Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
17. dec 2009

ono to vzniklo tak, ze druzstevnici sa burili proti vyrobcom mlieka ze ich zdieraju a vykupuju od nich mlieko za smiesne nizke peniaze a ze im sa to oplati radsej vyliat do pola ako predat mliekarom....

nasi dodavatelia - druzstevnici boli strajkovat v bratislave pred ministerstvom a tam vylievali mlieko do hnoja 😅

anaxamon
17. dec 2009

bre ranko sa praje 😵

lenuska85
17. dec 2009

Dobre ranko 🙂

Kam ste sa vsetky stratili???

anaxamon
17. dec 2009

asi vsetky huzevnato pracujeme....popripade tehulky maju ine povinosti 😵

monky1
17. dec 2009

ahojte babuchy, trochu odbocim od temy, lebo musim vam napisat, aky som ja truhliiiiiiiik 😅

ked som minule bola na tie triple testy, sestricka mi dala "poharik", ze - doneste mi moc!!!

isla som na WC, zavrela som sa do kabinky pre pacientov a tam na stene plechova tabulka - Hygienicke vlozky balit do papiera!!! a perom ktosi dopisal - Najprv sem nejaky papier dajte!!! A aj kos!!!

tak som sa rozosmiala , ze som sa popritom aj zabudla vycikat do poharika ... spamatala som sa az pred koncom a to som zachytila asi za naprstok mocu 😀 😀 😀 😀 ....ale nastastie to stacilo 😀

monky1
17. dec 2009

ja som tuuu, ale akurat som sa vratila z mesta, tak ranajkujem, aj pisem, aj sa trasiem od zimy, lebo cosi na mna lezie 😒

bublinka11
17. dec 2009

Caute caute! Tak sa hlasim dnes aj ja...som po uspesnom vianocnom vecierku a ani ma hlava neboli, to je uspech 😀 tak snad bude aj v praci dobry den!

anaxamon
17. dec 2009

monky krasna poznamka, tak to na vacsine zachodov v zdravotnickych zariadeniach bohuzial byva... 😔

lenuska85
17. dec 2009

No uz som sa zlakla, ze vsetky ste isli kupovat vianocne darceky. 😀 A ja este nemam ☹

Bubli a ako bolo na vecierku???

Monky ty si truhlik 🙂 Si mi pripomenula prihodu, ked sme boli s havinou u veterinara a dal nam misku, ze zachytte havinov moc 😲 Tak si ma predstav ako nahanam psa s miskou po luke. A ked uz cikala a ja som sa priblizila tak prestala a pozerala na mna ze co od nej chcem ked cika!!! 😀

Ahoj anax 🙂

nellie_
17. dec 2009

baby mne prave volali z orangeu ze sice mi konci viazanost az 10.3. ale ako stalemu zakaznikovi mi o 3 mesiace skracuju zmluvu a môzem si uz dnes prist podpisat novu zmluvu... nemate niektora alebo niekdo vo vasom okoli tuto Nokiu??? chcela by som vediet ake ze aka je...

https://www.orange.sk/eshop/detailtelefonu.html...

monky1
17. dec 2009

Leni 😀

monky1
17. dec 2009

nellie, ja nemam, ja som skor na sony ericssony 😒 ....mozem ju sudit len podla vzhladu a to vyzera velmi elegantne

bublinka11
17. dec 2009

Nellie ja ju nemam, ale tato je pekna. I ked ja som sa rozhodla, ze uz Nokiu nechcem, lebo dalsiu som bola reklamovat a slapem na starej. Od kedy plati ten zakon, ze viazanost moze byt uz len rok?
Lenuska vecierok bol super, mam z neho fajn pocit, i ked moji spoluvecierkujuci su dnes nemohuci 😀 ja som O.K...a to ma tesi!!!

shaarka
autor
17. dec 2009

monky, mne sa stallo nieco podobne - u mojej Dr. je wecko spolocne aj pre pacientky aj pre Dr so sestrickou, len ich wc je oddelene zavesom. tak som sa cudovala, ze jak to tam vyzera a tiez som zabudla schmatnut poharik z policky, v poslednej chvili sa mi to podarilo, ale tiez nastastie stacilo 😀

nellie, ja idem do O2, mozno uz dnes. som 100% rozhodnuta. mavam tisickorunove ucty 😠 a to volam naozaj nutne a poskromne 😠 😠

nellie_
17. dec 2009

bubli prave som sa docitala ze od januara 2010 to plati... tak teraz mam dilemu co urobit.. 😅
ci si zoberiem teraz novy mobil aj pausal alebo si pockam.. ale ked zas teraz su dobre akcie.. do kelu mam dilemu 😀 😀

ja mam rada Nokie a mam s nimi dobru skusenost,doteraz som mala 6300 a stale je v super stave, len ma uz nebavi 😀 😀

monky ta zachodova story je dobraaaa 😀 😀 😀 😀

Bubli super ze sa vecierok vydaril 🙂

bublinka11
17. dec 2009

Nellie podla mna tie akcie predlzia aj na januar. Ja by som pockala na rocnu viazanost, len ktovie, ako to bude vtedy s telefonmi...
Shaar aj ja mam Orange a 1000 korunove ucty, ale teda ja volam a smskujem stale... 😉
Mam volne minuty po 18,00 a vikendy+sviatky a O2 by som nezaplatila pri mojom volani...ale tym nehcem robit Orange reklamu...ja ich tiez nemusim a chcela som odist!

anaxamon
17. dec 2009

nell kolega ju mal, on bol spokojny, ale on je fanatik do mobilov a po pol roku si uz kupoval novsiu lepsiu s vacsim displejom 😀 😀

ale skvele sa na nej pozerali videa 😀

nellie_
17. dec 2009

shaar takze ide prestupit do O2...

anax - diky.. mne sa fakt strasne paci, tak som rada ze kolega bol spokojny.. 😀

ja nemavam vysoke ucty.. kazdy mesiac mam len 20 Eur.. a to mam 60 minut a 100 MMS+SMS ... lebo u nas maju vsetci nekonecne volania a to uz su zvyknuti ma vypnut a volaju oni... 😀 😀
ale MM mava zato aj 50 Eur ked sa mu zadari.. 35 mava bezne.. a to ma aj zadara volanie...

Bubli ja uz som tak namotana ze asi behnem uz dnes do orangu vyzistit ako to je s pausalmi lebo som teraz somar z toho - pred 2 rokmi sa mi to zdalo jednoduchsie.. a potom asi budu mobily drahe ked bude viazanost na rok a mne vlastne 2 rocna viazanost ani nevadi - uz som na nu zvyknuta.. a ja uz sa tesim na novy mobil, drahy mi ho zevraj zaplati a budem mat dalsi darcek na vianoce... 😵 😵 😵

monky1
17. dec 2009

ja mam tiez orange - mam 2 cisla - jednen pausal nekonecne volania od 8h rano do 18 vecer a druhy od 18h vecer do 8h rano - cize mozem volat nonstop...ale tiez latim cca 40 - 45 € a zda sa mi to dost...tiez by som si mohla vziat novy mobil, lebo mi skoncila viazanost. ale nocny rusim, nechavam len denny

shaarka
autor
17. dec 2009

monky, a teraz je v orange nejaka taka akcia, ze denne hovory zdarma? a kolko ta to vyslo mesacne?

nellie_
17. dec 2009

strasne sa mi pacia tieto foto - Brandgelina... 😀 😀

http://smilepanic.com/index.php?option=com_cont...
bliss&catid=46:pictures&Itemid=18

skoda, ze im nedali na fotenie ich vlastne deti, ved ich maju dost.. 😀 😀
ale su super nastylovani paci sa mi to 😎

nellie_
17. dec 2009

shaar mne to telefonu vravela ze teraz je nejaka akcia ze na 3 mesiace nonstop volanie a su aj tie pausaly ze od 8,00-18,00 ten pausal den ci ako sa to vola.. len tak mlela ze som to poriadne nezachytila a aj daco o 6.000 minutach mi vravela či čo....len musim si to dat u nas na predajni poriadne vysvetlit lebo na nete to maju jak u debilov.. neviem sa vysomarit z tych pausalov 🙄 🙄

lenuska85
17. dec 2009

Ja mam Orange uz 8 rokov a som spokojna.

Shaar a teraz maju v Orangi aj akciu Pausal snov. Ak si to dobre poskladas, je to super. Moj drahy si teraz robil zmluvu a ma po 18.hodine do Orangu zadarmo, 70 sms do vsetkych sieti a 200 minut do vsetkych sieti za necelych 30 eur s DPH mesacne. A este mu dali aj na 3 mesiace 1500 minut bonus zadarmo. Takze vola nonstop vsetkym bez rozdielu siete 🙂
Toto sa im celkom podarilo, ale tiez nechcem robit reklamu 🙂

nellie_
17. dec 2009

lenus ano daco o hovorich do vsetkych sieti aj mne mlela - som myslela ze zle počujem 😀 😀

ja si musim tiez naskladat nieco kde mam hlavne sms nejake lebo ja posielam MM ked je prec za den aj 5 sms-iek takze nejaky balik v ramci pausalu musi byt.. 😎

lenuska85
17. dec 2009

Nellie okrem bonusu 1500 minut ma aj 1500 sms na 3 mesiace. Nieco pre teba 😀

bublinka11
17. dec 2009

No ja som sa prave obliala zakysankou, vyzeram ako ogrcana 😠
Nellie ja mam tych 100 sms a mms a tie mms platia aj zo a do zahranicia, co mi vyhovuje, lebo ked som co len v Cechach, tak posielam sms (mms vlastne, ale s textom) v ramci pausalu.

monky1
17. dec 2009

shaarka, to je este akcia spred necelych dvoch rokov, to uz asi len doznieva - platim mesacny rovnaky poplatok a mozem volat len do orange - ine siete si uz priplacam...ale volam len do orange a sms a doinych sieti z nocneho - tam mam aj aj volania

nellie_
17. dec 2009

bubli hej aj ja to mam teraz ze 100 sms+mms a je to super v tom ze su zo aj do zahranicia... 😎 😎

a mna orange prekvapil ked sme boli teraz v chorvatsku a sli sme na vylet do Bosny a MM tam v sportovom obchode zabudol mobil, tak ked sme sa vratili do chorvatska som volala z chortvatska do bosny na pevnu linku (este ze sme mali igelitku na ktorej bolo cislo do obchodu 😀 ) a to kym som sa s tymi sliepkami dohovorila slovensko-anglicky tak to trvalo riadne dlho a ja nervy ze cez slovensky roaming som z chortvatska volala do bosny na pevnu linku asi 10 minut a nakoniec mi to navysilo na ucte len o nejake 4 eura co ma teda fakt prekvapilo 😀 😀 😀

a ako budes eroticky vonat po tej zakysanke bubli 😀 😀 ja som si raz cierne gate ošpricla bambinom a po vysušení to urobilo aujimavy tvar na mojom stehne ze sa mi kolegovci smiali ci sa MM netrafil tam kam mal 😀 😀 😀

shaarka
autor
17. dec 2009

ach jaj, no mne sa uz len to nepaci, ze sa z tych programov nevies vysomarit.
a take ze si nieco kupim a oni mi k tomu daju este pol kravy zadarmo, tomu ja neverim.
preto sa mi viac paci o2, ze tam je secko jasne a priehladne.

lenuska85
17. dec 2009

Zienky od vsadial na Slovensku zmenim troska temu, lebo mi z tych operatorov uz sibe 🙂

Aj vy ste mali rano sneh???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre