Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

zelena11
9. máj 2012

@anjelik0907 😀 chcela som to skusit... ale odlozim to do policky

zelena11
9. máj 2012

@jana181 Prosim ta.. aka je to acid dieta? 😅

jana181
9. máj 2012
zelena11
10. máj 2012

@jana181 dakujem 😎

kejtinka
10. máj 2012

@vierka0 - ak mala posledný styk 5 dní pred ovuláciou, tak by neotehotnela. Spermie vydržia max. 3 dni. Zrejme to bolo len tie 3, alebo 2 dni, pretože ovulačný test je pozitívny ešte pred ovu 😉

vierka0
10. máj 2012

@kejtinka nie, urcite je tehotna zo styku 5dni pred ovulaciou, potvrdene nie testom ale bazalnou teplotou..a neskor styk nebol, lebo ten cyklus otehotniet nechceli 😉 spermie v dobrom hliene vydrzia az 5-6dni

kejtinka
10. máj 2012

Predpovedanie (určenie) pohlavia dieťaťa ešte pred počatím.

Plánovanie výberu pohlavia počatého dieťaťa je založené na výbere správneho dňa, vzhľadom ku dňu ovulácie, v ktorom sa uskutoční pohlavný styk s cieľom počať dieťa želaného pohlavia. Americkí vedci Lendrum B.Schettles a David M.Rorvik z Harwardskej univerzity takmer pol storočia zasvätili rozpracovaniu metodiky výberu pohlavia budúceho dieťaťa podľa času uskutočnenia pohlavného styku vo vzťahu ku dňu ovulácie.

Zistili, že spermie, nesúce ženské gény s X- chromozómom sú viac životaschopné, žijú dlhšie ako tie, ktoré nesú mužské gény s Y- chromozómom, ktoré sú podstatné menšie ako gén s X- chromozómom, sú pohyblivejšie, ako nositelia ženských génov, aj keď dĺžka ich života spravidla neprevyšuje jeden deň.

Vedci s pomocou využitia tohto zisteného fenoménu určili, že priemerný ejakulát obsahuje viac spermií nesúcich Y- chromozóm, než X- chromozóm.

Táto výhoda sa zmenšuje, podľa výskumov Schettlesa, už od prvých minút potom, ako sa spermat počas aktu dostáva do pohlavných ciest ženy, kde je značná kyslosť vaginálnych výlučkov a X - spermatozoidy žili dlhšie ako Y- spermatozoidy.

No tak, ako sa približuje deň ovulácie, tak aj výlučky sa stávajú viacej zásadité, čo zvyšuje pravdepodobnosť oplodnenia s Y- spremazoidom. Na základe vyššie napísaného je jasné, že najdôležitejším momentom pri výbere pohlavia je to, v ktorý deň vo vzťahu ku dňu ovulácie sa uskutočňuje pohlavný styk. Ak sa styk uskutočňuje 2-3 dni pred začiatkom ovulácie, keď prostredie vo vagíne má viacej kyslejší charakter, tak v priaznivejších podmienkach sa nachádzajú odolnejšie X- spermazoidy a týchto hynie menej počas čakania na stretnutie s vajíčkom. Tu teraz nie je dôležitá rýchlosť, ale odolnosť. Ak sa ale styk uskutoční v čase bližšom k momentu ovulácie, tak je väčšia šanca na splodenie chlapca. No okrem týchto je ešte množstvo iných doplňujúcich podmienok, ktoré majú tak alebo inak vplyv na určenie pohlavia budúceho dieťaťa.

Jedna z nich je dosiahnutie u ženy orgazmu počas pohlavného aktu, hlavne ak nastal orgazmus u nej skôr, ako u muža. V ten okamih sa prostredie v pošve zmení na viac zásadité, čo napomáha k väčšej pravdepodobnosti počať chlapca. Dôležitý význam má aj zdržanlivosť pred pohlavným aktom, cielene namiereným na počatie chlapca, lebo počas tohoto času, čo je 4-7 dní sa koncentrácia Y-spermazoidov u muža zvyšuje a tým následne sa zvyšuje aj pravdepodobnosť počať chlapca. Zvýšená teplota nepriaznivo pôsobí hlavne na menšie, menej odolné Y- spermazoidy, ktoré vytvárajú chlapcov, preto spodné oblečenie muža má byť široké a nie tesné. Taktiež sa doporučuje vynechať počas prípravy na počatia chlapca prácu v horúcom prostredí, prácu šoféra a podobne. Vo svojich prácach B.Schettlz doporučuje pre počatie chlapca vybrať pri pohlavnom akte polohu odzadu, lebo pri nej sa sperma vylieva hneď vedľa krčku maternice. Pre počatie dievčaťa Schettlesa doporučuje manželom uskutočniť pohlavný akt omnoho skôr ako príde ovulácia, to znamená, 4 až 2 dni pred ovuláciou. V tomto prípade sa môžu dočkať vajíčka vo vajcovode viac životaschopné X- spermatozoidy, ktoré sa podieľajú na vytvorení dievčaťa.

Taktiež pre zväčšenie pravdepodobnosti počať dievča B.Schettlesa doporučuje začať uskutočňovať pohlavný styk hneď po ukončení menštruačného cyklu a to denne až do príchodu kritických dni, čo sú 4-2 dni pred okamihom ovulácie, za účelom zníženia množstva spermazoidov v sperme. Pri počatí sa doporučuje obyčajná poloha (tzv. misionárska), t j. tvárou k tvári, kde muž je zvrchu. V takejto polohe sa sperma vylieva ďalej od krčku maternice a nie priamo k jej ústiu a spermazoidy sú nútené dlhšie sa pohybovať vo vagíne, kde je pomerne kyslé prostredie, priaznivé pre X-spermatozoidy, ktoré sa podieľajú na plodení dievčat.Taktiež sa doporučuje žene vyhnúť sa orgazmu.

Ako tu môžeme vidieť z horeuvedených údajov, počatie dieťaťa a taktiež určenie jeho pohlavia s pravdepodobnosťou 80-85% vo veľkej miere záleží od určenia okamihu ovulácie v menštruačnom cykle ženy. Vo väčšine prípadov sa tento okamih udeje bez symptómov. Iba približne 10-15% žien cítia roztrhnutie folikula ako krátku bolesť uprostred spodnej časti bruška, ktorá môže byť ženou aj nespozorovaná.

Prístroj EVA-TEST môže presne určiť, v ktorej fáze sa prevádza testovanie, či je ešte pred okamihom ovulácie, keď sa vajíčko ešte neuvolnilo z folikula, alebo je po okamihu ovulácie, keď sa dozretá vaječná bunka už oslobodila z folikula.

Preto je pri testovaní potrebné sústrediť pozornosť na čas svietenia červenej svetelnej diódy pri indikovaní ovulácie. Ak červená svetelná dióda trvalo svieti 5 sekúnd, tak sa ovulácia ešte neuskutočnila a to je čas vhodný na počatie dievčatka, ak červená svetelná dióda bude trvalo svietiť 10 sekúnd, tak sa vajíčko už uvolnilo z folikula a to je čas vhodný na počatie chlapca. Jedinú podmienku, ktorú pri testovaní treba určite splniť, je ,že pri každom testovaní je možné zatlačiť na spínač iba raz. Preto sú tu kladené vysoké nároky na slinu (aby bola bez bubliniek, bez cudzích elementov a pod.) A tu sa práve hodí metóda odberu sliny vopred do sklenej alebo polyetylénovej nádobky, tak aby sme zabezpečili čistotu sliny a kde sa aj odstránia bublinky zo sliny, s následným jej nanesením na senzor prístroja EVA-TEST.

V iných prípadoch čas svietenia červenej svetelnej diódy nie je tak dôležitý a pri určovaní faktu príchodu ovulácie nemá nijakého významu.

kejtinka
10. máj 2012

@vierka0 - chlapčenské spremie žijú veľmi málo, deň, dva...dievčenské o niečo dlhšie 🙂 .... Čo sa teploty týka, tak by mala mierne vystúpiť a tesne pred ovu zase klesnúť. Ja neviem, ja mám stále rovnakú, či počas ovu alebo nie, 😀 (nikdy som nemala nižšiu ako 36,8 a vyššiu ako 37) tak si už nemeriam, lebo pred lebo po MS som mávala vyššiu ako pred ovu 😅 . Tak si kupujem testy a tie sú spoľahlivé. 😉

vierka0
10. máj 2012

@kejtinka tak ona ma chlapca, preto vravim, ze ani tato teoria nie je 100%-na ..ja viem ako funguje bazalna teplota, ako antikoncepciu sme ju uspesne pouzivali viac ako rok, potom sa nam vdaka tomu podarilo babo na prvy pokus 🙂 ona nema stupnut pred ovulaciou, stupne az po ovulacii, kedy ju zvysi progesteron ktory produkuje zlte teliesko uvolnene po ovulacii..a ked si ju pred ms mala vyssiu ako pred ovulaciou, tak je to spravne 🙂 od menstruacie do ovulacie je teplota nizsia, drzi ju estrogen, po ovulacii stupne (min. o 0,2stupna celzia) a takto sa drzi az do menstruacie...po poklese progesteronu (znizeni teploty) hned dojde menstruacia..

kejtinka
10. máj 2012

@vierka0 - veď práve, že mne pred ovu klesla a už nevystúpila. Teplotu som mávala vždy zvýšenú po MS. Potom už klasika. Zo začiatku som mala dokonca obavy, či vôbec ešte ovulujem 😅 (druhý pôrod mám už takmer 11 rokov za sebou), ale podľa testov hej. Takže ja osobne sa na teplotu spoliehať teda nemôžem 😀 . Ešteže máme tie testy. 😉

vierka0
10. máj 2012

@kejtinka a merala si dobre ?? bazalna teplota totiz nie je hocijaka telesna teplota..musi byt merana vzdy v rovnakom case rano, hned po zobudeni (ziadne vecko a potom meranie), vzdy na rovnakom mieste rovnakym teplomerom..a co sa tyka toho vyhodnocovanie, tiez su tam iste pravidla..ja som zase ovu test nikdy v rukach nemala 😉

kejtinka
11. máj 2012

@vierka0 - jasné že som merala dobre 😀 Mala som ho na stolíku, aby som sa dokonca ani posadiť nemusela. No čo už. Na mňa to zrejme nefunguje. 😉

vierka0
11. máj 2012

@kejtinka nemas nejaky graf ? posli, pozriem 🙂

kejtinka
11. máj 2012

@vierka0 - ale kde..nepísala som si. Ja som sem po rokoch prišla predvčerom prvý krát a pozerám, že baby tu majú. Vôbec im nerozumiem 😀 (tým grafom) Myslela som si, že ovuluje sa nad 37C, tu čo majú holky grafy to vidím nejak inak 😅 . Takže normálne uvažujem, že to skúsim znova. Ešte jedno bábo by sme chceli (možno by bolo dobre po dvoch chlapcoch dievčatko 😀 ) Keď som čakala prvé deti, žiadne takéto grafy vtedy neleteli. Tak som v tom vyslovene nováčik. Kde sa to dá stiahnuť? (ten graf) 🙂

sepi
20. máj 2012

Ahojte baby, pozeram, ze sa to tu nejako zastavilo...ako sa mate? Ja bezozmeny 😒 ...no da sa to zvladnut. Vo stvrtok ma malinke trosku dost vystrasilo lebo ma zacalo pobolievat v podbrusku a ako na potvoru bol moj gyn. na nejakom kongrese. Nakoniec som bola nutena ist do nemocnice na gyndu a odtial ma poslali na porodnicu, aby mi urobili sono. Nastastie je mimi v poriadku, krasne sa hybalo a bilo mu srdiecko. Lekar vravel, ze je to zrejme z prechladenia alebo z fyz. namahy. A fakt sa z toho vyklulo prechladenie...hned potom som zacala citit mocove cesty, tak pijem brusnicove tablety a dzus. Uz je to o nieco lepsie....pekny zvysok vikendu a fanusickam pekny zazitok z hokeja 🙂

danjelca
20. máj 2012

a čo tak si priznať že pri každej metode je to 5O:5O akurát jednej to výjde a druhej nie? 🙂 🙂 🙂 🙂

anjelik0907
21. máj 2012

@sepi No ahoooj . Super ,že si sa ozvala a vieš ,že som na Teba myslela ako sa ti darí 😉 Takže nevolnosti stále pretrvávajú ? Vydrž to ,veď už nemôžu dlho trvať . Som rada ,že je všetko ok a malinké je v poriadku 😉 Držkaj sa a informuj nás o všetkom 😉

sepi
21. máj 2012

@anjelik0907 Ahoj, no hej, pretrvavaju, ale nevadi...len nech je drobcek v poriadku a ostatne sa zvladne 😉
A Ty ako? Ako sa dari Tebe?

anjelik0907
22. máj 2012

@sepi Ahoj, no ja v podstate nič nové ☹ Malé sa zatiaľ nezadarilo, ale tak dúfam, že už čoskoro tu aj ja napíšem že je to tam 😀 Zatiaľ len pozerám na iné miminká a tíško závidím 😉 " Malý " mi ide do školy v prírode ,tak budeme mať čas len pre seba s mužíčkom .Uvidíme ,či motyka vystrelí 😀 😀 😀 Pozerám, že si už v 12 týždni to je super už si to najhoršie prekonala ,tak sa len držkajte a píšte ,aby sme tu boli v obraze, lebo to tu akosi stagnuje 😉

sepi
24. máj 2012

@anjelik0907 Ahoj, neboj, verím, že aj vám sa čoskoro zadarí...len sa treba pekne snažiť a myslieť pozitívne. No a keď vám pôjde synátor na ten výlet, tak aspoň budete mať viac priestoru pre seba 😉 Dajte si pohár vínka a doprajte si trošku romantiky...robí to zázraky 🙂 Ja som bola včera na kombinovanom teste v Košiciach, robili mi sono a vzali krv. Sono dopadlo fajn, maličké je v poriadku...stále sa nožičkami odrážalo a nadskakovalo ako žabka 🙂 Dúfam, že aj tie krv. testy dopadnú fajn. Veľmi Ti držím palce, pekný deň 🙂

nataly82
24. máj 2012

@sepi skoda ze sme sa nestretli ... my sme tam boli v utorok 🙂

sepi
24. máj 2012

@nataly82 tak to hej...len neviem, že ak by sme sa aj stretli, či by sme o sebe vedeli 😀

sepi
28. máj 2012

Ahojte baby, včera som ukazovala kamoške fotku z USG čo sme boli naposledy a ona z fleku, že "jéééj, to je chlapček"..."veď pozri, aké má guľky medzi nôžkami". A fakt, kuknite na moju fotku v albume...fakt sú tam guľky, čo som si doteraz vôbec nevšimla. No čo už, tak bude znova chlapček, len nech je zdravučkýýý 😉 ...nakoniec nič z môjho dievčatka 😒

tynamartina
28. máj 2012

@sepi No v 12tt vyzerajú pohlavné orgány rovnako u dievčatka aj chlapčeka, takže stále to môže byť dievčatko. U chlapčeka sa potom zväčšujú a u dievčat zmenšujú 🙂

nataly82
28. máj 2012

@sepi ja si tiez myslim ze je este skoro,aby tam niekto nieco vobec videl 🙂 ved az okolo 20 tt urcuju lekari pohlavie a aj to nemusi byt na 100% tak neboj...bude to baba 🙂 Inak, v mojom okoli kazdemu vychadza pohlavie podla krvi...na internete je taka tabulka ale uz neviem kde presne a podla tej to vyslo fakt kazdemu koho poznam... mojej mame, mne, kamoskam...teraz mi vychadza dievcatko tak som zvedava 🙂 hlavne nech su deticky zdrave

anjelik0907
28. máj 2012

@sepi joj moja pozerala som si ten tvoj albumček a ťažko polemizovať o tom či je to chlapček alebo dievčatko, ale jedno ti poviem na 100% je náááádherné a je Tvoje 😉 a ticho závidím 😉 užívaj si to nech, je to aj ten ufónček 😀 😀 😀

timotea244
28. máj 2012

Ahojte,u nás v rodine sa rodia buď dievčatá alebo chlapci...naposledy pred 19 rokmi sa narodili po páre,že dievča chlapec.Je to neuveriteľné,ale v našej rodine je to už pomaly tradícia 🙂 🙂 🙂

sepi
28. máj 2012

@tynamartina
@anjelik0907
@nataly82 Ste zlaté dievčatá, že ste napísali svoje názory a dali štipku nádeje na to vytúžené, vymodlené dievčatko 😉 . Ale súhlasím s tým, že na prvom mieste je zdravie drobčeka...ak bude chlapček, budem tiež veľmi, veľmi šťastná, len nech všetko dobre dopadne. No a podľa krvi mi vychádza chlapček, až v roku 2015 dievčatko 😀 ...ale toľko čakať? To by som môjmu Dávidkovi predsa neurobila 😉 Pekný deň prajem...

jana181
28. máj 2012

mojej kamoske uz potvrdili v 12t chlapcek. Mne 22t pri prvom babu povedali ze bude dievca a narodil sa mi chlapcek. Zalezi ako ma pindurika polozeneho. Pri druhom mi uz 16t povedali ze mam chlapca 😉) Teraz stale skusama a zatial nic. Na bduuci t budem vediet ci sa zadarilo alebo nie 😉))

januzza80
28. máj 2012

@sepi Ahojky,ja myslim,ze je to moc brzo na zjisteni pohlavi.Svagrove rekl doktor ve 13.tydnu holku,uz ma dva kluky,tak byla stastna a ted uz ji potvrdili v 18. a 20.tydnu kluka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre