Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
14. jan 2010

anča, anča 😀 😀

vavenka
14. jan 2010

Flam jasne, mali tam tako jumper a adbor - polske - trojkombinacia aj s vajickom za 280-300 evri....
Teda mali tam aj ine, ale mna oslovili len tieto 2 truhy....
Idem stiahnut fotky do albumu 🙂

pipimiska
14. jan 2010

😀
caute 🙂 hlasim vysledky cukru,su v norme 😵 ..ste mi strasne uroboli chut na pomazanku,bude na veceru..
a inac aj mrkvova je skvelaa 😉 napr.na jednohubky a na to sunka ..

slniecko77
14. jan 2010

..ahojteee..no vidim, ze riesite opat vsetkoa pekne dohromady 😉
..a najradsej mam sioux anca, anca 😀

pipimiska
14. jan 2010

vavi,cakam... a nevies ci tam mali bolder?mam ho v abume...

anaxamon
14. jan 2010

flos ja som stojcek nosila ako 23 rocna, dva roky 😉

slniecko77
14. jan 2010

..som chcela napisat siouxine: anca, anca..sorry trosku odveci 😀

siouxie
14. jan 2010

slni 😀

slniecko77
14. jan 2010

..ja sa len vytesujem, dnes mi prisli objednane kremiky a nejake vzorky..a konecne sa dokopem snad robit tu babovku..sa dokopavam uz od vcera 😀 nellie uz ju ma urcite aj zjedenu, vsak nellie?
..a ja pouzivam zubnu nit, aby som nadviazala 😀 ale pred tym som pouzivala aj medzizubne kefky-kefocky

siouxie
14. jan 2010

slniečko, akú robievaš bábovku? Takú suchšiu - českú alebo takú "vlhšiu"? ja sa dokopávam k lekvárovým lístkovým koláčom, ale už ich asi tiež dnes spravím. A potom si dám piecť mandle. 🙂

slniecko77
14. jan 2010

..taku ''vlhsiu'' nemam rada moc suche cesto, tazko sa prehlta 😀 ...ale robim dvojfarebnu
...mnaaaam listove kolace so slivkovym lekvarom, mamina robi tzv. sadlovniky (viem znie to odstrasujuco), sama si vymiesi cesto..podla mna je ako linecke a do toho lekvar a obalit v praskovom cukre...nie je nic lepsie
..mandle som uz dlho nemala, no nemusim mat vsetko, mam kremiky 😀

siouxie
14. jan 2010

slni, aj ja robím dvojfarebnú a tie suché tiež nemusím. Ale ja celkovo obľubujem skôr vlhšie koláče (vanilkáče, perník...) 😀
odkiaľ si si objednávala?

vavenka
14. jan 2010

A ja som konecne dorazila tie vanilkace, co som piekla do tatier, nakoniec boli fajne (ked tyzden postali 😀 )
A uz nepeciem nic, musim sa krotit so sladkym, aj ked shaarka mi vravela ze cukor mam ok, a drahy chce chudnut, tak nebudem provokovat 😀

Pipi nevsimla som si, ale ten co mas albume je taky podobny ako tie co som fotila, ony su na jedno kopyto, len farebna kombinacia je ina.....

vavenka
14. jan 2010

Aj u draheho na dedine robia sadlovniky normalne z domaceho zabijackoveho sadla 🙂 🙂 teda tam tomu normalne ze listkove nadavaju, tiez nevidim rozdiel, je to super, take len sulanceky plnene lekvarom a v cukre obalene, presne 🙂 🙂

slniecko77
14. jan 2010

siou..mohla by si mi do IP poslat recept na tie tvoje preslavene vanilkace, co aj vavi vychvaluje? ..kujeeeem
..objednavala som si z Clinique..raz som hodila otazku do plena, nech mi poradite s kremami, ale asi som vystihla zly cas a pokecala som len s Vavinkou o tom
..objednavala som si tieto veci:
http://www.clinique.co.uk/templates/products/sp...
a
http://www.clinique.co.uk/templates/products/sp...
..a ako darcek prisla vzorka make-up a ocny krem pre mm 😀 sa potesi xixi
..ty by si co doporucovala??

slniecko77
14. jan 2010

..jj vavi, aj mamina take robi a ja sa za tym idem zabit..mnaaam, vzdy ked pridem domov tak ich spravi a ja mam praskovy cukor az za usami 😀 ale je to celkom pracne, to cesto sa musi par krat nejak prekladat a musi byt urcitu dobu v chladnicke..hm a zase sme pri ''papani'' 😉

siouxie
14. jan 2010

clinique je podľa mňa fajn.

Ja používam rôzne veci - napr. na oči krém zo sans soucis, na ksicht podľa ročných období krémy od keenwellu, germaine de capucciny (profesionálne kozmet.), ale aj cannaderm či nobilis tilia (čisto prírodné, bylinkové). veľmi dobrá je napríklad kyselina hyaulorónová od ainhoy.
ja mám skvelú kozmetičku, tá mi radí a musím uznať, že perfektne. od nej som sa naučila veľa vecí 😉.

ale vyskúšala som aj sama napríklad la roche posay a biodermu, tiež sa dajú vybrať super veci. Základ je len vedieť čo na ten ktorý ksicht treba a potom sa dá zorientovať. 😀

recept posielam...

slniecko77
14. jan 2010

..diiik siou za rady, ja ku kozmeticke nechodim, ale asi by som mala zacat..nejak sa neviem zorientovat vo svojej pleti obcas 😀
..Clinique mi poradila vizazistka ked ma licila na svadbu, lebo je parfume free, ale ona tiez spominala, ze pouziva rozne znacky na tvar, oci a pery..urcite je najlepsie pokecat o tom so skusenou kozmetickou, ktorej verime
..a diiik za recepis..vyskusam ked bude prilezitost

siouxie
14. jan 2010

nemáš za čo 🙂

pipimiska
14. jan 2010

vavi,ja v tom vidim dost velky rozdiel,ale ja si vsimam dost detaili 😉 ale uz ked,z tviho vyberu sa mi viac pozdava ten tako..

vavenka
14. jan 2010

Pipi myslela skor na typ kociara - nie na detail 😉 ale sak to je jedno..... Mne sa ten tako nepaci kvoli tomu, ze tam mal chlapik len cierno-nejake kociare - ta cierna mi moc nereze.... Ale tak na e-kociky.sk ma bardejovcan milion farebnych kombinacii tako kociarov za cca rovnaku cenu, takze ak by som sa rozhodla pre tento typ, je z coho vyberat....

floskula
14. jan 2010

siu, daj kontakt na kozmeticku. pouziva aj jemnu kozmetiku na alergicku plet? mne vzdy po kozmetike zlezie koža z brady a nosa. a vzdy mi pobedia, ze pouzili na citlivu plet veci. 😠

pipimiska
14. jan 2010

vavi,ani mne cieerna nereze,aa aka farba sa ti paci?

siouxie
14. jan 2010

flos, pošlem v ip. Len od leta ide na materskú 😀 😵
je výborná, ja mám tiež dosť svojskú pleť, citlivú a skôr mastenjšiu a jemne problematickú. Ona dosť používa aj prírodné veci.

floskula
14. jan 2010

dakujem flos, to k nej moc nenachodim. tak mas 2x. mne vzdy len raz vycisti kozmeticka plet a povie, ze mi staci prist za pol roka, ze na mne nemaju co robit. ale aj ten raz co idem, tak nechcem, aby ma palil ksicht. vlastne som asi nebola aj 2 roky na kozmetike, lebo neviem, ku komu mam ist.

vavenka
14. jan 2010

Joj ja som nebola u kozmeticky uz asi rok 🙂
Moja odisla tam k vam na zapad do BA a nejak sa neviem dokopat a najst si novu 🙂
Ale odkedy som v tom tak sa mi pekne upravila plet - akurat - mi ostali asi 4 flaky po vyrazkach - ozaj - neviete co na to?

Pipi dala som do alba tu farbu, ktora sa mi celkom paci 🙂

floskula
14. jan 2010

siu, za kontakt na kozmeticku som podakovala sama sebe. 😀 ze dakujem flos. 😀 😀

siouxie
14. jan 2010

flos, ona nebude robiť asi pol roka, potom chce zase pomaly začať. Ale skús ju dovtedy. A mám tip na ďalšiu, čo k nej chodí kamoška, takže potom na pár mesiacov pôjdem k nej.

vavi, ja som to raz mala, pred pár rokmi. viem, že som mala niečo dobré, dávala som si to na noc. také tekuté sérum to bolo a obsahovalo výťažok z bielej moruše či čo. Pomohlo mi to rýchlo a dobre. Čosi sa mi marí, že to bolo zo sans soucis. skúsim nájsť...

floskula
14. jan 2010

ok, siu, urcite zajdem, lebo uz sa aj mne nazbieralo za tu dobu na ksichte vselico.

nellie_
14. jan 2010

ahojte vospolok.. 😀

baby babovka bola genialna..nechcem aby to znelo namyslene ale fakt sa mi podarila.. taka super vlhka, piekla som ju zakrytu alobalom iba slabunko asi hodinu a dala som do nej nasekane mandle, lebo sme nemali hrozienka.. a do vacsej polky som dala kakao takze bola skoro ako keby kakaova.. ale super je.. 😵 😵

a pangasius sa mi tiez vydaril - dala som nan maslo, vegetu, sol a cesnak a este cibulu a papriku nakrajanu na tenke pasiky a potom na vrch vela syra a ku tomu zemiakovu kasu.. drahy sa az za usami zalizoval, ze dnes som jak Ratatouile 😀 😀 😀

obklady sme nakoniec ani kupovat neboli, drahy musel ist nakladat, lebo v sobotu ide na jazdu do UK...
teraz sme so segrou dopozerali prvy diel nejakeho noveho serialu Dollhouse a pri nom som si urobila manikuru.. a mam dovolenku za sebou... 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre