Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

karinkaeich
15. jún 2012

@sepi my sme si davali urcovat pohlavie z mojej krvi, to sa da uz od 10 tt a je to na 99,5% presne, vraj. tak asi opat modra vybavicka

gabuska36
15. jún 2012

nerieš take veci bud rada,že vôbec otehotnieš a že tvoje dieťa bude zdravé!

sepi
15. jún 2012

@karinkaeich ...aha, ja som myslela, ze to vies len na zaklade USG. Nevadi, len nech je chlapciatko v poriadku, drzim palceky 😉

zora256
16. jún 2012

@karinkaeich Ahoj!
To nevadí,hlavné je aby bolo zdravé a aj ty🙂Mne na facebooku vyhodilo,že budem mať dvojičky chlapcov a mám syna,takže 3 chalanov,nuž nevadí,budem rada ak Pán Boh nám ich dá,len kiežby boli a zdraví,len kedy budú??? 😎 hoc by mi bolo ľúto,ak by nebolo ani jedno dievčatko,ale tak nevadí,je to tam hore dané,kto čo má mať,a tie recepty na výrobu pohlavia,sú len náhodou podľa mňa,lebo koľký sa snažili tak a hentak ajtak majú le jedno pohlavie všetky deťúrence,ešteže je materinská láska tak veľká,že nám je to hneď jedno,keď nám ho dajú po pôrode 😀 ,a ľúbime ich väčšimi než čokoľvek na svete...

lulka78
25. jún 2012

@jamajka ahojky,aj ja mam troch chlapcov,akurat som trosku starsia 🙂 este sa odhodlate na stvrte? 🙂

sepi
27. jún 2012

@lulka78 A ako Ti vychádzajú chlapci podľa krvi? Tá metóda, ktorá tvrdí, že sa krv mení každých 7 rokov? Sedí to?

lulka78
27. jún 2012

sedi to pri dvoch chlapcoch,pri strednom som ja mala uplne novu krv 🙂 po siedmych rokoch a manzel trojrocnu,a bol chlapcek,takkze to su tie skvele """metody""" aj ked niekomu vyjdu pri styroch detoch,tak im neverim,lebo je to nahoda, jednoducho subjektivne intuitivne je to proste moj nazor 😎
@sepi

lulka78
27. jún 2012

@sepi sedi to pri dvoch chlapcoch,pri strednom som ja mala uplne novu krv 🙂 po siedmych rokoch a manzel trojrocnu,a bol chlapcek,takkze to su tie skvele """metody""" aj ked niekomu vyjdu pri styroch detoch,tak im neverim,lebo je to nahoda, jednoducho subjektivne intuitivne je to proste moj nazor 😎

lulka78
27. jún 2012

@sepi ja som videla na sone tohto tretieho synatorika ked som bola PRESNE 10+5tt.....lekar mi hovori: neviem,ci chcete teda vediet pohlavie,ale asi sama vidite.................takze asi tak.....proste vybava uz v ranom veku 🙂 v 20tt potvrdene a videl by aj slepy,ale aj v tom 10tt, keby som to nezazila,tak nejakej mamine co mi to rozprava asi moc neverim 😀
hold....my mame troch chlapcov,a svagrina ma dvoch,takze svokrovci maju 5 vnukov............................

lulka78
27. jún 2012

@karinkaeich presne presne presne tak...vsetky tie srandovne teorie o kt.pises su len teorie,ja osobne neverim ani Dr Jonasovi, a je to pre mna astrologia,takze aj ked moja tuzba mat dcerku bola tiez neskutocna.....nenapisala by som mu,pride mi to "drze" proste nie..ale jasne,kazdy sme iny.
chapem presne tvoje pocity,ja som si ich zazila uz dvakrat,a tento treti krat samozrejme najviac....oblecenia je menej,to je jasne.ale ja ani nie tak kvoli obleceniu-mimochodom mame doma jeden kocik s babikou-zevraj a jchlapci to potrebuju! ale skor tak,ze sa niekedy citim ako na opustenom ostrove-totalna Robinsonka...a to este stale beriem tak,ze najmladsi je babetko,ktore si maznam ako najcastejsie viem..lebo viem,ze ked to uz bude taky 2rocny chlapcek, uz pomaly zapadne k nim do partie...a vlastne...ked uz teraz vidi auto ,tak robi brrrrrrrrrrrrmmmmmmmmm,by som neverila normalne,ze ako skoro...pri tomto zvuku ma obcas pichne pri srdiecku, ale som rada,ze je zdravy,nakolko na zac.teh. boli dost objektivne problemy /zdravotne/

lulka78
27. jún 2012

@lucia2207 Luci presneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, presne ako si to napisala,stotoznujem sa 😉

lulka78
27. jún 2012

@jana181 tak potom daj prosim vediet,ci to tak aj vyslo.....logicky to zevraj sedi,nie logicky,teda skor biologicky 🙂 lebo u nas toto asi jedine z tych vsetkych moznych metod /cin.kalendar a tie koziny/ sedi,lebo vsetci traja boli okolo,resp.cez ovulku

maximka33
27. jún 2012

@jana181 jen jsem se chtěla zeptat na ten ovulační test, když jsem si dělala test já, tak tam psali, že ovulace přijde za 24-48 hodin, takže vlastně ovulace ještě nezačala, měla jsi to jinak? a náš kluk se povedl 27. den cyklu, takže kdo ví, jestli by u nás tato metoda vyšla. i když podle mě je nejsolidnější.

sepi
28. jún 2012

@lulka78 no tedááá....všetky tie "overené" metódy sú fakt 50:50 😀 Ale presne ako píšeš, hlavné je, že sú Tvoje detičky zdravé...hoci chápem Tvoju túžbu po dievčatku. Ja mám zatiaľ síce iba jedného chalana, ale je možné, že k nemu o chvíľu pribudne ďalší 🙂 Mimochodom moji svokrovci majú tiež len vnukov, ale zatiaľ "len" troch. Ja ani nie som zatiaľ rozhodnutá, či vôbec chcem, aby mi lekár povedal, čo nosím v brušku....tak mi aspoň zostáva priestor na snívanie 😉

moonlightka
28. jún 2012

@sepi ahoj sepi mozno si na mna spomenies... my uz vieme...cakame chlapceka 😉 a tesime sa aj ked to nie je dievcatko...budeme chlapska rodina, lebo u nas su siroko daleko len chalani...ale okna ich naucim umyvat 😀 😀 😀 tomu sa nevyhnu 😀 😀 😀 Ty este nevies tu citam...som zvedava a velmi ti zelam to dievcatko, potom napis.

sepi
28. jún 2012

@moonlightka ...gratulujem ku chlapčekovi, aj keď to nie je dievčatko, nevadí...len nech je chlapčiatko zdravé 🙂 No ale kuk do môjho albumu na foto zo sona v 12 tt...jedna kamoška mi na to povedala, že tam sú guľky, takže tiež je u nás možný chlapček 😉 Je to fakt o prírode a 50:50 a okná budú umývať aj tí moji, majú smolu 😀

sepi
28. jún 2012

@moonlightka ...a ešte som zabudla...že v ktorom týždni Ti to oznámili? Je to 100%-tné? Teda 100%-tné je to asi len pri pôrode 😉

januzza80
28. jún 2012

@sepi Ahojky,ja si myslim,ze kolem toho 12-13.tydne to jeste neni jiste to pohlavi.Kamosce rekl doktor kluka a ma holcicku.Muj gynekolog to v 17.tydnu poznal podle stavby tela plodu,protoze mala se nechtela ukazat a byla zadeckem otocena k nam a nechtela ukazat pipinku 😀 a on mi rekl,ze podle tvaru tela a hlavicky to bude holka a mel pravdu.

zora256
30. jún 2012

@januzza80 Ahoj!
Tak to máš super gyndoša,ten môj až v 7 mesiaci mi vedel presne povedať,že čakám chlapčeka,väčšinou bol chrbtom,alebo placenta bola pred ním,a len vtedy raz mi vedel presne povedať potom už zas nie,lebo bol dole hlavičkou a nevidel len pupočnú šnúru😀,pri nožičkách,tak preto si nebol zas istý.

jorsulova
30. jún 2012

Baby mne vsetky vypocty sveta, podla vymeny krvi, cinsky kalendar, mesiac pocatia a dokonca aj tyzden pocatia sedeli 100% , ze budeme mat dievcatko. Ja som si bola uplne ista, ze to bude baba, mala som uplne ine tehotenstvo, chute, nalady ako pri mojom prvom synovi.... Kupila som si dokonca, uz aj prvu vybavu v ruzovom 🙂 No a zaver je taky, ze mame nadherneho a najlepsieho 5-mesacneho Simonka a nevymenila by som ho ani za tu najruzovejsiu babu na svete 🙂 Takze neratajte, vsetko je dopredu zariadene tam hore 🙂

iwanna
30. jún 2012

ahojte. Tak u nas to bolo tak, ze prvy nufko bol na istotu - cez ovulku - chlapec, druhy zabiacik mal byt podla krvi dievca, no a do tretice sme skusili 3dni pred ovulkou a je tu moja sladka princezna. Ale teda doktori ma v tehotenstve statocne natahovali. To bolo stale na striedacku chlapec\dievca. 🙂 Dokonca aj ked sa narodila, tak sestricka co hlasila miery tak sa pomylila a krici Vaha ..., dlzka ..., pohlavie -chlapec....vlastne pardon...dievca 😀

sepi
2. júl 2012

@iwanna ...sestrička - srandistka 😀

sepi
3. júl 2012

Ahojte baby, práve som čítala v inej tému tu na MK, že vraj dievčatko býva uložené v maternici častejšie napravo a chlapček naľavo. Máte s tým niektorá z vás skúsenosť? Samozrejme aj tam sa niektoré baby vyjadrovali, že u nich to neplatilo, ale....len tak zo zaujímavosti 😉

zora256
3. júl 2012

@sepi Ahoj!
Tak môj chlapček bol krížom ležal chrbátikom dolu a hlavičkou na pravo nožičkami v ľavo a pozdejšie na pravo,a nakoci vstrede😀dolu hlavičkou🙂

sepi
3. júl 2012

@zora256 to tedááá...tak z toho mám riadny mišung 😀

zora256
3. júl 2012

@sepi Vieš to závisí od povahy dieťatka,každé je iné a uložia sa ako im je príjemnejšie😀.Tak naše si vegetilo ležkalo si na chrbátiku uprostred môho bruška smerom k vagíne🙂A lekár sa bál,že tak aj ostane,ale tak v 7 mes.sa otočil dolu hlavou,len keď som ležala na pravo sa uložil aj on na pravo,ale na ľavo nechcel spať,tak ma kopal,kým som sa neotočila späť:-/

margotka666
3. júl 2012

@sepi to ulozenie sa berie na zaciatku tehu, kde sa uhniezdi.. teda aspon co ja som tak pocula..
takze tak do 12tt ako je.. potom si kazde babo putuje.. 😉 😎

sepi
3. júl 2012

@margotka666 jasné, má to svoju logiku, veď je zrejmé, že nebude celé tehu na jednom mieste 😉 Ja nemám lekárom potvrdené, že kde je, ale od začiatku ho cítim na pravej strane. Neviem, či je to vôbec možné to takto cítiť, ale ja mám proste vždy pocit, že ľavú stranu mám akoby prázdnu a vpravo naopak. Ešte aj keď sa pohladkám po brušku, tak je akoby citlivé na pravej strane. Veď uvidíme, 50% šancu ešte mám 😀

margotka666
3. júl 2012

@sepi ano, ta sanca tam je az do porodu nejaka 🙂ja som bola zo zaciatku straaasne zvedava co sa mi v brusku skryva.. ale teraz mi to je uz nejak aj jedno.. tesim sa, ze drobca v piatok uvidim a dufam bude vsetko OK, keby nozky roztiahlo ako bonus, tak by som sa nehnevala.. aspon budem presne vediet aku farbu nakupovat 🙂 hoci uz dost toho mam 🙂
predtym ako som otehotnela, tak som chcela zvdy chlapca.. a po // uz nejak netuzim po pohlavi, ale po babatku 🙂

ked chces mozes skusat, aspon uz mozes porovnavat, ci pri prvom vyslo 🙂
http://www.patentnimedicina.cz/pm/kalendar.php
http://mimino.kvalitne.cz/index.php?file=jindy2...
http://jasanek.webpark.cz/plzak.html
http://www.nasarodina.sk/tehotensky-kalendar/ka...
http://www.leichte.info/fuer_Frauen/kosmobiolog...
http://www.chinesefortunecalendar.com/PredictSe...
http://www.pohlaviditete.cz/wp-content/uploads/...
http://www.pohlaviditete.cz/wp-content/uploads/...
http://www.webwomb.com/chinesechart.htm
http://www.obfocus.com/calculators/gender.htm

ja neviem ako si mam prilozit tu fotku zo sona, aby som vedela ako bolo v 10tt 🙂
tak drzim palce, nech sa coskoro dozvies, co si prajes 🙂

sepi
4. júl 2012

@margotka666 Jéééj, ďakujem veľmi pekne za tie linky, veľa z nich som už síce videla, ale aj tak pobavilo 🙂 Mne to tam vychádza tak na striedačku - raz chlapec, raz dievča 😀 Aj môj malý mal byť podľa niektorých dievčatko 😀 Takže zase máme len tých 50 % 😀 V piatok držím palce, aby bolo všetko v poriadku a keď sa náhodou bábätko ukáže, tak určite napíš...som zvedavá 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre