Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

shaarka
autor
22. máj 2009

monik, jasne, ze s tvrdym to ide lepsie 😉 a ypsilon sa zje ako prvy. no nie? 😉
take ste videli?
http://www.creativecloseup.com/15-incredible-co...
mna uuuplne fascinuje ten stol. kraaaaaaaaaasny!!!

shaarka
autor
22. máj 2009

ci try? 😀

nathali, no jasne... kukam, google posepkal, ze kde je beroun. skoro v srbsku! 😀 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

baby, tak pomaly pisete, nic nepisete, ze ma to prestava bavit pomaly. ze idem prec. hm?

shaarka
autor
22. máj 2009

vam napisem jednu kratucku prozu. mmnt

monika0001
22. máj 2009

ooo shar krásne sú.... a môžem aj try dať urobiť 😉 😀 😀 😝 🤐

janemari
22. máj 2009

Mala by som ist do postele lebo rano vstavam ideme na nakupy 😝

Inak shaar tvoj prispevok k mojmu upratovaniu ze musime mat dobry bordel 😀 Pred velkou nocou som nestihala a akosy som stae v jednom kole.A kedze mame nutene volno vyuzila som cas na kompletnejsie upratovanie.Vies ak by som nestihala ked budem nezamestnana 😀 😀 😀

nathali
22. máj 2009

kam sa ponahlas??? nie nie som v srbsku ale pri prahe a ked ze ja prahu nemam rada museli sme sa na moj rozkaz odstahovat 🙂

shaarka
autor
22. máj 2009

😀 jane. no ale tak si rypla... ja len ab ysi sa nepretrhla. 😉 ja to beriem tak nejak light. aj tie okna. 😉
staci mi, ze odkedy mame jellu, treba vysavat aj kazdy druhy den. 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

nemas rada prahuuuuuuuuu???
a kukni, co je na juhovychod od berouna 😉 S....O

monika0001
22. máj 2009

ukážem vám ako vyzerám po pribratí.... chcete?
😀 😀 😀
ma všade púšťajú bo si myslia, že som tehu.... 😀 😀 😀 😀 😀

nathali
22. máj 2009

hej nemam rada prahu ako zit by som tam nechcela a beroun je mestecko a dednka v jednom 🙂
monika0001:no aspon nemusis nikde stat ber to s humorom 🙂

janemari
22. máj 2009

shaar ze rypla 😀 Chystala som sa na taeto upratovanie dlhsie,ale neboj mam este kopu restov 😝 Ale vsetko ma svoj cas.Ze pomaly piseme tak ja mampomaly net asi. 😝

shaarka
autor
22. máj 2009

monik, aj tak som najtlustejsia. 😀 z vas tu 😀

Mala som v ruke zelené jablko. Vždy som tvrdila, že zelené jablká
sú magické, že upútavajú pozornosť. Nik mi neveril. Konečne sa to
potvrdilo. Ak by som to jablko nedržala, určite by si ma nevšimol.

Potom som ho stretla zas. Neviem, či prešlo pár dní, týžňov, rokov,
či desaťročí, ale uvidela som ho, ako kupoval zelené jablká. A usmieval
sa na mňa.

monika0001
22. máj 2009

nat - no ved to je na tom zabavne... 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

aha, a vola sa to ze Chlapec, čo išiel oproti
🙂

shaarka
autor
22. máj 2009

a je tam srbskooooooo 😀 sranda.
ja prahu milujem... chvilku som tam byvala, ale iba par mesiacov. 😝 vedela by som sa tam prestahovat, keby mi niekto ponukol byt na zizkove 🙂

janemari
22. máj 2009

😀 😀 😀

nathali
22. máj 2009

a ja ze sa na to hnevas tak je super 😀
shaarka to takl si sa zonamila so svojim muzom???

monika0001
22. máj 2009

kuk album... 😀 😀 😀 😀 posledná foto.... kde je mojich 55 kg? 😠

shaarka
autor
22. máj 2009

a jednu veselu a nedokoncenu basnicku:

Rozmýšľala jedna zebra,
či má vôbec dáke rebrá.
A kde sú, tie smiešne kosti -
nech je múdra v budúcnosti.

Kopytami ohmatáva:
chrbát, potom strana ľavá,
skúma lýtko a aj chvost,
už ju chytá zúrivosť.

Rozmýšľa tá zebra, húta,
že sa prehľadá aj zvnútra.
A tak schmatla kameň ostrý,
rozpárala brucho v zlosti...

shaarka
autor
22. máj 2009

nathali, nene, to su len pubertacke vymyslaniny. 😀

nelynka
22. máj 2009

shari zizkov je najhnusnejsia cast, najviac kriminality a bordelov je tam 😀

janemari
22. máj 2009

Baby ale teraz uz fakt sa musim zberat na odchod.

moni cakam 😉

nathali
22. máj 2009

shaarka na zizkove to este ide ale ja som byvala priamo v centre na narodni tride takze hruuuuza stale si pocula elektricky sanitku hasicov a este rev ludi takze mne ta skusenost uuuplne staci 🙂

shaarka
autor
22. máj 2009

nely, ved prave 😀 😀 😀

monik, ja som tlustejsiaaaaaaaaaa 😝

shaarka
autor
22. máj 2009

ja mam rada ruch velkomesta. i ked niet nad rannu kavcku s vtacim revom a vyhladom na zelen 😉

shaarka
autor
22. máj 2009

ahoj, jane

zuzanockamt
22. máj 2009

shaarka ... dobra basnicka 😀

nelynka
22. máj 2009

na narodke som robila..teda nedaleko..na myslebeku...

mne sa aj tak pacili len vrsovice a strasnice kde sme my byvali a aj haje su vpohode.. a na elektircky a ludi som si zvykla behom 2mesiacov..
uz som to ani tak nevnimala..
a elektricky sme mali asi 3metre od okna a byvali sme na 2poschodi 😀

shaarka
autor
22. máj 2009

a este lubostnu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre