Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

flyangel
21. máj 2009

mimo pozri na vsetko z tej stranky ze uz mas jedno dieta...niekto ani to nema a snazi sa uz cele roky...hlavu hore

mimomu
21. máj 2009

baby jasne.skor si myslim ze nechce aby som sem chodila smutit. ☹

flyangel
21. máj 2009

mimo pozri tu si venilujes svoje pocity mas to komu povedat a aj poradime a sme tu ako velka rodinka 😉 jasne musis sem chodit aj smutit aj smiat sa 🙂

monika0001
21. máj 2009

haaaalo....

nelynka
21. máj 2009

tak ako vidim odran ata ista tema tak si asi presuniem moj limit nazajtra.. 😉

mimomu
21. máj 2009

nel ostan,ja som sa uz vyrevala.
zacni o niecom.... 😉

janemari
21. máj 2009

Som spat 🙂
mimo co sa deje.

monika0001
21. máj 2009

baby ja viem, že to až neuveriteľne znie ale kuk sem ....

http://monikamartincova.rajce.idnes.cz/4-listky...

To modré v pozadí je náš dom....
A ešte jednu príhodu k tomu dám: Venčíme havinka, stretnem kamošku a tá mi vraví, no čo idem Ti gratulovať? a že no ešte nie.... bavíme sa o 4-lístkoch a mojej intuícii, že mám taký pocit, že tento mesiac to už bude tam a v tom si ona kýchne.... Smejeme sa na tých mojich 4-lístkoch a ona že ešte jeden a budeš ako tá v reklame, čo sa vydala našla 4 4-lístky a otehotnela... no a ja tak zo srandy takže mi už chýba iba jeden domov aby som otehotnela (bo dva som si včera priniesla a jeden som práve držala v ruke) ? no a ona zasa tak zo srandy mi vraví, že hej... tak sme sa smiali, rozlúčili a hádajte čo? Našla som ďalší.... tak mám doma 4 4-lístky

monika0001
21. máj 2009

dnes som akosi od obeda ignorovaná, ale mne to nevadí... zvykla som si sama so sebou.... 😎

monika0001
21. máj 2009

dnes som akosi od obeda ignorovaná, ale mne to nevadí... zvykla som si sama so sebou.... 🙄

nelynka
21. máj 2009

no, mimo, mam pocit ze to je stale o tom istom a mna to uz bohuzial nebavi, fakt, dookola to iste, stale utesovat a podobne veci..aaaa...nejako ma to uz prestava bavit...asi som unavena uz

mimomu
21. máj 2009

moni,nie si.si zlata baba,ktora krasne foti 🙂

mimomu
21. máj 2009

nel tak zacni o com bavi teba 🙂

nelynka
21. máj 2009

mimo neviem o com zacat..
mna nejako nebavi nic poslednu dobu..som unavena a poriadne...
ked bude nejaka dobra tema zapojim sa..
ostatne ignorujem... 🙂

mimomu
21. máj 2009

a z coho si unavena?zdravotny problem?
ale tu temu musime vytvorit,aby sme sa mohli zapojit 🙂
jane,mon,fly,kde ste?

janemari
21. máj 2009

Tak baby a koniec fnukania.Aj napriek tomu ze bol dnes karasny den,ja som sa krasne opalila ma vecer chytila depka,ale nie kvoli snazilkovaniu.A vecer sme sa vrhli na tutumut a konecne som si ho naozaj uzila.Citim sa skvele a chcem byt teraz s vami.

mimo poznam ten pocit sklamani.A ver ze na to cakam pomaly tri roky a stale nic.A to som si myslela ze hned po prvom raze budem tehu.A teraz ked by sme sa aj mohli zacat snazit nam v tom zabrani moja praca.Takze uzivaj si co mas.

mimomu
21. máj 2009

jane a ako to vyzera s tou novou pracou,uz vies nieco blizsie?

nelynka
21. máj 2009

mimo nie, proste som unavena, dve noci som poriadne nespala a dneska sme sa najadzili az azm po auto do servisu, domov odniest druhe, na STK, tam sme hodinu vysedeli skoro..naspet domov,do prahy, zase domov..
ale aspon som si zohnala riflikove kratase, co som chcela, su uzasne, som taka rada z nich... 😀

mimomu
21. máj 2009

ja nemozem kratasy,bo mam tlste nohy,ale riflove 3/4 mam-nosim ich teraz.
ja som vcera kupila malej coolove riflove saty,je tak premakana v nich a balerinky k tomu.... 😉 skoda ze uz ma 6 rokov 😀

janemari
21. máj 2009

mimo to ze neviem,neozvali sa este.Koniec koncov maju na to 30 dni takze sa neponahlaju.Navyse mi v terajsej dobe stale slubuju stiehnutie vypovede.A maju na to este jeden tyzden.Takze budem cakat ako sa to vyvinie v starej a ci sa ozvu z novej roboty.Skratka na nervy.Nieje mi luto za starou robotou,ale ludmi/teda co este zostali/.Sme npr.s kolegynou tak na seba naviazene ze sa nam este aj mrcha nastavila na rovnaky termin.A je mi do placu,ze to vsetko skonci.

nelynka
21. máj 2009

mimo ne zase trcia setky sunky na bruchu ale su suprove, tenka riflovina, paradne taka som rada z nich..

monika0001
21. máj 2009

som sa bola ospršiť a vlásky umyť a nôžky oholiť... už bolo treba 😀 😀 😀

mimomu
21. máj 2009

jane,ja to mam tiez blbe v robote.neviem ci nas nezoberie druhy majitel,do kedy budeme fungovat takto.
najhorsie je to cakanie a oni nam nic nepovedia do poslednej chvile mame cakat.pre nich neplatia ziadne zakony ale mi ich musime dodrzat do bodky.ja som aj koli tomuto taka podrazdena.

mimomu
21. máj 2009

mon ty si origos z ba?lebo sa strasne podobas na jednu moju byvalu spoluziacku. 😀

monika0001
21. máj 2009

jane - ty ma ani nepochváliš? vravím,. že dnes som tu neni... 😒 🙄

monika0001
21. máj 2009

nie som z BA mimo....

shaarka
autor
21. máj 2009

mimo, je to na dlho a je to osobne 🙂 tak som ti napisala IP.
ale pre vsetky babusky: nie, nevyhanam ju od nas, to v ziadnom pripade. len ukazujem aj inu cestu ako otehotniet cez kona 😀

janemari
21. máj 2009

moni som tu len som si bola pozriet maily 😉

mimo dnes je tou s tou robotou tak.Mna najviac stve ze si kvoli tomu nemozem nic planovat kedze neviem ako to vsetko dopadne.

mimomu
21. máj 2009

a vies co serie mna jane?presne to iste,pretoze sa neviem pohnut dalej.len cakam a nic nezmozem,chapes?

mimomu
21. máj 2009

nel,ja mam sunky tiez....ale riflove veci mnam 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre