Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

syslica
7. okt 2011

@strihalka NT je nuchal translucency - slovensky šijové prejasnenie - sleduje sa pri ňom, či dieťatko nemá niektoré už teraz spozorovateľné známky Downovho syndrómy, napríklad tzv. býčiu šiju alebo zhrubnutú nosovú kostičku.

strihalka
7. okt 2011

@syslica a v kterem tydnu?nekdo mi rika ze jen v 13tt a nekdo od 11tt do 13tt, kde je pravda?

maggie2
7. okt 2011

@syslica ale podotýkam, to NT ak ho nerobí odborník certifikovaný v tejto oblasti, má veľmi slabú výpovednú hodnotu, tam treba mať na zreteli aj vek plodu (stačí že je omyl v týždni a už može byť výsledok skresleny) dá sa to robiť len v istom ohraničenom čase... rovnako ako i závisí na zručnosti a praxi odborníka ktorý to na monitore meria, musí zvoliť správne nastavenie, uhol pohĺadu, merania atď. a navyše NT ako výpovedná hodnota sa berie v zreteľ v kombinácii s inými testami (krvnými) a ďalšími faktormi (vek, váha rodičky atď.) Je to tak, nie?

syslica
7. okt 2011

@strihalka Ak si dobre spomínam, tak to rozpätie 11 - 13 by malo byť správne, ja som ho tuším absolvovala v 12. tt.

maggie2
7. okt 2011

@strihalka môže sa robiť iba medzi 11. až 14. týždňom tehotenstva, výsledok takéhoto kombinovaného testu ale naznamená automaticky diagnózu, pri dvojičkách a vyššie nemá absolútne žiadnu výpovednú hodnotu

strihalka
7. okt 2011

@maggie2
@syslica no ja jsem dle PM 12tt+1, dle velikosti plodu 10tt+6, v teto dobe jsme ho absolvovala, takze se nemusim bat, ci t bylo skoro?

maggie2
7. okt 2011

@strihalka a čo si vlastne absolvovala? Vieš uviesť presne názov celého testu?

lien1
7. okt 2011

no ja som vždy túžila po dievčatku a mám dvoch chlapcov .... ak by mi niekto zaručil že tretie bude dievčatko idem do toho, ale to mi asi nik nezaručí rada budem sledovať vašu diskusiu a či sa to nakoniec niekomu podarí 🙂 ja som skeptická lebo pri druhom som mala vyrátaný aj deň podľa ovulácie aj podľa čínskeho horoskopu mesiac a nič a prvý mal byť baba do posledného sona v 9mesiaci ..... nie nie som sklamaná chalani sú super len mať a vychovávať dievčatko je o inom a aj to by som raz chcela zažiť.....

strihalka
7. okt 2011

@maggie2 Mereni sijoveho projasneni ktery bylo 1,23 a nosni kustka byla pritomna a velikost 2,8

maggie2
7. okt 2011

@strihalka a o akú informáciu Ti ide? Prepáč, nejako mi nezapína

syslica
7. okt 2011

@maggie2 Čiastočne máš pravdu, NT screening by mali robiť len certifikovaní odborníci, ktorí vedia výsledky aj správne interpretovať, rozpätie v týždňoch je dosť úzke, samozrejme, môže dôjsť k skresleniu v prípadoch, ktoré spomínaš. No iné faktory (vek matky, váha..) tu zatiaľ ešte nezavážia toľko ako pre neskoršom screeningu v 16. tt. - tak mi bolo povedané. 😉

strihalka
7. okt 2011

@maggie2 ci v mym pripade PM 12tt+1, dle velikosti plodu 10tt+6, v teto dobe jsme ho absolvovala, ci to bylo dobre nacasovane,ci se muzu spolehnout na to, ze vysledke jeok

syslica
7. okt 2011

@strihalka Myslím, že môžeš byť pokojná, ale toto je otázka na gynekológa, ja som len laik 😉 .

maggie2
7. okt 2011

@syslica COMBINED TEST (patentovaný) je údajne stále momentálne najdokonalejším zo všetkých. Zahŕňa ako krvné testy tak aj meranie NT tak i berie v ohľad štatistické riziko vyplývajúce z veku a váhy matky. Toť moja vedomosť, ale nechám sa rada opraviť.

strihalka
7. okt 2011

@syslica lebo pokud babo nepovyroste do 16tt kdy mam poradnu, tak zase bude mensi, lae ja vim, ze jsem mela posunutou ovu o deset dni a stale tech dni mu chybi

strihalka
7. okt 2011

@maggie2 krev mi brala, tak snad je vse ok a vysledky budou take tak

maggie2
7. okt 2011

@strihalka pripájam sa rovnako k názoru @syslica, na Tvojom mieste by som navyše tomu vôbec nevenovala pozornosť. Načasovala si to dobre, niet výhrad, spoľahnúť sa na takéto niečo sa ale nedá, ak pod slovom spoľahnúť rozumieme jednu a tú istú vec. Výsledok je taký aký je, to znamená, že výsledok môže aj nemusí odpovedať realite, výsledok odpovedá tomu akým spôsobom prebehlo meranie. A meranie je viazané na ľudský faktor, ktorý nemusí byť neomylný.

syslica
7. okt 2011

@maggie2 Nejdem ťa opravovať 😎 , pretože je dosť možné, že máš novšie info... ja som bola poslednýkrát tehotná pred vyše 3 rokmi a vtedy zaručene pri interpretácii výsledkov z NT nikoho moja váha či vek nezaujímali, hoci som sa na to špeciálne pýtala (som typ, ktorý sa veľa pýta a možno tým niektorým lekárom leziem aj na nervy 😀 .)

maggie2
7. okt 2011

@strihalka z toho si nič nerob. Ono to je práve to, že všetky ženy zaradia tabuľkovo rovnako do toho ktorého týždňa tehotenstva, pričom ber v ohľad, že za smerodatný sa považuje deň, kedy začala posledná menštruácia, čiže teoreticky spätne vzaté, si bola v prvom či druhom týždni tehotenstva a vlastne si nebola ešte vôbec tehotná, ak si napríklad otehotnela niekedy ku koncu periódy. Rozumej či otehotnie žena na 10 deň po začiatku meštruácie (aj také býva) alebo na 25 deň po začiatku menštruácie (aj také býva) berie sa to tak, že ďalší mesiac sú považované za rovnako dlho tehotné (t.j. napr. že sú v 5. týždni)

maggie2
7. okt 2011

@syslica viem na Sk sa to robí stále väčšinou ako si popísala. Málokto má na SK licenciu na tieto Combined testy

strihalka
7. okt 2011

@maggie2 vim, ze jsem otehotnela na 24DC a cyklus mam cca 33-35dnovy

maggie2
7. okt 2011

ale trochu ma mätie názov témy - žiadny triple ani COMBINED TEST neurčí pohlavie dieťaťa. To môže isto sa zistiť len z amniocentézy (podstupovať ju len kvôli tomu aby som zistila pohlavia je absurdum a zbytočné riziko) alebo pohlavie už možno zistiť v neskorších štádiách tehotenstva na UZV (aj tam niekedy výsledok prekvapí oproti realite).

maggie2
7. okt 2011

@strihalka no vidíš, takže vlastne ku dňu kedy si otehotnela si sa tabuľkovo nachádzala už v 4 týždni tehotenstvačo teda priemerne u iných býva tak druhý týždeň

lasenka
7. okt 2011

Ahojte, z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze pohlavie dietatka sa neda vopred naplanovat podla ziadnej metody... odskusala som snad vsetko, ked sme planovali druhe dieta, no potom som sa hlavne zamerala na tu ovulku, no narodil sa chlapcek... potom som uz vsetko nechala na nahodu a narodilo sa dievcatko.... od prvej chvile som tusila, ze to bude chlapec, ved jeden vyrobca - jeden druh tovaru 🙂 nakoniec to bola vytuzena vymodlena vyprosena dcerka... drzim vam vsetkym palce, nech mate take krasne a dobre dievcatka ako mam ja to svoje 🙂 moze kazdy rozpravat, ze preco riesite pohlavie, ved nech len bude zdrave, no pri dvoch chlapcoch sa to jednoducho neda, preto vas tu vsetky, ktore tuzite po babike, dokonale chapem 🙂

strihalka
7. okt 2011

@maggie2 ale dr to pocita od poeldni mrchy a to je jeste plus deset dni, ona vi ze jsem ji mela posunutou ale TP porodu mi jeste dle toho neupravila san d tak spravi v 16tt

maggie2
7. okt 2011

@lasenka ja som kdesi čítala, že sa ktosi zaoberal aj tým, že má na to vplyv psychika matky a otca dokopy ale neviem či to nie je tiež len domnienka. Ale vraj sa tým nejakí vedci seriózne zaoberali. Ale či aj s nejakým riadnym výsledkom, to neviem 😉

maggie2
7. okt 2011

@strihalka no áno ono sa to ráta od dátumu začiatku poslednej menštruácie. Všetkým sa to tak ráta

lasenka
7. okt 2011

@maggie2 asi na tom nieco bude, lebo pri druhom to bolo snazenie len o dievcatko, v ine dni sme nic neriesili, bolo to vsetko naplanovane, hmm 🙂 no pri Klarke to bolo naozaj nahodne, uzivali sme si kedykolvek 😉

maggie2
7. okt 2011

@lasenka áno, tu je to, našla som niečo, ale či sa dá na to spoliehať, asi ťažko. Štatisticky sa zisťovalo všeličo, ale vieš ako to je, štatistika je štatistika a nie je to 100 percentné http://www.spiegel.de/wissenschaft/mensch/0,151...
pre zaujímavosť: vraj viac dievčat sa rodí štíhlym ženám (resp. ženám ktoré "hladujú"), viac dievčat sa rodí po prírodných katastrofách, zemetraseniach a pod., alebo i vystresovaným ľuďom (napr. zmenou politických režimov)
Údajne i ročné obdobia majú vplyv - na jeseń sa rodí viac chlapcov kdežto dievčatá majú vyhliadky ak vychádza deň narodenia na mesiace niekde okolo marca až apríla. Ale či to nie je len náhoda? A aké veľké sú rozdiely v týchto údajoch, to neviem, veď samozrejme že chlapci aj dievčatá sa rodia vo všetkých mesiacoch, len na niektoré mesiace tie výskyty pohlavia vychádzajú viac alebo menej

Niektorí vedci sú presvedčení že i chemikálie v životnom prostredí (napr. dioxín) spôsobujú že sa rodí viac dievčat ako chlapcov, na druhej strane možno funguje prírodná selekcia, že v jedovatom prostredí skôr dôjde k potratom plodov ktoré majú chlapčenské pohlavie (dievčatá plody vydržia viac, aj po narodení, chlapci sú háklivejší). A dokonca údajne i fajčenie pred otehotnením zvyšuje pravdepodobnosť že dieťa bude dievča. Ale neodporúčam 🙂

maggie2
7. okt 2011

@lasenka hm, tam nejde ani o to, že ste si to želali, ale že ste boli vystresovaní. To jest tí vedci to myslia tak, že ak je niekto vystresovaný a želá si chlapca, ten stres vždy pôsobí viac na to, že to bude dievča. Takže ak má niekto psychickú nepohodu a praje si dievča, ono sa mu to asi splní ale nie kvôli prianiu samotnému ale kvôli tomu stresu 🙂 Ale určite to nie je 100 percent. Sú to len štatistiky. Vraj po páde berlínskeho múru sa krátkodobo vyskytlo vo východnom Nemecku neobvykle veľa dievčat medzi novorodencami, ktoré boli počaté počas tohto obdobia. píšu to v tom článku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre