Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lenca.b
10. jan 2010

pipi ano aj ja mam gonal a myslim pozitivne to je jasne ale veru ked som videla v tych papieroch dve diagnozy ktore som mala a interakciu lieku hehe nebolo mi vsetko jedno 😲

pipimiska
10. jan 2010

sioux,fakt pekna foto,tuto si nechaj 🙂

vave,tha kde?no predsa vsade 😀 co znamena pracovne meno pre prdka?

siouxie
10. jan 2010

ok, pipi, dík a nechám 😉 😀

vavenka
10. jan 2010

Pipi 🙂

Tak Shaarka pisala tusim este v piatok ze si dala zavazok vybrat meno pre maleho, aby ho vedela konkretne volat, tak som chcela vediet ako momentalne sa dohovara brusku - aj my zatial mame pracovne meno Vanda 😉

siouxie
10. jan 2010

Vanduška, Vanduška! 😀 😀

bibi24
10. jan 2010

Baby, no ten film na markize, nic moc 😒 A to som sa tesila, ze si pozriem dobry filmik....

pipimiska
10. jan 2010

jaaaj no vavi co som postrehla tak myslim,ze dnes mu hovori Teo 😀

lenca,aha a ake?

shaarka
autor
10. jan 2010

siouxie, aj ja by som chcela byt taka pekna ako ty! 😀

hej, pracovne meno som vymslela frantisek. MM sa zasmial a prebil dexterom.
ale inak od vcera maleho volam Teo, skusam, ze ako to znie, ci si nahodou nezvykneme... 😉 Dexter sa u mna neujal 😀 😀 😀

pipimiska
10. jan 2010

bibi,no uz len ten nazov a potom som sa mrkla na net,co to za film ,ja scifi nemusim 😉
vanda je zvlastne meno,nedala by som ho , ale pekne je 🙂

siouxie
10. jan 2010

jaj, dooosť, zmením fotoooo 😀

Shaar, inak mne sa Teo veľmi páči. Od filmu Vincent a Theo (o Van Goghovcoch). 🙂

lenca.b
10. jan 2010

pipi adenom hypofyzy a este hyperprolaktinémia ale vsetko uz preliecene vdaka liekom ktore mi vsak teraz vysadil dr z centra 🙂 taaak uvidime

slniecko77
10. jan 2010

ahojte
Vavi vitaj doma 🙂
siouxie, mas peknu fotku a roky by som ti ani omylom nehadala..no krasavica 😉
..a mne sa meno Vanda paci...mali sme susedku, na tu dobu nezvycajne meno

shaarka
autor
10. jan 2010

vavi, MM zaganil na mna, ked som mu povedala, ze to mozno bude vanda 😀 zavidi 😀 😀

irsina83
10. jan 2010

lenci ahoj,

drzim palce na IVF,kedy presne ides? dlho som ta nevidela...ak budes mas chut pokecat tak nas dobehni kuk. drzim ti palce moc ☹

shaarka
autor
10. jan 2010

lenca, co beries na stitku?

ja kociar vybraty mam, spolieham sa na tu bexu. a ked nie bexa, tak potom nevieeeeem 😒

pipimiska
10. jan 2010

mne sa viac paci bruno ako teo 😉

lenca.b
10. jan 2010

shaarka euthyrox 75 🙂

vavenka
10. jan 2010

Shaari 😀 pozdravujem mm 😉

Teo je pekne, ale Oskar sa mi asi paci trochen viac 🙂

irsina83
10. jan 2010

lenci dala som ti tam zleho smajlika, opravujem 🙂

shaarka
autor
10. jan 2010

vy ste ale potvory! 😀
ved este nic nie je rozhodnute... 🙂

lenca, aj ja 🙂 akurat zajtra sa chystam na krv, ale nevolala som dopredu, tak neviem, ci ma vezme 😒

lenca.b
10. jan 2010

shaarka euthyrox je super vec v tehotenstve hlavne ak mas problem so stitkou jeho nedostatok by mohol mat fatalkne nasledky ☹ irsina pohoda nic sa nedeje som si ani nevsimla toho smajla 🙂 a nebola som tu dlhsie lebo som nejak nemala naladu ani chut nieco prispievat 🙂 ale teraz uz pohoda

chrobulka
10. jan 2010

ahojte, uz teraz mam takeho tucha, ze teo a vanda budu do seba 😀

ja som sa o 19 prepchala palacinkami a teraz som si naliala acidko v domneni, ze sa strasne zdravo stravujem.
vylezena z vane, mam baranceky na prstoch - poznate?
a pojdem si lahnut, zajtra vstavame 5.45... brrrrr
ale ako sa hovori, ranni ptace, dal doskace...

moj den blbec ma nepresiel, aj preto bude asi lepsie ked zaleziem a pojdem spat.
zajtra sa pokusim napojit...

bru noc

siouxie
10. jan 2010

teo a vanda, to je krásne... 😵 😵 😀

Chrob, tak dúfam, že zajtra budeš mať lepší deň a konečne pokecáme. 😉 Dobrú a aspoň trocha príjemné vstávanie zajtra ráno ti želám (ak sa to dá...).

shaarka
autor
10. jan 2010

tak len dufam, ze mam dobru davku nastavenu od zaciatku tehu (25, 37,5 a nakoniec 50. predokladam, ze po zajtrajsom odbere mi zas zvysi)

lenca.b
10. jan 2010

hmm vies toto ja nepoznam lebo mne krv vzdy sedela mala som ju v norme akurat ma tlacilo na krku ako by ma skrtili a mala som pozitivne sono zvacsena stitka zhruba 3ml na kazdom laloku

shaarka
autor
10. jan 2010

chrobi, baranceky 😵 to ma naucil moj prvy frajer 😀 ktory ma (a moju 😅 ) zhodou okolnosti volal ovecka 😀
neboj, ked sa vyspis, bude lepsie 🙂
ze teo a vanda... 😎 hehe

vavenka
10. jan 2010

Chrob tak zajtra bude urcite lepsie, a palacinky by som dala hned, mnam ! Aale mam tusaka ze po strede (testy na cukor) mi naordinuju dietu, neverim ze tolko sladkeho, co som pozrala, na mne nezanechalo stopy 😕

siouxie
10. jan 2010

teo a vanda, keď budem mať dvojičky 😀 😀 😀

idem ja do vane, dievčence, ešte potom pozriem na prime povedz, kto ťa zabil (dosť veľká sranda 😀 ) a pôjdem drichmať. Dobrú a krásny večer všetkým. 🙂

shaarka
autor
10. jan 2010

siouxie 😀

lenci, no teda!
aj ja som mala na sone rozdiel - jeden lalok 2x taky velky ako druhy (PL: 1,94x2,03x5,40cm, objem 11,171ml,
ĽL: 1,48x1,48x4,30cm, objem 4,954ml). tiez ma tlacilo, hlavne ked som lezala.
ale predstav si, ze po mesiaci najnizsej davky sa stav zlepsil a na dalsej kontrole boli laloky takmer rovnako velke, v norme 🙂

lenca.b
10. jan 2010

noooo pokial viem tak kazdy lalok by mal mat od 3-6ml aaa mne sa to prvy krat tiez trochu pohlo dole ale nie o moc a ano presne tak aj ja ked som lezala ma islo zadusit a po dakej dobe sa mi to zas vratilo na 9ml oba laloky takze nasledovalo dalsie zvysenie davky zacinala som na 50 euthyroxu ale u mna krv stale v norme ☹ a tiez nemam klasicku nadvahu zvykne ma zavodnovat ale nemam dako moc kil navyse hoci je pravda ze dost makam a strazim si stravu takze to je moja patalia so stitkou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre