Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
3. jan 2010

pumi, tak ja maliny aj okopávam a hnojím, no a strihám, samozrejme 😉 😎

pipimiska
3. jan 2010

puma,no ved preto to kcem pestovat 😀 😀

vavi,to mne si odpovedala?

pipimiska
3. jan 2010

sioux,to sa musi aj okopavat? 🙄 😀 ja mestske dievcisko,mam sa este co ucit 😝

puma.sue
3. jan 2010

pipi, bez urazky, ale v nasom dome byvaju dve fenky, jedna je tara a druha lara 😉
ale akoze pekne mena su to...

citali ste kauzu kollar a heringhova (ci jak sa vola?). porodila mu teraz na Novy rok stvrtu dceru. dala jej meno Sara Zoe a Kollar pisti, ze on nechce take meno, ze to bude Irma Sara (Irma po jeho babke), skoro som odpadla... tak on je so svojimi troma dcerami + matkou syna a Heliodorom na horach, tato jeho frajerko/milenko/matka cislo 5. ma neplanovany porod a on este pisti, ako sa bude decko volat.
evidovala som to meno Sara Zoe uz pred par mesiacmi, niekde to hovorili v telke... trulo je to...
len sa stale divim, ze sa vzdy, zas a znova najde dalsia koza, co mu otrci a veri, ze JU si vezme za zenu 😉

vavenka
3. jan 2010

Pumi inak k tomu sexu - mali sme zakaz asi do 15tt? Potom ked som uz prestala krvacat, zmizol hematom a vsetko sa konecne dalo do normalu, tak dokina vravela ze mozme, ale opatrne... ALe musim sa priznat ze nejak nemam az tak chut - teda nie tak casto ako predtym a obaja sme opatrni... Ja sa nehrniem a herec nenalieha, aj on sa trochu boji.... Ale tak uz ked sa odhodlame, tak to stoji za to, o opatrnosti nemoze byt ani rec 😀 😀

pipimiska
3. jan 2010

puma 😀 😀 😀 😀 jeminee fakt? 😅 no ale sak aj ja mam kamarata adama a nieje to zviera 😝 🙂 tak ja radsej zostanem pri tamare aj ked manzel furt hlada nieco ine originalne co nema skoro nikto 😅

puma.sue
3. jan 2010

vavi, neprovokuj, ja dnes vecer tusim skocim na toho mojho...
maliari u mna uz upratuju, on to pocas toho nechce. ale hecol sa na silvestra, tak som si to akoze mala vazit...
ako som vysadila HAK, tak by som toto... furt 😀

puma.sue
3. jan 2010

rozmyslala som nad takymi menami, ktore nie su bezne... a pritom poznam takych ludi.
prisla som na jedno babske a jedno chalanske meno... Klarisa a Metod 😉
ale este porozmyslam...
my mame vybrate mena, velice, len este nemame komu ich dat 😀

pipimiska
3. jan 2010

vave,aj ja kcem 😅 😅 mne sa furt len sniva,ale furt lepsie jak nic 😅 ale zvykla som si a nemam az taku chut,len ked pozeram take filmovee sceeny 😉

vavenka
3. jan 2010

Pipi hej hej, tebe som odpovedala, Puma asi netusi kde je Budimir 😀
Pumi no peknems tym Kollarom, ale ver ze sa najde dalsia zlatokopka, o nom je zname ze vsetky matky jeho deti su prikladne zabezpecene 😉 inak aj ja som rozmyslala nad 2 menami - aj ked - ako to je potom v reali? Aj tak sa pouziva len to prve, nie? Nepoznam nikoho vo svojom okoli kto ma 2 krstne mena, okrem AnnaMArie, ale to je ine 🙂

puma.sue
3. jan 2010

pipi, ani vy nemozte teraz?

puma.sue
3. jan 2010

mne je jedno co sa pouziva a co nie. nase deti budu mat po 2 menach podla vsetkeho.
ale pouzivat sa bude primarne len to jedno
ale aj v OP a vsetkych dokladoch by mali byt 2, podla rodneho listu...

siouxie
3. jan 2010

pipi, no, vtedy to rastie a rodí podstatne lepšie. 😀
K tým menám - nič proti, ale niektoré mi už pripadajú fakt také trošku nasilu moderné. Hlavne taká Tara, okrem toho, že poznám tiež zopár fenečiek, ktorým to ohromne pristane s týmto menom, ale pred dvadsiatimi rokmi, kým u nás nevyšlo nanovo Odviate vetrom a Scarlett, nikto o žiadnej Tare ani netušil. Nehovoriac o tom, že ľudia nevedia, že dávajú meno, podľa kopca v Írsku 😀 😀 😀 .

pipimiska
3. jan 2010

ja dam urcite len jedno meno,chcem vela deti,potom by sa mi to asi secko miesalo,4 deti po dva menaa 😅 srandujem,kolko sa podari tolko buduu 😉

puma,a akee?povedz secky

vavenka
3. jan 2010

Pipi inak aj ja som presla obdobim Lara Tara Zarovskym 🙂 a drahy na mna tiez prisiel s Tamarou, mame ju na zozname, len sme sa teraz dozvedeli ze jeho sesterka chce Tamaru a aj nas spolocny kolega ma Tamaru... Ten kolega by az tak nevadil, ale v rodine 2 male Tamarky - nic moc...A ona swinucha rodi skor 😀

S exotickych mien mam Gretu, Miu, Lanu a Leticiu v zozname 🙂

puma.sue
3. jan 2010

hej, akych mien je ale viac. siouxie... aj kevinovia, chiary a christopherkovia su dost akoze pristrihnute za vlasy, pokial su prizviskom kapustovi, gastanovci, slovakovci... nie?
ale zase, do vyberu mena nemoze rodicom nikto zasahovat...
😀 my mame premyslene tiez uletene kombinacie... ale je mi to jedno. nam sa pacia a ticho! 😅

pipimiska
3. jan 2010

sioux,no je to premodernee ale ja zijem nejak tak vo svete modernom,myslim az prilis,tak a mi to paci,ale to je o inom..ale dobre dobre ,to bolo len co sa mi paci a co hovorite na meno Severina?babo sme spravili v chorvatsku a tam je taka jedna spevacka 😝

siouxie
3. jan 2010

Tak to ani nehovorím... Kevin Novák vo mne vždy bude vyvolávať záchvat smiechu. Nie je to správne, ale ja keď niečo takéto počujem , hneď si viem predstaviť rodičov 😎.
Ale už som ticho 🤐

Idem si porobiť prevody, ak tej debilnej tatre bude server zvládať aj také náročné veci ako je internetbanking 😠

puma.sue
3. jan 2010

poviem az ked to bude aktualne, dobre? aj tak by ste nas len vysmiali... kaslat na to...
kazdy nech ma deti take, ake chce...

baby, idem do sprchy, o hodinu mame byt u tatka... nechce sa mi, ale musim sa nejak pozviechat a dat dokopy... myslite na mna, asi sa stretnem na chvilu s bratom - pomoc ☹

vavenka
3. jan 2010

Siou pred 20 timi rokmi sa vyvarali latkove plienky kazdy druhy den v plechovom hrnci 😉 casy sa menia, aj trendy mien, nastava cas globalizacie.... Ale v tomto mas pravdu, niektore mena su fakt pritiahnute za vlasy - a hlavne k slovenskym priezviskam 🙂

siouxie
3. jan 2010

pipi, jasné, ja si tiež nemyslím, že žijeme pred 20. rokmi, len mi to pripadá také komickejšie, občas. Severina... hmm... 😉 ešte popozeraj chorvátske mená, oni majú celkom pekné, niektoré. (ale to je iba môj názor, už padám bankovať).

pipimiska
3. jan 2010

vavi,ved aj moj nekce preto,lebo ma dobreho kamosa a tomu sa narodila nedavno tamara 😒 ale tak ja ho mam vybrate uz 3 roky doprdele a svokra nechce ,lebo ze nema rada jednu spevacku tamaru,no prepanaa co uz je totoo..

puma,no presne ako pises aj ja som mala ten slavny hematom,tak pre istotu,ze ked uz sme sa taaak dlho pokusali,nech zbytocne neriskujeme 😉

siouxie
3. jan 2010

Vavi, na koníku je celá téma o ekologických látkových plienkach a stále viac mamúch sa k nim vracia 😉 Je okolo toho celá "veda". Ale súhlasím 😉

pipimiska
3. jan 2010

puma oki myslime na teba sem tam 😝 😀

sioux,aj na teba ked kces 😉

sak som pozerala chorvatske a nejak ma nic nezobralo,len ta tamara aj oni ju tam maju a severinu nemaju,neviem z kadial to meno vytiahli 😉

pipimiska
3. jan 2010

nooo a ked je rec o plienkach,celkom sa mi paci napad zbytocne neprať a nezehlit,ale dat jednu kupenu a na to klasicku koli nozkam 😉

vavenka
3. jan 2010

Siou ano viem, poznam, citala som, ale tieto plienky s tymi spred 20tich rokov nemaju takmer nic spolocne 🙂
A tiez som zastanca toho, ze zena by si mala materstvo ulahcit ako sa len da..... Zial nemam az take enviromentalne citenie 😅

siouxie
3. jan 2010

pipi, jasné, každému podľa chuti, ale na druhej strane, keď jedno bábätko za svoje plienkové obdobie spotrebuje asi tonu takéhoto odpadu, veľa ľudí sa nad tým pozastaví a zamyslí. Okrem toho aj zo zdravotných dôvodov, keďže tie jednorazovky sú napúšťané kadečím.

Práve nedávno som videla kdesi dokumento výrobe jednorazoviek, veľmi poučné...

pipimiska
3. jan 2010

ja som ten dokument nevidela,ale kazdy reklamuje to co chce presadit a predat a naopak robi anti reklamamu tym druhym..ale mas pravdu s tym odpadom,len ma pravdu aj vave,ze si treba materstvo uzit..ale zas nie na ukor zdravia dietata..ale zatial som nepocula,zeby sa nieco stalo dietatu koli jednorazovkam..

siouxie
3. jan 2010

no pipi alergií je habadej, ono k tým ekologickejším veciam ťažko hovoriť o nejakej reklame, je to skôr náročnejšia voľba. Reklamou oplývakú skôr komerčné, spotrebné a masovo varábané produkty 😉.

Ešte existuje aj bezplienková metóda, ktorá je veľmi prirodzená, zaujímavá, ale tiež dosť náročná.

Nikoho neodsudzujem, len sa snažím nevyberať si vo všetkom tú pohodlenjšiu cestu, takže preto ma niektoré veci zaujímajú. Kamarátka má polročnú malú, prešli na látkové asi pred mesiacom, dokonca trocha skúšajú aj bezplienkvú metódu a veľmi jej držím palce. A to majú ešte dve veľké fenky. Dá sa to zvládnuť, o tom nepochybujem 😎.

A inak, čo vlastne porábate? Ja sa odhodlávam pustiť do nejakých školsklých vecí... 😒 😀

pipimiska
3. jan 2010

v prvorade je to z mojej strany o pohodlnosti..asi vyskusam obe varijanty a tak sa rozhodnem,ak mam povedat pravdu este som to velmi neriesila,ale poznam sa,ze si rada spohodlnujem zivot 😉

co robim?pumaa tu spomynala zuzanu pre fontanu,tak kukam ze co to,ja som tu tretiu cast nevidela 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre