatam si od kedy. No ved uvidim. Prsia ma sem tam bolia, ale len keď si ich pomackam 😀 Dnes som ešte robila test a čiarka celkom pekne ztmavla, tak dufam, ze je to na dobrej ceste. To brucho mam aj ja take a chvilami ma aj dosť boli. Aj teba? Prezijeme veru, neboj 😉

1234lubka
3. aug 2015

@misicka35 sem tam taka ako ovulacna bolest....len viem ze som ho par dni pred testovanim mala take citlivejsie na dotyk...jooo do marca prezijem 🙂 uvidin ci to bude baran ci baranica 😀

misicka35
3. aug 2015

@1234lubka ja praveze taky bolesť ako na MS. Mňa boli viac pravý cicik 😝... Tak na to som zvedava aj ja, ci baran, ci baranica. Aj ste robili tak všetko na dievcatko?

1234lubka
3. aug 2015

@misicka35 mi sme robili aby vobec nieco bolo...20mesiacov je dlha doba...

misicka35
3. aug 2015

@1234lubka No tak to áno... Hlavne, ze to vyslo a nech to všetko dobre dopadne 🙂

bohjelaska
3. aug 2015

Držím vám palce dievčatá, nech to dotiahnete do úspešného konca 🙂

misicka35
3. aug 2015

@bohjelaska Ja som si dnes,na toaletaku nasla úplne málinko ruzove, fakt trošičku, keby ze nekontrolujem toaletak po utreti, tak si to ani nevsimnem. Aj ma boli brucho ako na MS. Co sa tým? Neviem ,ci ma význam ísť k Dr, keď aj taj ešte nebude vo maternici nic vidieť. Nevies mi poradiť?

1234lubka
3. aug 2015

@misicka35 jj podla mna pohlavie neovplivnis, vsetko je vec nahody...ked niekto povie ze som robila to a to a mam dievcatko, to a to a mam chlapca..cista nahoda...vsetko je 50na 50 niekto sa trafi niekto nie..pri prvom ake reci..ty budes mat dievca uplne na dievca vyzeras...druha teta ze na chlapca..abol to maly Matko 🙂 hlavne ze,sa zadarilo a nech sa narodi zdrave 😉 mozno v kutiku duse by som mojmu nezbednikovy priala braceka😉 a tu do tejto temy som sa dostala nahodou 😉

bohjelaska
3. aug 2015

@misicka35 Ja by som určite išla, hlavne, keď si už mala problémy a pre svoj pokoj duše, že som urobila všetko, čo som mohla. Síce nebude nič vidieť, ale z krvi môže potvrdiť tehotenstvo. Málo krvi v tehotenstve takmer vždy nič neznamená, ale človek chce mať aspoň akú takú istotu, že všetko je OK 🙂

misicka35
3. aug 2015

@bohjelaska A ako z krvi zisti, ci je všetko vo poriadku? Aj tak asi budem musieť čakať, kým nieco uvidi, aby zistil ci je to OK. Nie? To ani nemam krv, jeho to len jak keby úplne bleducko ruzovucky výtok. Nasadila som si zase ten ascorutin, tak hádam sa to už opakovať nebude. Keď hej pojdem. Nasadila som si aj duphaston, tak neviem, ze ci keby sa dialo nieco zle, ci by som zacala normálne krvácať aj keď ho beriem, alebo iba keby som ho vysadila... nevies?

bohjelaska
3. aug 2015

@misicka35 Tak sa neboj, keď nekrvácaš silno tak si nerob starosti. Všetko je dobrééé. 🙂

misicka35
3. aug 2015

@bohjelaska Akurát som bola na wcku a utrela sa cista krv, nie veľa ale bola, tak zajtra idem k dr

bohjelaska
3. aug 2015

@misicka35 Tak daj vedieť, čo ti povedal, budem čakať. 😉

misicka35
3. aug 2015

@bohjelaska Dobre dam...

misicka35
4. aug 2015

@bohjelaska Ahoj. Tak dnes som bola už Dr. Pozrel ma, ale v maternici nic nevidel, tak mi zobral krv a mam si zajtra zavolať... Tak sa bojim, ci to nebude mimomaternicove ☹ Boli ma brucho aj zase som krvacala... Nasadil mi ascorutin, ze bud to krvácanie prestane alebo sa rozbehne ms.... Tak vlastne som sa nic nedozvedela. Uvidim asi zajtra podla vysledkov

bohjelaska
4. aug 2015

@misicka35 Ahoj, nie je to ešte dosť skoro, aby v maternici niečo videl? Uvidíš, čo ti zajtra povie. Dnes sa snaž oddychovať a myslieť pozitívne, možno bude nakoniec všetko dobré. Kamoška tiež na začiatku krvácala, musela ísť na rizikové a celé tehu preležala. No nakoniec sa jej narodilo krásne dievčatko 🙂

bohjelaska
4. aug 2015

@misicka35 A ešte jedna pani mi hovorila, že mala MS 5 mesiacov. Tehotenstvo zistila podľa toho, že nemala ovuláciu, ona si to poctivo zapisovala. Tak vidíš, nemusí to hneď znamenať to najhoršie, len sa šetri 😉

misicka35
4. aug 2015

@bohjelaska Dakujem. Si mila 🙂 Neviem, ci to bolo skoro... dnes je presne týždeň co mi meska MS. Mňa dosť znepokojuje aj to, ze ma stále boli pod bruško ako na ms, chvilu menej a chvilu zase viac. Co som pozerala, tak tie bolesti a k tomu to krvácanie, tak popisujú mimimaternicove. To radšej nech dostanem MS, ako mimomaternicove, toho sa fakt bojim. No už sa tým nic nenarobim. 😢 Musim len čakať

bohjelaska
4. aug 2015

@misicka35 No bolesti v podbrušku môžu byť, ale nie veľmi silné. Hlavne by ti však malo stúpať HCG, ak stúpa dosť pomaly môže byť problém. Zisťuje sa obdeň. Ale aj tak veľa žien s rôznymi príznakmi malo riadne tehotenstvo, uvidíš. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre