Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shania31
17. júl 2014

@kinna
A to som zabudla napisat, ze tiez som nepatrila k tym, ktorym sa zadarilo lusknutim prsta, 4 roky to trvalo kym sme sa my dockali- ale za tie 4 roky som sa neprinutila investovat ujovi Jonasovi 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nenullienka
18. júl 2014

No môže pán Jonáš počíteť ako chce ale o tom či bude dievča alebo chlapec rozhodnú len a len mužské spermie. Takže ženy (nositeľky vajíčka s X chromozómom) zmierme sa s tým, že chlap rozhodne čo to bude 😀 či dievčatko alebo chlapček. No a my ženy musíme dieťatko vynosiť, porodiť, vychovať, .................. A žiadne čínske kalendáre, Jonášovia a mágia to nezmenia. Hlavne, že tehotenstvo a pôrod prebehnú bez komplikácii a dieťatko je zdravé 😉

mimzy123
19. dec 2014

@tinika Vidím, že tebe vyšlo dievčatko. Približne kedy pred ovu ste skúšali?

tinika
19. dec 2014

@mimzy123 no skusali sme tyzden pred som dakde čitala ze potom uz nie ale nakoniec sme skusali dva dni pred ovu aspon myslim ze to tak bol otakze nie som priklad toho ze treba dost pred ovu skusat :D asi je to fakt o nahode, resp. mozno tie babske boli uz blizsie na ceste :D:D

misicka35
5. máj 2015

Haloooo je tu niekto??? Najde sa ešte niekto, kto by siiiilno chcel dievčatko??? Ze by sa obnovila táto téma? Pridajte sa 🙂

jaannuusskkaa
5. máj 2015

@misicka35 skus skor skupinu Recepty na dievcatko aspon mne tato skupinka pomohla a teraz cakame malu princeznu 😉

nella5
5. máj 2015

@misicka35 Ahoj, ja som pred par rokmi pozerala jednu relaciu kde bol nejaky vyskum, ze ak chcete dievcatko tak treba na to cerstve spermie 🙂 cize, ak nebolo par dni milovanie, tak hned to prve milovanie nesmie byt naplno,nesmie sa spravit do teba 😲 a o par hodin uz bude mat cerstve spermie tak sup na to 😀 😀 chapes ako to myslim? 😎 My sme sa par dni nemilovali, a potom naplno /cize boli stare spermie/ a mame z toho chlapceka 😉

misicka35
5. máj 2015

@nella5 Ahoj. Chapem 🙂 A tak ze jeden deň nie na plno a na druhy deň už áno, tak to nie? Mohlo by to byt aj tak, ci to už nie sú spermoniky už cerstne? 😉

misicka35
5. máj 2015

@jaannuusskkaa Idem pozrieť... dakujem 🙂

nella5
5. máj 2015

@misicka35 tak toto ja presne neviem kedy su a kedy nie su cerstve 🙂 ale podla mna ak jeden den nie na plno a na druhy uz ano tak to su cerstve,nie ? 🙂 Jaaaj zaujimava tema 😉

shania31
5. máj 2015

@misicka35
@nella5
Ale maminky to verite takym hovadinam??? Vieme predsa co urcuje pohlavie babatka- ci vajicko oplodni spermia s chromozom X alebo Y. A to ktora bude je vsetko na prirode.

elian
5. máj 2015

Nečítala som celú diskusiu, tak možno to tu už niekto spomínal 😉 tak spermie s chromozómom X - dievčatko sú pomalšie, ale dlhšie vydržia živé až 4 dni a spermie s chromozómom Y - chlapček sú rýchlejšie, ale zanikajú už po 1-2 dňoch 😉 takže už treba len poznať svoj cyklus a správne načasovať styk a viac menej by sa to malo podariť 😉

nella5
5. máj 2015

@shania31 nie ja v dnesnej dobe nicomu neverim, len pisem co som v telke videla, bol to vyskum a bola to pani doktorka ktora o tom hovorila.

wonderwall
5. máj 2015

@elian čiže na začiatku ovulácie pri styku by podľa tohto môj vyjsť chlapček, však?

misicka35
5. máj 2015

@shania31 Možno sú to hovadiny, a možno nie... Ťažko povedať... niekomu to vyjde a niekomu nie.. ale za vyskúšanie človek nic neda... no nie 😉

misicka35
5. máj 2015

@wonderwall No teoreticky asi áno 😉

misicka35
5. máj 2015

@elian No tak som to pocula aj ja... ale ako to načasovať? ja som to skúšala minuly mesiac , ale asi to bolo moc pred ovulaciou, takže nic z toho...

shania31
5. máj 2015

@misicka35
Presne si to potvrdila- niektorym to vyjde- tym, kde spermiky s chromozomom X su rychlejsie, zivotaschopnejsie....cize je to vzdy 50:50.
Moja sesternica sa tak zatato snazila o dievcatko- mali troch chlapcov a strasne chceli konecne to dievcatko- boli aj u genetikov, a tusim v Prahe na nejakom institute boli - vyjadrili sa im, ze vzhladom na manzelove spermie to nikdy dievcatko nebude. Nedali sa odradit, teraz maju 5 chlapcov. A uz si povedali ze dost 😀

elian
5. máj 2015

@wonderwall
@misicka35 keď chcete chlapčeka tak je dobré počkať na úplný začiatok ovulácie, najlepšie deň predtým alebo v ten deň a keď dievčatko, tak mať styk 3-4 dni pred ovuláciou, aby v pošve zaniklo čo najviac Y spermií a zostalo čo najviac X spermií 😉 tak laicky povedané, 100% to nie je, ale niečo na tom pravdy bude 😉

misicka35
5. máj 2015

@elian no ale ako zistim, kedy som napríklad 3 dni pred ovulaciou? 😕

elian
5. máj 2015

@misicka35 no a to je ten problém 😀 ........ len dlhodobým sledovaním a pozorovanîm vlastného tela ....... No a keď máš nepravidelný cyklus, tak je malá šanca, že to vyjde ☹ .........a potom zostáva už len byť vďačný za zdravé bábätko bez ohľadu nato, akého pohlavia bude 😉 a to tiež nie je málo 🙂

misicka35
6. máj 2015

@elian No cyklus mam nastastie pravidelny a minuly mesiac som si robila aj ovu testy a tie mi vysli pizitivne na 11 a 12 Dc... ale pise sa, ze po pozitivnych testoch nastane ovulka za 24 až 48 hodin... a to jedno ten problém... Ze kedy naozaj vlastne, aby spermie dovtedy vydrzali... 😒

mishelmamka
10. máj 2015

@eva7780 môžem sa ťa opýtať na tel. číslo a čo všetko im treba nadiktovať

mimzy123
14. máj 2015

Aj ja by som strasne chcela dievčatko a čítala som, že sa to dá ovplyvniť tým čo jeme. Majú sa jesť mliečne výrobky, niekoľko mesiacov pred tehotenstvom.

misicka35
14. máj 2015

@mimzy123 A už to niekto skúšal a vyšlo to? Myslim držať tu diétu pred tým... 😉

mimzy123
15. máj 2015

Bolo to spominane aj tu.
Na holčičku by se mělo dodržovat několik věcí: 1) strava několik měsíců předem bohatá na vápník a hořčík, nesolit, omezit sodík a draslík v jídle, popř.užívat vápník, hořčík v tabletách 2) okyselit prostředí v pochvě, použít se dají vaginální tablety s vit.C, nebo přijdete i na jiné způsoby 3) styk 3-4 dny před ovulací, zjistit se to dá ovulačními testy 4) před ovulací hladovět aby klesl cukr v krvi je toho hodně a nic není 100%, ale holkách co toto dodržely se podařily holčičky i po 3 klukách

a to preto, lebo mužské spermie nemajú radi kyslé prostredie a zomierajú skôr, ale overené to zatiaľ nemám

misicka35
15. máj 2015

@mimzy123 No tak to už aby sme zacali so všetkým 😉 Len problém je vystihnut, kedy kedy to, to 3 dnu pred ovulkou... aby to nebolo skoro a spermie nevydrzia, alebo neskoto a prežiju aj mužske... no.... 😖

dekys
15. máj 2015

Mne aj mnohym kamratkam pomohol cinsky kalendar pohlavi. Skus

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre