Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

sesilia
9. sep 2012

@monika92 prosim ta ja som 1/1982 muz je 6/1968, co nam prosim vychadza od 8/2012 do 12/2012 a v roku 2013? dakujem

sepi
11. sep 2012

@sesilia... tak tým by som sa ozaj neriadila...nám podľa krvi vychádzalo dievčatko až v roku 2015 a čakáme ho teraz v decembri 🙂

swarovski
11. sep 2012

@sesilia nam podla vsetkeho vychadzal chlapec, podla vestice, podla vypoctov, podla cinskeho kalendara, babke sa snivalo... a vsetci verili , ze to je chlapec, len ja som vedela, ze to bude baba. A tak aj je 🙂

sesilia
11. sep 2012

@sepi
@swarovski dakujem🙂

martaniana
12. sep 2012

@sesilia ako píše sepi aj nám podľa krvi vychádzal chlapček, podľa čínskeho dievčatko a čakáme vytúžené dievčatko 🙂 moja rada znie podľa rád čo som sa držala: nejesť banány , neraňajkovať, menej ovocia a zeleniny, aby si dosiahla kyslé prostredie a milovať sa viac dní pred plodnými dňami, priamo v plodný deň určite nie, držím palce 😉

lyrra
12. sep 2012

Nám sa 100 % potvrdila tá teória s milovaním pred a počas ovulácie - syna sme splodili presne v deň ovulácie a dcéru päť dní pred ovuláciou. A podľa čínskeho kalendára nám to vychádzalo presne naopak, čiže tomu by som vôbec neverila.

pincola
19. sep 2012

@monika92 Mělas pravdu! Vypočítalas mi holčičku a bude to holčička! děkuju, jsi fakt dobrá 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
19. sep 2012

@kinna ešte že si to sem napísala, inak si tu určite všetky baby myslia, že vytúžené pohlavie aj za cenu zdravia...

syslica
20. sep 2012

@kinna
@eaka
Samozrejme, že pohlavie nie je prvoradé! 😉 Dokonca ani nemá veľký zmysel, pokúšať sa ho ovplyvňovať. My to tu všetky vieme. Nechápem však, prečo nenecháte tunajšie mamy aspoň snívať.
P.S. Toto som napísala v auguste, len kopírujem, nechce sa mi písať zas a znova... buďme tolerantní!

"A teraz v duchu ohľaduplnosti a vzájomnej tolerancie ďalej... Občas do témy zablúdia mamy, ktoré sa pohoršujú nad naším "vymýšľaním" a plánovaním "ideálneho" pohlavia a napomínajú, že máme byť rady, že vôbec máme zdravé deti. To myslím všetky aj sme a všetky svoje deti, či už dievčatká alebo chlapcov, prijímame s láskou a bez rozdielov.
V najnovšom časopise Dieťa je však správička, ktorá dáva aj naším snom o dcérkach vedeckú podporu. Citujem - hlavne pre mamy chlapcov, ktoré, podobne ako ja, túžia po "ženskom elemente" v rodine.
"Ďalšiu výhodu majú tí, ktorí vyrastajú so sestrou. Potvrdilo sa, že ženský element v takejto podobe prispieva k súdržnosti súrodencov, ale neraz aj celej rodiny a tiež k ľahšiemu zdolávaniu problémov..."
Nie je to skvelé?
Prajem všetkým mamám, túžiacim po dcérke, nech sa im prianie splní! 😵"

eaka
20. sep 2012

@syslica Trochu pochopenia ironicky napísaného príspevku by tiež nezaškodilo... ja som sa Vás práve zastávala, sama som sem chodila a lezie mi na nervy, keď má niekto potrebu pripomínať v tejto téme, že zdravie je dôležitejšie..

syslica
20. sep 2012

@eaka OK, beriem a ďakujem za podporu. 🙂 Tu na Koníku mi veľmi chýba neverbálna komunikácia priameho kontaktu. 😉 .

eaka
20. sep 2012

@syslica áno, dosť často schytávam takéto reakcie, hoci píšem s tým najlepším úmyslom.. 😉

pincola
20. sep 2012

@kinna pochop, že my jsme všechny tady masově krkavčí matky prolezlé všema možnýma nešvarama. A vždycky nás potěší výchovný email od osvícené bytosti. 😀 😀

anjelik0907
20. sep 2012

dievčatá, ja si myslím, že je škoda na také slová aké napísala
@kinna reagovať. Už sme tu miliónkrát písali, ako to myslíme a čo je pre nás najdôležitejšie, že to fakt nemá význam .Opakujeme sa ako papagáje ...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pincola
20. sep 2012

@kinna Pokud to chceš stáhnout, stačí označit a poprosit adminy 🙂

syslica
20. sep 2012

@kinna Vieš, príspevok od @pincola bol jasná ťažká irónia... si isto dobrá mama a samozrejme máš právo na svoj názor, len by možno nabudúce stačilo trochu menej otáznikov a výkričníkov. 😉 Lebo takú formu berú niektoré mamy už ako osobný útok.
A nedá mi predsa len nezareagovať na tvoj príspevok ešte raz:
MÝLIŠ SA - nikto, Boh, príroda, osud... NIKTO predsa nemôže trestať človeka za jeho nevinné sny a túžby. Tvoja priateľka si to zbytočne nahovára... a možno aj okolie ju v tom podporuje (vidíš, vidíš, to máš zato, že si sa odvážila túžiť po dievčatku!), ale je to nonsens...
Howgh, syslia mater dohovorila - treba ísť dorobiť obed. Pekný deň!

barbora84
20. sep 2012

ahojte mamicky, my mame 5a1/2 mesacneho synceka, ktoreho lubim najviac na svete a som velmi stastna, ze ho mame...ja som hned od zaciatku tehu citila, ze to bude chlapcek, neskor sa to aj potvrdilo. velmi tuzim este po dievcatku, aj ked na snazilkovanie mame este kopu casu 🙂 plne chapem vsetky mamicky, ktore tuzia po dievcatku, je predsa prirodzene ked mama tuzi po dievcatku- kamaratke v rodine, ktoru bude paradit a riesit s nou babske veci. ano, zdravie je uuuuuuuplne na prvom mieste, je to 100% pravda, ale nevidim nic zle na tom, ked zena tuzi po dcerke! urcite chcem aj dalsie dietatko, srdce mi pisti po dievcatku, ale ak sa nam narodi dalsi syn, budem opat najstastnejsia mama na svete 🙂 btw, mam take vnutorne tusenie, ze budem mama 2 synov, uvidime... inak ake su teda osvedcene rady a tipy na splodenie dievcatka??

jarka456456
27. sep 2012

monika92 dobry den pani monika aj my by sme chceli dievcatko mame rok a pol rocneho chlapceka a velmi tuzime po dievcatku chcela by som vas poprosit ci by ste to mohly ajmne vypocitat a poslat na email bambulky@azet.sk ja som narodena 23.2 1989 a manzel je 31.3 1987 dakujem velmi pekne 🙂)

ivaana2
27. sep 2012

@jarka456456 na nu by som sa moc nespoliehala...vypocitala kamartke ze bude mat chlapceka a ze vobec jej vychadzaju len chlapci a ziadna moznost na dievca a predvcerom porodila ..krasne zdrave dievcatko 😉

vercatore
28. sep 2012

Dobry den,ja sa tiez musim pridat do diskusie,ked sme s manzelom cakali prve babatko,manzel chcel strasne dievcatko ale nakoniec to bol chlapec a tesili sme sa ze je uplne zdravy ze mu nic nie je bo nam v 16tt diagnostikovali ze bude mat raztepm,ale zas testy zlyhali a nam sa narodil nadherny a zdravucky syncek.teraz cakame druhe babatko a tiez tuzime podievcatku,ale prajem si hlavne aby vsetky tehu testy boli ok,aby sme zas nemuseli byt v strese a tak a dsom rozhodnuta ze to ani nechcem vediet co to bude hlavne nech je to zdrave:D

jarka456456
28. sep 2012

@ivaana2 aha no ja som myslela ze ked tak pise ze to vie lebo som uz vselico pozerala a kazdy rozprava inak tak ja uz neviem co je pravda a co nie.ale dik za info

vonavakvetinka
1. okt 2012

my sme velmi tuzili po chlapcovi (ale prakticky by sme vobec neboli sklamani ani z dievcatka, pisem to preto, lebo kamoska preplakala kvoli 2 chlapcovi par dni, pre mna nepochopitelne, ale kazdy sme nejaky), podla cinskeho nam to vychadzalo prave na snazenie, mala som dva sny a tam bola modra deka a chlapcek v nej (mozno aj psychika, ze som na to prve tyzdne myslela) a chlapceka sme dostali (spravili) 😵
neskor si to tu lepsie pozriem, teraz musim utekat, druhe by sme chceli dievcatko, ale myslim, ze ja ani manzel nie sme striktne za nejake pohlavie, ono len, ze vacsina parov tuzi mat doma obe pohlavia

monika92
2. okt 2012

@pincola dakujem 🙂 prajem vela stastia a najma zdravia

monika92
3. okt 2012

@sepi lenze to neni podla krvi....

sepi
4. okt 2012

@monika92 aha, ok...ja som si myslela, že podľa tej výmeny krvi každých 7 rokov....

monika92
5. okt 2012

@sepi tak to si si iba myslela 🙂

xsenova
5. okt 2012

Podla vyskumu maju piloti deti v pomere 90% dievcata a 10% chlapci. Je vedecky dokazane, ze radiacia ktorou su zasiahnuti pri lietani, oslabuje geneticku moznost na pocatie syna. Takze staci aby vas partner/mazel isiel robit na nejaky cas letuska 😀 🙂 Pripadne mozete doma nahodit teoriu, ze by sa hodila dovolenka na druhom konci sveta 😉 aby sa Vam zvysili sance 😀 😀

monika92
5. okt 2012

@xsenova tak isto aj ked robia rusnovodicov.. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre