Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
7. jan 2010

shaar to som nepochopila to vhatafafkin ci coooooo 😕 😨

slniecko77
7. jan 2010

dzou...to ma byt od susedov tak trochu nadavka, co za hovienko je to tam.....Shaarka opat zartuje 😀

dzou
7. jan 2010

no sak kukam ze co to ma s hovienkom spolocne 😉 ale uz chnapem 😀 😀 😀 asi mi niekto stal na kabli 😅

slniecko77
7. jan 2010

..mozno peso xixi

lenocka84
7. jan 2010

aaaaaaaaahojte
tak sa hlasim po morfe
babulo nechcelo ukazat tvar ale ukazalo ineeee, ze sme chlaaaaap

pipimiska
7. jan 2010

lenoc,vitaj v klube 😅

slniecko77
7. jan 2010

..Leni tak gratulujem k chlapcovi
..tebe sa to blizi..prajem ti aby to bol jeden z najkrajsich dni 😵
..a vsetko ostatne v poriadku?

lenocka84
7. jan 2010

pipi ahoj, dakujem
este tak najst tu stranku kde sme tipovali kto bude mat co

slniecko dakujem, za 2dni, uz ani nie

slniecko77
7. jan 2010

..svadba ti zbehne este rychlejsie..teda aspon mne zbehla ani neviem ako, asi preto, ze sme sa vsetci bavili
..a kde to budete mat v Poprade?

lenocka84
7. jan 2010

hotel sobota v spisskej sobote

slniecko77
7. jan 2010

vyzera fajn 🙂
..kolko budete mat hosti?

lenocka84
7. jan 2010

cca 50
uplne staci

slniecko77
7. jan 2010

..aj my sme mali podobne
..a kde zmizla pipi?

vavenka
7. jan 2010

Pipi si asi dava druhu veceru 😀 😀

dzou
7. jan 2010

jeeeeeeej leni gratulujem k chlapcekovi aj ja chcem pipika hodte recept 😀

vavenka
7. jan 2010

leni gratulejsn k chalanovi... MA tu nejak nechavate v stichu s pisulou v brusku 😀 😀

slniecko77
7. jan 2010

..je to mozne xixi
..a ja by som zase prijala ako prve slecnu 😵 tak vymamim recept od Vavenky...daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj Vavi 😀

pipimiska
7. jan 2010

mne sa druha vecera este len robiii,spagety smletym maskom 😀

pipimiska
7. jan 2010

ja viem ako to je,ked sa trafite presne do ovulky bude to chlapcek,lebo spermia chlapcek je rychlejsia,ked pred tym ako bude ovulka,tak to bude dievca,pretoze spermia zena zase vydrzi dlhsie cakat 😉 😀
som sa to docitala a aj gyndos moj potvrdil 🙂

slniecko77
7. jan 2010

hm, aky full service 🙂
..ja som sa prejedla,manzelik sa uci na nete a tvoj vari
..som spagety mala vcera..mnaaaaaaaaaaaam a boli fajnove

dzou
7. jan 2010

ja viem pipi ale nie je to 100% 😀 😀
my sme take spagety mali vcera 😉

slniecko77
7. jan 2010

..inak my sme sa tu este asi nestretli, tak tesi ma pipi 😉

slniecko77
7. jan 2010

..hej Pipi, ovladam tuto teoriu a mala by platit, aspon u Shaarky to tak vyslo, teda aspon podla grafu co som videla
..no tie muzske spermie su rychlejsie a lahsie a zenske naopak..tak ja chcem tu pomalsiu..ale v zasadeje to jedno

dzou
7. jan 2010

slni 😀 obytri spagetove 😀

slniecko77
7. jan 2010

..tak tak dzou...ja som na spagetach trosku zavislak..teda celkovo na cestoviny
..ako u vas? koooopec snehu?
..my asi len 10 cm, celkom sa da, ale zima je teda riadna

pipimiska
7. jan 2010

dzou kceli ste recept a ja len ten poznam 😀 a este sa hovori,ze ked kcete chlapceka jedzte vela banany asi myslia muza aby jedol 😝

slniecko,sak ja kukam,ze sa mi zda ze ten nick som uz videla,ale nie sa pozname,takze ja som pipi,ale to uz vies 😀 😀

vavenka
7. jan 2010

Dievcata viete si predstavit ze sa k vajku "rynie" matros s 2 milionmi spermii? Podla mna tam je stale sanca 50:50....
Spokojne sa moze stat ze napriek tomu ze sa sulozi kazdy den, tak je vajko oplodnene tou pomalsou spermijkou - vid ja - my sme sexovali aj 3 dni pred ovu aj v den ovu, sak to sme mali sexualny tyzden 😀 a bude to holcina 😉 a viem presne kedy som ovulovala, kedze som robila testy aj merala teplotu, a dokonca to aj citila 😀

A dokonca som niekde citala, ze aj tak je vsetko na vajicku, ktoru spermijku si vyberie, musi tam fungovat chemia, a to doslova 😉

slniecko77
7. jan 2010

baby, viete mi poradit s kozmetikou..konkretne kremami?
rozhodujem sa medzi tymito:
http://www.clinique.co.uk/templates/products/sp...
a
http://www.clinique.co.uk/templates/products/sp...
..nikde sa neviem dopatrat ktore k akemu veku..mozno som si len nevsimla 😅
..mate niekto skusenost?

pipimiska
7. jan 2010

ja si myslim,ze aj u mna plati ten recept,nakolko som mavala ovulku okolo 18 dna cyklu a tutu mutu bolo az okolo 20dna cyklu,co znamena ze este ovulka trvala a muzska bola ta rychlejsia..

slniecko77
7. jan 2010

..no ved Vavi, ta pomalsia si rovno pockala na vajko xixi a ostatni rychli chlapci nemali sancu 😉
..ale urcite to nie je na 100% ..to si len tak zartujeme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre