Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
16. dec 2009

nellie, a povec, co robila tvoja mamka pre to, aby vychovala taku uvedomelu dceru? 😀

siouxie
16. dec 2009

Lenočka a ty si sa kde stratila v tejto našej alkoholickej debate? 😀 😀

nellie_
16. dec 2009

no priznavam mamina bola na nas dost tvrda, ved nas cely zivot vychovavala sama...
ale segra sa aj tak zhumplovala a milion krat som ju kryla ked prisla domov v alkoholickom osiali 😀 😀
to len ja som bola taka uvedomela.. 😀

to doteraz sa jej smejem ako raz na silvestra vyvadzala u nas bare a tanocovala tam na stole a ja som ju potom nahanala po dedine co nechcela ist domov.. 😀 😀 😀 to su teda spomienky 😀 😀

juliett7
16. dec 2009

Cavte, tak mne to nedalo a isla som na sono. Prave som sa vratila. Robil mi vaginalne a videla som dutinku. Napisal mi take rozmery ze: 8,7 - 4/6 a neviem, co to znamena, ale vravel, ze zatial je to v poriadku a na dalsie mam prist 29.12 a ze uz bude vydiet aj plod.

flamenga
16. dec 2009

juliett to 4/6 je podľa mňa že si 4tt+6dní 🙂

juliett7
16. dec 2009

ja neviem ale kazdy inac hovori. Gyn mi povedala, ze podla MS som 5tt+3

lenocka84
16. dec 2009

siouxie bola som mimo, a teraz letim do sprchy sa nejako dat dokopy
lebo o 17tej mam rande s rodicmi

flamenga
16. dec 2009

jul áno podľa menzesu, ale podľa ultrazvuku môžeš byť menej alebo viac 🙂

juliett7
16. dec 2009

aha tak uz chapem 🙂

flamenga
16. dec 2009

vavenka kráásna fotka... aj ja chcem takú 😀

vavenka
16. dec 2009

Caute krasky, som sa prisla pochvalit 😅
mam v brusku zenskuu jak hrom, bez akychkolvek pochyb 🙂 vsetko je ok, foto v albume, vyzerala nadcherne...
A ma uz 300 g kokso, hlavu tam kde mam pupok a akurat mi nohami kopala do mocoveho mechura, herecka 🙂
A doktor povedal ze ma pery jak Angelina Jolie 😀 😀 😀 - aj ked neviem po kom 😀
Zeny ja sa taak tesim 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vavenka
16. dec 2009

Flam si ma predbehla, dakujem 😅

flamenga
16. dec 2009

😀

vave ten 3D ultrazvuk v 20tt je povinný?

vavenka
16. dec 2009

Flam ano, to je ten morfologicky 🙂 to nieje akoze 3D, ale tak doktor mi to do 3D prepinal, takze super......

flamenga
16. dec 2009

aaaha, ja len tak, lebo ešte mi nič také nespomínala, tak som zvedavá, lebo už som 15tt 😀 a ešte naň nie som objednaná 😲 😀

flamenga
16. dec 2009

ozaj, čo stojí vyšetrenie a fotečka?

vavenka
16. dec 2009

Flam vysetrenie stoji 23 eur a fotka 7 - to som bola tiez u Dankovcika

Ten klasicky 3D co sa u neho robi, stoji tusim 67 alebo 76 eur? Neviem teraz 🙂 ale tym ze som malu videla v 3D + mam foktu tak si to asi nedam uz, jedine co nebudem mat, je zaznam na DVD... Tak ale este niesom na 100% rozhodnuta 🙂

flamenga
16. dec 2009

vave predpokladám, že si sa tam objednávala ako na ten NT, že? Je tam dlhá "čakačka"?

siouxie
16. dec 2009

vavi, blahoželám k herečke! 😵 😵 😵 😵 😵

vavenka
16. dec 2009

Siou dakujem 🙂

Flam no to vysetrenie sa robi v 20tt 🙂 takze na vtedy sa objednas 🙂 postup presne ten isty ako pri NT, aj tym istym pristrojom sa to robilo, takze presne tak isto budes postupovat ako pri NT 😉

shaarka
autor
16. dec 2009

tak uz som aj ja naspat 😵
pokracujem s dobrymi spravami ako vava, vsetko skontrolovane, vsetko ok, vsetky rozmery ukazkove a hmotnost 305g.
len fotku nemame, lebo viditelnost bola slaba - okrem tuku, co mam na brusku, mam na prednej strane este aj placentu, takze pan doktor kym sa dostal k babatku, tak musel prejst 6cm 😀 😀 tak nevadi, nejak to bez fotky uz prezijeme... a pindur je hlavickou dole, tvarickou k chrbtici, co vysvetluje jeho smirovanie pri kostrci vzadu, asi mi pocita stavce 😀

siouxie
16. dec 2009

shaari, vieš ako to musí byť nuda furt len v bruchu, tak si chalanisko krpatý našiel zábavu 😀 😀 😵

lenocka84
16. dec 2009

vavenka tak gratulujem
mala je podarena

koki a to morfo je povinne ci ako to je?
tam sa uz nieco kontroluje?

puma.sue
16. dec 2009

vaviiii, takze nakoniec predsa len Luise????? 😀
GRATULUJEM!

baby (vavi + shaar) drzim palce, nech je vsetko ako ma byt...
dnes mam brutal dilemu...
mozno mi tehosky poradia...
ako ste vedeli - prve dni, ze ste?

idem na tu hus... a mozno sa poslednykrat opijem, na dlhy cas 😀
ZARUJEEEEMMMMM!

CAUTE!

siouxie
16. dec 2009

pumi, zas? 😅 😕 😀 😀 😵 😵 😵

pipimiska
16. dec 2009

zdravimm zeny 🙂

vavi a shari,super sa tesim s vami 😵 😵 aa vavi tebe este k dievcatku aj ja kcem 😅 😵 😀
shaarka,ked mas placentu v predu,citis pohyby?lebo co som citala baby na teme april tak niektore su 23 24tt a necitia koli placente..

puma,zartujes teraz a o par dni nam napises,ze maliari zostali sviatkovat u seba doma a nedosli 😀

nelllie,vavv 😀 no ale to ja by som nekcela nemat vobec chut na alkohol 😀 ja tiez niesom na tvrde co sa alkoholu tyka,ale vinko a tak na to sa uz tesim 😅 zatial si to kompenzujem octom,tam je tiez alkohol 😀

pipimiska
16. dec 2009

vavi,myslim gratulujem k dievcatku 😉

shaarka
autor
16. dec 2009

...kujeme 😵

pumi, ja som to nevedela, vedeli to testy.

pipi, ja citim uz od 16tt 😅 a teraz viem, ze som sa nemylila. takze neviem, ci to bude placentou.
jasne, ze teraz citim poriadne, su vyraznejsie a niekedy su to len take single kopacne.
a ked som mala par dni hektickych a nesustredila sa a brusko, necitila som takmer nic a panikarila! 😀 😀 😀

lenocka84
16. dec 2009

shaar to fakt?? aj ja uz chcem
ja zatial nic ☹

shaarka
autor
16. dec 2009

lenoc, tak skus v noci, ked si lahnes spat, ked teda zmenis vertikalnu polohu na horizontalnu, mozno zacitis 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre